Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zsolesz

Dátum: 2008.10.14. 09:04:09
A minap találkoztam egy olyannal, hogy hány TP kell a 4. szitre lépéshez Én már nem emlékszem, mert nem igazán jegyeztem fel, az 1-2. szintű meg honnan tudja? Ha volt erről szó akkor bocsi, csak ezt ott és akkor már nem volt lelkierőm beírni, csak a te hsz-edről jutott eszembe.
Dátum: 2008.10.14. 08:59:57
Én még arra tippelek, hogy csak le akarja üttetni magát, hogy nyugodtan vadászhasson, ne támadhassák. Amúgy az ajándék TP is jól jön!
Shienkai vagyok a gyémánt törzsből. Fáradt és kimerült. Pihenek, de ösztöneim jelzik az idegen jelenlétet. A támadóm Zandirham a Smaragd hordából, és ölebe Genyó Girnyó, egy 5. szintű toxikus lárva.
Már nincs időm kitérni a rám idézett energialövedék elől, amely 21 pontot sebez, de ez csak felszítja haragom, és visszavágok egy méregfelhő varázslattal. A rohamozó Zandirham mélyet lélegez méregfelhőmből, és 52 ÉP-t sebződik.
Ez nem veszi kedvét, ellenkezőleg! Lesújt rám az Yssuf tőrével, és 21-et sebez, közben minden ügyességemet latba vetve kerülöm el Genyó Girnyó támadását, és megcélzom ellenfelem felsőtestét a vérfarkas agyarral. Talált! 30 pont sebzés. Kedvencem, Don Gastropoda, egy 5. szintű nyálkacsiga hiába próbálkozik, nem éri el ellenfelem.
Zandirham tovább próbálkozik, de már látom, hogy fogytán az ereje. Könnyedén elhajolok, és továbbfordulva kitérek Genyó Girnyó támadása elől is. Visszavágva belekergetem ellenfelem Don Gastropda támadásába, és tőrömmel 28-at sebzek, miközben kedvenc csigám is 2ÉP-s sebejt ejt.
Támadóm erőtlen csapásán csak mosolygok, de elbizakodottságomban nem veszem észre az acsargó lárvát, és 2ÉP-vel fizetek figyelmetlenségemért. A sérülés megzavart, és nem találok. Egyensúlyomat vesztem, és felkészülök a legrosszabbra, de ekkor hős csigám kettőnk közé veti magát, és újabb 2ÉP-s marásával pontot tesz a küzdelem végére.

A csatában összesen 114 sebzést okoztál, és 46 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 9 lélekenergia és 5 TP!
Dátum: 2008.10.13. 20:22:40
Úgy tudom, hogy egyenlőre nem lehet kitörölni. Remélem ezt a közeljövőben orvosolják. Nálunk is van már aktualitását vesztett szavazás, topic.
Dátum: 2008.10.13. 19:50:24
MAGYARORSZÁG-nak elmenne, ha az egyik A az Á akarna lenni. De nem kizárt, hogy bármi más is kirakható belőle. Érdekes kísérlet lenne, de nem öt percben . Nem ide való kérdés.
Dátum: 2008.10.13. 18:17:55
Csatlakozom. Bár kora reggel mindig megtelik hülyeségekkel, azért láthatóan kevesebb van. Biztos kipontozódtak a notórius "idiótakérdésfeltevők"!
Dátum: 2008.10.13. 17:56:56
Lehet, hogy már szerepelt a kérdés, vagy tényleg hibás volt. Először is be kéne ide írnod pontosan a kérdést, és a válaszokat. Az is lehet, hogy valaki rosszindulatból "azonnal törölni" értékelést adott, vagy 25%-nál kevesebben tudták a rá jó választ. Akkor is automatikusan törlődik.
Dátum: 2008.10.13. 10:44:52
Ezt is megértem. Rossz értékelést kapott egy kérdésem. Bár egy napig jó volt, a jutalmat is átvettem, és most változott. Lehet, hogy kipontozódott. Íme:

Hány nap alatt mesélik el elbeszéléseiket a szereplők Boccaccio Dekameronjában?
21 nap
365 nap
10 nap
3 nap

A kérdés "Azonnal töröljétek" értékelést kapott!

A Dekameron szót a Google-ba írva első helyen kidobja(egyébként a könyv is így kezdődik):
"KEZDŐDIK A DEKAMERON NEVEZETŰ KÖNYV,
MÁS NEVÉN GALEOTTO HERCEG,
MELYBEN SZÁZ ELBESZÉLÉS FOGLALTATIK,
MELYEKET TÍZ NAPON ÁLTAL ELMONDOTT
HÉT HÖLGY ÉS HÁROM IFJÚ ÚR"
Szerintem nem volt nehéz. Vannak rosszabbak. Mindegy, azt fontosabb tudni, hogy hány szál cigi van egy xyz márkájú dobozban. Ez van.
Dátum: 2008.10.13. 10:23:58
Jó ideje nem is használom a portyalistát, mert tényleg mindig a legerősebbeket dobja ki. Marad a toplista. Kicsit több kutatást igényel, de jobban megéri.
Dátum: 2008.10.13. 10:21:26
Igen. Ezt is kitárgyaltuk már egyszer, csak mégse lett javítva. De a jó válasz akkor nem is szerepelt, úgyhogy azért ki lehetett következtetni.
Dátum: 2008.10.13. 09:58:22
Hol lakik a Pápa?
Vatikánváros
Pamplona
Palermo
Róma

Nem akarok kötekedni, de Vatikán Rómában van, ezért az is igaz. Valami másra kéne javítani!
Dátum: 2008.10.13. 05:48:47
Hány szálas jelenleg a puhadobozos SOPIANAE cigaretta?
25
19
20
18

Egy könyv esetében megértem, hogy nem hivatkozhatok arra, hogy nem olvastam, mert az nevetséges lenne, de arra igenis hivatkozom, hogy nem dohányzom, ezért nem tudom, és nem is érdekel! Különben is mi ez? Alapműveletlenség?
Dátum: 2008.10.12. 20:24:38
Csak annyi, hogy a kicsi az kicsi, az apró pedig apró. Az apró mirg beleszámított volna.
Dátum: 2008.10.12. 19:41:24
"Igen sok, széles körben elterjedt, közérdekű, közismert idegen szó fonetikus átírása is megtörtént. (Így két gonddal kevesebb: le tudjuk írni és ki tudjuk ejteni. Ugyanakkor félmegoldás, hiszen ez azt is jelenti, hogy a szó hivatalosan is befogadtatott a magyar nyelvbe, miután nem sikerült neki találó magyar megfelelőt keresni és elterjeszteni.) Néhány példa: aerobik, bébiszitter, csip (chip), csipkártya, díler, dzsúsz, fájl (file), fájlnév, fitnesz, fitneszszalon, flopi, helló v. heló, holokauszt, kapucsínó, klip, lobbi, logó, menedzsment, neszkávé, szkinhed, szkennel, szkenner, szolárium, imázs, sztreccsnadrág, tonik, tviszt, tvisztel, vaksz, vakszol, videoklip stb. "

A Magyar helyesírási szótár szerint tényleg helyes a flopi.
Dátum: 2008.10.12. 18:34:10
A mostani vadászatom siralmas kérdései(látom, hogy némelyikbe mások is belefutottak, de azért felsorolom):

Melyik csapat nyerte 2007/2008-as szezonban az NBII Keleti csoportját?
FTC
Bőcs
Pápa
Kecskemét

Melyik csapat nyerte 2007/2008-as szezonban az NBII Nyugati csoportját?
Pápa
Felcsút
Haladás
FTC

Megye III-ban jó vagyok! Jöhet az is?

mennyi 5 x 5 = ?
Néhe 25
Általában 25
Néha 5
Az csak 25

Miért kell ezt?

Hány LE-ba kerül egy állat beidomítása?
1000
1800
1300
1500

Ez pedig változó! Attól függ milyen állat!
Dátum: 2008.10.12. 17:16:28
Két hozzászólással ezelőtt kérte a javítást a kérdésfeltevő, mert véletlenül rosszat adott meg. Kellemetlen, de előfordul. Bár kis odafigyeléssel-ha átellenőrizzük a kérdést, mielőtt elküldenénk-elkerülhető lenne.
Dátum: 2008.10.12. 14:08:23
Az a baj ezzel, hogy hiába írok én a kérdés beküldőjének, mert ő úgy se tud változtatni rajta utólag. És néhány hirtelen haragú emberke, mint például én (ahogy azt nyilván már észrevetted ) , esetleg tényleg keresetlen szavakkal illetné egyik-másik kérdésfeltevőt. Ebben a szavazásban én konkrétan csak arra gondolok, hogy én ugyanolyan hévvel gyűjtöm a jó kérdéseket, mint a tulajdonságösszeget, a szakértelem pontakat és az összes többi változót, ezért jó lenne, ha az alapján is rangsorolhatnék a keresőben.
Dátum: 2008.10.12. 12:03:50
Idézet: Kocos - 2008.10.12. 11:37:59
Idézet: Zsolesz - 2008.10.12. 11:33:59
Szándékosan a többiek megtévesztésére alapuló kérdés. Hasonló jókat a kérdésfeltevőnek!


En ugy fogalmaznek: gondolkodtato feladvany. Vagy lehet, hogy ez ugyanaz?
Mondjuk a pontos kerdest jo volna latni. Ha abban van egy apro hint (mondjuk oszesen hany negyzet, ilyesmi), akkor a kerdes egyszeruen tokeletes.


Igen. Ha tudatja, hogy ez a feladat, akkor nagyon jó! De, ha nem utal rá, akkor szimplán csak félrevezet. Na mindegy. Annyi vitán felül rossz kérdéssel találkoztam ma, hogy már be se írtam őket, erről legalább érdemes beszélni. Csak szerintem ez mindenképpen a "becsapós kérdések" kategóriába tartozik, és nem tudom, hogy itt mennyire fair ilyet kérdezni?
Dátum: 2008.10.12. 11:37:38
Mikor kezdődött a második világháború?
1937
1940
1939
1944

Ázsiában 1937-ben, Európában 1939-ben! Szerintem nem lenne nehéz odaírni, hogy pontosan melyikre gondol, vagy csak legalább ne szerepeljen mindkét lehetséges válasz!
Dátum: 2008.10.12. 11:33:59
Szándékosan a többiek megtévesztésére alapuló kérdés. Hasonló jókat a kérdésfeltevőnek!