Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Platina "beárazása"
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Platina "beárazása"
1. hozzászólás - 2013.05.06. 20:29:51
Bevezetünk egy új erőforrást, legyen a neve mondjuk az egyszerűség kedvéért platina.
Lesz a lélekkufárnál egy új fül, Platina gyűjtés. Erre kattintva, át tudsz váltani támadás és védelem italt, sisakszilánkot, lélekgyémántot, kiégett őskövet platinára (az arányokat még ki ki kell találni). Talán szükséges lehet valamiféle limit az átváltásra.


Érdekelne, hogy ki mit tartana értelmes/elfogadható áraránynak. Lehetőleg némi indokkal, számítással alátámasztva.
Tételezzük fel, hogy a Platina értéke összemérhető kell legyen az ősköves árakkal, azaz vegyük azt, hogy 1 Platina=1 őskő.

Az én "értékrendem"/arányaim?

-Támadás ital / Védelem ital : Számomra teljesen felesleges, 1-1 portya nem ennek a hatásán fog múlni. Mivel 1 pörgetésért lehet kapni, így 1 Platinára lehetne beváltani.

-Sisakszilánk: Full felesleges számomra. Most is van nálam 1144 db úgy, hogy jóideje nem "gyúrok" rá. Mivel ingyen jön, így 1 napi termelést tartanék jogosnak 1 platináért ami 21 sisakszilánk.

-Lélekgyémánt: Mindent megvettem ami megvehető, és van még 33472 db nálam. Ehhez hozzájön az, hogy kihívás során dőlnek a kalandok a VF-eseknek így ez totál "free" és VF barát erőforrás. Egy képletet találtam ezzel kapcsolatban az a lélekgyémánt csomagocskánál volt a maga szint*3-as voltában. Amennyiben hozzávesszük, hogy nem csak pörgetni lehet, hanem "farmolni" is, akkor egy karakterszint*5-ös átváltási arány tűnik nekem korrektnek. (Xenó event maxos jutalom = 40 platina.)

-Kiégett őskő: Itt több szemlélet "ugrik" be. Amennyiben a kiégett ősköveket "érdemben" lehet átváltani őskő pótlékra, úgy mindenki azonnal beváltja őket, és a lopást ki is húzhatjuk a szakértelmek sorából. Hozzáveszem azt, hogy a jelenleg megismert (3 kivétellel) napi akciós tételek kiégett ősköves árral is rendelkeznek, így semmiképpen NEM beváltható státuszt javaslok ennek az erőforrásnak.
Pontszám: 8.11
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
2. hozzászólás - 2013.05.06. 20:54:10
Köszönöm a segítséget, nekem igy a terv elsőre jónak tűnik!
Pontszám: 9.05
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
3. hozzászólás - 2013.05.06. 21:00:40 (Válasz Birka #1 hozzászólására.)
Elsőre annyi, hogy a támadás-védelem italra nem tennék egy árcimkét, mivel a védelem ital (habár szerintem semmit nem ér a hatása), egyrészt 5 őskőért kapható kufárnál, másrészt pechkerék ritka jutalom, talán nem annyira common, mint a támadás ital.

A kezdeményezés mindenképp jó ötlet, egyszerűbb az elején lerakni az alapokat, mint az álló falak alatt kicserélni..
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.92
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
4. hozzászólás - 2013.05.06. 21:13:37 (Válasz Offsboy #3 hozzászólására.)
Ugyan úgy 1 őskőért pörgeted.

Az egy tök másik kérdés, hogy a védelem itala egy használhatatlan "szar". Különösen ha összehasonlítom az 1 őskőért vehető őrjöngés italával ami ad +50/+50-et...
A hozzászólást Birka módosította 2013.05.06. 21:14:16-kor
Pontszám: 6.27
népszerűShimrod85Férfi
Végzetúr tehetség
194 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
5. hozzászólás - 2013.05.06. 21:21:16
Ott van az állateledel, ami jelenleg naponta egy jön. Bár nem pörgethetö keréken ( vagy csak én nem pörgettem ) személy szerint, 2db=1 platina árnak is örülnék.
Pontszám: 9.33
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
6. hozzászólás - 2013.05.06. 21:26:40 (Válasz Birka #4 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.05.06. 21:13:37
Ugyan úgy 1 őskőért pörgeted.

Mint ahogyan az ultra-implantot, vagy A tudás könyvét is.

szerk:
Csak azt mondom, hogy a topic célja, a platina beárazása, nem a létező dolgok újraárazása. Nyilvánvaló, hogy ha valami gyakori, más pedig ritka jutalom a keréken, illetve egyik "ingyen" esik kihívásból, másikat őskőért veszed kufárnál, akkor azok funkcionalitásuktól és használhatóságuktól függetlenül nem lesznek egy árban.
Az őrjöngés italos példád pedig durván sántít, hiszen a napi ajánlat egy eddig mindennél akciósabb árú bekerülési lehetőség. Ennyi erővel kérhetném az ÜSZ-en, hogy a 3000 kiégett kavicsom cseréljék be 6000re, hiszen 15 kiégett napi ajánlatban = 30 kiégett.
A hozzászólást Offsboy módosította 2013.05.06. 21:33:34-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.92
kedvencPuttyFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
7. hozzászólás - 2013.05.06. 21:29:01 (Válasz Shimrod85 #5 hozzászólására.)
Csatlakozom, sőt az őrjöngés italát is eladhatóvá tenném a támadás/védelem italhoz képest dupla áron.
Pontszám: 7.42
kedvencVeszett KutyaFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
8. hozzászólás - 2013.05.06. 21:39:35
Hát én nem tudom, hogy hogy vagytok vele, de ez egyre jobban kezd egy piachoz hasonlítani, mint egy PvP játékhoz.
Most behozunk még egy valutát a már meglévők mellé, amiért lehet kapni ezt meg azt.
Nem az lenne a normális, ha a már meglévő, de nem, vagy csak nagyon keveset használt dolgokat használnánk fel vásárlásra?
Be kell árazni mindent például, hogy ez a valami ennyi védelem italba kerül, vagy ennyi támadás italba.
Mi értelme tovább bonyolítani egy + tárgyal, ami szintén gyűjthető a végtelenségig, ha kell.
Felmerül ezzel kapcsolatban még egy apró probléma.
Lehet, hogy sok karakternél ezek a dolgok tényleg tömegcikk formában fordulnak elő, így relatíve hamar meg tudnak majd venni mindent ami a platináért kapható.
Utána mi lesz?
Egy újabb polc a tárgylistában ahol gyűlik a platina és semmi haszna.

Elnézést, ha ezzel kissé lebecsülöm eme fejlesztést, de nem igazán látom értelmét.
Pontszám: 8.53
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
9. hozzászólás - 2013.05.06. 21:55:13 (Válasz Birka #1 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.05.06. 20:29:51
-Sisakszilánk: Full felesleges számomra. Most is van nálam 1144 db úgy, hogy jóideje nem "gyúrok" rá. Mivel ingyen jön, így 1 napi termelést tartanék jogosnak 1 platináért ami 21 sisakszilánk.


Remélem Birka napi termelésénél azért megalapozottabb képlete lesz a szilánk átváltásnak.

Idézet: Birka - 2013.05.06. 20:29:51

-Támadás ital / Védelem ital : Számomra teljesen felesleges, 1-1 portya nem ennek a hatásán fog múlni. Mivel 1 pörgetésért lehet kapni, így 1 Platinára lehetne beváltani.


Csak a tamadas itala gyakori jutalom a vedelem meg ritka, igy minimum 3-szor annyit kene, hogy erjen. Megjegyzem tovabba, hogy a lelekgyemantnal a gyakori jutalom 0,6 platinát ér a képleted szerint.
A hozzászólást Kocos módosította 2013.05.06. 21:59:34-kor
Pontszám: 7.83
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
10. hozzászólás - 2013.05.06. 22:00:59 (Válasz Birka #4 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.05.06. 21:13:37
Ugyan úgy 1 őskőért pörgeted.


Hát ez tételesen nem igaz. A gyakori kincs 1 őskőböl pörgethető, a ritka átlagban 10-ből.
Pontszám: 7.29
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
11. hozzászólás - 2013.05.06. 23:55:01
Elkerülendő azt hogy a platinákat fel lehessen halmozni, szerintem kéne árusítani platináért: Sorsjegyet, CSP, PP italokat naponta korlátozandó mennyiségben (event extrafelhalmozást elkerülendően), TKP pontokat, stb.
Olyan dolgokat, amiket nem halmoz fel az ember, és megéri megvenni. Én pl örülnék, ha 1 támadás italt be lehetne váltani mondjuk 2 CSP-re platina közvetítésével.
Még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy szinttől függő mértékben (bizonyos szint alatt még nem áll halomban a LGY, sisakszilánk stb.) +1 Tult is lehessen venni, mondjuk ez komoly átgondolást igényel még, és okos beárazást.

Ja és még valami: ŐSKŐÉRT NE LEHESSEN PLATINÁT VENNI (nem említette még senki tudom, de ne is)
A hozzászólást Lebufe001 módosította 2013.05.06. 23:55:48-kor
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 6.33
kedvencVeszett KutyaFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
12. hozzászólás - 2013.05.07. 00:17:48
Tult venni platináért?
Ugye csak viccelsz?
nem elég táp, hogy a valós pénzedért vett őskövet felhasználhatod lélekkút kisütésre és 30 naponta, relikkel 25 naponta minden megerőltetés nélkül kapsz LE-t, amivel mások elé kerülhetsz, ha nekik éppen nem telik rá.
Szakit ne lehessen platináért növelni?
Vagy AF-t venni?
Így akkor csak veszegetjük a dolgokat, felszedjük a napi bónuszt, elvégezzük a nagyon kötelező dolgokat és csak olyan eventen indulunk ami tápos.
A kieső időben, meg nézegetjük a karakterünket, hogy milyen szépen fejlődik, anélkül, hogy bármit is tennénk érte.
Akkor már legyenek HUF-ban meghatározott csomagok és vegyük azt.
Varázsló csomag 40 tul pont , csak IQ-mágia tau-ra rakható. Ár 4000 HUF
Nem egyszerűbb így?
CSp és PP italokat szerintem mindenki, akinek van egy kis esze mindig csak eventkor költi el, addig gyűjti, hogy minél többet tudjon az eventbe tolni a nagyobb jutalom reményében.
A hozzászólást Veszett Kutya módosította 2013.05.07. 00:19:30-kor
Pontszám: 9.13
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
13. hozzászólás - 2013.05.07. 07:58:04
Eddig tetszik a bearazas. Az arak is korrektnek tunnek.

Eredetileg nem ugy volt, hogy csak a napi ajanlatokat lehet platinaert venni?

Be lehetne arazni a tobbi eroforrast is (kincspontok, dukatok, husegszilankok, osdragako, szubplazma, vadaszzsakmany, akar gyogy- es varazsitalok, stb.). Ahhoz hogy ne lehessen eldurvulni az "egy oldalas" fejlesztoknek, lehetne szabni egy havi limitet, hogy egy fajta eroforras csak bizonyos mennyisegig valthato at.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.04
kedvelt tagAtraghyrNő
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
14. hozzászólás - 2013.05.07. 09:10:36
Én azt nem értem, minek kell még egy erőforrás... Nem lenne egyszerűbb a fentiek egyikét kinevezni és arra átválthatóvá tenni a többit? A kiégett őskő nekem kézenfekvőnek tűnik, nem kell piszkálni a napi ajánlatok ezen részét, ráadásul a lopás szakértelem is előtérbe kerülhetne.
Pontszám: 8.75
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
15. hozzászólás - 2013.05.07. 09:34:02
Én azt szeretném, ha a fentiek közül mindent lehetne váltani 1:1-ben, ráadásul oda-vissza, frankón el lehetne tölteni vele az időt, hömpölyögtetni a sok fost ide-oda:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.43
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
16. hozzászólás - 2013.05.07. 13:37:05
Egyeterték töbekkel (Crimson, Truth80, Lebufe001), hogy jó lenne, ha platináért más erőforrást is lehetne venni, nem csak napi ajánlatokat. És hogy mindenből el lehessen adni bármennyit. (Tehát nem 21 sisakszilánk érjen egy platinát, hanem egy sisakszilánk egy platinát – esetleg a platina lehessen tört is? –, és 21 platina napi ajánlatoknál egy őskövet.

Idézet: Truth80 - 2013.05.07. 07:58:04
Be lehetne arazni a tobbi eroforrast is (kincspontok, dukatok, husegszilankok, osdragako, szubplazma, vadaszzsakmany, akar gyogy- es varazsitalok, stb.). Ahhoz hogy ne lehessen eldurvulni az "egy oldalas" fejlesztoknek, lehetne szabni egy havi limitet, hogy egy fajta eroforras csak bizonyos mennyisegig valthato at.


Ehhez hozzáraknám még a pechpontot, a sorsjegyet, az állateledelt, a kristálypontot. Esetleg valami ital, amitől a legyőzött entitásaid száma megnő eggyel.
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 6.15
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
17. hozzászólás - 2013.05.07. 13:45:26 (Válasz Khuin #16 hozzászólására.)
Ennyi erővel kaphatnánk minden TP mellé őskövet is
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.91
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
18. hozzászólás - 2013.05.07. 13:53:29 (Válasz Khuin #16 hozzászólására.)
Egyebkent kincspont helyett en is kristalypontot akartam irni A kincspontot termeszetesen nem vennem bele.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.04
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
19. hozzászólás - 2013.05.07. 14:05:46
Ha már a napi termelés előkerült, mint platina egyenérték, akkor javaslok pár platinára váltható dolgot cenzúra nélkül:
- manakonstrukció (napi alkalom = 1 platina)
- sisakszilánk (15 szilánk = 1 platina)
- dukát (5 dukát = 1 platina)
- ősdrágakő (darabja 1 platina)
- szubplazma (3 db = 1 platina)
- nagyobb térkapus fókusz (3db = 1 platina)
- tönkrement relikvia (3db = 1 platina)
- ma nem használok csp-t egyáltalán semmire (1 platina)
- ma nem használok pp-t egyáltalán semmire (1 platina)
- szerencse (1 szerencse = 1 platina)
- templomi zsákos jutalom helyett 1 platina
- Szintfeladat jutalma legyen +1 platina

Lehessen eladni platináért azt, amit lehet venni platináért:
- relikviakupon
- portya ital
- vadászat ital
- térkapu stimulátor
- ...
Pontszám: 6.22
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
20. hozzászólás - 2013.05.07. 14:41:57 (Válasz Quellon #17 hozzászólására.)
Nem rossz ötlet.
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 6.73
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője