Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Anemetne

Oldal: 1234
Dátum: 2009.11.15. 19:43:35
Bellamy - 15. szintű végzetúrnő
Erő: 33
Támadás: 33
Védekezés: 23 (+5)
Egészség: 21
IQ: 27
Mágia: 25
Taumaturgia: 26
Szerencse: 34
Lélekenergia: 6
Őskő: -0.64
Kiégett őskő: 34

Hogyan lehetséges az, hogy mínusz őskövem van? V4-en töröltem a karimat, 15 egész valamennyi őskövem volt. Törléskor a v2-es karimnak akartam átadni. Azt értem én, hogy nem kapom meg az összeset, de amikor v2-n beléptem, azt láttam az eseményeknél, hogy kaptam mínusz 1 (!) őskövet.
Dátum: 2009.08.29. 23:07:02
Nekünk egy jó öreg Lada kombink van! Építkeztünk két éve, és a több zsáknyi cement és egyéb építőanyagok elhordására tökéletes volt!
A gyerekülés is lazán elfér benne, szóval semmi gond nincs vele. Amíg szét nem eszi a rozsda, biztos nem cseréljük le!
Dátum: 2009.08.08. 12:08:50
Nem tudom, hogy volt -e róla már szó, de tervben van véve esetleg egy újabb gyors világ indítása, ha a V4 befejeződik? Köszi.
Dátum: 2009.07.21. 06:20:35
Nem tudom, hogy jelezte -e már valaki itt, de én megkaptam kérdésnek, hogy hány méterről lövik vízilabdában a büntetőt, és helyes válasznak a 4 m van megjelölve. Viszont a szabályokon módosítottak és most már 5 m-ről lövik. Emiatt szerintem ki kellene törölni ezt a kérdést.
Dátum: 2009.05.04. 17:43:06
Magyarországon hol jellemzőek a szikes tavak?
Dunántúli - dombság
Északi - középhegység
Nagyalföld
Kisalföld

A kérdés szép, csak annyi a bajom vele, hogy olyan, hogy Nagyalföld, nem létezik Magyarországon, csak Alföld és Kisalföld.
Hát, lehet, hogy a többség azt jobban ismerte, mint A kis herceg-et, és tényleg emiatt esett ki.
Idézet: cirip - 2009.03.21. 10:09:59
így viszont könnyen lehet másra gondolni, és a többi válasz is simán elképzelhető szerintem (kivéve az életest )


Mivel elé írtam, hogy egy idézetet kell folytatni, nem hiszem, hogy olyan könnyű ezután másra gondolni, de lehet, hogy ezzel a véleményemmel egyedül vagyok. Mindenesetre tanulságos volt.
Idézet: Kagemusha - 2009.03.21. 11:46:07
Azért idézni leginkább híres művekből, emberektől szoktunk, nemdebár?


Ugye nem gondolod komolyan, hogy A kis herceg nem elég híres mű?
Folytatsd az idézetet! "Felelős vagy a(z)...

gyermekedért
rózsádért
életedért
tetteidért


A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Ez elszomorító. Ilyen kevesen olvassák A kis herceg-et? Vagy oda kellett volna írnom zárójelben, hogy melyik műből való az idézet? Attól féltem, akkor meg rossz értékelést fog kapni, mert túl könnyű lett volna.
Dátum: 2009.03.14. 15:34:37
Dátum: 2009.03.14. 15:12:43
Mónika és az apukája együtt 42 évessek. Mennyi idős Mónika, ha az apukája kétszer annyi mint ő?

20
11
17
14

Apuka kicsit korán kezdte! Mellesleg az évesek szót egy s-sel írjuk.
Dátum: 2009.02.26. 22:38:50
Ezt a kérdést kaptam értékelésre:
Milyen színű a görögdinnye belseje?

Fehér
Zöld
Piros
Sárga

Namost, ezt azért nem engedtem át, mert - legalábbis az én gyerekkoromban volt- van még olyan görögdinnye is, aminek sárga a belseje. Ha jól emlékszem Kossuth-dinnyének hívták, de ez nem 100%. Jó, tudom, általánosságban gondolta a kérdező, de ez így akkor sem jó, mert két helyes válasz is van.
Dátum: 2009.02.07. 13:03:15
Mi Micimackó eredeti neve?

malacka
pooh the wini
Vini the pooh
Wini the pooh

Kérném törölni, ugyanis nincs köztük a jó válasz! Helyesen így lenne: Winnie
Köszönöm, csak azt nem értem, hogy akkor a többi hasonló kérdés, amely szintén nem megyeszékhelyre vonatkozik, miért maradhat benn? De ez van, nem tudok mit tenni. A rossz kérdéseket szoktam jelezni a másik topicban, köszi.
Sziasztok!

Légyszi valaki világosítson már fel, hogy miért számít lexikális tudásnak az a kérdésem, hogy Gyula városa melyik megyében található? Azt hiszem, nem egy 100 fős lakosú kis "tökfalura" kérdeztem rá, elég ismert város, a gyógyfürdőjéről, és a vára miatt is. Aki meg nem tudja a választ, pillanatok alatt megtalálhatja guglival. Csak azért, mert esetleg fogalma sem volt az értékelőnek a helyes válaszról, még nem hinném, hogy rossz kérdésnek kellett volna értékelni. Én sem értékelek rosszra egy kérdést csak azért, mert nem tudom rá a választ, és az enyémtől sokkal debilebb kérdések is benn vannak! Köszönöm.
Dátum: 2009.01.13. 08:01:57
Ki volt az a lángelme, aki az alábbi kérdést feltette???

A Prison Break-nek /Szökés/ hanyadik évadjánál lett most szünet a német adókon?

harmadik
első
második
negyedik

És egy újabb hibás kérdés:
Az alábbi tudósok közül ki nem kapott Nobel-díjat?

Kertész Imre
Szent-Györgyi Albert
Csonka Tivadar
Oláh György

Nagyon jó kérdés lenne, csak annyi a szépséghibája, hogy Kertész Imre nem tudós.
Dátum: 2009.01.08. 06:44:09
Ki a Real-Madrid főszponzóra?

AIG
vodafone
opel
bwin



Még a Juventusét sem tudom, pedig az a kedvenc focicsapatom! Meg különben is kit érdekel?
Lehet, hogy nem szerencsés, de tegnap direkt meg is néztem, mit hoz fel a Google, ha beírom a kolbászfesztivál szót. 10 találatból 9 a békéscsabaira vonatkozott. Ha felhozott volna 15-féle várost, akkor már más tészta lenne, hogy melyik a leghíresebb. Értem én, hogy nem mindenki keresőprogrammal akarja megoldani a kvízt - többek között én sem - de azért végső esetben lehet használni.
Azért azt sem hinném, hogy abból, hogy a kolbászt csak csabainak hívják, nem lehet tudni, hogy békéscsabai, az is, és a gyulai is hungarikum.
De mindegy, tanultam ebből is...
Az én kérdésem elfogadták, viszont a válaszolók 75%-a nem tudta rá a választ, ezért kikerült a kvízből. Ezen kicsit meglepődtem, mert azért ennek is könnyen utána lehet nézni.
A kérdés ez volt:
Melyik városban rendezik az ország leghíresebb kolbászfesztiválját?
Gyula
Kecskemét
Győr
Békéscsaba

A helyes válasz Békéscsaba. Azt értem, hogy aki nem ott él, nem biztos, hogy tudja rá a választ, de ott a gugli, és elég ismert esemény is, televízióban évek óta van róla szó. Persze nem akkora fesztivál, mint pl. a Virágkarnevál, de azért ahhoz elég nagy, hogy nagyon sok ismert ember is részt vegyen rajta, ezért én úgy gondolom, országos híre van. Egyébként azért írtam úgy, hogy leghíresebb, mert hallottam már valahol, hogy máshol is szoktak tartani az országban. Ja, és szerintem azért sem lett volna nehéz kitalálni, mert a gyulai és csabai kolbász is nagyon ismert, tehát már két várost kapásból logika alapján ki lehet zárni. De úgy látszik, én tévedtem, amikor azt gondoltam, hogy ez nem túl nehéz kérdés.
Dátum: 2009.01.07. 22:32:35
Az lehet, de ha én még nem találkoztam eddig ezzel a kérdéssel, akkor honnan tudjam, hogy szerepelt-e már?
Oldal: 1234