Ez egy igen komplex helyzet és nincs egyértelmű fekete-fehér döntés itt sem.
Az biztos, hogy akik a háború elöl menekülnek, azok nem egyértelműen (sőt szinte biztos nem) terroristák.
Terroristák, radikális nézeteket vallók, gyenge lelkületű-könnyen befolyásolható emberek, vallási fanatikusok mindig voltak, és sajnos lesznek is. Nagyon sok példa van erre a történelemben, utána lehet nézni. Ha most szimplán valami statisztikus lennék, akkor azt mondanám hogy a tegnap esti francia akció az egy a sokból.
És ami itt a legszánalmasabb és számomra legelítélendőbb, az a média hozzáállása. Ruandában kiirtottak egy fél várost? Kit érdekel. Irakban felrobbantottak 80 embert? Kit érdekel. Szíriában 3 helyen robbantottak egyszerre? Már megszokták. Asszad nyilatkozta azt, hogy most a franciák is értik mi történik Szíriában nap mint nap. Ez persze elég tahó hozzáállás és tartalmaz ferdítést is, illetve lehet pont nem Asszadnak kéne nyilatkoznia, de tény ami a tény, hogy nem Hollande vagy Merkel "országa népe" lázadt fel. Távolról könnyű okoskodni, meg hangoztatni a demokratikus elveket, de mikor elért a "szar" hozzájuk, akkor bizony Németország (Bajorország) is lezárta a határait, meg Calaisnál is ott a 2-3km-es fal a bevándorlók ellen több száz fős őrséggel.
Azt hiszem hogy a mai modern polgári népesség álszent.
Nógrády témához hozzászólva az viszont inkább fekete-fehér. Azt mondta hogy tagja egy tanácsnak. Utánanéztek, nem, hazudott. Azt mondta hogy doktor egy egyetemen. Megnézték, nem. Hazudott. Fekete és fehér. Emellett remek előadó és valószínűleg jó eséllyel jól meglátja a jelen Európájának társadalmi problémáit, de nem támaszkodhat a szakmai referenciáira és társaira, mert az nincs.
Na megyek kattintgatni
