Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kagemusha

Az Erő "világos" oldalán még Anakin Skywalker volt a neve, Darth Vader viszont csak a "sötét" oldalon harcolt. A többi rendben van, bár a semlegestől sem kellene borzonganod...
Dátum: 2009.04.01. 07:21:10
Melyik nem vodkamárka az alábbiak közül?
Kalinka
Gorbatshow
Becherovka
Zubrowka

Gorbatschow, másrészt viszont alkohol, ezért > /dev/null

Ki játszotta a Rambo filmek címszerepét?
Arnold Schwartzeneger
Steven Seagal
Sylvester Stallone
Bruce Willis

Schwarzenegger
Idézet: CaveMaN - 2009.03.30. 10:27:30
Többek között azért, mert a kifogásolt betűtévesztős részt át lehetett volna írni értelemesen. Te pedig épp nem arról teszel most tanúbizonyságot, hogy ezt tetted volna, hanem odab****tad ezt a diszleksziás sz**t.

Te vagy a második, aki képtelen értelmezni az olvasottakat... hát ezért került bele, hogy "tartalmi diszlexiások kedvéért"!
Fájhat az igazság, de ha olvasni is képtelenek vagytok -helyesírásról nem is beszélve!-, akkor ne osszátok itt az észt!
A kérdés eredeti változatában sem volt semmi hiba, tehát semmit sem kellet volna átírni benne értelmesen, mivel eredetileg is értelmes volt, csak képtelenek vagytok értelmezni!
Innentôl pedig: ..I.. ..I..!
Hát akkor miért csodálkozol, hogy felteszem másodszorra is a kérdést, kiegészítve, miután kikéritek magatoknak, hogy elnéztetek egy betût, he?
Az elsô változatra is?
Az elôbbiek neked is szólnak! Beszúrás nélkül kidobtátok, így meg kötözködtök a kiegészítésen? Röhej!

Ja és csak ezért nem megyek fel Budapestre vagy hol lesz a "júniusi tali", úgyhogy nem fogunk személyesen beszélgetni.

Iszonyatosan bosszantó amilyen nevetséges kérdések benn vannak a mai napig az adatbázisban (pl. 6+6+6+6+6+6+6+6+6+6=?), de egy jól megfogalmazott kérdés, azzal az indokkal, hogy "Jaj! Figyelmetlen voltam, félreolvastam!", kiesik...

...az meg hogy jelezzem az ilyen idióta kérdéseket, fárasztó duma, ugyanis nem igazán látom eredményét.

Szóval "bíró urak", elôször tájékozódjanak a körülményekrôl, csak aztán mondjanak ítéletet!
Idézet: Awenhai - 2009.03.30. 07:13:40
Szervusztok!

Kagemusha: A Labirinthosz, mint épület, tulajdonnév... amellett engem, s valószínűleg az értékelőt is sérti a beszúrt magyarázatod, s a legkevésbé ártalmas választási lehetőséggel dobta vissza.

A stílusodon meg nem árt csiszolni, nem az osztálytársaid közt vagy.

ad1: a krétai labirintus, ha beledöglesz, akkor is kisbetû!
ad2: másodszor tettem fel ezt a kérdést, nem véletlenül lett beszúrva a zárójeles kifejezés! Elsô alkalommal
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

dumával lett elküldve, meg azzal lett indokolva, hogy
Igen, mivel az epitteto es az epito is szerepelt a valaszok kozott, illetve az epittette es az epitette szavak kozott egyetlen betu a kulonbseg, ezert en ezt tulsagosan beugratosnak iteltem meg, ezert a dontes. A kerdes picit modositva sztem nagyon jo lenne.

Nem is azzal van baj, hogy beugratos, hanem azzal, hogy a beugratas azon alapszik, hogy hatha valaki elnezi, hogy 3 vagy 4 t betu van ott.

Szóval ennek tükrében ítéld meg, ha meg nem ismered a körülményeket, ne pampogj!
Lehet, hogy elszállt az agyam, de megsértôdni csak az tud egy ilyen mondaton, aki magára veszi! Ezek szerint vannak itt ilyenek jónéhányan... hát eztán is elküldöm ôket melegebb éghajlatra!
Ki építtette (tartalmi diszlexiások kedvéért: építő≠építtető) a mítosz szerint a krétai labirintust?

Minósz
Daidalosz
Thészeusz
Ariadné

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Hol van ebben helyesírási hiba?
Ki építtette (tartalmi diszlexiások kedvéért: építő≠építtető) a mítosz szerint a krétai labirintust?

Minósz
Daidalosz
Thészeusz
Ariadné

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Menjetek a pokolba, agyament banda! Hol van ebben helyesírási hiba?
Dátum: 2009.03.27. 16:57:07
Idézet: Petking5 - 2009.03.27. 15:49:27
Kik nyertek először csatát a Németek ellen?

Angolok
Oroszok
Franciák
Amerikaiak


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
Nem tudtam hogy a 3-mas világban van néhány értelmileg sérült .

Veled az élen!
Dátum: 2009.03.27. 16:56:13
melyik zene rock?
Groove Coverage
Chilidren of Distance
Basshunter
Nightwish

Egyrészt a Nightwish nem rockot játszik, hanem ma már inkább csak power metal-t és heavy metal-t, régebben operametal-t, másrészt nem Chilidren, hanem Children, harmadrészt pedig felsoroltál 4 együttest és ehhez képest hülyeséget kérdezel, helyesírási hibásan!

Milyen színűek a jól ismert törpikék?
kreol
metálzöld
téglavörös
hupikék

Hm... Hófehárke törpikéi is jól ismertek...

A Galaxis Útikalauz Stopposoknak című könyv vers idézeteit ki fordította le magyarra?

Na, elmész ám te a jó édes nénikéd pi... ...ros papucsára tollpamacsnak!
Dátum: 2009.03.23. 19:04:23
2 liter hányszor 250 mililiter?

milliliter

Hány 30 napos hónap van az idén?
4
7
3
5

Tavaly is ugyanannyi volt, jövôre is ugyanannyi lesz.

Mennyi a "PI" a matematikában?
1,34
3,14
4,13
1,43

Khm, hány tizedesjegyre kéred? Ebben a formában hiányzik a "kerekítve"... ugyanis modern számítástechnikai módszerekkel már több mint egymilliárd tizedesjegyig kiszámították az értékét...

Az Örökzöld mamutfenyők(Sequoia sempervirens) a világ legmagasabb fái.Kalifroniában/USA/ őshonosak. Milyen magasra is nőhetnek kb. ezek a fák?
20 méter.
50 méter.
100 méter.
500 méter.

It is an evergreen, long-lived, monoecious tree living for up to 2,200 years, and this species includes the tallest trees on Earth, reaching up to 115.5 m (379.1 ft) in height and 8 m (26 ft) diameter at breast height.
Tallest Living Tree - Guinness World Records: the Mendocino Tree, a coast redwood (Sequoia sempervirens) found at Montgomery State Reserve near Ukiah, California, USA. In September 1998, it was 112 m (367.5 ft) tall, with a diameter of 3.14 m (10 ft).
Dátum: 2009.03.23. 18:25:34
Idézet: Mortimer - 2009.03.19. 19:43:52
Nincs olyan, hogy nem kapnál kérdést. Ha megválaszolsz egyet helyesen, de lelövöd a vadászatot, akkor újat nem fogsz kapni. Másik, hogy befogott állatnál csúszik egyet a válasz, a következő levadászottra lesz csak kihatással. Azaz ha 20-as vadászatra elmész, befogsz 3 állatot, akkor utána amikor megint rákattintasz, hogy 3 vadászat, egy kérdést sem fogsz kapni.

Aha... akkor ez lehetett a "hiba"... ez a befogás esetén csúszás ugyanis sehol nincs dokumentálva... kösz, Mortimer!
Dátum: 2009.03.23. 16:59:50
Azért nem ártana megnézned, mit írsz, mielôtt elküldöd... a helyesírási hibákat nem veszed észre, lehagysz egy kérdést, bár a válaszok ott vannak és reklamálsz... nyugi, ne hôbörögj, úgy is elfogadjuk a véleményed!
Dátum: 2009.03.23. 16:54:50
Idézet: Piroska0717 - 2009.03.23. 09:31:58
Az alábbiak közül melyik nem marhahús ?

rostélyos
dagadó
bélszin
felsál

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak. HOL ITT A HELYESÍRÁSI HIBA ??? a másik végzetúron elfogadták !

Ne üvölts, halkan is halljuk!
Egy adatbázis van, mirôl beszélsz?
A hiba pedig: ? elé nem kell szóköz, a bélszín pedig hosszú í.
Dátum: 2009.03.23. 16:42:11
Idézet: Zelinda - 2009.03.23. 16:07:27
Idézet: Apollonoid - 2009.03.23. 15:19:25
Milyen színű Batman ruhája?

Fehér
Rózsaszín
Kék
Fekete
Határeset, az amerikai kultúra egy híres kitalált alakjáról van szó. De azért én Poe-nak jobban örülnék... Megyek fel is teszek egy kérdést róla..

Láttam én már szürkében is...

Szerintem meg nem egyszínû...
Dátum: 2009.03.23. 16:38:21
Hányszorosa a Nap átmérője a Földének ?
127
51
100
111

109!

Mi magyarország államformája?

Magyarország

Ha helyesen sorrendbe rakod a SSÉTER szó betűit akkor minek a nevét kapod?
Országét
Tengerét
Városét
Állatét

MI VAN???!!!

Milyen síkidomok alkotnak egy tetraédert?
Négyszögek és ötszögek
Négyszögek
Háromszögek és négszögek
Háromszögek

Persze, négszögek...

Milyen (kémiai)reakció az amikor 1 anyagból két anyag lesz?
Egyesülés
Olvadás
Bomlás
Fúzió

Khm, izé... a helyes válasz fényében ez fizika, nem kémia!
Dátum: 2009.03.23. 11:45:06
Melyik együttes énekese volt Fredy Mercury?
Queen
BonyM
AC/DC
ABBA

SZENTSÉGTÖRÉS! BLASZFÉMIA!! MEG MINDEN EGYÉB!!!
Freddie Mercury, Boney M. ...és a "." az M után most nem mondatvégi írásjel, az is hozzátartozik a névhez!

"-Uram, a késemért jöttem ! -Hol hagyta ?... " Mi az alig ismert idézet helyes folytatása ?
Valami matrózban.
A konyhában az asztalon.
Marinéniél, krumplit pucolni.
Elhagytam a disznóvágáson.

Alig? Mi az hogy alig?

Mit jelent: I hate you?
Én utállak téged.
Én utállom magam.
Nem szeretek senkit.
Én te vagyok.

Velünk fordíttatod le az angolházidat?

A billentyűzeten a k mellet melyik betű van?
R
L
A
N

Melyik irányban, hülyegyerek? Milyen billentyűzeten? Definiálhatok neked olyan kiosztást is, hogy balról az A, jobbról az N lesz...

Milyen gyarmat volt Mozambik?
német
brit
portugál
francia

Német is volt, portugál is volt...

Melyik evangélium számít apokrifnek?
János
Márk
Tamás
Lukács

Vagy Jánosé, Márké, Tamásé, Lukácsé vagy János evangéliuma, Márk evangéliuma, Tamás evangéliuma, Lukács evangéliuma

Hanyadik részben házasodik össze a Star Wars-ban Anaki és Padmy?
4
3
1
2

Anakin, Padmé. Ha úgy tetszik, a másodikban, ha úgy tetszik, az ötödikben...

Ki írta az Arany embert?

Helyesen: Ki írta Az arany embert? A névelő is része a mű címének!
Idézet: cirip - 2009.03.21. 10:09:59
így viszont könnyen lehet másra gondolni, és a többi válasz is simán elképzelhető szerintem (kivéve az életest )

Idézet: Anemetne - 2009.03.21. 14:12:57
Idézet: Kagemusha - 2009.03.21. 11:46:07
Azért idézni leginkább híres művekből, emberektől szoktunk, nemdebár?

Ugye nem gondolod komolyan, hogy A kis herceg nem elég híres mű?

Mindenki félreértette, gratulálok, ti is tudtok ám mondatot értelmezni!

Pont azért nem lehetett másra gondolni mint egy meglehetősen híres műre, mert említve volt, hogy idézet, tehát a többi lehetőség még csak labdába sem rúghat másfelől pontosan arra gondoltam, hogy egy ilyen híes műből származó idézetet elrontani szentségtörés!
Dátum: 2009.03.21. 14:19:11
Elkészítettünk egy régóta kért fejlesztést: ha valaki törli a karakterét egy világon a Beállításoknál, akkor az ősköveit átadhatja egy másik világon levő karakterének. Csak azonos usernévhez és emailhez tartozó karakterek között lehet így őskövet átadni, és csak az egyik karakter törlésekor.
A szabad őskő csereberélést a karakterek között továbbra sem tervezzünk, mert ez túl sok visszaéléssel járna.

Időhiány miatt töröltem a karakterem a 3. viláról, azonban semmilyen lehetőség nem volt az őskövek átadására! Orvosolható vagy így jártam?