Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kortevirag

Dátum: 2008.11.19. 16:54:46
Nem,nem az nem én vagyok.Én Kortevirag vagyok.
Dátum: 2008.11.19. 15:41:19
Idézet: Awenhai - 2008.11.18. 21:25:23
Szervusztok!

A másolgatás az olimpián kilőve, nekem is feszített volt a 15 perc, pedig nem másoltam, sőt fel sem merült bennem. Egy pipát még bele lehet rakni a megfelelő négyzetbe, másolgatásra viszont nincs idő. Főleg, hogy javítgatni kéne a másolgatást, tehát 15-20 kérdésnél nem jutna tovább a másolgatós delikvens.

Amellett ne mondjátok, hogy nem ellenőriznék le utólag, hogy ki cinkelte meg a já
tékot, ha egy adott szövetség tagjai nem végeznek majd mind a ranglista elején, hasonló idővel és pontokkal... és ezért lehet, hogy huzamosabb idejű ban lenne a jutalmuk.


Javítani ráérsz később is.Én tudtam másolni,csak a 6. kérdésnél elszakadt a cérna.
Dátum: 2008.11.19. 15:40:07
Nekem volt legalább 10 HKK-s és társaik kérdésem.
Dátum: 2008.11.19. 13:42:35
Idézet: cirip - 2008.11.19. 13:41:04
Na de a szövetség tagjai nem keresték a gyűrűt, pontosan tudták hol van


Egyre gondoltunk.
Dátum: 2008.11.19. 13:42:08
Idézet: Awenhai - 2008.11.19. 13:36:21
Szervusztok!

Zoltanszon: A kérdés nyugodtan maradhat így szerintem, a filmben is megszámolható a Gyűrű Szövetségének tagsága, amellett a könyvben ki is emelik: tulajdonképpen a kilenc nazgúl ellenfelei, kilenc lény megy a Kilencek ellen, Középfölde népeinek képviseletében.

Szauron minden lényének parancsba adta, hogy keressék a Gyűrűt, igazából a kérdés a Gyűrű Szövetségének a taglétszáma.

Kár, hogy nem kötött le a könyv, de ha nem stílusod, el kell fogadni. :-D



De a szövetség nem a keresésére indult,hanem,hogy megvédjék a hobbitokat,nem?
Dátum: 2008.11.19. 13:20:10
Hol tlálható Házsongárd?
Arad
Kolozsvár
Szeged
Budapest


Található.
Dátum: 2008.11.19. 13:10:35
Köszönöm.
Dátum: 2008.11.19. 13:08:21
Idézet: Zoltanszon - 2008.11.19. 12:43:11
Idézet: Kortevirag - 2008.11.19. 12:26:46


Milyen nemzetiségű Patton tábornok?
kanadai
amerikai
német
angol

Őróla még nem hallottam.Kellett volna töriórán?Ráadásul biztos volt keresztneve.

Ha nem hallottál Patton-ról, akkor az a történelemtanárod egyik hatalmas hibája. A nyugaton levő szövetságesek haderőt a Normandiai partraszállás után két tábornok irányította: Dwight D. Eisnehower az északon, es George Patton délen. Sokak szerint Patton volt a jobb, viszont távolabb volt Normandiától, tehát folyamatos utánpótlási gondok miatt lassabban haladt... (és mindezt saját kútfőből )


Nagyon ügyi vagy.
Dátum: 2008.11.19. 13:01:02
Idézet: Bekas - 2008.11.19. 12:52:33
Idézet: Kortevirag - 2008.11.19. 12:47:13
Románia??Ez szép.Amúgy,valamelyik Közel-Keleti országnak ugyanolyan.


helyesirasbol elegtelen. te hiszed magad itt a nagy javitomesternek, aztan nem tudsz helyesenirni. gratulalok.

Románia? Ez szép. Amúgy valamelyik Közel-Keleti országnak ugyanolyan.

"romania" utan 1 kerdojel + 1 szokoz.
"ez szep." utan 1 szokoz
"amugy valamelyik" koze nem vesszo kell, hanem szokoz.



Nos.
Mondatok elejére még mindig kell nagybetűt rakni.Szerintem az nagyobb bűn,mint a szóköz hiánya.
A vitát ezzel lezártam a magam részéről,nem foglakozom veled többet.
Dátum: 2008.11.19. 12:49:06
Idézet: Bekas - 2008.11.19. 12:43:12
Idézet: Kortevirag - 2008.11.19. 12:40:26
Idézet: Bekas - 2008.11.19. 12:38:21
kedves kortevirag. aztan mi lenne, ha az irasjelek utan tennel 1 szokozt? javitod itt a hibakat, aztan sokkal tobbet vetesz. akkor mar tudom kinek a kerdesei ugyanilyenek...


Össz. kettőt raktam fel eddig és mindenki lehet figyelmetlen.Amúgy milyen szóközt rakjak?Nem wordben gépelek.


nem semmi, hogy meg most is rosszul irod. akkor leirom szajbaragosabban:
mondatvegi pont, kerdojel, stb. utan szokoz. mondatreszeket elvalaszto vesszo utan szinten. tokmind1 miben gepelsz.


Nagybetű a mondatok elején és ékezetek.
Dátum: 2008.11.19. 12:47:13
Nem másoltam ki, mert meg sem fordúlt a fejemben, hogy rossz lehet, de kérdés volt, hogy melyik ország zászlajában vannak ugyan azok a szinek mint a magyaréban (sajnos pontosan nem emlékszem mi volt a kérdés )
válasz lehetőségek között ott volt többek között: olasz, román ...
én reflexből az olaszt nyomtam, mert az ugyan az csak álltva... erre a helyes válasz mi volt? a Román...

Románia??Ez szép.Amúgy,valamelyik Közel-Keleti országnak ugyanolyan.
Dátum: 2008.11.19. 12:40:26
Idézet: Bekas - 2008.11.19. 12:38:21
kedves kortevirag. aztan mi lenne, ha az irasjelek utan tennel 1 szokozt? javitod itt a hibakat, aztan sokkal tobbet vetesz. akkor mar tudom kinek a kerdesei ugyanilyenek...


Össz. kettőt raktam fel eddig és mindenki lehet figyelmetlen.Amúgy milyen szóközt rakjak?Nem wordben gépelek.
Na,aztán meg te írhatnék nagybetűkkel a mondat elején.
Dátum: 2008.11.19. 12:39:16
Idézet: Dell - 2008.11.19. 09:21:35
Dehogyis! Ajánlom, hogy nézzétek meg mégegyszer mind a három filmet!


Én meg ajánlom olvasd el a könyveket,ugyanis a filmeket azokból csinálták.A sorozat első kötete:A varázsló unokaöccse.A kérdésfeltevő sem volt ezzel tisztában.Ki kéne egészíteni a kérdést azzal,hogy a filmváltozatban.
Dátum: 2008.11.19. 12:26:46
Milyen nyelven íródott az Ószövetség (Biblia) ?
ógörög
héber
görög
latin

"Könyveit nagyrészt héberül, kisebb részben arámiul írták, ezért ma héber Bibliának is nevezik. "
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------
Mi a "ráró" ?
Egyfülü faedény
Halászsas
Ilyen szó nincs is
Építőmester

Oké,hogy madár,de lovat is szoktak így hívni mesékben főleg.
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------

Mit nevezünk mesterhármasnak?
Ha egy focista három gólt szerez egy mérkőzésen
A céhmesterek szövetségét
A három napkeleti bölcset
A magyar igazságot

Foci,de ezt éppen tudtam.Lehet,hogy alap dolog a fociban és a válaszok alapján nem lehet eltéveszteni,mert kisakkozható,de akkor is foci.
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------

Hanyadik életévétől nagykorú Magyarországon egy ember?
14
20
18
16
Nagyon jó kérdés.Én kiegészíteném azzal,hogy 2008-ban.Vitatkoznak rajta,hogy megváltoztatják
-------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------

mikor volt a várnai csata?
1044
1440
1544
1444

Mikor volt.
-------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------


Analógiás kérdés: Ami a madaraknak a csőrük, az az embereknek
a fogaik
a szájuk
a nyelvük
az orruk

Van olyan szó,hogy analógiás?Fogaik helyett foguk és szerintem pont is kéne a válaszok végére,mert egy mondat utolsó szavai.
-------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------


Milyen nemzetiségű Patton tábornok?
kanadai
amerikai
német
angol

Őróla még nem hallottam.Kellett volna töriórán?Ráadásul biztos volt keresztneve.
-------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------

Mikor indították be az LHC-t (Nagy Hadron Ütköztető)?
2006. november 13.
2008. szeptember 10.
2002. augusztus 4.
2004. február 4.

Ezt nagybetűvel írják?Amúgy jó kérdés,sokat foglalkoztak vele a tv-ben,de pár év múlva a pontos időpont érdektelen lesz.
-------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------


Az alábbiak közül melyiket lehet közvetlenül lélekenergiából fejleszteni?
szerencse
tanulás
szint
életerőpont

Szőrszálhasogató leszek,mert nekem furán működik az agyam.Szerencse attól nő,minél több LE-t építek bele a klán dolgaiba.Vagyis közvetlenül az LE-től nő.Szerintem.
-------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------

Mi a rövidítése az Azonosítatlan repülő tágynak ?
MNB
HKK
LSD
UFO

Kis a betű.
-------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------

Ez volt a mai termés.
Dátum: 2008.11.19. 01:04:52
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.19. 00:54:40
Gondolom így tervezte az illető is, aki a kérdést föltette. Tudom hogy szó szerint rövid üzenet-szolgáltatás, de akkor is a rövid szöveges üzenet az elterjedt fordítása

Rammstein, az Ellenvarázslatról mindenki tudja hogy sárga...

(Ha meg a HKK-t beleteszed a szűrőbe, azzal csak azt éred el, hogy nem fogják azt sem elárulni hogy ez egy HKK-s kérdés...)


Akkon én senki vagyok,mert nem tudtam.Hüpp.
Byzon gyere vissza,Byzon gyere vissza.Ilyen kis hülyék miatt ne izgasd magad.Én azalatt a 3 nap alatt is megszerettelek,amíg beszéltünk.Miattad van a napocskám.Ne menj el!!!!!!
Dátum: 2008.11.19. 00:06:59
Idézet: Rammstein - 2008.11.18. 23:25:50
Kiesett még egy jó kis kérdésem

Hogy hívja Kukori a kopasznyakú barátját?

Földi
Kotkoda
Kopasz
Tarajos

Lehet Kotkodát nem kellett volan beleírnom. Csak nekem egyértelmű az a tény Kukori és Kotkoda? Kotkoda a párja volt, és Földinek hívta a kopasznyakút
Nem tudom mit kérdezzek amit tudnak az itteni emberkék, mert az ősklasszikus meséket nem ismerik a mai gyerekek, az újjabak meg elég spec kérdések lennének


Én 26 vagyok és ismerem. A választ nem tudtam volna,mert régen nem láttam sajnos.
Az újabbaknál meg attól függ,mi az új és milyen mese.Shrek lehet menne.
Dátum: 2008.11.18. 22:43:10
Idézet: cirip - 2008.11.18. 22:33:31
Idézet: Rammstein - 2008.11.18. 22:25:04
Hány ventilátor van egy átlagos számítógépben?
2
3
egy sem
1

ez meg nem hiszem hogy jó lenne. Mivel a szomszldan van 6, az egyik ismerősömében van 8 nekem van kettő a papámnak meg 3,akkor most ebből vonjak átlagot?
Hát, alapból van a tápnak meg a procinak.... ez volt anno az átlag felépítés
aztán jöttek a videókártyákon, vinyókon, még a házba nényán szerteszana...

Pár éve még talán jó kérdés lehetett volna, de ez már elmúlt


Ahhan.Közben gondolkodtam és a mienk 5-6 éves is megvan már.Ez a kérdés tényleg nem jó.
Dátum: 2008.11.18. 22:29:43
Idézet: Rammstein - 2008.11.18. 22:25:04
Mi volt Amerigo Vespucci hivatása?
Biológus
Szakács
Felfedező
Zeneszerző

térképész

Hány ventilátor van egy átlagos számítógépben?
2
3
egy sem
1

ez meg nem hiszem hogy jó lenne. Mivel a szomszldan van 6, az egyik ismerősömében van 8 nekem van kettő a papámnak meg 3,akkor most ebből vonjak átlagot?


Gyárilag is annyi volt bennük?A mienkben 2 volt.
Dátum: 2008.11.18. 22:23:35
Idézet: cirip - 2008.11.18. 22:14:03
Hát nekem is a gugli segített, nem magamtól tudtam


Na,jó,de mostmár ott tartok,hogy 70%-át nem tudom a kvízkérdéseknek.Vagy mert szerepjátékos,fantasy-s,focis,matekos vagy mert már 20 éve se tudtam megtanulni a suliban vagy mert annyira a mélyekbe kérdez,hogy csak nézek.Eddig büszke voltam,hogy milyen sokat tudok,de már kezd meginogni a tanultságomba vetett hitem.
A kvízolimpiát is amiatt buktam,hogy az 50-ből 10 HKK(még mindig nem tudom mi a franc ez) és társaik voltak.A 6. ilyen kérdésnél elszakadt a cérna és nem másoltam be őket ide.Pedig állítólag a kvízolimpiás kérdéseket már átrostálták.