Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - azreus

Oldal: 123456
Dátum: 2008.10.21. 16:37:23
Melyik egy Beholder Kft kártyajáték rövidítése?
HKI
KHK
TFK
HKK

Ha sikerül abbahagynom a sikítást, akkor is látok némi kivetnivalót a kérdés megfogalmazásában...
Dátum: 2008.10.21. 15:09:27
MI a neve Skandar Graun Istenének?
Peltár
J. Caldwell
Yvorl
Limbo


Nem MI hanem Mi, és nem Istenének, hanem istenének.
Dátum: 2008.10.20. 18:00:08
Mi a baj abban ha a játékos nagy része 14 év alatti? (lenne. nem tudjuk.)
Dátum: 2008.10.20. 17:57:15
én erről annyit tudok, hogy a varégok egy északi törzs. volt köztök harcos, rabló, kereskedő de még földműves is.


A gízai piramisok közül melyik a legmagasabb, és melyik épült a legtovább (~35 évig)?
Hafré-piramis
Hufu-piramis
Menkauré-piramis
Gla-piramis

jó, hogy nem Gizeh-nek írta, és ennyi erővel használhatna hieroglifákat is..

Mi volt a neve Raistlin Majere mocsári törpe "védencének" a Sárkánydárda Krónikákban?
Mocsi
Bupu
Tardi
Thordi

szívesen elolvasnám.
Dátum: 2008.10.20. 17:06:48
Sokan megtorlásból csinálják, mert itt a kvízben beírjuk egy kérdésükre, hogy törölni kéne, és azt hiszik, hogy ezzel bosszút állnak.
És ha valakit egyszer megutálnak akkor már zsigerből lepontozzák bármit is írjon ide
Dátum: 2008.10.20. 17:04:13
Melyik faj származik a Sötét Földről?
A thargodanok
A hoariánok
A varkaudarok
A teriádok

Ha valaha lesz munkám, megveszem az összes TF-es könyvet.


egy magyar népmesei kérdés "Hány a hét Viág"

nem ismerem a mesét, de tippeltem és bejött, aki tudja miről van szó, az legyen kedves és mondja meg, hogy a "Viág" az most "világ" akar lenni?


hány lyuk van egy pólón? (nem szakadt ki)
3
4
1
2

Hány. H-val.
Dátum: 2008.10.20. 15:15:20
mai remekművek

Mikor fedezte fel James Watt a gőzgépet?
1796
1752
1734
1769

Nem fedezte fel, hanem találta fel... // és nem is találta fel, mert gőzgép már létezett, csak ő tökéletesítette. Ezért szokás őt nevezni a feltalálónak, pedig ő egy már meglévő géppel dolgozott. Persze az is lehet, hogy a kérdés arra vonatkozik, hogy J W mikor talált egy rejtett gőzgépet a garázsban? //


Az ember az agyának hány százalékát használja?
10
50
100
5

Trükkös nincs vele gond, csak érdekesség képpen írom be.


Mi a megkövült dinoszauruszürülék tudományos neve?
molluszk
klauzula
koprolit
ulkusz

a "dinoszauruszürüléket" dinoszaurusz-ürüléknek kell írni


Hányszoros magyar bajnok labdarúgásban az FTC?
25
15
28
18

Ez megint egy olyan kérdés, ami elévülhet. Tényleg nem érdekel a foci, így nem tudom, hogy most perpill NB mennyiben játszik a Fradi, de miért ne lehetne NBI-es bajnok pár év múlva?
úgy kéne átírni, hogy 2008-ig hányszoros bajnok volt
Dátum: 2008.10.19. 19:38:08
Akárhogy nézem, sok szövi annyira erős, a csak prémiumos illetve őskővásárló tagság miatt, hogy felesleges játszani. Minek? hogy turbobéla és csapata 3 naponta kiszívja a lélekkutunkat?
és a legvacakabb ebben az, hogy jogos a dolog hisz ők fizetnek ezért. másfelől meg annak nincs értelme, hogy mindenki más megutálja a játékot, mert a pénzes kölykök nagyon el vannak eresztve. nem látok jó megoldást, de a jelenlegi helyzetnek nincs sok értelme.
nagyon kéne valami szabályozás.
Dátum: 2008.10.18. 15:55:33
Melyik sárkány küzd a jó oldalán?
Fehér
Fekete
Arany
Kék

Melyik bölcsiben? Vagy ez a napközis csapat?
rossz kérdés.


Melyik NFL csapat irányítója Donovan McNabb?
Chicago Bears
Oakland Raiders
Baltimore Ravens
Philadelphia Eagles

És ha holnap csapatot vált? Vagy kiöregszik és abbahagyja? Rossz kérdés


Ki győzte le trafalgarnál Napóleont?
Sir Francis Drake
Nelson admirális
Wellington hercege
Maximillian Robespierre

Trafalgárnál. Nagy T-vel. (mondjuk én mindig bukás környékén egyensúlyoztam nyelvtanból...)
Dátum: 2008.10.18. 15:49:11
Ma, 15:45:09 -kor vadászatra "kaptam" +76 LE-t, de nem ez nem lett hozzáadva a meglévő LE készletemhez, továbbra is a 6 Le-m maradt meg. közben nem volt csatám.
Dátum: 2008.10.17. 21:27:27




Ki most a Ferencváros labdarúgó csapatának edzője?
Novák Dezső
Bobby Davison
Csank János
Nyilasi Tibor

könnyen megtalálható, illetve foci kedvelők által "kent" válasz. De. Meddig? Remélhetőleg a Végzetúr még sokáig létezni fog, míg az edzőcsere egy focicsapatban nem épp ritkaság...
a kérdést már értékelni sem lehet, pedig ez tényleg "elévül"

szerintem kéne az értékelésbe egy ilyen opció "elévül" sok kérdéssel egyáltalán nincs más baj, csak az, hogy maholnap már nem az lesz a jó válasz ami be van jelölve.
Dátum: 2008.10.16. 11:35:43
Milyen idővel nyerte Ben Jonhson a 100m-es síkfutást az 1988-as olimpiát, melyet végül doppingvétség miatt elvettek tőle?

nem "Jonhson" hanem "Johnson"
Dátum: 2008.10.16. 09:36:58
van egy kérdés a Cullinan gyémántról, mindegyik válaszlehetőség jó hosszú. gyakorlatilag egy, az erről a gyémántról szóló weboldalról van (néhány szép helyesírási hibával) kimásolva. azt kell észrevenni, hogy az egyik válaszlehetőség és a weboldalon lévő szöveg között van egy betű különbség. ez nem kvízkérdés, hanem szándékos szemfájdítás. mi értelme van, annak, hogy észre kell vennem, hogy nem a I hanem a IV gyémánt ment a koronába?


A Cullinan-IV Mária királyné 1911-es koronájában kapott helyet
A Cullinan-I Mária királyné 1911-es koronájában kapott helyet
Dátum: 2008.10.14. 09:54:28
erre van a fórum



mai gyöngyszem:

Hány gyerek születik percenként?

kedves kérdést feltevő: HOL? A Holdon?

plussz a válasz már a kérdés feltevése előtt rég elévült, mivel az adat amit felhasznált csak statisztikai becslés. értelmetlen kérdés.
Dátum: 2008.10.13. 11:13:02
mai gyöngyszem:


Mi Eddie Brock foglalkozása?
építész
bolti eladó
festő
fotóriporter

Eddie Brock egy marvel karakter, a Pókermber egyik ellensége.
a gond ott van, hogy Pókember képregényből több fajta is van (ultimate, amazing, és még asszem 2 vagy 3 másik!) Eddie pedig hol fotóriporter, hol kutató. namost nekem könnyű rájönnöm, hogy most a fotóriporter a válasz, de egyébként hiperspeciális kérdés. Eleve nem ad semmi támpontot, hogy szegény júzer értse, hogy miről is van szó.
Dátum: 2008.10.09. 11:48:49
apró hiba

Mii volt Gimli?
tünde
törpe
ork
hobbit


nem mii, hanem mi.
Dátum: 2008.10.09. 11:34:10
igen, átgondoltam, át is írtam, bocs:(


de látod: könnyen megtéved az ember. kíváncsi vagyok, a kérdés lemegy-e a 25%-os limitre.
Dátum: 2008.10.09. 11:30:26
túlkombinálod:)
Dátum: 2008.10.09. 10:59:45
én is kifogtam ezt a kérdést, simán beütöttem, hogy francia, majd mikor kihozta a luxemburgit, rákerestem wikin. Luxemburg hivatalos nyelvei: francia, német, luxemburgi
azaz mindhárom nyelven beszélnek ott, és a válaszok között is mindhárom szerepel.
egyértelműen hibás kérdés, vesszen:)
Dátum: 2008.10.08. 13:16:34
LOL
Oldal: 123456