Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234
Szerző
Topic neve: V2-es világ megmentése
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
V2-es világ megmentése
1. hozzászólás - 2014.08.13. 21:52:17
Üdv Harcos.


Fecsu vagyok a Smaragd Konzervatórium vezetője.

Azért fordulok hozzád és rajtad keresztül a szövetségedhez is, hogy tegyünk együtt valamit azért, hogy a V2-es világ ne néptelenedjen el.

Arra gondoltam, hogy nyitok egy fórum topicot "V2-es világ megmentése" címmel, a javaslatokon belül, ahol megtárgyalhatnánk azt, hogy a még itt lévő aktív játékosok játékélménye ne csorbuljon tovább.

Gondolkodtunk, hogy összeolvadunk egy még "evickélő" szövetséggel, de letettünk róla. Mi itt kezdtünk, pár hónapja még teljes létszámmal játszottunk, de tegnap a megszaporodó inaktivitás és befejezés végett kiraktunk minden piros tagunkat és adtunk egy utolsó esélyt ennek a szövetkezetnek.

Viszont ez NEM megoldás. Csak halogatás.

Nekünk egy egységes, minden aktív világbélire érvényes és INGYENES megoldás kell. Remélem a játékvezetés is belátja azt, hogy valamit lépni kell. Az nem megoldás, hogy 100 kőért váltson mindenki világot. Aki megtehette és megakarta megtette. Most kb ott tartunk, hogy más világokról idejönnek az AH-ba licitálni, mert itt olcsóbb, aztán a hőn óhajtott tárgy után lelépnek.

Nem tudom mi lehet a megfelelő megoldás,de beszéljünk róla:

- Világösszevonás, (lefújták) V1-V2 nem eltérő.
- Ingyenes szövetség + karakter áthelyezés tetszőleges világba!
- stb

Gondolkodjunk együtt a külső fórumon.

Üdv.
Pontszám: 8.36
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
2. hozzászólás - 2014.08.13. 21:56:07 (Válasz Fecsu123 #1 hozzászólására.)
Azt is számításba véve, hogy a top lassítás miatt lennének problémák, én támogatom a V1-V2 összevonást. Viszont akkor pörgetni kell az AH-n is kicsit. A V2 elég kihalt.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.71
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
3. hozzászólás - 2014.08.13. 23:07:55 (Válasz LanMaffia #2 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2014.08.13. 21:56:07
Azt is számításba véve, hogy a top lassítás miatt lennének problémák, én támogatom a V1-V2 összevonást. Viszont akkor pörgetni kell az AH-n is kicsit. A V2 elég kihalt.

A top lassítás nem több, mint gyenge kifogás az összevonás ellen. Ennyi erővel a KH is problémás, hiszen nem szinthez kötött a megjelenése, de probléma az is, hogy a 40 pp-s beállítás sem azonos hatékonyságú az egyes világokon azonos szinteket tekintve. De ugyan így probléma az AH is, mert a dukát értéke más és más az egyes világokon.

Simán csak ki kellene írni egy szavazást játékon belül V1-en és V2-n, és ha a túlnyomó többség az összevonás mellett van, akkor össze lehetne ereszteni a két világot a rengeteg különbség ellenére is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.18
kedvencSunyisszeuszFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
4. hozzászólás - 2014.08.14. 01:07:22
Egyik negatív tényezőt sem látom akkora problémának, mint azt, hogy hány aktív játékos van v2-n. A világoknak kiírt szavazást én támogatom, nem látja át senki jobban ezt a helyzetet, mint a világok lakói.
Pontszám: 8.41
kedvelt tagBachterFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
5. hozzászólás - 2014.08.14. 05:20:19
Sziasztok!

Támogatom az ötletet. A v2 halott és ezt kár tagadni, csak azért fenntartani egy világot mert sok a probléma az összevonással nem kifogás. Nyakamat rá hogy a v2-s karakterek 90%-a támogatná az összevonást és végre "csillogó szemmel" várná hogy végre felpezsdül egy kissé az "élet". Mert valljuk be hogy az hogy várjuk sorba az eventeket és ott éljük ki a játékélményt szerintem hasonlít egy kicsit arra a bizonyos "farmos" játékokra amikkel nem véletlenül nem játszom. Nem hiszem hogy akkora nagy problémát jelentene megoldani ha a többség szeretné. Szerintem Mindenki célja a játékélmény fokozása és bízom benne hogy a vezetésé is. Problémák, problémák, problémák ... Kedves Miklós ha nem bírsz velük szedd pontokba, írd le nekünk és fogadni mernék hogy közösen megtaláljuk a megfelelő megoldást.

Mert a többség JÁTSZANI SZERETNE és ÉLVEZNI A JÁTÉKOT !!!

Teljes válszélességemmel támogatom a javaslatot és kíváncsian várom a fejleményeket !!!
Nem olyan dolgokat írok ami növeli a pontszámom, hanem a véleményem !

v1 - Bachter - Halál Angyalai
v2 - Alrowalith - Halál Angyalai
Pontszám: 7.28
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
6. hozzászólás - 2014.08.14. 07:58:01 (Válasz Bachter #5 hozzászólására.)
Régóta nincs karim a V2-n de átérzem a problémátokat
A top lassítás alapján pont a V5 - vel lehetne összevonni, csak ugye ott meg az EH-VF kérdés...
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.25
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
7. hozzászólás - 2014.08.14. 08:10:09
Támogatom a v2 v1el való összevonását abban az esetben, ha kapok 1-2 millió tp-t a következő szintemre, ami a v2 eddigi top lassítását kopmenzálná számomra. Illetve a szintem körüliek KH miatti előnye miatti Le-t is elköltöm szívesen, ahogy ki is számolom azt ha aktuális lesz. V2re mikor nemrégiben átnéztem, kh háború alatt egy éjjel 250k Le-vel tömtek meg, ami V1en nincs. Szintlépésemkor 86k tp helyett 140k kellett a szintlépéshez. Ezekről nem a V2 játékosai tehetnek természetesen, de nem tudom milyen formában lehetne az összevonást megoldani, hogy az senkinek ne fájjon. Erre kellene javaslatot tenni, mert az önmagában nem érv, hogy kihalt a V2.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.28
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
8. hozzászólás - 2014.08.14. 08:56:15 (Válasz Offsboy #7 hozzászólására.)
Én azt nem értem, hogy aki összevonást akar, az miért nem megy át magától egy másik szerverre? A lehetősége megvan kb 1 pizza áráért... Arról nem is beszélve, hogy az offs által említett előnyöket egyedül zsebeli be az illető

Globál összevonásra határozott NEM-ünk van mind a fórumon jelenlévők, mind Miklós részéről, azaz ha szavazást is harcoltok ki akkor is a V1 leszavazza... Ki az a barom aki megszavazná magának, hogy a nyakába szakadjon egy adag top lassított, KH farmolt játékos, amikor ő ezzel nem élhetett?
Pontszám: 5.38
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
9. hozzászólás - 2014.08.14. 09:18:24 (Válasz Birka #8 hozzászólására.)
Az angol szerveren is valahogy megoldották, a komplett kristály szövi is át lett helyezve minden világról.
Ha jól értelmeztem
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 7.67
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
10. hozzászólás - 2014.08.14. 09:43:09 (Válasz Birka #8 hozzászólására.)
Éppen ez a lényeg, aki akar(t) így is áttud(ott) jönni őskőért a V1-re a többi világból. Nem számít(ott), hogy mennyi ideig élvezte az előző világ top lassítás adta vagy egyéb előnyöket.
Szerintem a világ összevonás elkerülhetetlen vagy megszűnik a V2 idővel. Minél később történik meg az összevonás annál nagyobb lesz a differencia. Az erősebbek így is úgy is átjönnek, mielőtt végleg kihal a V2. Akkor mi lesz?
Megjegyzem, nekem csak a V1-en van karakterem.
Pontszám: 6.57
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
11. hozzászólás - 2014.08.14. 10:04:09
Az angol szerveren nem volt top lassítás összevonáskor tudtommal.

Az teljesen más, amikor 1-1 karakter megjelenik mint új ellenfél és szépen lassan "hozzászoksz", mint amikor nyakadba szakad 4-6 új farmer... Most is át lehet menni v2-ről bárhova semmi nem akadályoz benneteket abban, hogy "kiugorjatok" a "csupán" PvE környezetetekből.

Amúgy ha elég erős a karaktered, akkor mindegy, hogy van-e játékos irányította "haleledel" a közeledben, vagy csak a PvE elemek vannak meg a játékból. Ugyan úgy a "farmolás" marad meg csak mint "élményelem". (Bőven van erről tapasztalatom...)
A hozzászólást Birka módosította 2014.08.14. 10:05:10-kor
Pontszám: 6.27
kedvencShadowrunFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
12. hozzászólás - 2014.08.14. 10:22:17
Összevonás mellett vagyok teljes mértékben! V2 tényleg egyre kihaltabb, unalmasabb. Szavazást kiírni játékon belül mindenképp megérne egy próbát. Akár az(egyszeri) ingyenes karakter/szövetség áthelyezését is támogatnám. Úgy gondolom a vezetőségnek is érdeke az aktív játékosok megtartása.
Pontszám: 6.84
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
13. hozzászólás - 2014.08.14. 10:30:37
v3 is opció lehet nektek, nem csak v1. Én egy hétig ingyenessé tenném a Beholder helyében a szerverváltást. (nyilván egyszeri alkalommali váltásról lenne szó)
Pontszám: 6.80
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
14. hozzászólás - 2014.08.14. 10:34:00 (Válasz Birka #11 hozzászólására.)
Szerintem itt nem "csak" a célpontról van szó, ez egy online játék, kommunikációval, vitákkal, veszekedéssel stb.
Ha ez elvész akkor ülj le a XBOX elé és kész ...
Amúgy szerintem egy kis számolgatással a V2 top 50 karinál ki lehetne számolni mennyi TP-t szerzett lassítással, annak egy baráti részét (pl.: 70%, hogy azért legyen egy kis kompromisszum) világváltáskor odaadni a karinak, meglépi azt az X szintet és játszik tovább, vagy bevállalja, hogy fizet a váltásért (ami nem 100 hanem 200 kavics)
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.29
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
15. hozzászólás - 2014.08.14. 10:42:30
Én is Támogat a világ összevonást és további ötleteim is lennének esetleges fejlesztésekre amik motiválhatnák a játékosokat!
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 7.44
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
16. hozzászólás - 2014.08.14. 10:45:17 (Válasz Gwindor #14 hozzászólására.)
A komminikáció kimerül abban, hogy ütsz mindenkit aki csak a környezetedben van mondván ez egy PvP játék aminek ez a lényege

Nincs XBOX-om, valamint semelyik offline játék nem tud olyan dinamikus és hosszú távú stratégiai kihívást/játékélményt nyújtani, mint egy multiplayer online game. Persze ott a másik véglet, amikor leülök Lineage2-zni, vagy DOTA2-zni és a "no lifer cube" státusz az IRL kapcsolatok rovására zajlik.

Továbbra se értem mi baja a V2-es közösségnek, mivel 200 őskőért bármikor lehet szervert váltani...
A hozzászólást Birka módosította 2014.08.14. 10:46:15-kor
Pontszám: 5.44
kedvelt tagUtolsó_LovagFérfi
Végzetúr mester
397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
17. hozzászólás - 2014.08.14. 10:51:09


Beethoven: Gyászinduló a III. (Eroica) szimfóniából

http://www.gyaszportal.hu/video/1432


A hozzászólást Utolsó_Lovag módosította 2014.08.14. 11:38:54-kor
Pontozz le, széles ívben teszek rá!

Hitvallásomat az alábbi tartalmazza

http://www.hallottad.hu/cikkek/legszebb-dalok-katona-jozsef-erkel-ferenc-bank- ban-hazam-hazam-enekeli-simandy-jozsef

Pontszám: 6.97
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
18. hozzászólás - 2014.08.14. 11:12:16 (Válasz Birka #16 hozzászólására.)
Köszönöm, hogy sokan vették a fáradtságot és reagáltak.

Biri, nem tudom, hol szoktál pizzát venni, de jól átb@sznak, ha több mint két "nagyorrúmátyás" felett sózzák rád.

Mint írtam a probléma nem egyéni. Nem az a gond, hogy személyenként világot válts. Hidd el egyénileg leosztva ez hátrányos. Ahogy Off is írta jóval kifizetődőbb itt lenni. AH olcsóbb, kristályok, sima bajnokik, nem támadnak be, ha van nálad 20 milla. Ehhez már én is hozzászoktam. Nulla kihívás egy event is. Lazán beépítettem ~60 szinten a Landin is egy húzásra 20 M-ót.

A gond az, hogy én megszerettem a környezetem, a tagokat. Ha csak egy is abbahagyja vagy nem akar arra áldozni, hogy átjöjjön már kellemetlen. Ráadásul bukjuk az általunk megépített szövetséget. Tudom, hogy van akinek ez nem számít, de akik itt vannak azoknak igen.

Nyilván a "végjáték" felé közelítünk.

Nem látok bele, milyen eredmények jöttek a teszt szerverről, mekkorák a különbségek, kell-e, szükséges-e kompenzáció.

Nekem lenne egy ötletem,de azt a következő HSZ-be rakom.
Pontszám: 8.16
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
19. hozzászólás - 2014.08.14. 11:16:56
Nos ÖTLET!

Arra gondoltam, mi van akkor, ha összevonódik a két világ vagy több is DE csak fantomként látják egymást a játékosok.

Tehát, lehetnek egy szövetségben, építhetnek egy épületet, eventezhetnek együtt, viszont támadni nem támadhatják egymást a más világról érkezők.

A bajnokijuk és a portyájuk marad a saját világukon belül, viszont minden más esemény együtt futna. Az AH-t pedig ki kell pörgetni napi vagy két napi licitekre.

Ezen lehet még gondolkodni. A szűrést csak portyára rakni, vagy azokra akik ezt kérik.

Nos? Lehetséges vagy bonyolult?
Pontszám: 7.71
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V2-es világ megmentése
20. hozzászólás - 2014.08.14. 11:23:36 (Válasz Fecsu123 #19 hozzászólására.)
Minek akarsz összevonást, ha nem portyázhatsz új célpontokra?
Azért hogy dráguljon az AH? Annak nem sok értelme van.
Az lenne jó, ha támadhatnád a másikat, de LE-t csak olyantól rabolhatnál, aki a saját eredeti világodról származik.
Pontszám: 7.12
Oldal: 1234
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!