Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Khetty

Dátum: 2008.11.04. 13:04:31
Idézet: Zaccmester - 2008.11.04. 12:56:28
Sziasztok!

Vettem némi őskövet. Netes OTP utalás, tehát azonnali és közvetlen. Szóval kb. 1 órája ott a pénz, de nincs itt a kő...
Mi az átfutási tapasztalat?
Előre köszi a választ!

U.i.: vágyálmom a bankkártyás fizetés, azonnali kőhullással!


Talán ez banktól, de leginkább könyvelőtől függő dolog
A banki átutalásra írták is, hogy néhány napos várakozási idővel számolni kell... jó esetben csak egy-kettővel.... de odaér a kő!
Csak nyisd ki az ablakot, nehogy a kitörjön, mikor behullik a küldemény!
Dátum: 2008.11.04. 12:25:19
Most csak néhány elütés javítását szeretném kérni. Köszönöm

An alábbiak közül melyik hónap nem 31 napos?

November
December
Március
Január

Az
--------------

Melyik városban van a Tadzs Mahal

Kairó
Delhi
Agra
Kalkutta

Lemaradt a kérdőjel
-----------------

Nem értem, miért akkora baj az, hogyha kijavításra kerül egy-egy helyesírási hiba, vagy elütés, elgépelés!
Mindig élvezettel olvastam ezt a topicot, mert nem csak a kérdések "lehúzása" a cél, hanem ha valaki nem tud valamit (pl. én), akkor vannak, akik veszik a fáradtságot és felvilágosítanak erről!
Hatsepsut pedig eléggé önálló személyiség ahhoz, hogy az itt említett kérdéseket saját belátása szerint bírálja el, mi itt csak inkább a figyelmébe ajánljuk egyiket-másikat!
Kár egymásnak ugranunk amiatt, mert valakinek nem tetszik egyik vagy másik ember személyisége vagy "beszólása"... aki ezt a topicot látogatja, olvasgatja és szerkesztgeti, azok legtöbbje úgysem ezért van itt...
Dátum: 2008.11.04. 12:04:27
Idézet: Aisling - 2008.11.04. 11:59:16
Tudom, hogy off, de úgy érzem most kell ideírnom. Az elmúlt pár napban felparázslott a vita rossz illetve rosszabb kérdések kapcsán. Páran minden "apróságba" belekötnek (kisbetű/nagybetű/betűcsere), mások csak a szembetűnőbbekbe. Ez a két csoportosulás most elkezdte szapulni egymást. Vélemenyem szerint minden hiba hiba, igenis, kerüljön ide a legapróbb is, pont azért, mert most már rengetegen olvassák a kérdéseket, és legalább a tényleg helyes változatokkal találkozzanak, hátha megmarad az agytekervényeikben
Az már más kérdés, hogy milyen körítéssel kerülnek ide beírásra, esetlegesen annyira támadó élt kap egy vesszőhiány, mint egy helyetelenül írt név, vagy mondatszerkezet. Lényeg (szerintem), írjunk ide mindent, törekedjünk a legjobbra, de ésszel beírva. (Megjegyzem, én borzasztóan élveztem a múlt heti trendet, mikor kedves körmondatokban mondta el mindenki mi a problémája a kérdéssel, kár hogy az abbamaradt).


Szavaiddal egyetértésben, továbbra is az Úr kegyelmétől vezérelve tevékenykedem tovább!
Dátum: 2008.11.04. 11:56:30
author=Hydro Globus date=1225794959
Mije pontos j...


Rájöttem, csak siettem...
Dátum: 2008.11.04. 11:55:17
Idézet: Dragon HUNter - 2008.11.04. 11:39:27
Mi a gond Khetty? Tekintsd ezt is egy kihívásnak és van rá 5 perced!!! Aztán meg ha nem akarod, nem keresgélsz, hanem tippelsz.
De ide beírni csak azért, mert neked nem tetszik!
Nem kell túlreagálni a játék a játékban dolgot!!!!
Vegyük egy kicsit lazábbra, nem vagyunk egyformák se életkorra, se nemre, se mentalitásra, se lexikális tudásra, ami tetszik egyiknek az nem tetszik a másiknak. Ami nekem természetes, arról más mégcsak nem is hallott. Pont ettől jó!!!És ez szól mindenkinek!!

Csak azért írok most már, mert egy kicsivel több kvízkérdéssel találkoztam, mint a többség.


Egyik kérdésnél sincs ott, hogy töröljék....
Dátum: 2008.11.04. 11:29:50
Akkor a mai első termés:

mekkora a különbség a víz forráspontja és a derékszög között?

4000
100
90
10

Mekkora; egyébként tetszett a kérdés, mert kicsit gondolkozni kell rajta... főleg, mire rájöttem, hogy mi köze a derékszögnek és a víz forrásához
-----------

Ki NEM volt Árpádháyi király ?

III. András
II. András
Nagy Lajos
Könyves Kálmán

Árpádházi

------------------------
Melyik Dornodon avatárja?

Maedin
Morgan
Ewgbert
Okülopaj

Tudom én vagyok alulművelt, ezt beismerem, de mégis... kinek a mije?
---------------------

Sashalom Budapest hányadik kerülete?

XIII
XV
XII
XVI

Ezektől a kérdésektől pedig egyenesen falra mászom, mint Pókember!
Dátum: 2008.11.03. 14:55:17
Melyik bolygó a legkisebb?

Vénusz
Merkur
Föld
Plútó

A Plútó nem bolygóóóóóóóó!!!!! (és jelen esetben ez volt helyes válasznak megjelölve)
--------------------------

Ki a Paramore énekese?

Axl Rose
Katy Parry
Hayley Williams
Sara Bareilles

Para, nem para ez az együttes olyan ismert, hogy szerintem mindenki tud rá válaszolni... csípőből... (ha tényleg így van, előre is bocsánat a megjegyzésért!)
Dátum: 2008.11.03. 14:23:43
Idézet: Kocos - 2008.11.03. 14:07:29
Idézet: Khetty - 2008.11.03. 13:55:09
Ki volt a Demolition Man c. film rendőr főszereplője?

Sylvester Stallone
Wesley Snipes
Jean-Claude Van Damme
Arnold Swartzenegger


Van ennek a filmnek magyar címe is... értem én, hogy a szép magyar anyanyelvünk már nem divatos, de guglizza már ki a kérdés írója, hogy mi volt címe magyarul!!! De inkább segítek neki!
"A Pusztító" néven futott itthon...


Kérdés hányan ismerik fel az eredeti címről, és hányan a fordításról. Újabb szép példája a felesleges kötözködésnek. Jobban jártunk volna, ha megemlíted, hogy a Governator neve el van írva. Schwarzenegger.
Ha így tettél volna azt sem tenném szóvá, hogy irásjel halmozás bűnébe estél.

Koc rage!


Nomármost... nekem tényleg semmi bajom veled... ezután sem lesz... ezért nem is személyeskedem...
Azt hiszem a kérdésadatbázis elbírja, ha ez a kérdés vagy javítódik, vagy törlődik... Mivelhogy bizonyára van olyan, aki azt sem tudja, miről van szó, mert nem látta a filmet...
Speciel én láttam, mondhatom, hogy Wesley Snipes zseniális benne! Lehet, hogy a történet nem egy nagy szám, de nekem tetszett... akkoriban is, mostanában is...
Viszont konkrétan ütni tudnék a mai nagy divathullám következményeire... a legújabb a "celeb" szó használata, biztos vagyok, hogy azt se tudja a használók 80%-a, hogy honnan jön a szó és mit jelent! Főleg, hogy a sztár (már ha Magyarországon van ilyen egyáltalán) miért nem felelt meg?
Kérlek nézd el nekem, hogy nem nézem jó szemmel ezt a nyelvi terjeszkedést! Ezután sem fogom szó nélkül hagyni...
Dátum: 2008.11.03. 14:18:30
Kit bélyegeztek "bü.dös pa.aszt"-nak a magyar történelem során?

Gyurcsány Ferenc
Orbán Viktor
Dózsa György
Torgyán József

No, hát ez a kérdés... hogyismondjamcsak....
Dátum: 2008.11.03. 13:55:09
Ki volt a Demolition Man c. film rendőr főszereplője?

Sylvester Stallone
Wesley Snipes
Jean-Claude Van Damme
Arnold Swartzenegger


Van ennek a filmnek magyar címe is... értem én, hogy a szép magyar anyanyelvünk már nem divatos, de guglizza már ki a kérdés írója, hogy mi volt címe magyarul!!! De inkább segítek neki!
"A Pusztító" néven futott itthon...
Dátum: 2008.11.03. 12:49:54
Még néhány kérdés, ami szerintem fölösleges az adatbázisba...

Melyik szak nincs a Dunaújvárosi Főiskolán?

Infó
Vegyész
Gépész
Gazdász

Tulajdonképpen minden nap megnézem a hirdetőtáblát, hogy milyen szakokat indítanak éppen...
Alig várom már, hogy induljon nem is tudom.. hímzés és stoppolás... meg nőiesség szak...
Komolyan! Jelentkeznék is egyből oda!

--------------------
A Végzetúr játékban mi van a bal oldalo menüsorban az "Extrák" alatt?

Zsír
Blog
Kenyér
Bárányka

Sok igénytelen dologgal találkoztam közel 3000 éves életem alatt, node azt hiszem ez bekerül a top10-be!! Az Úrtól exra áldásért kiállt ez a kérdés! Kérlek titeket imádkozzunk együtt, hogy a kérdés írója nyitottan fogadja az Úr áldását!!
Dátum: 2008.11.03. 11:00:43
Idézet: KaKooo - 2008.11.03. 10:31:23
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy mi a rosebbet lehet kezdeni egy kiégett őskővel?


Tudod az a helyzet, hogy rosebbet nem tudsz kezdeni a kövekkel (ha mégis rájönnél, hogy kell rosebbé váltani a köveket, kérlek oszd meg velünk, mert mindenkit érdekelne ez a dolog)!
De ha kérdés előtt legalább ebben a topicban legördítenél úgy 5 hsz-szel korábbra, kimerítő információhoz juthatsz! Sőt! A jobb felső sarokban találsz egy Gyorskereső részt, azt is használhatod, mielőtt ilyen stílusban kérdést teszel fel!

Előre is köszönöm!
Dátum: 2008.11.03. 10:56:26
Hány megyére tagolható Magyarország?

19
20
21
18

Álatlános műveltség ezt tudni! Ebben nincs is vita! Node hányszor tesszük még fel ezt a kérdést?????
---------------

Milyen gitáron játszott Jimi Hendrix?

Gibson Flying V
Fender Stratocaster
Gibson SG
Fender Telecaster

Mivel Jimi Hendrix nagyságáról nem is érdemes vitát nyitni, inkább csak azt szeretném itt most elmesélni, hogy bizony, mikor egyszer találkoztam vele, megmutatta a Fender Stratocaster gitárját! Meg is simogathattam a húrjait! Ezért egyértelmű volt számomra a válasz! Ha valaki mégsem tudná, az sürgősen keressen fel egy teleportálót és az időben száguldjon vissza, hogy pótolni hiányosságait!

------------------

Mi az akkumulátor?

James Bond egyik autója.
Energiatároló eszköz.
Kitalált űrfegyver.
Részecskegyorsító.

Ezen akkorát kacagtam, hogy csak na!!! A válaszok annyira jók, hogy mindenképpen piros pont jár az illetőnek!!!!
Dátum: 2008.11.03. 09:58:05
Idézet: Treff kiraly - 2008.11.03. 07:43:58
Szia -Neharagudjatik de már megkérdezem hogy kell inditani a játékit?? Üdv Sándor


Ezt kifejtenéd pontosabban? Mit értesz játék indítás alatt... azon kívül, hogy beírod a felhasználónevet és a jelszót, még mit szeretnél tenni?

Nem lehet, hogy a Világ 2-be regisztráltál, ami majd csak csütörtökön indul?
Dátum: 2008.11.03. 09:49:11
Melyik nehezebb ??? 1 kiló tóll vagy 1 kiló vas ?????

vas nehezebb
mit tudom én :-)
egyenlő sulyúak
tóll nehezebb


Hajnalra kelve eme kérdéssel szembesített az Úr! A reggeli imámat még úgysem mondtam el...
Uram! Könyörögve kérlek világosítsd meg elméjét a kérdés írójának, vagy legalább nyelvtanórán adj neki éber szemeket, hogy jobban tudjon figyelni az alvás helyett! Amen!
Dátum: 2008.11.03. 09:44:21
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.03. 09:04:03
Egyébként persze Újpest a negyedik...


Kár, hogy ez volt a helyes válaszként megjelölve...
Dátum: 2008.11.02. 23:54:21
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.02. 23:51:05
A 48 miatt.

(Remélem, így ketten eléggé elmagyaráztuk )


Akkor mindamellett, hogy ez a kérdés kb 20-féleképpen szerepel még hibás is... Másoltam, nem emlékezetből írtam...
Dátum: 2008.11.02. 23:39:36
Idézet: Hanspeter - 2008.11.02. 23:36:14
Idézet: Khetty - 2008.11.02. 23:23:35
Kérem, Uram türelmed és bölcsességed az alábbiakhoz!

-----------------
------------------

Nagyatád melyik megyében található?
Csongrád
Somogy
Jász-Nagykun-Szolnok
Pest

És ismét csak műveletlen vagyok, mert gugli nélkül csak tippelni tudok! Affene! Jól tippeltem!!

----------------



A többiben maximálisan igazad van, de azért egy 800 éves magyar település szerintem megér annyit, hogy fél percet rászánjon az ember a guglival, ha nem tudja. Osztom azt a nézetet, hogy csak mert valami kicsit nehezebb; az általános műveltségben rezeg a léc tőle, még nem kell kiszórni, néha kelljen már kicsit dolgozni is azért a válaszért. Főleg ha válaszos küldit csinál épp az ember.


Megjegyzésed elfogadva! Bocsánat a tréfáért! Tényleg nem tudtam, hogy 800 éves település... sosem jártam még arrafelé sem...
Dátum: 2008.11.02. 23:37:37
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.02. 23:31:39
Idézet: Khetty - 2008.11.02. 23:23:35

Az Élet, a Mindenség, meg Minden?
48
Pí négyzet
Nincs igazi válasz
Milyen kérdés ez?

Alapműveletlen vagyok! Mindig az utikalauz nélkül indultam stoppolni! Azóta persze tudom, hogy a legfontosabb dolog a törölköző, és hogy a mindenség lényege a 48! Tudom, keserű élettapasztalat árán jutottam e tudás birtokába, pedig ha nálam lett volna a kalauz, csak fellapozom és kész! Így sajnos kétszer le is csuktak, mert nem tudtam 234. alkalommal is válaszolni ezekre a kérdésekre...


Ugye ezt nem kontrolcé-kontrolvével csináltad hanem emlékezetből?

A Waterloot meg azért kéne tudni... Természetesen 1815-ben volt.


Nem nagyon értem, hogy mire utal a kontolcé-kontorlvé... a kérdés az volt, a megjegyzés saját, mivel sosem olvastam a könyvet...

Waterloo-ról pedig tudom, hogy melyik évben volt, de nehogy már négy ilyen közel lévő nap közül kelljen választani... természetesen kézen foghatnám a barátnőmet és a barátomat, de már jó ideje nincs humorom keresgélni az elmésebb és elmésebb kérdéseke a válaszokat...
Dátum: 2008.11.02. 23:31:16
Idézet: Byzon - 2008.11.02. 23:28:14
Idézet: Khetty - 2008.11.02. 23:23:35

Mikor volt a Waterlooi csata ?
1815. június 18
1815. június 11
1815. június 12
1815. június 17

Tisztán emlékszem, ahogy a köd felszállt a harcmezőről... ott álltunk mindannyian szuronypuskákkal rohamra készen! A barátomat mellőlem lőtte ki egy ágyúgolyó, én is megsérültem. 4 napig kómában feküdtem, így már nem emlékszem pontosan, hogy 11-e, 12-e, 17-e vagy 18-a volt ez azon a napon! De szerda volt! Az biztos, hogy szerdai napra esett a csata!!


Kizárt! Az angolok szerdán tejet tesznek a fekete teába, és én is ott voltam, és emlékszem, hogy aznap citromot tettek! Tuti, hogy péntek volt! Esküszöm!
(Khetty, most már hagyd abba, könyörgöm, mert fáj az oldalam, nagyon! )


Kedves Byzon! Az angolok MINDIG tejet tesznek a teájukba! Éltem köztük, tudom!! Nem lehet, hogy véletlenül romlott volt a tej és hasmenést kapott mindenki? Mert az tényleg pénteken történt! A franciák bosszúja volt, az elveszített ütközet után!