Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.02.27. 08:08:49
Hány Need for speed rész jelent meg eddig?

15
14
13
12

Bazzeg, ezt kaptam be, miközben a 30 kvízkérdéses csinálom, és eddig 23-ra válaszoltam helyesen. Utánanéztem, és legalább 17 van. Most mire kattintsak? Belevegyem xboxot, ps3mat, vagy ne? Elképesztő.
Dátum: 2009.02.27. 07:27:03
Ajgatsz: Hagyd már békén, csak eteted a trollt.
Dátum: 2009.02.26. 20:13:34
"Mondhatjuk akkor, hogy a kamra negatív hatással van a középmezőnyre, valamint generálja a leszakadást az élmezőnyről?"

Nem, nem mondhatjuk, én nem állítottam semmi ilyesmit. Ez egy újabb térkapu, ennyi az egész.
Dátum: 2009.02.26. 19:42:29
Hiszed vagy nem, nekem is alapvetően megváltozott a játékom a Kinzókamra óta. Azelőtt volt olyan HÉT (nem nap, HÉT), hogy összesen egy támadást kaptam. Kérdezd meg szövetségi társaimat, napokon át nyugodtan vadásztam 15% felett, a támadáslistám tiszta zöld volt szinte folyamatosan, stb. Azután hirtelen napi 3-4 támadás is ért, és azóta 25% alatt mozgok (két szinttel feljebbről még nem néznek be, de háromról már Sharpa vagy Simon elver).
Dátum: 2009.02.26. 18:58:28
Hagyd, Simonnal napok óta probáljuk neki elmagyarázni, direkt nem akarja felfogni. Én már feladtam, nem is reagálok.
Dátum: 2009.02.26. 17:34:44
Akadémia óta. Nézd meg az aláírásom. (Mekkora betükkel kéne odaírnom?)
Dátum: 2009.02.26. 17:33:53
Szerintem olyan mértékben befolyásolja a választ a karakter jelenlegi szakértelemlistája, hogy abba külső szemlélőként beleszólni értelmetlen. Láttam én már a szövetségi társaimnál olyan bemásolt listákat, hogy ihaj, és amikor rákérdeztem hogy "azon miért van 3 pont?" csak vonogatta a vállát, merthogy "kezdéskor jónak tűnt". Magadból indulsz ki, a saját fejlődésedből, és a másik fél a következő problémánál szintén kérdezni fog, ahelyett, hogy megnézné, gondolkozna.
Dátum: 2009.02.26. 17:24:20
Egy a játékot elkezdő embertől, aki első szinten, vadászat előtt megkapja ezt a kérdést nem várhatod el, hogy fejből bevágja az összes épület és szakértelem részletes leírását.
Dátum: 2009.02.26. 17:15:41
A részletes magyarázatokkal az a bajom, hogy az olyan, mint más helyett játszani. Mindenkinek más a taktikája, felesleges abba beleszólni, és a tiedre alakítani mindenkiét.
Dátum: 2009.02.26. 17:14:28
1. nézd meg az aláírásomnál a szakértelmet, olvasd el, értelmezd.
2. pedig mennyivel jobb lenne másét kisajtolni!
3. nem kell idomítanod.
Dátum: 2009.02.26. 16:57:48
Három befogott állatot kell kinyírnod így. Nézd meg az aláírásomban a szakértelmeket.
Átestek a ló túloldalára, olyan szinten ellehetetlenítenétek egyesek játékát, ami már nem jogos. Emberek, egy SZÖVETSÉGVÁLTÁSRÓL beszélünk, nem pedig a "Kapok 100.000 LE-t" gomb nyomogatásáról! Teljesen természetes dolog, amit nem szabad irreálisan megnehezíteni. Hogyan hívjak embereket a szövetségembe, ha a kiszemelt személy, aki jönne is, utána akár csak két teljes napig a senki földjén kell, hogy tartozkódjon? Ki az aki ezt bevállalná? Értelmes keretek között mozogjatok légyszíves.
Azaz most még nem tartják nyilván.
Igen, de az üzenete más. Kilépni bárhonnan, veszteség nélkül ki lehessen, ez szerintem így korrekt. Elég baj annak a karakternek, hogy minden épületbónusztól elesik, szabad prédává válik, aki napi tucatnyi támadást kapva soha nem fog perceknél tovább 15% életpont fölé kerülni. Ne csökkentsük már a szerencséjét is.

Másrészt azért is a belépést kellene büntetni, mert így kezelni lehetne egy másik problémát is: a nagyon nagy szövetségben lévő alacsony szintű tagok kérdését. A nagy szövetségek természetes módon felszívják az erős karaktereket, akik így a magas szintre felhúzott épületek miatt még erősebbé válnak. Ez két 20. szintű karakter között brutálisan nagy különbségeket okoz, ha az egyik 3 gyakorlóteret és védőfalat, a másik mindkettőből 10 támogatását élvezi. (Magasabb szinten ez nem annyira döntő, mivel egyrészt kisebb a különbség, másrészt ha a védekezés 140 vagy 146 az nem annyira lényeges.)

Szóval valamiképp még jobban megnehezíteném, hogy nagyon alacsony szintűek lehessenek nagyon nagy szövetségek tagjai. Ez amikor kezdődőtt a játék, még nem volt probléma, mert irreálisan nagy lélekkútakat kellett volna feltölteni. Azonban ma már a 10. szintű karakterek is százezreket rabolnak, amivel könnyedén belépnek bármely szövetségbe, olyan hatalmas táphoz jutva, amivel az ebből valamilyen okból kimaradottak képtelenek konkurálni.
"Ha valóban tárolódik, hogy hányadik váltás ki/be lépés ment végbe adott karakternél"

Lehet hogy vak vagyok, de ti ezt hol olvastátok?
Szerintem inkább a szövetségi bónuszok elvesztésével kellene manipulálni. Most elveszik a kincspont, nullázódik a térkapu pont. Ezekre jöhetne még további büntetés, azaz valamilyen épület használatát/bónuszát tiltanám le egy időre a BELÉPÉSKOR. (Kilépést hiba lenne büntetni, mert nem biztos, hogy szándékos.)
A lóhere nem, de az építés növeli.
Ráadásul direkt lesznek olyanok, akik arra mennek, hogy nullázzák, így a portyázási listában a tulajdonságösszeg alapján támadókat akarván meglepni. Alacsony egészség, alacsony mágia, nulla szerencse, magas támadás/védekezés - sikeres taktika lehet, biztosan sokan pofáraesnének egy ilyen karakteren, amikor "bevállalva harmadiknak" -10-el nekimennek

Nomeg egy fontos háborúban akár 5 szerencsepont vesztés se számít, mert sokkal többet ér az az érzés, hogy "megvertük a sokkal erősebb ellenfelet". Azaz a háborús ki-be lépkedési taktika ezáltal nem szünne meg, ugyanígy fújnának rá csalást kiáltva.
Mivel kérdésenként 1800 LE-t kapok, olimpián is ugyanennyit, nem fogok bojkottálni, sorry. Másrészt mivel 100e felett van már a kérdések száma, az értékelők csak örülnének ennek.
"hogyha SEMMILYEN hátránnyal nem jár a szövetség váltás, akkor a játékosoknak zéró hűsége lesz a szövetségük iránt."

Büntetéssel nem lehet növelni a hűséget, másrészt magas szinten már egyáltalán nem a minimálisan eltérő szövetségi bónuszok miatt váltanak az emberek. Egy +3 támadásbónusz vagy egy 20 perccel hamarabbi térkapuzás nem oszt nem szoroz. Ha ez lenne a fő szempont, akkor a legnagyobb szövetségek mind tele lennének, de korántsem ez a helyzet, hanem pont, hogy a 17-20-asok vannak max. taglétszámra feltöltve, a 29-32-esek pedig mind tagokat keresnek.

Ja, és mégvalami: Ha egy ilyen változtatást bevezetsz, megint megkapod azt az érvet, hogy a legnagyobbakat tápolod, mert ők már biztosan stabil, utolsó szövetségükben vannak, míg a kicsik mind áramlanak még felfelé. Azaz ez a változás a toplista élét egyáltalán nem érinti, míg a mögöttük lévő 99%-ot igen.