Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Almacsut

Én csak tippelni tudok, nem értékelek, de mivel ugyanaz a vége, talán ezért értékelhettek így. Kérdéssel semmi baj, max írd át az egyik választ másra.
az első két válaszod utolsó része ugyanaz. Szerintem erre ment a rossz értékelés, mert a kék cédulákkal egynél többször szavaztak a csalók, ha jól emlékszem.
Dátum: 2009.08.22. 15:10:32
Ráadásul ez a kérdés is bent van az adatbázisban szebben, nem segítve a helyes választ. Ma találkoztam vele
Így van, én is nézek tévét, sőt az egyik kedvencemről van szó. De! Tényleg nem néz mki tévét, és aki nem nézi nem igazán tudja. Abban igazad van nem általános műveltség, de egyik kérdése se volt az.
Idézet: Stubai - 2009.08.22. 11:21:48
nekem ismegtudnátok magyarázni 3 rossz!

Melyik csatornán adják a Doktor House sorozatot?

Rtl Klub
Duna Tv
Tv2
Film+

helyes válasz:TV2

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

Nem mindenki néz tévét, plusz bármikor átkerülhet másik csatornára.
Melyik egy angol előadó neve?

Lola
Sláger Tibó
Jonas Brothers
Király Viktor

helyes válasz jonas brothers

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Beírsz három magyart a negyedik angol mellé, szerinted ez jó?
Mi Lola egyik száma?

Add Fel!
Boom Boom Pow
Right Round
Forgó Szél

helyes válasz:Add fel

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Lola nem minden rétegnek kedvence. Lehet neked aktuális kedvenc, de például én se tudnám megmondani.

Mind a három kérdésedre megfelelő értékelést kaptál!
Dátum: 2009.08.22. 10:29:15
Az alábbiak közül melyik egy francia-magyar koprodukcióban készült sci-fi rajzfilm?

Nemo nyomában
Kincses bolygó
Az idő urai
Egon és Dönci

Fejből sorolom az összeset.... Törlés!
A kérdésed primitív, bocsi. Mit takar a Mathias Rex kifejezés?
Felesleges az idézőjel, és a szóköz a kérdőjel előtt. A negyedik kérdést meg dolgozd ki rendesen.
Dátum: 2009.08.17. 07:21:55
Hányadik szinten lehet megvenni a smaragd manaitalt?

10
11
12
9

törlés!
Dátum: 2009.08.16. 17:33:11
v2, portyázás, majd fórum 17:33, 17:34
Pedig láttam a die hardokat de nem tudnám megmondani, tényleg érdektelen lexikális adatról van szó. Talán ha adsz mellé segítséget, könnyebb kideríteni. Viszont! én azt találtam meg, hogy eredetileg Frank Sinatrara gondoltak a készítők. http://www.hbosztar.hu/magazin/2639

Star Warsos kérdésekkel meg tele van az adatbázis, amit éppen tisztítanak.
Ha kérdést akarsz feltenni használd a vajon elfogadják e topicot, vagy keresd a kvíz helpdeskeket.
Dátum: 2009.08.15. 00:26:39
Ez aztán nem semmi
De!

Hogy írod helyesen?

Szécsényi István
Széchényi István
Széchenyi István
Szécsenyi István

Mind a négy helyes, gondolom a "legnagyobb magyarra" kíváncsi.

Milyen sorrendben vannak a billentyűk a zongorán?

A Naptól számítva hányadik Bolygó a Vénusz?

Ezeket azért illik tudni

Hány éves vagy...?

Ez meg egy IHM nóta, de csodálom hogy az adatbázisban van
Dátum: 2009.08.15. 00:09:33
Idézet: Oxyacantha - 2009.08.14. 22:03:11

Két emberrel találkozol.Az egyik rámutat a másikra és így szól.Nincsen sem bátyám sem nővérem,de ennek az embernek az apja az én apámnak a fia.Ki ő?

unokája
fia
nagyapja
apja
Ez a "Ki ő?" kérdés megzavarja az egészet. Kinek a kije? Helyette jobb lenne: "Ki ő nekem?" Vagy a válaszlehetőségek lehetnének : "unokám, fiam,nagyapám, apám" (ha már eddig is egyes szám első személyben beszélt a rámutatós ember). Vagy lehetne: "Kije ő annak az embernek aki rámutatott?" A kérdés a jelenlegi formában zavaros.


Szerintem egyáltalán nem zavaros, csak te zavartad be magad mivel hosszan van leírva. Nos 2 karakterrel írhatott volna többet. Ezért van ki ő a végén.

Mikor eszünk sárga túrót?

karácsonykor
szilveszterkor
augusztus 20-án
húsvétkor

Ha nem lenne gugli, nem tudnám, hogy ez egy hagyományos nyírségi húsvéti étel.


Szerintem ezt érdemes kiguglizni. Egyrészt ajánlom, hogy kóstold meg (ha lehetőséged adódik rá), másrészt lehet hogy hagyományos nyírségi étel, de nem csak ott fogyasztják természetesen húsvétkor.
Blazek és Molekulamata!

Én szoktam írni kvízkérdéseket más kvízoldalakra, sőt mi több, több saját kérdésemmel is találkoztam már itt. Amit máshol elfogadnak azt itt nem feltétlenül szokták. Ehhez hozzá kell szokni. Ha a játékfejlesztők azt találták ki, hogy ... (vegzetur.wikidot.com/kerdezes), akkor úgy kell kérdést írni, hogy az adott kritériumoknak megfeleljen. Ott a vajon elfogadják e topic, tessék használni.

Blazek! A te kérdéseddel az a baj, hogy célszerű lett volna, négy olyan helyszínt írni ahol már legalább egyszer (!) volt olimpia. Magyarországon ha lesz is, tutira nem Salgótarjánban, hanem Budapesten lesz, maximum kibővített helyszínekkel, de nem hinném, hogy a 2024-es olimpiára Salgótarján városa fog pályázni.

Molekulamata! A tieddel meg személy szerint az a bajom, hogy mivel kérdésnek nincsenek meg a ragjai. Mivel? Számológéppel, abakusszal, pénzügyminiszterrel, pálcikákkal. Emellett a legrégebben helyett más időhatározó írása célszerűbb lett volna. Pl.: Mivel számoltak az ókorban, őskorban...stb.?
Vagy hol használták elsőnek az abakuszt? Bár szerintem ez a kérdés mintha már szerepelne. Vagy mivel számoltak az őseink a ... században? Ezek a kérdések megfelelően kidolgozott válaszokkal könnyebben átcsusszannak
Ha segítség kell szívesen segítek. Keressetek meg privátban.
Dátum: 2009.08.14. 14:48:45
Melyikük a kivétel?

Szandi
Sarka Kata
Rubint Réka
Terry Black

Mégis minek az alapján? HA ffi akkor Terry Black, ha énekes akkor Szandi, ha Celeb akkor SK, ha pedig aerobic akkor RR. Helyes válasz TB.
Blozbangnak nagyon igaza van. Beraksz négy külföldi (nem feltétlen Angliai várost) hamarabb átment volna a rostán. Tarján nagyon nem odavágó...
Dátum: 2009.08.13. 21:20:48
V2, sajtolásnál 21:18
Dátum: 2009.08.13. 21:08:40
Mea culpa. ez azt jelenti, hogy:

én cicám
én, istván
én libám
én hibám (én vétkem, én bűnöm, kinek hogy tetszik)

üvölt a helyes válasz. Törlés!

Mi az a PalmTop?

Hordozható nyomtató
Notebook képernyője
Kéziszámítógép
Különleges számítógépes egér

Miért fontos tudni? törlés
A Terminátorban Sarah Connor, hogy ismerkedik meg a fia apjával?

munkahyelyi kapcsolat
metrón
A fia küldi vissza a jövőből, hogy védje meg anyját és egymásba szeretnek
Összefutnak egy diszkóban

dettó, helyes válasz egyértelmű, törlés!
Mennyi a garantált minimálbér 2009-ben?

71500
100000
69000
15000

a kutyát nem fogja érdekelni jövőre, pláne ha emelni fogják...töröljük ezt is
ezt csak egy speciális réteg ismeri. Így értelmét vesztette a kérdés.
Idézet: Cpt._Avagyte - 2009.08.04. 22:11:21
ha felteszek valami értelmes kérdést
...

Áhh.... Spec erre gondolok:
Melyik nem Eminem lemeze?

Relapse
The Eminem Show
The Slim Shady LP
Thug Life


Ez paradoxon ugye tudod? De nem értelmes kérdés, az is biztos.
Nálam tanultabbak majd lehet engem is ki fognak javítani, de a kérdéseddel egyetlen egy probléma van, hogy szavakat, kifejezéseket, mondatokat nem előírás ebben a kvízben (!) bármilyen idegen nyelven tudni. Kivételt képeznek ez alól azok a közmondások, szólások, történelmi mondatok, amiket tanítanak. Pl. Alea iacta est, vagy veni vidi vici...stb.
Célszerűbb lett volna a viaszvirág, más magyar megfelelőjére rákérdezni. Bevallom őszintén én eddig viaszvirágnak ismertem csak, viszont most, hogy utána olvastam láttam még két nevet rá. Talán próbálkozz azzal, de kicsit átformálva végzeturaskvízesprofilra Ha továbbiakban kell segítség privátban megtalálsz, mert már így is teleoffoltam a topicot, ami nem igazán szokásom. (Ezért bocs a többiektől)