Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - MIvan

Dátum: 2009.04.10. 02:01:26
Idézet: FeketeS - 2009.04.09. 18:30:00
-3 nyert meccsig tartó csaták

Ha a random megsegíti, a gyengébb is nyerhet az esélyesebb ellen, egyszer. De 3-ból 2x, aligha.

-csaták között 5 perces szünet úgy, hogy látod kivel fog jönni a küzdelem (mindenki látja mindenkiét fastruktúrában)

A fa struktúra és a többi csata megnézése OK, és logikus is, elvégre ott voltál a viadalon, megnézted a többiek küzdelmeit.
Az 5 percesnél viszont jobban tetszik az, hogy a bajnokság oldalon csak annak a csatának az ereménye látszon, amit már elolvastam.

-egészség, és mágia előtérbe hozása (szünetben mindenki egészség*x ÉP-t, és mágia*x VP-t regenerál)

Ennek nem sok értelmét látom. Puszta kíváncsiságból összeadogattam mit sebződtem, sebeztem legutóbb.
Volt 7 csatám, ezek alatt összesen nem veszítettem el a max ÉP-m felét. Tehát ha semmit nem regenerálok, akkor se lett volna semmi problémám. Ellenben kiosztottam ennek közel az ötszörösét. Hiába van nagy egészséged és regenerálsz sokat, ha harcban gyenge vagy, csak a kispadon nyalogathatod a sebeidet.

-fogadás a kat.-ok nyertesére (mondjuk mindenki aki fogadni akar szint*10 LE-t tehet vkire, és a nyertes(ek) egyenlően elosztják ezt)



-szakértelmek előtérbe hozása (pl. SZÖ*1 plusz sebzés mindenkinek a csata elején)

Ha be akarod betonozni a mostani bajnokokat, hajrá. Egyébként el nem tudom képzelni mi értelme.
Akkor inkáb 'játékos vetélkedő' ahol a nem harci szakértelemeket mérik össze.

-nevezők kapjanak LÉ-t a bajnoki végén, kivéve a nyertes

Mire fel? A dobogósok még OK, esetleg akik az utolsó 2 körig talpon maradnak, de mindenki?

Idézet: Jeriko - 2009.04.09. 20:21:24
- Igen jó ötletnek tartom, hogy ne két nap legyen a nevezési idő, hanem legalább két hét.

Minek? Úgyis utolsó nap nevez szinte mindenki.

Magasabb szinteken már 4-5 szint van egy kategóriában, ami óriási különbség. A hosszú nevezési idővel ezt lényegesen igazságosabbá lehetne tenni. Akár az is jó lenne, hogy a viadal után rögtön lehessen jelentkezni a következőre.

Remek, hátha sikerül 2x megnyerni ugyanazt a kategoriát.
Elég jól meg lehet tippelni, mikor lesz a következő viadal.
Egy bajnokságra fel kell készülni. A felkészülésbe az is beletartozik, hogy akkor hozod a legjobb formádat.
Nem két héttel elötte vagy utána, hanem akkor.

- Tudom, hogy már a kezdő hozzászólásban szerepelt, hogy ne változtassuk meg a bajnokság rendszerét, de nekem a svájci rendszer tetszene. Nem lenne első körös kieső, mindenkinek lenne 4-5 csatája, aminek egy részét hasonló erősségű ellenféllel vívja, valamint nagyjából mindenki be tudná határolni, hol áll kategórián belül. Anno a TF-en is ez volt, és szerintem bevált.

A TF olimpián a svájci rendszer sokmindenről szól, csak arról nem, hogy a karkater hol áll a kategoriáján bellül.
(pl mikor olyan nyeri a 2. vagy 3. kategoriát, aki ha rendesen felöltözik, az 5.-be is csak neccesen férne be)

- Adott TÖ és SZÖ-vel határolt kategóriák szerinti harc (pl max. 500 TÖ, max 700 TÖ, max. 900 TÖ stb.

Miért ne huzzunk akkor már rögtön kalapból nevet, hogy ki nyert?
A TP, a szintlépés elég jól behatárolja a karakter mozgásterét. Akit érdekel, szeretne eredményesen játszani, az igyekszik a szint adta kereteken bellül a legttöbbet kihozni a karakteréből. A bajnokság azt hivatott megmutatni, hogy ki az akinek ez a legjobban sikerült.

- Lehetne csinálni szövetségek közötti bajnokságot (tagok össz. szintszáma alapján kategorizálva a szövetségeket): A szövetségek tagjai szint vagy TÖ függvényében párokba állnak, vívnak egy harcot. Akinek elfogy az életpontja, az kiesik, a többiek folytatják a következő körben - körök között nincs gyógyulás, VP-regeneráció, esetleg egy manaregent vagy sebgyógyítástól függő gyógyítást el lehet sütni. Az a szövetség győz, akinek a végén állva marad tagja.

Ez jó!



Mielőtt tovább ontanátok a remek ötleteket a viadal megreformálásáról, egy kis szituációs gyakorlat:
Sportolsz. Elég jól futsz. Elmész a versenyre amire keményen edzettél. Az esélyesek között tartanak számon. Felállsz a többi versenyzővel a startvonalhoz. Megjelenik valaki és odaballag a bíróhoz, és elkezdi ecsetelni, hogy ő most nagyon szomorú, mert még soha nem nyert futóversenyt. Igaz nem is valami jó futó, és edzésen sem volt még soha. Da ha megengednék, hogy ő most féltávról induljon, kicsivel a startpisztoly elsütése előtt, talán megnyerné a versenyt, és akkor nagyon boldog lenne.
Korrektnek tartanád ha megtehetné?
Dátum: 2009.04.05. 13:58:23
Idézet: Apollonoid - 2009.04.05. 11:25:15

Hány kis kockából áll a Rubik kocka?
26
30
54
20

Láttam már olyat, ahol egy oldalon 9 négyzet volt, és olyat is, ahol egy oldalon 16. Melyik a standard?

A klasszikus Rubik kocka 3x3-as.
Dátum: 2009.04.05. 10:44:24
Hány éves az az ember aki 1977-ben született?
31
30
19
32

Remek, időtálló kérdés.
Dátum: 2009.02.23. 23:06:53
ki írta a summáját írom eger várának??
márk
fekete pákó
tinódi lantos sebestyén
benkő dániel
Dátum: 2009.02.23. 19:38:37
Milyen étékelést adnál ennek a kérdésnek?
A kérdés meghaladja IQ szintemet
Rossz

Azonnal töröljék

Tévedtél, törlésre értékeltem.
Dátum: 2009.02.15. 03:33:37
Ki volt I. (Szent) István apja?
Álmos
Nem tudjuk pontosan
Sandokan
Géza

Dátum: 2009.02.14. 15:57:11
Mi található a Balatonlellei sétányba?
Dátum: 2009.02.12. 11:53:08
Hogy hivják a google böngészöjét?
Firefox
Chroome
Vista
Opera

Chrome
Dátum: 2009.02.08. 17:27:18
Melyik megyében található Herminatanya?
Hajdú-Bihar
Szabolcs-Szatmár
Heves
Borsod-Abaúj-Zemplén
Dátum: 2009.02.05. 01:10:34
A vágólap sem tűrte el, de kb ez volt:
Mennyi 1+1+1+1 ?

Nem kellene eltíltani az értékeléstől azokat, akik az ilyet átengedik?
Jól láthatőan alkalmatlanok a feladatra.
Dátum: 2009.02.05. 00:46:28
Hány különböző karaktert tartalmas az elkelkáposztástalanítottam szó (sz = 2 karakter) ?
13
20
14
12

Dátum: 2009.02.04. 19:49:15
Tolkien világában Gandalf és a többi mágus a világgal együtt keletkezett?
Igen, ők a főistenek
Nem is mágusok csak nagyranőtt hobbitok
Nem, később küldték őket
Egyikse a jó válasz

Dátum: 2009.02.04. 17:28:10
Mit lehet vadászni 1 szinten????
kőzúzó
jégféreg
nerub féregember
orglin disznó

Hiányzik egy pont, sok a kérdőjel, és én nem várnám el senkitől, hogy emlékezzen, mi jött 20-30 szinttel ezelőt.
Dátum: 2009.02.04. 15:06:25
Hány kvízkérdést kell helyesen megválaszolnod, hogy teis irhass kvízkérdést?
50
100
150
25

Pazar helyesírás.

Mi nem várázslény?
Vizi narval
Jégféreg
Bíbor mösze
Kőzúzó

Az micsoda?
Dátum: 2009.02.04. 13:24:24
hány világ van a végzeturba?
1
4
3
2

Igényes, időt álló kérdés.

Melyik Dél-Amerikai országban nem spanyol a hivatalos nyelv?
Peru
Argentina
Chike
Brazilia

Egy apró elütés, Chile.
Dátum: 2009.02.04. 00:15:47
Mai gyöngyszemek:

Mennyi a tanulás szakértelem maximális szintje?

30
20
nincs maximum
10


Hány része van megfilmesítve a Star Wars-nak?

1
5
6
Nincs is ilyen film.
Dátum: 2009.02.01. 20:11:20
Idézet: Evicus - 2009.02.01. 19:30:11
Szerinted melyik válasz a jó?

IGEN ez a jó
ez nem
ez se
ez meg végképp nem

ezt komolyan kérdezi valaki? és még LE-t is kap érte?

Az igazán szomorú, hogy a kérdést egyik értékelője sem törölte.
Nekik sem kellene értékelniük soha többé.
Dátum: 2009.02.01. 18:37:40
Mennyi 5*5 a szorzótábla alapján?

25
15
20
10

Primitív.

Ha egy versenyen megelőzöm a 2.-ak, akkor hanyadik leszek?

4.
1.
3.
2.

Volt már, sokszor, helyesírási hiba nélkül is.
Dátum: 2009.02.01. 16:22:05
Idézet: Tosca - 2009.02.01. 12:41:36
Azt nem vitatom, hogy a "vonjunk 5. gyököt a 265987521565 számból" tipusú kvízkérdések kiölik a játék vágyát az emberből, de nem értem, hogy a hatványozás miért számít specnek...Bosszantó lehet, de úgy tudom, minden gépen a kellékek között van számológép, szóval még keresgélni se kell nagyon...
Én hatványozni 6.ban tanultam általánosban (még csak nemis matek speci suli volt, hanem kéttannyelvű)

(Ja, és hogy csak tisztázzuk, nem én írtam a kérdést, csak kiváncsiskodtam)

Mert ez nem matek teszt.
Az összeadás, szorzás, hatványozás, számológép megtalálása nem igazán ragadják meg a kvíz lényegét.
Akitől csak ennyire tellik, inkább ne tegyen fel kérdést.
Dátum: 2009.02.01. 16:03:10
Ki Ka volt az a boxoló, aki egy mérkőzésen leharapta ellenfele fülét?
Mohamed Ali
Nagy Csonttörő János
Rocky Balboa
Mike Tyson

Muhammad Ali

Melyik az a vegyület ami feldolgozza a napfényt a növényekben?
kloro fill
nátrium-hipoklorit
beta-karotin
ribozim

Esetleg klorofill, és nem feldolgozza, hanem elnyeli és közvetíti.

Milyen színekből áll a Fradi?
Lila-Fehér
Zöld-Fehér
Lila-Zöld
Fekete-Fehér

Ezt a kérdést nem ártana újrafogalmazni.

Hány százalékkal kapsz több LE-át ha jól válaszolsz egy kvíz kérdésre?
30 százalékkal több LE-a
5 százalékkal több LE-a
10 százalékkal több LE-a
15 százalékkal több LE-a

Mit jelent a '-a' a válaszok végén?