Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Qpica

Oldal: 1
Dátum: 2008.10.29. 09:48:07
Mielőtt bárki megvédené az EU tagságot és ideológizálná azt a ...t amit a torkunkon cukrospapírral nyomtak le, magyarázza meg nekem hogy a valamikori vas és acél országa, mely azért inkább a mezőgazdasága és állattartása miatt volt az ami, most hol tart.
Hol az ipar, hol a mezőgazdaság és hol az állattartás. Háromból kettőre azonnal válaszolok:
Mivel jelenleg az agyontámogatott olcsó de rosz minőségű külföldi áru amit még helybe is hoznak a feldolgozónak jobb, mint a drágább (ugyanis huszad annyi támogatással termelt, így magasabb önköltséggel rendelkező) hazai termék, így szépen tönkretettük a saját gazdaságunkat. Áttértünk szépen felhasználó és felvásárló piaccá, mert valljuk be ez azért haszon másnak. Ha termelünk is, az csak piacvesztést okoz. Ki akar egy olyan társat a piacra engedni aki a saját hasznát venné el? És ki akar egy olyat aki csak vásárlót hoz?

Ez nem ideológia, ez a vidéki "felzárkóztató" valóság. A vállalkozók és gazdaságok szépen tönkremennek, az Önkormányzati bevételek csökkennek, így nem tudják segíteni a vállalkozók integrálását... Mi lesz belőle ha talpon akar maradni a város? Támogatásokból tengődő 50% kisebbségi 80% munkanélküliségi mutató. Persze erre mentési tervet lehet kidolgozni miliárdokért, meg felzárkóztató programokat. Évek óta mennek ezek különböző neveken nulla eredménnyel.

De ezért nem csak az EU a felelős hanem akik ezen a hullámon lovagolnak, mert a magyar élelmes nép, látja ám a lehetőséget. Nem sok pályázat van ami nem azért születik meg, hogy az "ingyen kassza"-t pumpolja mondvacsinált indokkal. Akár folytathatnám a monológot itt a kisvállalkozásokkal, de akár az alagutas autópályával európa legsíkabb országában
Dátum: 2008.10.19. 18:50:31
az utóbbi két kérdésem siralmas eredménye. Írjam ki hány vonalból áll az "A" betű?

"Hány pontból áll a Végzetúr játék "Felhasználási feltételek" része?

Nincs is ilyen, ez egy játék
1
5
10
A kérdésre eddig 10 jó és 7 rossz válasz érkezett.

Mennyi "egész pötty" van a Beholder Kft logójában?
egyse
15
10
5
A kérdésre eddig 23 jó és 19 rossz válasz érkezett."
Dátum: 2008.10.15. 12:50:32
Idézet: Shiako - 2008.09.26. 11:27:24
Belefutottam 2 prím számos kérdésbe, az egyikben az 1 prímszámnak számított, a másikban nem. "Könyörgöm, akasszuk fel!", akarom mondani javítsuk ki!

1., Az alábbiek közül melyik nem prím szám?
2., Melyik a legkisebb prímszám?


okoskodás helyett elég ha tudod mi a prím szám és akkor nem "tippelsz" az egyre helytelenül. A legkisebb Prím számos kérdésem időközben törölték valamiért. A lehetséges válaszok voltak 1-2-3-5. Utoljára mikor néztem 17 helyes 4 helytelen válasz érkezett rá. Legalább a 4-ből 1 meglett ki volt
Dátum: 2008.10.11. 19:52:15
Idézet: Zsolesz - 2008.10.11. 09:13:42
Kettőt portyázhatsz egymás után, utána 60 percig csak korlátozással. Akkor most mi lenne a jó a te lehetőségeid közül? Lehet a 30-ra gondolsz, de így nem helyes, mert rögtön egymás után is portyázhatsz kétszer, mint már említettem.


erre tudsz mutatni aktualis szabalyt is? momentan 96 a helyes valasz korlatozas nelkul. Mivel a kerdes arrol szolt hany percenkent portyazhatsz korlatozas nelkul, igy nem igazan ertem miert keveredik bele a "de korlatozassal..." resz

Egyebkent a hibas valaszt valasztoknak:
"A portyázás beállításakor két lehetőséged van:
- vagy naponta 15 portyapontot kapsz (azaz 96 percenként egyet), és akkkor korlátozás nélkül támadhatsz akár nálad alacsonyabb szintűeket is.
- vagy naponta 30 portyapontot kapsz (azaz 48 percenként egyet), de akkor csakis veled azonos vagy magasabb szintűeket támadhatsz.
Egy első szintű játékos az utóbbi beállítással indul, hiszen első és második szinten amúgy sem támadhatsz alacsonyabb szintűeket. De 3. szinttől ha akarod, megváltoztathatod a másikra, hogy alacsonyabb szintűeket is támadhass.

Fontos: Ezt a beállítást elggyakrabban 48 óránként változtathatod. Ha megváltoztatod, akkor a portyapontjaid nullázódnak!"
Dátum: 2008.10.11. 09:07:47
Hány percenként portyázhatsz korlátozás nélkül?

10
30
86
96


A kérdés "Azonnal töröljétek" értékelést kapott!

Először Jó vol, aztán 1 helyes 24 rosz válasz, majd törlendő. Most ez hogy is van?
Dátum: 2008.09.24. 15:27:21
Idézet: Samurai - 2008.09.24. 15:19:55
Érdekelne,hogy a 143-as értékű,egy szál buzogányos faszkalap,hogy üt le???Amikor nem pihen és nálam egy kétszer jobb fegyver van +pajzs kibaszott kővel ami a védelemre ad,nem támadtam egy óráig,nem voltam fáradt,ja és az értékem 149!!!!!!


kulturaltan megkerdezi nyakonverhet e. Ezen Te annyira meglepodsz hogy elfelejtesz vedekezni... Viselkedestan 1.szint (Lasd. Enc.)
Dátum: 2008.09.24. 14:36:12
Idézet: Leanthil - 2008.09.24. 14:29:59
Idézet: Qpica - 2008.09.24. 14:00:28
hibas kerdes: ki a 2008-09 honvédelmi miniszter jelenleg

http://old.honvedelem.hu/miniszterium
eszerint a honvedelmi miniszter jelenleg nem a kerdesnek megfelelo valasz, azaz nem Szekeres Imre hanem Juhasz Ferenc


Ezt a hozzászólást nemigen érteni. Mármint, hogy hol, mit írnak, de elvileg minden felelős magyar állampolgár fejből nyomja, hogy Magyarország jelenlegi hadügyminisztere Szekeres Imre (születési nevén Stern Imre).


Nem vagyok felelős, ezért néztem meg a kérdéshez a HM oldalát, amit kicsit többnek tartok azért mint "hogy hol, mit írnak". Már most hamut szórok a fejemre
Kinevezésének időpontja 2006. június 6., kedd. Regen frissult a fenti oldal. sorry
Dátum: 2008.09.24. 14:00:28
hibas kerdes: ki a 2008-09 honvédelmi miniszter jelenleg

http://old.honvedelem.hu/miniszterium
eszerint a honvedelmi miniszter jelenleg nem a kerdesnek megfelelo valasz, azaz nem Szekeres Imre hanem Juhasz Ferenc
Dátum: 2008.09.24. 13:21:27
minden valamirevaló játékban vannak úgynevezett "félresikerült", "balszerencsés" vagy egyenesen "önmagára is veszélyes" támadó akciók. Egy helytelenül alkalmazott varázslat vagy egy rosszul meglendített fegyver könnyen a használója ellen fordulhat a várt hatás helyett. Ezenkívül szerintem minden teremtmény, pláne egy végzetúr rendelkezik ellenáló képességgel és hajlammal is. Nem csak birka módjára tűri az ütleget...
Asztali szerepjátékban írott szabályok vannak például a 01 dobásra.
Oldal: 1