Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
kedvelt tagDzsordzsoFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2041. hozzászólás - 2012.12.22. 19:07:52
Azért van benne hogy tradicionális. A buszok meg pirosak. Ha múzeumban látnád bárhol a világon fekete lenne. Amúgy miért nem javaslod? Kérlek fejtsd ki.
Pontszám: 6.03
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2042. hozzászólás - 2012.12.22. 19:26:45 (Válasz Dzsordzso #2041 hozzászólására.)
És a busz sem mindig piros De 99% az, de láttam már kivételt
Pontszám: 5.33
kedvelt tagDzsordzsoFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2043. hozzászólás - 2012.12.22. 19:32:19
Igen a tradicionális szó nagyon fontos, kivételek ugyanis mindig vannak.

Erről a kérdésről mit gondoltok:

Mi a különbség a pörkölt és a paprikás között?

Az egyikbe teszünk szalonnapörcöt, a másikba nem
Az egyiket bő lével főzzük, a másikat nem
Az egyikben van hagyma, a másikban nincs
Az egyiket bográcsban főzzük, a másikat nem
A hozzászólást Dzsordzso módosította 2012.12.22. 19:38:45-kor
Pontszám: 5.69
kedvelt tagDzsordzsoFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2044. hozzászólás - 2012.12.22. 19:37:55
Vagy itt van ez:

Melyik gyorsétterem típus mellyel nem, vagy csak ritkán találkozhatunk külföldön?

főzelékes +
gyrosos
kebabos
hamburgeres
A hozzászólást Dzsordzso módosította 2012.12.22. 19:38:14-kor
Pontszám: 5.69
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2045. hozzászólás - 2012.12.23. 06:59:22 (Válasz Dzsordzso #2043 hozzászólására.)
Egyben válaszolok a kettőre:

A pörkölt vs paprikásos kérdéssel az a gond, hogy területenként változik, ki, melyik kaját hogyan csinálja és ami Magyarország egyik sarkában baromságnak tűnik, az a másikban természetes. Megvallom, nekem gőzöm nincs melyik a helyes válasz egyébként, de ennek az ismerethiányomnak én tisztában vagyok az okával ls nem is érdekel az általad megadott helyes válasz, viszont az ételek elkészítésére vonatkozó kérdésekkel korábban is volt ilyen gond. Pl valahol természetes, hogy a palacsintatésztában van tojás, más meg megdöbben ezen az infón, mert soha nem használtak a családjában hozzá.

A gyorsétteremtípusosnál talán nyilvánvaló az általad gondolt helyes válasz, viszont a külföld egy baromi tág fogalom. Ami igaz Nyugat-európára, az nem igaz Afrika egyes részeire, márpedig mindkettő külföld és a turizmus révén mindkettő már könnyen elérhető, így azt se javaslom feltenni, mert mégsem olyan egyértelmű, mint amilyennek tűnik. Én pl Zanzibárban nem találkoztam egyikkel sem, ott más típusú étkezdék voltak (talán kebabos lehetett), igaz azokból küfföldinek tilos enni, hacsak nem akar Al Bundy módjára órákig olvasni a legjobb helyen.
Pontszám: 7.73
kedvelt tagDzsordzsoFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2046. hozzászólás - 2012.12.23. 16:11:06 (Válasz Craslorg #2045 hozzászólására.)
Akkor ebből a 3ból mind vissza lenne dobva? Melyiket tegyem fel?

És ez:

Milyen karácsonyi dal nem létezik?

Fehér Karácsony
Kis Karácsony
Békés Karácsony
Vörös Karácsony
Pontszám: 5.97
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2047. hozzászólás - 2012.12.24. 22:54:38 (Válasz Dzsordzso #2046 hozzászólására.)
Sajnos ezek közül több 1-1 zenekar discográfiájának része, amit nem kell ismerni. Emellett olyan dal, hogy "Kis karácsony" nem létezik, annak a címe: Kis karácsony, nagy karácsony. (Megjegyzem a karácsony szó kisbetű.)
Én így ezt sen javasolnám, de megpróbálok segíteni egy kérdés megíarásával holnap, hogy a küldid sikerülhessen, mert ritka, hogy valaki tényleg szeretné jól csinálni, az pedig megérdemli, bár itt öbben is szívesen segítenek: Awenhai, Lanmandragoran, stb, akik a topic nyitó HSZ-ében szerepelnek. Addig csinálj másik küldit.
Pontszám: 8.49
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2048. hozzászólás - 2012.12.26. 22:16:31
Hali.

Az alábbiak közül melyik híres helyen fordulhat néha elő, hogy a tetején akár 40 celsius fok is lehet, miközben az alján olyan hideg van, hogy jeget is lehet találni?

Nos, a kamuválaszokon még nem gondolkoztam, egyenlőre a kérdésről szeretném elolvasni a véleményeiteket. A helyes válasz mindenesetre a Grand Canyon. Épp ma délután néztem a tévében és ott mondták ezt az infót...
A hozzászólást NEMESIS 13 módosította 2012.12.26. 22:17:10-kor
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2049. hozzászólás - 2012.12.26. 22:30:20 (Válasz NEMESIS 13 #2048 hozzászólására.)
Az infónak mindenképpen nézz utána egyéb forrásokban is, még akkor is, ha tudományos csatornán volt az infó. Amennyiben más források, weboldalak, tudományos folyóiratok is alátámasztják, akkor a kérdés nem rossz, de mindenképp magyarítani kell a kérdést és a 3 rossz válasz se legyen ordító blődség. Amúgy nekem, ha ez így van, tetszik.
* Illetve meg kell nézni, van-e a Földön más hasonló hely, ahol ez igaz lehet vagy épp 30°C-os különbség, mert ha igen, akkor már spec a dolog és tippre nem a GC az egyetlen ilyen hely, csak az egy ismert
A hozzászólást Craslorg módosította 2012.12.26. 22:31:42-kor
Pontszám: 7.73
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2050. hozzászólás - 2013.01.10. 12:21:36
Hali. Az újabb ,,jelöltem'':

A Gyűrűk ura cimű könyvekből ismert főgonosz (Szauron) az első korban melyik Vala hadseregének volt a tábornoka?
Aule, a föld és a drágakövek alkotója
Melkor, a tűz és a sötétség alkotója*
Manwe, a szelek és a felhők alkotója
Ulmo, a vizek és a jég alkotója

Nos a kérdés először specnek tűnhet, de sima logikával ki lehet találni a választ, még ha nem is olvastuk ,,A Szilmarilok'' cimű könyvet, amiben a leirtak megtalálhatóak. Szóval a logika: Szauron gonosz, ergó a felsoroltak közül legnagyobb esélyes rögtön Melkor lesz, mivel ő teremtette a sötétséget is. Arról nem is beszélve, hogy a filmekben/könyvekben egyaránt meg lehet figyelni azt, hogy legtöbbször Szauron szolgái használják a tüzet. Plusz (de lehet, hogy ez már csak az én képzelgésem) nekem a másik három név önmagában is olyan ,,nyugodt'' személyiséget sugall, de Melkor neve ,,ordit'', hogy gonosz.

Bár megjegyezném még azt is (főként azok számára, akik olvasták a könyvet) csak hogy félreértés ne essék: tudom, hogy Szauron eredetileg Aule szolgálója volt és Melkor csak később csábította át magához a hamis igéretekkel, viszont a kérdésem nem úgy szól, hogy ,,Kivel érkezett Szauron a földre?'' hanem hogy ,,Melyik vala hadseregének volt a tábornoka?''. Amikor még Aulet szolgálta, nem voltak háborúk. Mire a Valák először összecsaptak Melkorral, addigra meg már az ő szolgálatában állt. Szóval trükkös a kérdés, de helyesen van feltéve.
Pontszám: 7.69
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2051. hozzászólás - 2013.01.10. 13:54:12 (Válasz NEMESIS 13 #2050 hozzászólására.)
Nagyon bele akarod magyarázni, hogy könnyen kikövetkeztethető, de ez akkor is nagyon-nagyon spec.
Pontszám: 7.74
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2052. hozzászólás - 2013.01.10. 19:37:04 (Válasz Craslorg #2051 hozzászólására.)
Oké, akk keresek mást.
Egy próbát megért...
Pontszám: 7.69
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2053. hozzászólás - 2013.01.13. 14:43:46
A hét vezér nevének kezdőbetűiből melyik szót lehet kirakni, ha mindegyik csak egyszer használható fel?

Hátát.
Ketté.
Okát.
Kottát.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Megnéztem, nem találok hibát.
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 6.78
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2054. hozzászólás - 2013.01.13. 15:32:44 (Válasz Khuin #2053 hozzászólására.)
Á-E-O-K-T-H.
Nálam ezek a betűk adódnak, amelyekből nem minden betú kell a megoldáshoz, így szerintem se egyértelmű. Vagy a kérdést kell pontosítani (maximum egyszer használható fel) vagy a válaszokat hozzáilleszteni, hogy minden betű szerepeljen (nem tudom van-e olyan szó, ami kijön a 6 betűből).
Viszont ebből a betűs dologból eszembe is jutott egy kérdés...
Pontszám: 7.74
kedvelt tagFürge CalverFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2055. hozzászólás - 2013.01.13. 18:21:56
Már több kérdést feltettem sorozatban, de eddig egyik sem volt elfogadható.
Az utolsó:

Melyik megyében található Görbeháza?

Hajdú-Bihar megye +
Csongrád megye
Zala megye
Vas megye

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Azt nem értem, hogy ehhez miért kell lexikális tudás. Magyarország helyiségeit ha nem is tudjuk mindet mi-hol helyezkedik el azért ezt el lehetett volna fogadni szerintem.
Sokkal több olyan kérdés van a kapott kvíz kérdésekben amihez jóval nagyobb úgynevezett lexikális tudás kell.

További jó játékot mindenkinek.
Pontszám: 7.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2056. hozzászólás - 2013.01.13. 18:25:58 (Válasz Fürge Calver #2055 hozzászólására.)
Ha már feltetted és elutasították, akkor nem találtad el a topikot. Egyébként ezért utasították el (első hozzászólás):

...
- Melyik megyében található XY település? - Erre a kérdésre Rossz kérdés - érdektelen lexikális tudást fogsz kapni. Ha valami nagyobb város az XY, akkor pedig Rossz kérdés - már szerepelt lesz az értékelés.
...
Pontszám: 7.87
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2057. hozzászólás - 2013.01.13. 21:42:25
Üdv Mindenkinek!

Már a sokadik kérdésemet dobják vissza azzal az érvvel, hogy már szerepelt az adatbázisban.

Íme az utolsó kérdésem:

Hol található a Yukon folyó?

É.-Amerika +
Ázsia
Afrika
D.-Amerika

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Gondolom sokan használjuk azokhoz a kérdésekhez a "keresőket" amire nem tudjuk a választ.
Mindenki leellenőrizheti, hogy ez a kérdés nem volt még feltéve.
Ha a kérdést egy az egyben bemásoljuk vagy Yukon, Kvízkérdések keresőszavakat beírjuk, akkor sem találni találatot. Csak a egy pár kérdésnek ez volt a választási lehetősége.
Pontszám: 6.25
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2058. hozzászólás - 2013.01.13. 23:26:58 (Válasz Bíborhold #2057 hozzászólására.)
Nem csak akkor kap már szerepeltet, ha a kérdés konkrétan szerepelt, hanem akkor is, ha egy adott témakörből (a hol található ez vagy az pont ilyen) már rengeteg kérdés van.

Egyébként megnéztem, konkrétan a Yukonról is szól már ilyen kérdés.
A hozzászólást Craslorg módosította 2013.01.13. 23:27:21-kor
Pontszám: 8.49
fórumozóWeakKidFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2059. hozzászólás - 2013.02.20. 14:25:59
sziasztok,

Ha olyat szeretnék, hogy a kvíz kérdésemet nagyobb eséllyel fogadják akkor lehet azt itt véleményeztetni?
A kérdés így hangzik:
Mi nem lehet Góliát
1, Elem fajta
2, Egy bibliai történet szereplője
3, Egy szörny a végzetúrban
4, Egy repülő

A 4-est gondolnám mint helyes megfejtés
Segítségetek előre is köszönöm.
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
2060. hozzászólás - 2013.02.21. 06:29:00 (Válasz WeakKid #2059 hozzászólására.)
Szervusztok!

WeakKid: Nagyon kérdéses, hogy elfogadják-e... bár a küldetéshez talán megfelel majd.

A hibák, amiket ránézésre találtam: A kérdés kérdőjellel végződik, nem írásjel nélkül.
Az első válasz egybeírandó, de inkább így módosítsd: Egy elemtípus.
A harmadik válaszban a Végzetúr tulajdonnév, nagy betűvel írandó.
A negyedik válasz: Egy repülőgép-típus.

Az első válasz módosítását azért ajánlom, mert így nem lesz jelöltnek tűnő válasz. A negyedik lehetőségnél hasonló okból módosítottam. Ezen kívül esetleg a kérdésben a nem szót nyomatékosításként nagybetűkkel írnám, a figyelmetlenebb/villámkezűbb kvízelők számára figyelemfelkeltésként.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.66
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője