Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Platina "beárazása"
kedvencKuzma.f.tFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
101. hozzászólás - 2013.07.27. 15:39:34
Nos, ha már abból indult ki a platina sztori, hogy a felesleges cuccokat lehessen átváltani egy új valutára, nem lehetne-e tovább bővíteni a platinára váltható apróságok és nem is olyan apróságok körét? Bár a játékstílustól függően ez egyénenként más és más lehet, de nálam v5-ön, 41. szinten egy csomó dolog már most halmozódik és a közeljövőben sem fogom használni:

110 db ősdrágakő
55 db Az őrjöngés itala
74 db A vadászat itala
11 db Zöld kristályital
57 db Fehér kristályital
27 db Vadászzsákmány

A kalandokkal nem foglalkozom, szinte nem is vadászom. Aki vadászattal szerzi a lét, nyilván a portyázás ilyen-olyan italait pakolja a spájzba.
Az utóbbi időben támadás itala helyett már fehér kristályital jön a hűségbónusszal. Nos, hurrá! Én nem kértem. Ezzel csak annyi pluszt kaptam, hogy egyáltalán nincs mit platinára váltani...

Jelenleg csak kiégett őskövet válthatnék be és lélekgyémántot - nekem egyik sem felesleges.
A "mindenki által felesleges" cuccok beváltása tehát nem jött be, hacsak én nem senki vagyok.

Nem hinném, hogy beváltható felesleges motyók körének bővítéséből visszaélésre, variálásra lehetőség adódna, amennyiben a platina beváltása továbbra is csak napi ajánlat tételeire állna, és ott sem mindegyikre - ahogyan eddig is.

Nem számolgattam, de esetleg lehetne így:
Ősdrágakő - 2 platina
Az őrjöngés itala - 2 platina
A vadászat itala - 1 platina
Zöld kristályital - 2 platina
Fehér kristályital - 1 platina
Vadászzsákmány - 2 platina

Némelyiket bizonyára túláztam, de Kócos és a többi rutinosabb fórumozó ezen simán csiszolgathat: őskőbe átszámolt ár, szerencsekerék-gyakoriság stb.
A hozzászólást Kuzma.f.t módosította 2013.07.27. 15:39:53-kor
v5 - Harlequin
v6 - Hitmebabyonemoretime
Pontszám: 6.71
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
102. hozzászólás - 2013.07.27. 17:13:21 (Válasz Kuzma.f.t #101 hozzászólására.)
Az egész felvetéseddel egy baj van. Se a játékvezetésnek, se a játéknak nem célja az, hogy "egyoldalú" játésktilusokat támogasson. Így az, hogy te nem vadászol az egyéni szoc probléma...

Így a felsorolt dolgok közül az őrjöngés italok 3:1 arányú beváltása az ami jöhet kb.
Pontszám: 6.32
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
103. hozzászólás - 2013.07.27. 18:27:22 (Válasz Kuzma.f.t #101 hozzászólására.)
Honnan van 27 vadászzsákmányod? ha nem vadászol minek vettél ennyit?

Szerintem jó így ,ahogy van , mert egy idő után mindenki "kifogy" a "felesleges" dolgokból és akkor majd mérlegelnie kell, hogy minden napi ajánlatot megvesz mondjuk kiégett kőből átváltott platináért (amit lehet) vagy csak bizonyos dolgokat amik tényleg fontosak lehetnek. Én nagyon kevés dolgot veszek meg platináért , őskövesre meg nem telik mindre , de nem érzem magam hátrányban.

És felesleges erőforrás vagy cucc nincs, mert mikor kellene valami és nincs éppen , akkor majd hiányozna tutira

Csak egy példa: Templom kérhet olyat használj el 3 támadás italt , ha mindet beváltogatod 40 es szint alatt akkor utána max direkt bebukott kihívással szerezhetsz ,- na majd akkor hiányozni fog .
A fehér kristályital és a zöld kristályital sem felesleges , megint csak templom kérhet 300 kristálypontot szerezz kristályitalokból, ha sokat összegyűjtesz ezt a feladatot is pipálhatod ingyen
Pontszám: 8.55
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
104. hozzászólás - 2013.07.27. 20:09:11 (Válasz Birka #102 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.07.27. 17:13:21
Így a felsorolt dolgok közül az őrjöngés italok 3:1 arányú beváltása az ami jöhet kb.


Nem inkabb 1:3 aranyu?
Pontszám: 7.09
kedvencKuzma.f.tFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Platina "beárazása"
105. hozzászólás - 2013.07.27. 22:14:12 (Válasz Fsanyi82 #103 hozzászólására.)
Így jobban hangzik. A templomos rész is OK. A támadás itala nem jó példa, mert egy-két kihívást elbukni nem nagy ügy - ezen ne múljon a templom. A kristályital inkább jó.

Akkor sem értem, hogy Miklós mi alapján jelölte ki "mindenki számára felesleges" kategóriába a lélekgyémántot és mást miért nem. Én például örülök neki, ha lélekgyémánt csomagocskát pörgetek, mert az eddig borzalmasan gyenge LE/TP arány miatt nem szívesen kalandozom, de néhány jó cucchoz kell LGY.
Ennyi erővel nincs is szükség a platinára, elég lett volna az eredeti verzió: kiégett őskő, vagy sima.

Vadászzsákmányt a találkozón vásárolt őskövekkel együtt kaptam - de minek?

Birka:
Nekem már az őrjöngés itala átválthatósága is tetszene, bár az alacsonyabb szinten még ér is valamit. Szerintem az is egyoldalú játék, ha valaki szinte nem is portyázik, hanem csak vadászik és épít. Akinél tehát nem fogy el minden csp + pp + kaland, az egyoldalúan játszik.

Tegyük fel, hogy törzsvendégként járok egy étterembe, és ott is hagyok szép summákat. A szakács egy idő után kiszúrja, hogy nem minden fogást eszem felváltva az étlapról, hanem a babgulyás a kedvencem. Erre elkezdi elsózni a babgulyást, mert az nem járja, hogy én nem eszem soha milánói makarónit!

Egyik taktika sem rosszabb a másiknál, csak más élményt ad - a portyázásban legalább van kockázat és némi izgalom is. Mellesleg a babgulyás is unalmassá válhat egy idő múlva. Elsózás nélkül is találok majd új kedvencet, ha nem is pont a milánói makarónit... A VU ebből a szempontból egy jól eltalált játék.


A legjobb talán az volna, ha minden pörgethető, nyerhető erőforráshoz hozzá lenne rendelve a platina. Az sem baj, ha meglehetősen rossz átváltási aránnyal.
A támadás italának átválthatósága számomra azt jelenti, hogy akinek nem kell a pp, mert nem használja, bukott kihívásokkal "átválthatja" őket italra, azt pedig platinára. Csp átváltásra is van hasonló megoldás?

A platina nem a kiugró táp lehetőségéről szól, ezért nem is küzdök érte tovább. A portyára épülő taktika - mint azt oly sokan felvetették a fórumon - mostohagyerek., pedig ez PvP játék.
A hozzászólást Kuzma.f.t módosította 2013.07.27. 22:49:38-kor
v5 - Harlequin
v6 - Hitmebabyonemoretime
Pontszám: 7.58
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!