Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Laz070

Oldal: 12
Dátum: 2009.10.18. 12:41:37
Hát ez igazán nagyszerű, hogy el lett fogadva olyan kvíz amiben két jó válasz is van :

Melyik nem prim szám?
1
5
8
3

Dátum: 2009.09.15. 12:34:53
Alternatív feltételek :

Azért azt a matematikai levezetést megnézem amelyik bebizonyítja, hogy ugyanolyan nehéz pl. szerezni háborúban "n" LE-t mint megölni "x" epikust, vagy akár pl. elérni "z" méretű lélekkutat

Szerintem egyébként pont ez benne a jó, hogy az egyik szövetségnek az egyik tűnik könnyebbnek, a másiknak a másik. Azt mondjuk nem kétlem, hogy nem könnyű kitalálni több olyan feltételt ami egyformán nehéznek tűnik. Viszont az is biztos, hogy a végén akik nem nyertek azoknak egy része úgyis itt fog sírni a fórumon, hogy mennyire el lett rontva a balansz. (Mondjuk mindenképpen lesz sírás a végén, akkor is ha 1 fix feltétel lesz.....)

Viszont az nagyon tetszik amit írtál, hogy meg lehetne akadályozni a másik szövetséget a győzelmi feltétel elérésében. Gondolom az előző V4-en is ezt próbáltátok elérni a "Hatalom tornyának 10 napi birtoklásával", de mint kiderült ez túl építés-centrikusra sikerült.
Dátum: 2009.09.01. 20:48:11
Hát lehet, hogy szokott jönni róla e-mail, de sajnos mikor reggeltem akkor szokás szerint egy olyan e-mailt adtam meg amit csak ilyesmire használok azon kívül nem nagyon olvasom mivel természetesen tele van spammel.
Dátum: 2009.09.01. 15:44:28
Nem vettem észre, hogy lejárt a prémium tagságom (2009.09.01. 14:44-kor) csak azt láttam, hogy 790-ről 400-ra leesett a CSP-im száma. Előfordult már korábban is és ahogy akkor is, most is egyből rányomtam a további prémiumra. De ahogy akkor simán visszaállította az előző mennyiségre, na most maradt a 400 . Pedig mielőtt elmentem nyaralni pont azért áldoztam be 200 CSP-t, hogy felmehessen a max 800-ra és viszonylag keveset bukjak rajta, hogy egy hétig nem vagyok gépnél. De ez így még rosszabbul sült el.

Vissza lehetne esetleg nézni valami backup-ból a tényleges CSP mennyiséget és visszaállítani, vagy így jártam, mert nem figyeltem? Ez csak a gyorsítás vásárlása miatt alakult így, vagy mostantól ha lejárt a Prémium tagság akkor az emiatt elveszett CSP-k örökre törlődnek?


Edit :
Köszönöm Dani Zolinak a gyors (még ha csak részleges is) online segítséget.

Ahogy valaki már feljebb írta, jó lenne ha korábban jönne a figyelmeztetés mielőtt lejárna a Prémium, valamint az is jó lenne, ha a lejárat utáni első belépésnél nem az "Események" között sunnyogna a figyelmeztetés, hanem valami feltűnőbb helyen (pl. ahol az "Életpontod alacsony, nem támadhatsz, és nem támadhatnak!" felírat van. Mert mint kiderült most is azért buktam el a CSP-ket, mert belépés után nem egyből a "Prémium tagság" menüpontra mentem.....

Edit 2 :
Nagyon szépen köszönöm Baraty-nak a segítséget! Ellenőrizte a log-ot és visszaállította az eredeti értéket
Dátum: 2009.08.29. 02:09:20
Először is gratulálok minden egyéni győztesnek, és természetesen a győztes szövetségnek : a Hegylakóknak az emberfeletti összefogásukhoz!
Ugyancsak gratulálok a 2. helyezett Black Diamond szövetség minden tagjának! A következő szerveren lefejezzük a Hegylakókat!! .
És gratulálok a harmadik helyezett Khatifok szövetségnek is, és külön köszönet érte, hogy izgalmassá tették a végét


Javaslatok :
-Ahogy már a sima V4-es topicban is írtam jó lenne ha 2-3 egymástól független győzelmi feltétel lenne, mert így egy-egy szövetség egészen más taktikával próbálhatna nyerni. Vagy akár pl 5 megadott feltétel közül három szabadon választottat kellene teljesíteni. Szerintem elég izgalmas lenne folyamatosan a másik szövi taktikáját lesni, hogy vajon melyikre hajt.

-Nem ártana a győzelmi feltételeket normálisan kihirdetni, hogy ne menet közben kelljen kérdezgetni. (Nálam az "előreláthatólag", meg a "valószínűleg" az nem jelenti azt, hogy valami tényleg úgy is van.)

-Nem lenne rossz tudni, hogy egyéniben kiket díjaznak pontosan : én pl. TÖ+Szakértelem összegére mentem, mivel ha jól emlékszem az volt a kiírásban szó szerint, és talán még a Doomlord-on is az volt díjazva.....

-Nem ártana menet közben látni, hogy melyik szövetség hogyan is áll az adott győzelmi feltételek teljesítésével.

-Ahogy már többen írták : a szakértelmek időmódosításait, a lélekkút kisütés visszaszámlálóját és a specializáció-váltás visszaszámlálóját jó lenne "hozzáhangolni" a háromszoros sebességhez.

-Nagyon drámai és frappáns volt, hogy a győzelmi feltételek teljesülésekor egyből az eredményhirdetés ugrott fel, de azért páran biztos nosztalgiáznának még kicsit a karakterük TÖ-jét és Szakértelem összegét nézegetve, vagy végignézve a szövetség által felépített épületeket, sőt a többi szövitaggal a fórumon kibeszélve, hogy milyen is volt ez a másfél hónap és mit csinálnának másképp a következő világon....

Hirtelen ennyi jutott eszembe.
Meg még annyi, hogy V4 előtt azt hittem, hogy Végzetúr függő vagyok. Aztán rájöttem, hogy mi is az igazi függőség......
Dátum: 2009.08.26. 09:02:00
Csak példák voltak amiket írtam, természetesen jól kigondolt és kibalanszírozott feltételek kellenek. Engem nem is annyira a nehézség zavart, hanem inkább az, hogy az egyik kondíció megnyerésével el lehetett venni más szövetségektől a nyerés esélyét.
Dátum: 2009.08.26. 00:08:40
Először is szeretném megjegyezni, hogy nekem nagyon kellemes csalódás volt a 4-es világ. Amennyire féltem tőle, hogy mennyi időt el fog venni és mennyire nem tartottam jó ötletnek, hogy megadott feltételekkel vége legyen, közben mindkettőhöz hozzászoktam és megszerettem. Valószínűleg az is segített benne, hogy egy nagyon jó csapat gyűlt össze nálunk.

Egyetlen dologgal volt problémám igazán egy idő után amit szerintem jobban is meg lehetett volna oldani az pedig a győzelmi kondíciók. Akárhogy is nézzük végül is az döntött, hogy ki tud többet építeni a toronyba, és ezt sajnos a Hegylakók látták meg először és legjobban - nagy gratuláció Nekik egyébként ehhez - de akkor is igazából egy építési verseny döntött.

Ezért vetném föl azt az ötletet a készítők felé (már persze, ha tényleg lesz még ehhez hasonló gyors, véges világ), hogy talán érdemes lenne 2-3 alternatív győzelmi kondíciót állítani amik függetlenek egymástól : pl. Hatalom tornyának birtoklása 30 napig VAGY 30 Epikus legyőzése VAGY 30 nyert háború. Így talán elkerülhető lenne, hogy a több nyerési feltétel megadása helyett már egy feltétel teljesítése eldöntse a játék végét.
Dátum: 2009.07.30. 13:17:48
Én sajnos már befizettem..... Így utólag már bánom is.
Dátum: 2009.07.30. 10:11:18
Valóban jó lenne egy közlemény a fejlesztőktől, hogy ez most tervezett lassítás, vagy csak egy bug, mert azért ez tényleg nem túl fair, hogy meghirdetnek egy 3x sebességű szervert aztán mikor már a karakterek, szövetségek beálltak egy ehhez kialakított stratégiára akkor megváltoztatják. Ez olyan mintha egy sakkjátszma közepén kitalálnák, hogy mostantól a futó csak előre felé mozoghat.....
Döntetlenes küldihez szívesen várok ellenfeleket a V2-n

Laze
Smaragd, Lvl32
Mennyi egy töketlen fecske repülési sebessége?

Azt ... azt nem tudom....
Az attól függ : Afrikai, vagy európai fecskéé?
Beszélhetnénk valaki mással??
NI!

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ez igaz, mint minden más kérdésre is.
Amúgy kiértékelés megkapta előtt kb 10 perccel néztem és 10-ből 8-an helyes választ adtak. Nem is bosszantana, ha nem már a sokadik kérdésem lenne amit valamire hivatkozva elutasítanak.
Még egy utolsót próbálkozom, aztán feladom....
Oldal: 12