Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12
Szerző
Topic neve: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
fórumozóPetking5Férfi
Végzetúr tehetség
103 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
21. hozzászólás - 2009.11.08. 05:28:37
MI nem baromság. Az új adó konkrétan megmondta, hogy kb. 300 milliót tejel.
Ezzel szemben a Sláger és a Danubius 600 milliót.
Ettől még természetesen lehet, hogy rosszul gondolom és tényleg arról, van szó, hogy a két nagy párt megegyezett, de egy a jelenlegi erőviszonyok mellett fele fele alapon létrejövő megállapodás eredményének tekinteni a rádió adók cseréjét, legalább olyan elvetélt ötletnek tűnik, mint az, hogy az ORTT-ben senki nem ért ahhoz amit csinál és pusztán a két nagy párt nyomása alapján döntött. Nem állítom, hogy az én bizalmam töretlen lenne az ORTT fele, sőt a korrupció szemmel láthatólag elborítja az egész országot de én vagyok annyira naív, hogy ennyire azért nem.

Pedig de. Kampány rádiók lesznek ezek a rádiók, politikai kamu műsorok. Az egyik a narancs párt a másik a piros párté.
Petking
Pontszám: 7.90
fórumozóSayankyronFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
22. hozzászólás - 2009.11.08. 12:04:05
Én személy szerint sérelmezem ,hogy ilyen ócska indokkal elveszik a fent említett rádiók sávjait ,hogy politikai beállítottságúaknak adják.

Az első az volt ,hogy nem felelt meg a formai követelményeknek.

Na ez igaz. 1 oldalon volt valami apró galiba és ez aztán már apokalipszis. (minden igaz valami üres táblázaton sz*roztak)


A második ,hogy a bevételük nagyobb %-át fogják befizetni adó formájában.

Erről annyit ,hogy bevétel a reklámból van a reklámokért pedig annál többet kérhetnek minnél hallgatottabb egy rádió. Egy új rádió nem olyan hallgatott ,ahhoz ,hogy felfusson kell fél év.
Egy politikai rádiót pedig az emberek nagy része nem fog hallgatni. (EZ TÉNY! Az embereknek elegük van a politikai baromságokból)


A harmadik az ,hogy az ORTT-nek a köz javát kell szem előtt tartania.( EZT HANGOZTATJÁK ŐK MAGUK )

A Slágert és a Danubiust magyarország lakosságának több mint 35%-a szokta rendszeresen hallgatni. (statisztikai számadat)
Ezen emberek nagy része főleg akkor amikor úton van. Mondjuk ki unaloműző gyanánt. Ezen rádiók szórakoztatnak és informálnak ,hiszen csak így lehet hallgatóközönséget megtartani.
Namár most az emberek több mint 35%-ának érdeke ,hogy ne valami politikai baromságot kelljen hallgatnia amikor úton van. Személy szerint 35%-ot már közérdeknek tartom mert a maradék 65%.nak mindegy mi szól a rádióban.


A negyedik
Az nagyon szép és jó ,hogy minden politikus elítéli a döntést ,de ha nem tesznek valamit az ügyben (ezalatt én a korrupciót értem) ,akkor nagyon könnyen megint tüntetés lesz a Kossuth téren. Viszont most nem azt ,fogják skandálni az emberek ,hogy ez vagy az mondjon le hanem ,hogy ti ****** korrupt politukusok és elhihetik ,hogy ott lesz minden fajta szavazótáborból ember.
Pontszám: 6.72
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
23. hozzászólás - 2009.11.08. 14:04:12 (Válasz Petking5 #21 hozzászólására.)
Jó és ezt alá is tudod támasztani valamivel, vagy csak te eldöntötted, hogy ez így lesz ezt fogják csinálni és kész ? Tudtommal a méda törvény szabályozza a kereskedelmi adók politikai tartalmú adásidejének a maximumát (1,5%) szóval azért a "mert csak" jellegű hozzászólást mellőzzük ha lehet. Indokold is valamivel, hogy szerinted miért lesz úgy ahogyan azt te gondolod.

Nem biztos, hogy a bulvár sajtó a legjobb hírforrás a két rádióval kapcsolatban.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 9.02
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
24. hozzászólás - 2009.11.08. 14:12:06
Bocsánat, ollózni fogok, konkrét véleményem csak az idézetek után:
Klassz FM:
"Zenei, kultúrát közvetítő, a 15-60 évig terjedő korcsoportot megcélzó kereskedelmi rádiót indítunk - mondta el Csiszár Jenő.
Az európai trendek átvétele alatt a csatorna elsősorban a hallgatóközpontúságot és a zenei kínálat megújítását érti - mondta el Szever Pál zenei főszerkesztő."
"A sajtótájékoztatón Csiszár Jenő, az üzemeltető Advenio menedzsmentjének tanácsadója elmondta: a magyar piacon eddig két sikeres országos kereskedelmi rádió működött. Az általuk közvetített értékeket a Klassz FM sem akarja sutba dobni: ezek figyelembe vételével, de a 2009-ben és 2010-ben jellemző európai kereskedelmi rádiózási trendeket is beépítve szeretnének működni a következő 7 évben.

Zenei, kultúrát közvetítő, a 15-60 évig terjedő korcsoportot megcélzó kereskedelmi rádiót indítunk - mondta el Csiszár Jenő.
Az európai trendek átvétele alatt a csatorna elsősorban a hallgatóközpontúságot és a zenei kínálat megújítását érti - mondta el Szever Pál zenei főszerkesztő.

A rádiókat gyakran éri az a kritika, hogy mindig ugyanazokat a zenéket játsszák: ez a hallgatók körében végzett zenei teszteken kapott eredményeknek volt köszönhető. A Klassz FM szerint ennek megváltoztatására elérkezett az idő: az emberek ugyanis unják a kínálatot"
... Itt elég lényegtelen dolgok vannak, ám:
"Szever hangsúlyozta: a korábbi híresztelésekkel ellentétben a Klassz FM nem beszélgetős, hanem egyértelműen zenei rádió lesz: ennek megfelelően a műsoridő több mint 90 százalékában zenét játszanak majd."


Neo FM:
"A fő célcsoport a 18 és 49 év közötti korosztály lesz, kórtól és nemtől függetlenül.

- Tudjuk, hogy fontosak a slágerek. A Neo FM gerincét ezek adják: jó hangulatú, szerethető válogatást kínálunk a népszerű, jól ismert zenékből - kortól és műfajtól függetlenül. Tudjuk azt is, az internet-rádiók korában élünk, amikor a világ összes zenéje egy kattintásnyira van a hallgatóktól. A Neo FM fontos küldetésének tekinti, hogy bemutassa a világban felbukkanó izgalmas zenei trendeket, felragyogó új tehetségeket is – írja a csatorna közleményében."
"Az adó tervei között szerepel a legszélesebb zenei stíluskínálat sugárzása (nyitás az eddig nem játszott stílusok felé) és az, hogy folyamatosan követi és bemutatja majd az aktuális magyar, európai és tengerentúli zenei piac megjelenéseit. De mindemellett a teljes repertoár 35%-a magyar muzsika lesz."
"Az adó nemcsak a komplett zenei struktúráját alakította ki, az indulásra a zenéket, műsorokat tálaló személyeket is meghatározta. Egyelőre annyit tudni, hogy tárgyalásokat kezdtek hazánk legnépszerűbb reggeli műsorának stábjával, a jelenleg még a Sláger rádión munkálkodó Bochkor Gábor-Boros Lajos-Voga János hármassal, és a komplett Bumerángot készítő csapattal."
"De a napközbeni nevekben sem fog csalódni senki, a délutáni zenés magazinműsorhoz is folynak a tárgyalások a jelenlegi rádióspiac vezető műsorkészítőivel/műsorvezetőivel."


Ergo: Semmi nem fog változni, csak újabb emberek akartak újabb szeletet a tortából. Volt már olyan, hogy országos lefedettségű rádiócsatorna kisebb frekvenciát kapott meg, Pl. Miklós által említett Juventus. Mi történt azután, ami most fog- műsorvezetők Danubiusra át, utána Slágerre, tehát nem kell őket félteni a B-B páros nem fog eltűnni a süllyesztőben. Senki nem olyan hülye, hogy egy olyan frekvencián ami országos lefedettségű politikai műsorokat sugározzon agyba-főbe, akik ezt híresztelték azok nem gondoltak bele ez mekkora blama lenne. Tehát semmi más nem történt mint más is a húsosfazékhoz akart férni. Ez így működik, szerintem nem csak nálunk. Remélem ígéretükhöz híven nem unalmas, számismétlésektől hemzsegő adás lesz (Ez mind a Danubius, mind a Sláger sajátja, repertoárjukba tartozó számokat átlag 3 óránként leadják, ha van kívánságműsor akkor ez előbb bekövetkezik. Nyugodtan példát vehetnének számos kis regionális jelentőségi rádióállomásról. Pl Szűkebb pátriárkámban sokak által hallgatott Szombathelyi rádióról, ami helyi adok közül országosan második leghallgatottabb /talán nem véletlenül/. Köszönöm ennyi voltam.
A hozzászólást Darkshade módosította 2009.11.08. 14:12:36-kor
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 9.21
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
25. hozzászólás - 2009.11.08. 18:14:08 (Válasz Miklós #13 hozzászólására.)
Nem biztos, hogy teljesen ide tartozik, de azt hiszem leginkább az utolsó mondat miatt (mellyel teljesen egyetértek) meg szeretném osztani másokkal a véleményem.
Meglepőnek találom, hogy manapság mennyire erős az ellenségképünk. Gyakorlatilag minden konfliktus során előjön a démonizáció, azaz a másik fél ellentétes véleménye miatt támadásnak érezzük azt amit mond. Aki bennünket támad, az pedig gonosz.
Meglepőnek találom azt is, hogy az emberek mennyire realistának gondolják maguknak egészen addig, amíg nem éri őket veszteség. Ilyenkor megmutatkozik az idealizmus, nem képesek belátni, hogy milyen rendszerben, milyen országban élnek. Pedig azt hiszem, mindenki tudja, hogy itt hogyan mennek a dolgok. Úgy gondolom, mi magunk is, egyrészről a hallgatásunkkal, másrészről az aktív részvételünk okán a probléma részesei vagyunk. Ha mindenki elítéli a korrupciót , akkor mégis miért működik annyira - főleg a tanult emberekkel teli nagyvárosokban?
Ma magyarországon az átlagember nem magyar terméket vásárol, mert a külföldi olcsóbb, mégis problémásnak látja a magyar gazdaság helyzetét. Az átlagember szegénynek gondolja magát, minden történelmi és térbeli távlatot figyelmen kívül hagyva. Alig 100 éve még nem járt mindenki télen meleg ruhában, aludt fűtött helyen, kapcsolta fel a villanyt, használt gázt, vagy mikrót ételmelegítéshez, sőt! Még ma is, magyarországon is vannak olyanok, akiknek nincs mit enniük, fagyoskodnak és napról napra élnek. (A KSH szerint legalább 5 szegénység definíció van)
Ma Magyarországon a négy és félmillió magánszemélyből minden harmadik magánszemély (1,43 millió fő) minimálbért vallott be. Nem értem, hogy gondolhatja azt a legtöbb magyar, hogy ezek után ennyi luxuscikkel (természetesen a luxus definíciója viszonylagos) szegények lennénk. Csak a "gazdagok" férhetnek hozzá a következőkhöz: Plazma TV, autó, cigaretta, mikró, rendelt étel? Ezek csak a föld lakosságának kisebbik része szerint NEM luxuscikkek. Mennyire látjuk magunkat és a helyzetünket (társadalmunk helyzetét) reálisan?
Mire is szeretnék kilyukadni?
Szerintem érdemes átgondolni a következőket. A rendszer gyengéinek kihasználása ma elfogadott -sőt, néha dicséretes- dolog. Ha kiderül, ha nagy nyilvánosságot kap, az nem. Ha valaki megkapja azt, amit egy másik ember megkap, természetesnek véli, sőt, tovább megyek, úgy gondolja, hogy őt még a másiknál is több illeti meg.
Platón és Arisztotelész szerint az erkölcsi kiválóság a bölcsesség kedvelő (másképp: filozófus) ember sajátja. Miért várjuk el, hogy a politikusaink, a világunk jobb legyen mint mi vagyunk? Ebben a társadalomban az sikeres, aki minél kevesebb energia befektetésével minél nagyobb eredményt ér el - a cél pedig szentesíti az eszközt. Ilyenkor természetesen ténylegesen szétválik a morál és az etika, az egyén és a társadalom képe jóról és rosszról. Én úgy látom az átlagember addig mer elmenni, míg úgy hiszi, hogy megúszhatja. Felteszem a kérdést: vezetőink miért lennének jobbak? A rendszer miért lenne morálisan jó?

Tisztelettel, abban a reményben, hogy senki sem érzi eszmefuttatásomat támadásnak maradok
Let

Ui: Én úgy látom, hogy egy moralizáló ember ott húzza meg a vonalat, hogy nem akar másnak ártani (ergo egy vállalkozás nem gonosz mert fenn akar maradni). De egyébként belátjuk-e cselekedeteink hatását? Ven-e elég beleérző képességünk, hogy meglássuk, mikor is ártunk a másiknak? És végül: képesek vagyunk-e ezt az egész társadalomra vetíteni?
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.09. 17:36:05-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.82
irritálóDarkFace18Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
26. hozzászólás - 2009.11.09. 02:08:35
ehhez csak a bocskorhoz fűződő pocskondiázásokat szeretném 1 kicsit lejjebb venni
lehet h a rádióban nagyképűnek mutatkozik de szerintem a tvban vannak rosszabbak is és őket emellé még képernyőn is láthatjuk
a másik én 2szer személyesen is találkoztam vele 1 repülős rendezvényen, ő mint pilóta én mint szervező, és mondhatom az életben normális ember, és 1általán nem nagyképű és lenéző más emberekkel szemben....
Pontszám: 4.44
irritálóAnarchoidFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
27. hozzászólás - 2009.11.09. 12:32:05
Ez nem adózás kérdése!
Remélem Te sem gondolod komolyan,hogy az amcsi tulaj nem tudott volna erre áldozni!!!!!!
Miheztartás végett "csak" háromszor nyerték el a világ leghallgatottabb műsora címet a Bumeránggal!Gondolom akkor nem lett volna annyi bevételük,hogy tejeljenek igaz?
Mind a Borost mind a Bochkort ismerem személyesen és hidd el,hogy egyik sem nagyképű!Ismeretnek viszont ismertek ezért aztán sok mindenhez hozzá tudnak /tudtak/ nyúlni amihez mások nem.Épp ezért tartanak is tőlük.Gondolj csak bele abba,hogy elintézték a barlangász megmentésénél dolgozó mentőcsapatnak is,hogy nem kérték tőlük a parkolódíjat !Eleve hülyeség is volt büntetni őket de Magyarország ilyen hely...adj hatalmat /akár egy kicsit is/ egy senkiházi kezébe és azt hiszi,hogy ő fingja a Passzát szelet!
Segítették az árvízkárosultakat,Sláger Angyal,a rászoruló gyermekek étkeztetését és még sorolhatnám....Millió dolgot karoltak fel ami tényleg fontos. Volt hozzá médiájuk,hogy segítsenek segítettek is.Nem véletlenül hallgatta őket az egész ország /sőt nem csak az ország/.Ha ez neked nagyképűség barátom,kívánom,hogy légy Te is ilyen nagyképű!
Nem szeretnék a pocskondiázókkal foglalkozni,mert egy szint alá nem megyek le.
Csak annyit szeretnék még megjegyezni,hogy akinek nem tetszik ne hallgassa!
Mi / a többiek / mi hallgatjuk és örülünk neki,hogy MÉG VAN!
A megszüntetéssel kapcsolatban meg csak annyit,hogy ha hallgattad volna az ORTT magyarázatát akkor tudnád,hogy a nagyobb lefedettség miatt kapta meg egy "új rádió" ami hihetetlen módon a Kossuth nagyobb lefedettségéhez szolgál.Majtényi László /az ORTT volt elnöke / azt is elmondta,hogy az új frekvenciák a választási kampányhoz lettek kiosztva!Ezért is mondott le.
Ez nem arról szól,hogy kell-e kereskedelmi rádió Magyarországon vagy mennyit adózzanak /azt úgyis a bevételből kell a meglévő adószabályok alapján/.Ez csak arról szól,hogy X pártnak a kényszerképzete az,hogy nincs elég médiája ezért mindenbe bele... még azon az áron is,hogy a normális többség akaratával szembe megy.Nem írtam pártot akinek van egy cseppnyije úgyis kisakkozta aki nem az nézze meg,hogy a Kossuth-on kinek a propagandáját /gyengébbek kedvéért PR/ nyomják agyba főbe...
Mielőtt ítélkeznél légyszíves olvass utána a történteknek...Nem kell álhíreket terjeszteni.
Szívem szerint a parlamentet szüntetném meg és a SLÁGER RÁDIÓT hagynám meg.Többet nyernénk vele.
Aki erre azt mondja,hogy parlament nélkül nem lehet,akkor had kérdezzem meg:amikor 4 évente biztosítanak arról,hogy csak érted élnek és nekik csak az a jó ami neked is,sőt még a vállad is megveregetik ,kezet ráznak veled,akkor Te el tudod dönteni,hogy mit akarsz és kit akarsz igaz?Akkor ha ők nincsenek nem tudod megmondani mit akarsz?Utána amikor benn vannak Téged képviselnek?Elment az eszed?
Szerény indítványom a következő:akasszuk fel az összes politikust és hallgassuk a kereskedelmi rádiókat!Azok legalább nem fordítanak egymás ellen minket!Ha meg esetleg nem tetszik a műsor akkor odébb hangolsz. Oszt jó napot!
Egy biztos!Hogy most lehetünk /lehettek/ tanúi a demokrácia végnapjainak és az helyett,hogy ezt senki nem veszi észre.Pedig most még nem késő!
Ugyan ezért ölték meg Julius Caesart....Itt meg megválasztják őket .... no comment.
Elnézést kérek azért,hogy egy írásban többre reagáltam,de nem akartam több hozzászólást írni...
ui /tényleg az/: A Let.-nek sok mindenben igaza van.
Pontszám: 4.71
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
28. hozzászólás - 2009.11.09. 13:04:57
Ezért meg leszek kövezve de gondolatébresztésnek talán jó:
NeoFm a Sláger helyén- pirosak
Klassz Rádió a Danubius helyén-narancsok

Ebből talán látszik hogy politikai döntés volt. De ne felejtsük el azt sem, sokat tett érte a két rádió is hogy idejuthattak. A hallgatók igényei szerinti műsorok azt jelentették hogy azokat hallgatták meg, engedték műsorba, olvasták be aki nekik tetsző volt. Csak olyan zenéket játszottak ami nekik tetsző volt. Valahogy a most Mahasz top1-es együttes egy számát sem engedték műsorba sosem. Valamint országos rádióként nem foglalkoztak sok olyan dologgal ami pedig országos méretű-jelentőségű volt.
Azon a szinten -tetszik-nem tetszik-a hallgatás is vélemény. Nem kellett volna sokkal többet tenni, de a hírműsoraik finoman szólva sem voltak pártatlanok. S azt hiszem ennyi. Aki érti mit akarok ezzel mondani érti -aki nem annak úgyis mindegy.
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 8.69
fórumozóNagycapaFérfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
29. hozzászólás - 2009.11.09. 14:35:45
Ha van egy pályázati rendszer amiben minden le van írva, akkor miért baj az, hogy a -nevezzük új rádióknak- pályázok közül rájöttek néhányan hogyan lehet nyerni? Simán kihasználták a kiskapuk nyújtotta lehetőségeket. Amúgy meg a BB párossal (kis köpenyegforgatók) úgyis találkozhatsz valamelyik új rádióban. SAJNOS. Ők az igazi búlvár médiát képviselik....
Hallgass inkább Cafet, Kossuthot, BBC-t (igen, nem csak FM létezik)
Pontszám: 5.53
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
30. hozzászólás - 2009.11.09. 15:11:56
No én megmondom őszintén egész sokáig a rádiók pártján álltam. Főleg a Slágerén, az utóbbi 5 évben ezt hellgatom sokat, főleg reggelente, én ugyanis a zenénél jobban szeretem hallgatni a műsorvezetői ökörködést vagy akár komoly beszélgetést is. Így aztán délután este inkább a Klub vagy az Info játszik.
Visszakanyarodva, úgy vélem, hogy egyrészt a pártok felosztották a tortát, de ne is ez az igazan nagy baj, hanem az, hogy ténylegesen teret engedtek a kiskapuknak, és nem éltek - miért is tették volna - a kiírás szerinti jogukkal, hogy az irreális pályázatokat kizárják.

Persze ettől még az újak lehetnek jók, vagy simán jobbak is, mint az eddigiek. Nem nagy kunszt. Az egyetlen valódi "érték" - nem erkölcsi, hanem üzleti - az meggyőződésem szerint a Bumeráng brand, ami viszont a magyar rádiópiacon olyan mértékben megfellebbezhetetlen, hogy egészen biztosan nem fog eltünni. Már tárgyalnak az új csatornákkal, közben keresik, hogy az országos frekvenciát hogyan lehet helyi frekvenciák halmazával helyettesíteni (a Klub is így üzemel). Szóval azok a betefonálok, akik az életük utolsó jó elemét siratják, háááát. Nem okosak, maradjunk abban.
De ettől eltekintve a klasszikus rádiók minden műsora helyettesíthető, sőt űberelhető.

Ugyanakkor nemrég kifejezettem ellene fordultam a polgári mozgalomnak, és egy egyetlen személyre, Seres Máriára vezethető vissza. hazánkban ő a civil demagógia szószólója, az olcsó, hatásos hülyeségek prófétája. Ha megnézzük nevéhez csupa olyan látszólag hú de fontos, és hú igazságos dolog népszavazásra citálása fűződik, amelyek vagy nettó hülyeségre, félinformációkra építenek, vagy megvalósításuk jóval nagyobb károkat okozna, mint hasznot hajtana. Ezt én óriási hibának tartom. De persze ahogy SM kezdeményezéseinek óriási hátulütőit valószínüleg ezt sem veszi észre az átlagember.
Pontszám: 6.16
kedvencCsavarkulcsFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
31. hozzászólás - 2009.11.09. 18:25:01
Itt az egyetlen probléma az, hogy az ORTT egy idejét múlt, használhatatlan intézmény. Ugyan úgy, mint a politikai élet többi része is. A pályázati rendszert meg úgy ahogy van le kellene húzni a rötyin. Az csak akkor müködne rendesen, ha egy minden igénytöl mentes gép bírálná el a pályázatokat, nem pedig olyan emberek, akik megvehetök, mert elcsépelt mondat, de igaz: "Mindenkinek meg van a maga ára." . Nem tudom, hogy a politika szólt bele a dologba vagy sem. Azt viszont tudom, hogy inkább megérné, ha mindegyik adó kapna országos frekvenciákat. Vagy olyan jól áll az ország anyagilag, hogy nem kell az a kis plussz pénz??
Menedzserem, és karrierem egyengetője: Solaris!
Pontszám: 8.68
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
32. hozzászólás - 2009.11.10. 14:34:43
Nono! Az algoritmikusan elbiralt palyazatok ellen jo erv az az utfelujitasi palyazat, ahol minden ev garancia 1 pontot jelentett a palyazat egyebkent megszerezheto 100 pontjahoz. Az a vallalkozo nyert, aki 666 ev jotallast vallalt az utra. Aztan persze miutan felvette a penzt 1 even belul megszunteti a ceget, es igy a jotallast nincs kin szamonkerni. Bar lehet, hogy csak urban legend.
Pontszám: 6.10
irritálóZidan5Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
33. hozzászólás - 2009.11.10. 21:53:43 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Nagyon sajnálom, hogy a Danubius és a Sláger rádió egymásik csatornára teszik. A Slágerrádió a kedvenc rádióm
Pontszám: 4.60
népszerűBolondmisiNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
34. hozzászólás - 2009.11.11. 12:50:10
Kolozsvarrol irok mi nagyon sajnalnank ha ez bekovetkezne mivel naponta azt hallgatjuk es nagyon fog hianyozni fog a Slagerradio es munkatarsai.
Pontszám: 6.40
mindenki kedvenceLilith13Nő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
35. hozzászólás - 2009.11.12. 14:16:50
Nagyon sajnálom, hogy a SLÁGER és a DANUBIUS rádió elvesztette az országos frekvenciát. Az, hogy az ortt elnöke a döntés után szinte azonnal lemondott, és a fennmaradó egy hónapban, amit a felmondási ideje alatt a helyén kell töltenie, sem akarta aláírni a szerződés a klassz és neo rádiókkal, az azért már jelent valamit, nem? Kár, hog semmit sem ért el vele, mert akármelyik - pártok által delegált - munkatársa aláírásával érvényes a szerződés. És a rádiók hiába indítanak pert, amíg az el nem dől a két nyertes szabadon használhatja a sávokat. És azt tudjuk, hogy a magyar igazságszolgáltatás malmai igen-igen lassan őrölnek.
Pontszám: 6.67
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
36. hozzászólás - 2009.11.13. 18:10:06 (Válasz Otoaak #20 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2009.11.08. 01:44:57
Nem ismerem a sláger meg a danubius bevételeinek a nagyságát


Slager 2008 viszonylatban valahol 4,2 milliardot hallottam. Danubius valamivel kisebb kell, hogy legyen, mert alacsonyabb lefedettseget biztosit a frekvenciajuk.
Pontszám: 6.88
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
37. hozzászólás - 2009.11.14. 22:33:21 (Válasz DarkFace18 #26 hozzászólására.)
Bochkor Gábor és Vujity Tvrtko a Big Brother-házban. Bochkor leül Tvrtko mellé, és rágyújt.
T: -Úgy emlékszem, azt beszéltük meg, hogy kint fogtok dohányozni...
B: -És?
T: -Tudod, hogy mondtam tegnap: nem bírom a dohányfüstöt, mert fulladok tőle.
B: -Az engem nem érdekel.
T: -Tényleg?
B: -Tényleg. De ha téged zavar, nyugodtan kimehetsz!

Bumeráng műsor. Boros elmeséli, mekkora hatással volt rá a Gettómilliomos című film, és sok mindenben emlékezteti a gyermekkorára.
Bochkor: -Mit tudsz te a szegénységről, akit gyerekkorában libamájjal tömtek a szülei?
Boros felkapja a vizet, és kirohan. Később a hallgató betelefonál, hogy bocsánatot kéne kérnie Lajostól.
Bochkor: -Be van készítve nálam egy bocsánatkérés, de magyarázza már meg valaki, hogy miért kell bocsánatot kérnem?

Bumeráng, Bochkor és Voga mulatoznak.
V: -De mitől van ilyen rohadt büdös?
B: -Őszintén? Az új hírszerkesztő. Jött velem szembe a folyosón, én meg néztem, hogy mi van, csőtörés van a budiban? Szerintem úgy négy hónapja fürdött utoljára...

Remington árubemutató, Bochkor a speaker (be volt nyomva, mint a disznó):
-A Remingtonos lányok szerint ez egy hajsütővas, szerintem inkább egy műfarokra emlékeztet, és van még rajta ez a tágító feltét is...

Tényleg, hogy milyen jópofa, szimpatikus srác ez a Bocsi!
Pontszám: 8.50
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
38. hozzászólás - 2009.11.15. 10:59:21
http://hu.wikipedia.org/wiki/Sláger_rádió

Kicsit vicces mennyiszer nem fizettek..
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 5.97
utáltPicigyerekFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
39. hozzászólás - 2009.12.07. 19:46:45
szerintem meg sokkal jobb volt a sláger meg a danubius ez a két új rádió förtelmes egy nagy sz@rsz már ha szabad így fogalmazni
igen manapság minden a pénzről és a politikáról szól sajnos idáig süllyedt a politika én személy szerint rádió 6-os vagyok jó a reggel műsor
Pontszám: 3.03
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Danubius és Sláger Rádió, avagy milyen jó is a pályázati rendszer
40. hozzászólás - 2009.12.10. 17:35:41
Azt feltételezni, hogy a nagy pártok és politikusaik a műsort nem nekünk csinálják, butaság vagy naivitás. A háttérben megegyeznek minden lényegi kérdésben, ami pénzt hoz a zsebükre, ezért sem volt még eddig tényleges átvilágítás. Erre csak egy példa a mostani rádiók esete vagy a sokkal kisebb publicitást kapó állami üdülők helyzete, amelyek közül az elmúlt 10 évben gyakorlatilag 1-et sem lehetett eladni, mert a másik oldal beleszólt, most viszont szépen elosztották egymás között és már meg is szüntetik a céget, ami eddig üzemeltette.
Ezt sem kell elhinni, aki érintett az látja, mindenki más pedig azt hisz, amit akar.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 6.10
Oldal: 12
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!