Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234
Szerző
Topic neve: V2-es világ megmentése
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
911 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
21. hozzászólás - 2014.08.14. 11:38:54 (Válasz Birka #16 hozzászólására.)
Igazad van, nem mégsem
Miért van 4000+ hozzászólásod?
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 7.68
kedvelt tagUtolsó_LovagFérfi
Végzetúr mester
397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
22. hozzászólás - 2014.08.14. 11:39:35 (Válasz Ricskosz #20 hozzászólására.)
Pontozz le, széles ívben teszek rá!

Hitvallásomat az alábbi tartalmazza

http://www.hallottad.hu/cikkek/legszebb-dalok-katona-jozsef-erkel-ferenc-bank- ban-hazam-hazam-enekeli-simandy-jozsef

Pontszám: 2.96
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
23. hozzászólás - 2014.08.14. 11:50:44
A problémátokra a megoldás a világösszevonás. Gyakorlatilag ugyanaz, mintha mindenki átmenne V1-re egyenként, csak nem kell őskövet fizetni érte.
A világösszevonás ötletét nem azért vetettük el, mert így a V2-es top lassítással túl nagy előnyhöz jutna (persze ez is egy fontos érv volt), hanem azért, mert Ti, játékosok, azt mondtátok, nincs szükség világösszevonásra, mert van elég célpont, és így sokan elvesztenék vezető pozíciójukat a toplistákon.
Ha akarjátok, van lehetőség a következőre első körben:
1.) Kiírunk egy szavazást V2-re a játékon belül, hogy a játékosok akarják-e a világösszevonást.
2.) Megnézzük a V2 top 50-et, és összehasonlítjuk a velük azonos szintű V1-es játékosokkal, hogy lássuk, mennyi összesen gyűjtött LE-jük van, tényleg keletkezik-e bármiféle jóvátehetetlen imbalansz az összevonással. Én amikor utoljára néztem, szembetűnő különbség nem volt, alapvetően annyiféle dologtól függ a LE/TP, a sok tucatnyi faktorból a top50 lassítás csak egy, nem feltétlenül okoz gondot. De ha mégis, ezzel kapcsolatban várok javaslatokat (esetleg bónusz TP )
Pontszám: 8.92
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
24. hozzászólás - 2014.08.14. 12:07:22 (Válasz Ricskosz #20 hozzászólására.)
Igaz, ez sokkal jobb verzió.

Ez egy nagyon jó ötlet, ha csak a saját világbélidtől rabolhatnál lét. Így nem csorbul azok játékélménye akik új környezetbe kerülnének "farm" karakternek.

Ez működhet Miklós?
Pontszám: 8.17
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
25. hozzászólás - 2014.08.14. 12:09:58
Esetlegesen az idő korlát alá tenni 3 hónap vagy több (ha lehetséges) hohy mindenki hozzászokjon és felmérje az erőviszonyokat!
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 7.44
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
26. hozzászólás - 2014.08.14. 13:38:20 (Válasz Fecsu123 #24 hozzászólására.)
Ezek a járható utak. Adtam egy tizest rá. Én aki 2009-ban még a V1-en regéltem be a Végzetúrra. De mihelyst megjelent a hármas ("békés",csendes) világ töröltem onnét és attól kezdve már csak a V3 és a V4 rúlz nálam! A V4-en,gyors világon is egyre kevesebben vannak,de mégis fennmaradt még,azaz továbbra is elindul.

Na nem ám Fecsu123-nak,hanem Miklos főadminisztrátornak! Mivel félrement a reagom,mint már (jó)párszor.
A hozzászólást Sandman010 módosította 2014.08.14. 13:40:02-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 4.39
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
27. hozzászólás - 2014.08.14. 14:53:26 (Válasz Sandman010 #26 hozzászólására.)
Félrement...

Na már azt a 10-est is sajnálod tőlem?!? Milyen világot élünk.
Pontszám: 8.17
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
28. hozzászólás - 2014.08.14. 15:08:52 (Válasz Fecsu123 #27 hozzászólására.)
Na jó egye fene! Ment a tizes!
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 4.39
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
29. hozzászólás - 2014.08.14. 16:05:59 (Válasz Miklós #23 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2014.08.14. 11:50:44
Megnézzük a V2 top 50-et, és összehasonlítjuk a velük azonos szintű V1-es játékosokkal, hogy lássuk, mennyi összesen gyűjtött LE-jük van, tényleg keletkezik-e bármiféle jóvátehetetlen imbalansz az összevonással. Én amikor utoljára néztem, szembetűnő különbség nem volt, alapvetően annyiféle dologtól függ a LE/TP, a sok tucatnyi faktorból a top50 lassítás csak egy, nem feltétlenül okoz gondot.

Az előző hsz-emben jeleztem ennek számszerűsített különbségét. 86k tp helyett 140k kellett az aktuális szintemhez. Ha mégis tudom a versenyt tartani azokkal akik ott a szintem környékén vannak (többé kevésbé ment is), az azért van, mert eleget költök a játékra, és/vagy jól játszom, de mindenképpen az én érdemem, amit most készültök lehúzni a wc-n. Elég komoly esélykiegyenlítés mellett lehetne ez csak fair összevonás. Megjártam nemrégiben a v2-t, kh háború alatt 30 cspnyi le-t hordtak éjszakánként házhoz, valamint a portya is iszonyat táp volt, a kh-t ütve a mostani v1es LE duplája jött. Mégis hogyan lehetne ezeket kompenzálni?
Erre most nagyon kíváncsi leszek...

Szerk
Javaslat: megnézni hogy a top lassítás bevezetése óta az egyes karakterek mennyi +tp-t szereztek a lassítás miatt, és ezt a világösszevonás után szimplán hozzáadni a szintjükhöz, tp-jükhöz. Így mindenkinek olyan kerül a nyakára, akinek -megközelítőleg- ugyanannyi esélye/ideje/TP-je volt feltápolni magát.
A hozzászólást Offsboy módosította 2014.08.14. 16:12:22-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.00
népszerűDurtenFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
30. hozzászólás - 2014.08.14. 17:06:52
Esetleg akkor V1-en is indítani szavazást róla, ne csak az egyik oldalt kérdezzük meg róla.
Pontszám: 7.85
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
31. hozzászólás - 2014.08.14. 17:20:14 (Válasz Offsboy #29 hozzászólására.)
De éppen erre írtuk azt, hogy

- ne rabolhassanak egymástól lét!
- ne legyenek azonos bajnokin!
- támadhassák egymást, de csak EH mennyiségű LÉ jöjjön győzelem esetén és ne legyen állatsebzés, az ÉP regen 3*-os legyen a csata végén.
- Az eventek szerintem futhatnak együtt.

Ez nem orvosolja a különbségeket?

Csak a szűrést kell beállítani, úgy,hogy ne sérüljön érdek.
Pontszám: 7.81
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
32. hozzászólás - 2014.08.14. 17:44:14 (Válasz Fecsu123 #31 hozzászólására.)
Jóval kevesebb macera egy egyszerű összeadással (megszerzett +TP) elsimítani az előnyt (egy részét), mint egy kazal új szabályt bevezetni. Ráadásul szerintem úgy lenne korrekt, hogy ha nem lenne tele érinthetetlen csodabogarakkal a top/portyalista,akik attól még hogy nem rabolhatnak másoktól, csak ott lihegnének a nyakunkban. Mellesleg ha semmilyen tétre menő interakció nincs, akkor meg kis túlzással mi értelme az egésznek?
A te verziód ott is sántít, hogy: kihívások értékeit felhúzza egy jóval erősebb játékos; pl. Hordák harca eventben generálódik az ő klónja, aki szintén erősebb mint a környezet átlaga, így hirtelen.
Jó, gondolom nem tetszene némelyeknek, hogy esetleg 10-20 szinttel is megugrana, de ha a karakter által addig begyűjtött TP és LE ezt indokolja, akkor nem ez a korrekt a már ott lévőkkel szemben?
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.44
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
33. hozzászólás - 2014.08.14. 18:25:46 (Válasz Offsboy #32 hozzászólására.)
Szerintem nagyon jól gondolod, hogy "némelyeknek" nem tetszene.

A többiben meg eleve nem értünk egyet. Vicaverza a te verziódban is sántít valami, most szeretnél intrakciót vagy sem? Nem akarsz eventezni ilyen "erős" játékossal, de nem jó,ha nem lehet támadni.

Mivel szabályosabb az, ha ugyanez a játékos fogja magát és a lehetséges! összeolvadás előtt fogja és 100 kőért átmegy és nem érvényes rá a +TP vagy bármilyen szabály.. Pénzért már ez is kikerülhető.

Pont az ilyen kis szőrszálhasogatás miatt akad meg minden reménybeli dolog,mert valakinek úgysem tetszik valami.

Az olvadás lényege nem egyéni érdek! Elsőre ezt kellene megérteni.

Annyit szeretnék elérni, hogy ezt lássa be mindenki, utána gondolkodjatok. A szövetkezeti élet fellendítése legyen akkor szempont,ha így könnyebb. Ma már a játékosok nagy része ezért van itt.
,ha azt el tudjuk érni, hogy összerántják a két csapatot már jó.
,ha ez a két világ nem támadhatja egymást, szerintem nem fog problémát generálni. A klónjaikat ki lehet szedni. Pár olyan event van, ahol problémát okoznak.

Azzal, hogy plusz TP-t akarsz játékosok nyakába varrni Te is tudod mit érsz el... megmondom én megtorpedózod az egészet, mert az meg másnak nem lesz jó.
A hozzászólást Fecsu123 módosította 2014.08.14. 18:27:03-kor
Pontszám: 7.97
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
34. hozzászólás - 2014.08.14. 18:29:16 (Válasz Fecsu123 #33 hozzászólására.)
Szövetkezeti élet? Ez jó volt! Rögtön visszavonom a 10-est. Csak semmi politika!
Szövetségi élet talán nem?


Bár ha szövetkezés valamire úgy talán elfogadható,csak nem összeeskövésre hanem fúzióra a két világ összeolvadása.
A hozzászólást Sandman010 módosította 2014.08.14. 18:30:55-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 4.39
kedvencJuvesFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
35. hozzászólás - 2014.08.14. 19:22:14
Az angol szerveren hogy oldották meg a világösszevonást,ha egy játékos mindkét világon játszott?
V1-V2: Juves
Pontszám: 8.11
kedvelt tagNoodleeFérfi
Végzetúr mester
349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
36. hozzászólás - 2014.08.14. 19:32:46
Akinek mindkét világon van karija?
Avval mi lesz?
Vallom, hogy pók bárki lehet.
Pontszám: 7.38
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
37. hozzászólás - 2014.08.14. 19:41:28 (Válasz Offsboy #29 hozzászólására.)
Nem értem ezt a kompenzációs ragaszkodást. Fogd fel az egészet úgy, mint egy új fejlesztést, amihez alkalmazkodnod kell. Tucatnyi olyan dolgot sorolhatnék fel a múltból, amikor jött egy új fejlesztés, és nem járt kompenzáció, holott a magasabb szintűek hátrányba kerültek vele. Az összes AF képesség, EH, kufárnál kapható tárgyak, eventek, stb.
V2-nek nem csak előnyei vannak, de hátrányai is. V2-n sokkal előbb le kell mondanod a 40 pp-s játékról, gyengébb epikus kincsekhez juthatsz hozzá, stb. Ezeket mégis hogy kalkulálod bele a kompenzációba?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.61
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
38. hozzászólás - 2014.08.14. 20:07:47 (Válasz Noodlee #36 hozzászólására.)
Szerintem ugyanúgy mint oroszon.

Nekem van karakterem ott az egyes és kettes világon is.

Összevonták és kapott a karakter egy kettes világ státuszt.

Hope - повелитель судьбы 80 уровня
Hope_W2. 17 уровня

Van akinek 3 karaktere is össze lett vonva és mind a három egy világon van. Mondjuk szerintem elég gáz,de úgy tudom önmagát nem tudja megtámadni és nem lehetnek azonos szövetségben. (szövetkezetben )



Sandman.

Megszokás. Fiatal korom ellenére két szövetkezetben is tag vagyok. Még elnök is voltam az egyikben. Berögződés. Visszatérnek a régi dolgok, remélhetőleg csak az előnyeit felhasználva.
Pontszám: 8.37
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
39. hozzászólás - 2014.08.14. 20:20:47 (Válasz Ariel #37 hozzászólására.)
Legyen ahogy lesz, csak nem azért költök x időt, y őskövet a karakterre, hogy gyengébb/kevesebbet áldozó játékosok nőjenek a fejemre. Áldozzon érte többet az, aki profitálni is többet fog a fúzióból.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.66
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
40. hozzászólás - 2014.08.14. 20:23:25 (Válasz Fecsu123 #38 hozzászólására.)
Nu tak harasó!
Megértve.
Azért az talán mégse lenne jó ha valakinek van egy karaktere a V1-en és van egy másik a V2-ön,mert a VÚ szabályzata szerint egy világon,egy játékosnak csak egy karaktere lehet a multizást,farmoltatást kizárandó,de ha a rendszer engedi,lehetővé teszi,hogy egy világban lehessen kettő is csak ne legyenek egy szövetségben? Ez meg amúgy sem túl jó,mert akkor melyik szövinek lesz hasznos,aktív tagja és melyiknek éppenséggel passzív? A karaktertörlés kerülne előtérbe szerintem. Azaz a jobb paraméterű karakter menne ebbe vagy abba a világba a fúziónálás,összevonás után a másik meg törlésre,a süllyesztőbe. Nem egyszerű ügy ez ám!
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 4.39
Oldal: 1234
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!