Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12
Szerző
Topic neve: Ügyvédek, bírók, perek, magyar jog
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ügyvédek, bírók, perek, magyar jog
21. hozzászólás - 2010.04.21. 10:27:19 (Válasz Kaoraku #20 hozzászólására.)
Írtam elég példát,ami konkrét.Ha ez téged nem gondolkodtat el, akkor felesleges itt tépni a szánkat. Egy témáról kell általánosságban ÉS példákon át is szólni,hogy átláthassuk. Mindkettőt megtettem. Erről ennyit. Az, hogy a saját értékrendemet és nézőpontomat lírom,megint csak a fórumozás része. Ha nem tetszik, lehet cáfolni. Úgy mint én:először példával,utána általánosságban. Amit a börtönéletről elmondasz, az érdekes, főleg ha hozzá vesszük azt is, hogy nemigen járhattál még ott. Túristákat ugyanis nem igazán engednek be. Amit meg nem látsz saját szemmel, arról csak szubjektív képpel bírhatsz. Objektíven a következő a helyzet: igenis túl könnyű az elítéltek nagy részének az élete az elkövetett cselekmények fényében. Ezen változtatni kéne. Akkor nem mondaná a jogerősen 4év 4 hónapra elítélt tulok, hogy legalább visszamehet a spanokhoz gyúrni a kvóterba.Mert ilyet ismerek. És tessék némi konkrétum:
-STS-től kezdve(szándékos) aktuális büntetési tétel triplázása,alatta "csak" duplázása.
-Adóvisszaélés,sikkasztás esetén szintén,köztörvényesként kezelés,szigorított büntetési tételekkel!
-Pszichológiai mentesítő eredmények többszörös felülvizsgálata,ezen a címen ne úszhasson meg egy magát rafkósnak képzelő tetű sem konkrét büntetést.
-A börtönviszonyok kiegyenlítése:minden BV intézetet uniformizálni, kedvezményezettség-könnyítések megszüntetése.Akár át is lehetne váltani önellátó gazdálkodásra a nevezett "üzemeket". Egy rab napi ellátása kb 5000HUF! Ez megengedhetetlen!Termeljék ki maguknak!

Ezekkel talán lenne visszatartó ereje a törvénynek.De még így sem biztos. Oh,és majdnem elfelejtettem! Személyiségi jogokról: amikor valaki egy másik személynek árt(most a szándékos elkövetésről beszélek), akkor ugyebár szánt szándékkal nem vett tudomást az illető jogairól. Épp ezért kellene minden ezen kategóriába eső páciens nevét egy nyilvános listán akárki számára hozzáférhetővé tenni mondjuk a neten. Hogy senki ne bújhasson ki tetteinek teljes súlya alól.
Az általad említett, általam az életre is érdemtelennek tartott lövöldöző vizsgálati eredményeit a híradóban és az újságokban kellett volna közzétenni,hogy lássa az egész ország. Azt hiszem alkotmányos jogunk tudni, hogy miért és hogyan történt ez a tragédia!
Ez nem az a kategória, mint amikor te elmész a nemibeteggondozóba és kéred, hogy ne hangosbeszélőn értesítsenek a leleteidről!
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 7.20
népszerűKaorakuFérfi
Végzetúr tehetség
249 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ügyvédek, bírók, perek, magyar jog
22. hozzászólás - 2010.04.21. 23:55:10 (Válasz masterv #21 hozzászólására.)
Akkor, hogy kövessem az általad felvázolt diskurzusi menetrendet, az állítás: a börtönélet. Voltam a Csillagban, nem turistaként, hanem mint joghallgató, tanulmányúton. És nem tudom ki az ismerősöd, de nem nevezte volna kvóternak, ha oda került volna vissza. A magyar büntetésvégrehajtásnak 3 fokozata van, mint azt bizonyára te is tudod, a fegyház, a börtön és a fogház. Attól függően, hogy melyik fokozatba vagy beosztva, szabadulhatsz korábban jó magaviselettel, járhatsz közmunkát végezni intézeten kívül - vagy épp egyiket sem teheted. Ha a garázdaságért elítélt fiatalkorút bevágnánk a börtönbe, ostoba csínytevőből kemény bűnöző válna belőle egy fél év alatt, ami sajnos így is bekövetkezik néha.
Tovább: teljesen egyetértek vele, hogy a visszaeső bűnelkövetőket hatványozottan szigorúbban kellene büntetni, itt sajnos valóban vérzik az igazságszolgáltatás. Az adóvisszaélés büntetésével sincs probléma, itt a látens bűnözési rátával van a gond, mert ijesztően magas, és a felderítésre kellene koncentrálni nem a szankcionálás intervallumainak tologatására.
A pszihológiai felülvizsgálatról nincs mit mondanom: általános téveszméje a magyar embernek, hogy az IMEI egy szanatórium, ahol a betegeket kedvesnővérek segítik és napernyő alatt koktélt isznak amíg ki nem engedik őket pár hónap üdülés után. Amíg valaki nem látta a saját szemével azt a poklot, ami ott van, addig feleslegesnek tartom győzködni miért nem jut eszébe senkinek sem, hogy szimuláljon az odakerülés végett. Arról nem is beszélve hogy nem nyilvánítják gyógyultnak, amíg a rendes büntetési tétele, amit bv intézetben töltene, le nem telik, és utána is megfigyelőtiszthez kell járnia hetente, meg persze lakóhelyelhagyási tilalma van.
Következő téveszme: de, kötelességük dolgozni és eltartani magukat. Intézeti fokozattól függ, milyen munkát végeznek, a fegyházra ítéltek szigorúan intézeten belüli önellátási és közmunkákat végezhetnek, napi 8 órában. Fogházban napi 6 órában, és 24 órára közmunka végett elhagyhatják az intézetet.
Egyebek: a tetteink teljes súlyát megítéli az állam, a sértett, és ezért az illető felel. Nem a középkorban vagyunk, hogyha valaki kirabolta a Pistát, akkor az egész falu egyenként külön megverhette az illetőt, mert mindenki szerette a Pistát. Az elmeállapotod pedig egy kór, betegség, és sajnos az is alkotmányos jogod, hogy a személyes adataidat zártan kezelje az állam, és amíg nem nyilvánítják közérdekű adatnak a magánadatokat, addig ez így is marad. Az pedig, hogy egy bűneset hogyan történik és te megtudod e a részleteit, ahhoz a te alkotmányos jogaidnak semmi köze, jobb, ha tőlem tudod, szakkifejezésekkel dobálózni hozzáértés nélkül nem célravezető.

Végezetül: igen, az igazságszolgáltatás több sebből vérzik, de nem a büntetőjogrendszer és a kialakított jogi struktúra az oka, hanem az, hogy megvalósítani ezt ebben a társadalomban nehéz és körülményes. Fejlettebb és civilizáltabb országok előszeretettel másolják a bütetőjogunkat (Ausztria, pl.), mert ott ez a fajta szabályrendszer tökéletesen beválik. A hiba nem a rendszerben van, hanem a felhasználóban. A továbbiakban pedig, akit komolyan érdekel ez a téma, olvassa el a bütető törvénykönyvet, és ha utána is úgy gondolja, hogy a törvényünk emberellenes, vagy éppen bűnözőpárti, az nyilván híjján van az általad emlegetett objektív életszemléletnek.


A fenti sorokat egy jogász vetette bitekre - nem azért, mert nekem ne lennének saját szavaim, amivel mindezt kifejezzem, hanem mert autentikusabbnak véltem - arról nem is szólván, hogy amekkora a feje lett a post olvastán, jobbnak véltem ha kifejtheti a véleményét ő is
Ha valaki neadjisten vele szeretne erről diskurzust folytatni, úgy szívesen megadom a címét PM-ben
Pontszám: 4.59
fórumozóRed TigerNő
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ügyvédek, bírók, perek, magyar jog
23. hozzászólás - 2010.04.25. 10:44:21
Nekem igazán csak egy dologgal van bajom az igazságügyben, büntetőügyben. Az ALKOTMÁNYOS JOGGAL.
Igenis szükséges lenne a jogfosztás, mint büntetés.
Nehogy már egy pedofil ilyen-olyan joga fontosabb legyen mint az áldozata joga volt. Beteg? Miért nem ment orvoshoz előtte? TUDTA hogy nem normális. A pedofilokat kasztrálják. A gyilkosokat (amennyiben nem önvédelem) öljék meg. A gyilkosok sírnak, hogy hosszú a büntetés? Az áldozata hány év után szabadul a halálból?

Amíg egy egy elitélt joga többet ér, mint az áldozatok jogai, addig semmit sem érnek a törvények, ítéletek.

Rossz a börtönben/fegyházban/nyaralóban, stb? Vajon az áldozatoknak mennyire volt rossz? A büntetés az büntetés kéne hogy legyen, nem új esély, meg egyebek. Olyan büntetések kellenének, (és persze olyan felderítési rendszer) amik elrettentik a többieket a hasonló tettektől. Nem érdekel mennyire szenved egy pedofil, erőszektevő, gyílkos. Az áldozatai is szenvedtek. Én velük érzek egyet, nem az elkövetőkkel. A magyar törvények viszont ahelyett hogy falak lennének, akik védik a lakókat, kapuk, amik enmgedik az átjutást annak, aki esmerik a helyüket.
Pontszám: 7.10
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ügyvédek, bírók, perek, magyar jog
24. hozzászólás - 2010.04.25. 14:39:46 (Válasz Red Tiger #23 hozzászólására.)
A pedofilokat (szerencsére) a magyar fegyházakban, börtönökben is másképp kezeli a többi rab. Sokkal rosszabb neki, mintha csak spontán főbe lőnék. Általában nem is sokáig bírják és maguktól fejezik be ezen földi létüket, ha más által benn ez nem történik meg. Van egy amolyan betyárbecsület benn, amely során pedofil ne akarjon bekerülni.
Ettől függetlenül igazad van. Egy bűnözőnek a büntetés ideje alatt ne legyen semmilyen joga, de még utána sem jó ideig. Természetesen bűntettől függően.
Pontszám: 8.92
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ügyvédek, bírók, perek, magyar jog
25. hozzászólás - 2010.04.28. 19:46:06
Már kezdtem attól félni, hogy én vagyok az egyetlen hülye, aki így gondolja...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 7.67
népszerűDanielle WildroseNő
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ügyvédek, bírók, perek, magyar jog
26. hozzászólás - 2010.04.29. 10:27:54
Bevallottan csak az utolsó oldalt olvastam el a hsz előtt, de egy aspektust hiányolok a beszélgetésből - a morális megközelítést.
Általánosságban egyetértek veletek, amint sérelem esik valamely hozzám közelálló személlyel kapcsolatban, pl. én is habzó szájjal követelném a tettes kötél általi golyóval történő büntetését, megkínzatását, tán még enkezemmel is segédkeznék...sosem lehet tudni...

De nem tudok elmenni amellett, hogy igenis történnek tévedések (nem áll rendelkezésemre statisztika, messze nem ebben az iparágban működök), túlkapások, "bemártások" stb. Ti, mint egyének ki mernétek jelenteni, hogy az a pl. 2% (mondjuk 42 eset, a számok természetesen fiktívek) akit tévesen "fosztottak" meg a jogaitól, az rendben van? A jogfosztott szituáció mire vonatkozik? Nincs semmire joga? A BV-kollégák azt csinálhatnak velük amit akarnak? Vagy én, mint adófizető polgár, bejárhatok leköpni és szidalmazni? Eladhatom rabszolgának? És a legfontosabb: ki állapítaná meg, hogy melyik bűn hány Miatyánkot ér? Egy lopásért már le lehetne vágni a jogfosztott kezet? Egy betörésért már fel lehet lógatni meztelenül az udvaron a %%+!%%-nál fogva? Szóval, simán benyelhető az a 2% tűrés?

Ne értsetek félre, nem védek senkit...ez csak filosz.

Üdv,
Egy Igazzy Összeesküvés-elmélet Rajongó

U.i.: kultúrajánló: ha kedvelitek a jó krimit, olvassátok el a "Tetovált lány" trilógiát egy bizonyos svéd író tollából LETEHETETLEN EME REMEK!
Mindenkinek joga van a saját őrültségéhez! - Salvador Dalí

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyék észre, ott ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmentél.
- Victor Hugo

Pontszám: 8.12
fórumozóRed TigerNő
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ügyvédek, bírók, perek, magyar jog
27. hozzászólás - 2010.05.02. 19:40:38
Jogfosztás: Ha öltél veszísd el az élethez való jogot (nem kapsz halálos itéletet, DE a törvény többé nem védi az életed, aki akar kinyír.Nem kap büntetést, hisz téged nem véd a törvény)
Ha megkínzol valakit, a te testi épségedet sem védi senki. Megerőszakolsz valakit? MINDEN jogod oda. Sikkasztasz, lopsz, rabolsz? oda a magántulajdonhoz való jogod. Ha valakinek tetszik a ruhád? húzzák le rólad. kell az órád? vigyék.
Valamint kollektív családi büntetés. Ha lopsz, rabolsz, sikkasztassz, addig vigyék az egész család javait, amíg kamatostól vissza nem vesznek mindent. Mien már az, hogy én ellopok mindent, masjd mivel nincs semmim, a tulaj nem kap vissza semmit. Csak mert hírtelen egy 3 napos csecsemőnek miliói vannak? vagy a feleségnek, unokának, szülőnek? MINDENT vissza. Ha nem tetszik nekik, verjék ki az elkövető családtagból.
Pontszám: 5.63
népszerűKaorakuFérfi
Végzetúr tehetség
249 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ügyvédek, bírók, perek, magyar jog
28. hozzászólás - 2010.05.17. 09:43:56
Amikről ti itt írtok az egy cseppet anarchiát, nem pedig jogállamot feltételez.
Az élethez való jog például nem alkotmányos jog. Mindenkinek joga van az élethez. És erről például lemondani sem lehet, nem hogy valaki más mondhatná ki rólad, hogy mostantól nincs neked.
A másik igen fontos megközelítés, hogy mi van, ha tévednek? Mert lehet mondani, hogy akkor szar az igazságügy, de a bíró a bizonyítékok alapján hoz ítéletet. A bizonyítékokat meg be lehet állítani úgy, hogy xy legyne a bűnös, aztán kiderül x idő után, hogy hoppá mégse ő volt. Na ilyenkor mivan? Elég csak a móri mészárlást megnézni, ahol mint kiderült, nem az volt a tettes, akit bezártak.
Idézet: Red Tiger - 2010.04.25. 10:44:21
Beteg? Miért nem ment orvoshoz előtte? TUDTA hogy nem normális. A pedofilokat kasztrálják. A gyilkosokat (amennyiben nem önvédelem) öljék meg.

Ezt remélem nem gondoltad komolyan... Az elmebetegek igencsak elenyésző hányada van tisztában azzal, hogy ő beteg. És magától egyikük se jön rá. Mert akkor normálisak lennének. Számára az a normális. Nem tudom már, hol olvastam, hogy az elmebetegek teljesen racionálisan gondolkodnak. Egyetlen dolog van, ami a tévképzetüket alkotja, ez az egy dolog nem normális. Ehhez viszonyítva viszont minden tette logikus.
Idézet: Red Tiger - 2010.05.02. 19:40:38
Megerőszakolsz valakit? MINDEN jogod oda.

Ezen igen jót derültem. Most komolyan, miért éppen a megerőszakolásnál veszted el minden jogod? Klasszisokkal kisebb dolog, mint egy gyilkosság. Ez az egész elmélet úgy nevetséges ahogy van. Valakinek verjék ki a szüleiből, mert ő lopott? Milyen alapon mégis? Mi közük van nekik hozzá? Ezeket amit itt felsoroltatok... Hát furcsán közelítitek. Nem azért nem lehet valaki fejét beverni, mert joga van a testi épséghez, hanem mert törvény tíltja más testi épségét akárcsak veszélyeztetni is. Attól, hogy ő elvesztene valami jogot még a törvény tíltja.
De egyébként akkor felhoznék néhány példát.
Falusi rokkantnyugdíjas bácsi. Havi 40ből kell megélnie, ebből még gyerektartást is fizet. Cimborának ad 10ezer forintot, hogy hozzon bort, meg cigit, és közösen a nyakára hágnak. Az elmegy, elissza az egészet, aztán mikor este visszatántorog, és a bácsi számonkéri, hogy hol a visszajáró, a bor meg a cigi, akkor nekimegy, hozzávágja a saját lakásában a saját székét, hogy különben is tartozik neki így meg úgy. Ezek után a bácsi kikászálódik a spájzból, ahova zuhant, és megszúrja az illetőt. Egyszer. Felindulásból. Az elmegy, az utca végén összeesik, és meghal. A bácsi elítélték. Most szerinted jogos lenne őt kivégezni? Vagy törvényessé tenni hogy megöljék? (Mellékesen jegyzem meg, hogy ez konkrét példa volt, mert ez egy megtörtént eset)
Vagy egy másik példa, mikor valaki a már kb patológiás részegség alatt szúrt le valakit. Gyakorlatilag tudatánál se volt. Őt is nyílván elítélik emberölésért. De őt is agyon kéne lőni? Az az elv, hogy a társadalmat védjék. Márpedig az illető "csak" öntudatlan állapotban tette amit tett. Ilyen alapon itt jónéhány illetőnek (meg egyéb oldalakról való embereknek is) az élethez való jogát kétségbe kellene vonni, mert hogy teljesen józanon habzik a szájuk, hogy embert ölhessenek. Ergo meglehetősen, potenciálisan veszélyesek a társadalomra.

Idézet: Red Tiger - 2010.04.25. 10:44:21
A magyar törvények viszont ahelyett hogy falak lennének, akik védik a lakókat, kapuk, amik enmgedik az átjutást annak, aki esmerik a helyüket.

Ne keverjük azért össze a polgári, meg a büntetőjogot. Ha elolvastad őket, belátod, hogy igenis a lakók védelmében jöttek létre.
Idézet: Red Tiger - 2010.04.25. 10:44:21
Olyan büntetések kellenének, (és persze olyan felderítési rendszer) amik elrettentik a többieket a hasonló tettektől.

Nagyfejűek felmérték, hogy ahol halálbüntetés van, ott se csökken szignifikánsan a bűnelkövetés, beleértve az emberölést is. Nincsen elrettentő ereje.
Pontszám: 4.73
Oldal: 12
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője