Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - MalaTomi

Oldal: 1
Sziasztok!

Remélem eltaláltam a topicot, ha nem akkor bocsánat..

Világ 1, Kulacska nevű csodálatos karakter:
1: Levelet nem idézünk részben, félmondatokkal a karakterlapunkon, mert az elég fura dolgokat tud mutatni
2: Szövetsége leírása...Ne kelljen szavakkal illetnem..

Előre is köszönet, ha valaki tesz valamit az ügyben, bár úgy érzem ez nem online probléma...lol
Dátum: 2009.12.28. 00:01:10
Elég vicces, de pont azok a játékosok vezetnek statisztikát, akik hosszútávon plusszosak, mert nekik fontos h állnak.Aki nem vezeti, vagy azt hiszi hogy "Múltkor is nyertem tuti pluszban vagyok" vagy nem is érdekli mert tudja h bukó játékos.
Csak h lehet egy ilyen statisztika hivatalos?Sehogy..Mert majd legfeljebb lesz kettős könyvelés mint a maffiánál.. .
Egy olyan átfogó rendszert kialakítani, ahol meg írják a szervezők minden játékos statisztikáját, lehetetlen...Egyrészt nem lesz az összes terem tisztességes.Másrészt a játékos meg mondhatja, hogy ugyan ahol vezetnek statisztikát ő 500e forint pluszban van, viszont elvert 1,5millát egy olyan teremben ahol meg nem jegyzik a statisztikát...És máris nem kell év végén adót fizetni..
Termek ugyanez..Majd 4-5-6 családtag osztóként meg takarítóként fog ott "dolgozni" minimálbérért, hogy ne legyen plusszos a terem. és akkor mondhatják, hogy "ez csak baráti póker kis társaságnak", "válság van, alig járnak le kártyázni, nincs bevétel"

Sok próbálkozás van tény..Például aki nagy tv-s versenyen, WSOP, EPT ér el jó eredményt, nem tud kibújni az adózás alól, ami nem is baj..De például a tavalyi WSOP győztese az adózás miatt kevesebbet vihetett volna haza, mint a 2. helyezett, csak mert máshová született, elköltözött Londonba az adókulcs miatt, erre rászállt az adóhatóság hogy csak ezért költözött el, ami nyilvánvaló, csak ezt ha valaki bebizonyítja..akkor le a kalappal
Volt például olyan kezdeményezés is, hogy a terem fizessen 500€/asztal adót évente, meg hogy csak a "hivatásos" játékosoknak kelljen adót fizetni.Ezek azért elég szubjektív dolgok, meg ki fogja ellenőrizni hány asztalon játszanak egy kis teremben egy borongós őszi délutánon?

Félreértés ne essék én nem vagyok ez ellen az egész ellen.Sőt örülnék ha lenne egy jól működő korrekt rendszer.
Csak hát...Kicsiny országunkban a jól működő meg a korrekt elég ritkán használt szavak sajnos
Dátum: 2009.12.23. 18:04:17
Off: A legjobb játékosoknak is benne van a játékukban az ingadozás, ami teljesen normális dolog, mivel ez játék nem csak a matekról és a hosszútávról hanem rövid távon a szerencséről is szól.Itt a hosszútáv annyira hosszú hogy egy ember életében lehet nem is egyenlítődik ki az ingadozások mértéke.Éppen ezért megfoghatatlan az a dolog pókerben hogy jövedelem.
Ha van egy kiváló hónapom és nyerek Xezer $-t, leadózom, oké.Aztán jön 2 borzasztó hónap és bukok az 1ikben Yezer a másikban meg Zezer $-t.Az állam vissza fogja nekem fizetni a %-ot "adóként"? Nemhiszem...

A pókertermek meg...A legfőbb baj itt azzal van, hogy mint tercier szektor, nem a szolgáltatáson van a hangsúly, hanem a bevételen...És sajnos ugyanez a baj az állammal is.Meghoz egy szar és gyors döntést, hogy folyjon be pénz a kasszába, nem számít hogy ez alig vagy 1általán nem fog működni, meg hogy egy halom próbálkozó termet halálra ítél.Pedig ez lenne az érdeke hosszútávon mindenkinek, csak az meg senkit nem érdekel..
Ha valaki profitért megy játszani vagy ha csak délutáni/esti szórakozásból, akkor is azt várja el h jól érezze magát.Legyen igényes a hely, legyenek jó versenyek jó struktúrával, jó osztók, stb stb.
Én voltam a CCC-ben Bécsben..Hibátlan a hely és teljesen legális is.És jééé működik, bevétel van mindkét oldalon.Pedig Bécs nincs olyan messze, csak át kéne kukkantani, h "Hopphop, nálatok ez így van és működik?Egye fene megpróbáljuk mi is"

De nem inkább toporgunk
Dátum: 2009.06.11. 00:41:42
Hi!

Ha tényleg ebből élnél, nem ítélnéd el azokat akik nem tudnak pókerezni és mégis ezt teszik, a gazdag üzletembereket meg főleg nem...
"The fishes pay our bills!"...
A másik, hogy olyan elismert nevek, mint Bélabácsi, Mili, Luigi, Tóth Ricsi sem vívták még ki hogy a Pokerstars szponzorálja őket, nemhogy Te, már ne is haragudj, aki helyesen is nehezen ír...Ha meg tényleg így lenne, a neved ott lenne ennek a bizonyos teremnek a weboldalán a PokerStarsPro-k között...
Esetleg harcolj meg azért, amiért elismerhetnek!Ne a magyar pókerelitet minősítsd ilyen hozzászólásokkal..
Dátum: 2009.06.07. 14:19:08
Hi!

Érdekes olvasni a véleményeket, ennyi nézőpont !Én 4 éve pokerezem, félig hivatásszerűen, mert egyetemre is kell járni, és nem a pénzem bukom el, még csak nem is azért játszom h elteljen az idő...
A póker szerencsejáték?Nem...A póker egy olyan játék amiben van szerepe a szerencsének?Igen..
Ha olyan döntéseket hozol, ahol nagyobb esélyed van nyerni, hosszútávon ez profitban mutatkozik meg és ez nem szerencse, ez csupán 1xű és tiszta matematika.Dobsz egy dobókockával 20-t és mind a 20x 6os lesz az nem azt jelenti h cinkelt a kocka...Hosszútávon úgyis 1:6-hoz az esélye minden számnak.A póker ugyanez és ennél még sokkal több...
Hogy függőséget okoz-e?
Igen..orvosi értelemben 1értelműen.
Csak mondjon nekem valaki 1 olyan dolgot ami nem...
Cigaretta, neadjisten kábítószerek...Játékgép.Még a csoki is függőséget okoz és még sorolhatnánk.
De a kábítószereken kívül minden függőség kezelhető önerőből.Sok csokit eszel?..Elhízol.Cigizel..Inkább ne cigizz
Pókerben tiltre mész?Oda a bankroll...
Saját magad főnöke vagy és ha betartod a szabályaidat, nem lesz gondod.
Mindent meg lehet tanulni és tapasztalni!A pókert is.Ki az aki orvosi nélkül sikeres szívműtétet végez?Senki...
Oldal: 1