Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - WeakKid

Oldal: 1
Hát igazad lett.
Ezt kaptam: "Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."
Úgy tűnik az összes küldetés közül a kérdés feltevős a legdurvább nekem.
Ugyanis ez az egyetlen amit nem tudok valódi axiómák szerint megcsinálni. Ez az egyetlen küldetés amelyik nem determinisztikus, hogy megoldottad-e vagy sem.
Úgy látszik én nem vagyok túl tehetséges ebben.
Azért gondolkodom tovább, hátha eszembe jut valami olyan ami minden szabálynak megfelel.
Köszönöm az észrevételeket és a segítséget.
Megfogadtam mind és feltettem a kérdést.
Most várok.
Remélem elfogadják és meglesz a küldetés.
sziasztok,

Ha olyat szeretnék, hogy a kvíz kérdésemet nagyobb eséllyel fogadják akkor lehet azt itt véleményeztetni?
A kérdés így hangzik:
Mi nem lehet Góliát
1, Elem fajta
2, Egy bibliai történet szereplője
3, Egy szörny a végzetúrban
4, Egy repülő

A 4-est gondolnám mint helyes megfejtés
Segítségetek előre is köszönöm.
sziasztok,

Ha olyat szeretnék, hogy a kvíz kérdésemet nagyobb eséllyel fogadják akkor lehet azt itt véleményeztetni?
A kérdés így hangzik:
Mi nem lehet Góliát
1, Elem fajta
2, Egy bibliai történet szereplője
3, Egy szörny a végzetúrban
4, Egy repülő

A 4-est gondolnám mint helyes megfejtés
Segítségetek előre is köszönöm.
Sziasztok!

Nos feltettem egy kérdést és nem fogadták el. Persze én is utólag nézek körben hogy kéne ezt jól csinálni
Most olvastam, hogy lehetne előbb a forum egy topickjába postolni, hogy vajon jó lesz-e
A kérdésem ez volt:

Meddig lehet elszámolni 2 kezed ujjain, ha kezenként öt-öt behajlítható ujjat feltételezünk?

nulla
10
1023
1024

Az értékelés pedig:
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

sirámaim
1, Ha azt mondta volna, hogy hülyeség mert a 10 és 1023 is jó akkor átfogalmazom és kész.
2, Mi az hogy könnyű? Az egész matematika/mértékegység elég könnyűnek tűnik nekem A számtant meg nem tudom mire vonatkozik pl a valószínűségszámítási kérdéskör jelentős része számtanon alapul.
3, a nulla azért van betűvel írva, mert ha a számot írtam be, akkor azt mondta oda is kell írnom valamit. (Felteszem ez valami bug féle lehet a bevitelnél...)

Amire a kérdés vonatkozna, hogy ha a behajlított ujjat 0-nak a kinyújtott ujjat 1-nek vesszük, akkor ugye most a kettes számrendszert kapjuk és így jön ki, hogy maximálisan 1023-ig lehet elszámolni(2^0+ 2^1 + 2^2 + ... + 2^9 ). Azért raktam fel ezt a kérdést, mert ismereteim szerint az emberek meglepődnek, hogy 10 ujjat használva tovább is számolhatnak mint tíz. Gondoltam ez érdekes lehet.
Szóval azt szeretném tudni, hogy a kérdésem alapjaiban rossz-e vagy inkább csak át kéne fogalmaznom, vagy ezt egy átlagos ember olyan elvont matematikai bűvészkedésként élné meg mintha a Fermat sejtés bizonyítását kérdezném?
A célom, hogy felrakhassak egy kérdést és elfogadják, mert ez éppen a "küldetésem" és szeretném teljesíteni is.

Köszönöm a segítségeteket!
Oldal: 1