Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Otoaak

Dátum: 2009.04.01. 15:44:11
Szerintem a mágiát kösszük a Birka féle küldikhez az egészséget meg a szintlépőshöz. Utálom az olyan küldiket amiket rákészüléssel se lehet 1-2 hét alatt letudni. (Döntetlenesnek maradnia kéne, régebb még nehezebb volt mint most és az a küldi legalább nyomokat hagy az ember lelkébe : ) ).
Dátum: 2009.04.01. 14:03:57
Szeritnem nem gyorsítja meg az 5 szintlepeses kuldit lehet nem szintlepessel fogjak megcsinalni de nem is azon a szinten amikor megkapja az atlag jatekos. 100-125-ös alap egészség elég durva, per pillanat nem sok embernek lehet még 100-as se.
Dátum: 2009.04.01. 13:28:01
Én még mindíg azt mondom, hogy jelenleg a legjobb megoldás ha a szintlépős küldikkel vonnánk össze az egészséget (25 helyett akár lehetne 20-al számolni, akkor talán már a többség az egészséget választaná), lenne reális alternatívája ezeknek a küldiknek (nem hiszem, hogy sokan szeretnék őket), lepogramozni gondolom nem okozna gondot. Ennél nagyobb motiváció szerintem nem kell valószínű nem váltaná ki mindenki egészséggel a küldit de magasabb szinten ha még megvan a küldi akkor sokkal könnyebben teljesíthető lenne, összességében szerintem több ember tolna egészséget és ezzel nem csak a saját helyzete javulhat egy csomó embernek de célpont is több lenne, az meg mindenkinek jó. (Ariel gondolom ezt is számításba vette mikor az egészség növelés mellett lobbizott. )
Dátum: 2009.04.01. 11:06:30
Én a lépj x szintet küldik mellé tenném. Lépett szint követelmény x 25 képlettel. (lépj két szintet vagy legyen az egészség tulajdonságod módosítók nélkül 50, 3 szintnél 75, 5 nél 125 stb.).
Dátum: 2009.04.01. 10:51:54
Hogy írják angolul a "segítség" szót?

Help
Hlep
Heap
Healp

Ok, nem kell hozzá szótár de a szabályok szerint ilyet nem lehet kérdezni, főleg nem idegen nyelvű szó helyesírására vonatkozót.
Dátum: 2009.04.01. 10:41:00
Melyik az a tévécsatorna aminek a vége KLUB?

ATV
TV2
RTL
M1

Kifogytam a kultúrált jelzőkből.
Dátum: 2009.04.01. 08:30:02
Mennyi 100+100+10x100 ?

1200
10000
1000
12000

Primitív.

Ki Wulfgar a regényhős?

Elf (sámán)
Barbár (harcos)
Törpe (kovács)
Gnóm (feltaláló)

Spec.

Mikor halt meg David Gemmel?

2000
2006
1994
1948

Spec. Még akkor is ha itt mindenki fantasy rajongó.

Mit viselnek a pilóták a fejükön a Forma 1-ben?

Bukósisakot
Símaszkot
Baseball sapkát
Rohamsisakot

Ultra primitív.
Dátum: 2009.04.01. 07:30:02
És miért nem lehet egyszerre 2 állatot gyógyítani?
Dátum: 2009.04.01. 06:03:00
Melyikre nem lehet rá kantintani a 'Tevékenységek' menü pont alatt?

Szövetség
Szakértelmek
Portyázás
Egyéb

Igénytelen.

Mit szeretett volna E.T?

haza telefonálni
össze barátkozni egy kis fiúval
katonákkal harcolni
Minden biciklit ellopni

Talán inkább haza akart jutni. Nincs jó válasz.
Dátum: 2009.03.31. 14:00:54
Idézet: Jeriko - 2009.03.31. 09:32:10
Idézet: Miklós - 2009.03.30. 18:11:57
Jah, rá is jöttem, hogy lehet a trükközésnek további számolgatás nélkül elejét venni: nem engedem a transzplantációt és a felejtést felejtetni, ennek úgyse lenne értelme mivel nem növelik a szaki összeget.


Ezzel ugye még nem küszöbölted ki a tárgyakat (pl. Zafír csillag): növeléskor felveszem, felejtéskor leveszem...



Felveszed leveszed és 25% helyett 20%-ot veszítesz és akkor mi van, nyerni nem nyertél vele semmit.
Dátum: 2009.03.31. 12:55:11
Jó a Miklós féle verzió könnyebb leprogramozni és több jön belőle vissza ha nem 0-ról 10-re akarunk fejlesztenihanem mondjuk a 70-es spektrálisra dobsz fel 2 szintet.
Dátum: 2009.03.31. 10:46:02
Szerintem szintjén erős karakter nem tud lassabban szintet lépni a körülötte levőknél VF-el sem. Lehet, hogy 1-2 szintet le lehet vele maradni de többet szerintem nem és ezt is csak hosszú idő alatt. Ami a vadászatokon elmegy TP azt visszahozza a több sikeres portya. De ha meg most sem gond ellőni a portyát akkor minek egyáltalán lemaradni ? A portyából LE nem jön a VF fejlesztését valahogy vissza kéne termelni de akkor meg , hogyan ? És minek lemaradni ha a portyák nagy részét most is hozod, LE nuku és szerintem épp elég a 15-20PP-vel pepecselni egész nap tök fölösleges még többet portyázni azért, hogy kb. ugyan ott legyél ahol most. Leszámítva talán az állatok szintjét de ott a lassulás miatt szerintem nem lesz jelentős előnyöd.
Dátum: 2009.03.31. 08:04:22
Nekem 90-es alap egészségem van, kihasználom a napi 3 pihenést és még a mágikus gyógyítást is (és előfordul, hogy ez se elég). A szintemen top TÖ miatt nem igen támadnak, de 1-2 szintel feljebbről akinek már jobb fegyvere van az sikerrel próbálkozik és olykor jónéhány órákra ki is vonnak a forgalomból ha egymás után jönnek. Az egészség nagyban megkönnyíti a helyzetét annak aki portyázni szeretne de azok számára akik szintükön vagy 1-2 szinttel erősebb karakterektől ill. alacsonyabb szintű pók támadásoknak van kitéve, (ez tippem szerint minden szint alja ill a középmezőny nagyobbik részét érinti) önmagában szerintem nem megoldás, lényegesen csak zafír karakternek nő a regenerációja az egészség növelésével, 3-4 támadó (megfelelő szintről) még háború nélkül is egész napra ki tud ütni egy karaktert (zafírt is) magas egészség mellett is. Még annyit tennék hozzá, hogy napközben ha 40% fölé megyek véletlenül az felér az öngyilkossággal aki csak afölött tud támadni az perceken belül be is támad, és sok esetben 40%-ról is ájultra ill. 15% alá üt könnyedén, a sebzéskompenzáció, szinte soha nem kattan be, csak akkor ha nem jön be varázslat vagy egyáltalán nem találom el a támadót de ilyen talán ha 3-4 alkalom volt eddig.

Ettől függetlenül az egészség fontos tulajdonság akinek alacsony annak a helyzete bárhol is álljon a toplistán biztosan nehezebb mint annak akinek magas egészsége van, mindenképpen megéri fejleszteni. (szeritnem szintx2 kb. a határ aminél nem nagyon kéne alacsonyabb leygen). A sebzéskompenzáció ha 50%-nál is működni fog sokat segíthet majd a talpraállásban.

Ezt nem panaszként írtam korántsem elviselhetetlen a helyzetem csak példának szántam, aki úgy érzi, hogy szintjén a középmezőnyben ill a végén helyezkedik el magas egészséggel az is megoszthatná a tapasztalatait mert lehet, hogy nem is annyira rossz a helyzet mint ahogyan azt gondoljuk.
Attól mert drága a választás még szükség van rá, ennyi erővel lehetne királyság is akkor nem kéne ilyenre költeni.

Ez a program semmire nem megoldás. Én nem tudom elképzelni azt, hogy a nyugdíjak/családi pótlék/gyed-gyes és különösen az áfa emelése stb. több munkahelyet teremtenének, vagy bármit megoldanának a tartozások fizetésén kívül. Egy ilyen megszorítással szerintem csak a jelenlegi helyzet bebetonozását lehet elérni. Irtózatos pénzek mennek el még mindig jobbra balra a beruházások meg legjobb esetben is csak állnak, a kormány dolga lenne vérfrissítést pumpálni a gazdaságba és azokat tolni akik termelni tudnak még akkor is ha kevés ilyen terület van. Befektetések nélkül nincs kiút és ha kintről nem jön pénz akkor az államnak kell megteremteni a feltételeket. Nem hiszem, hogy ennek a szerencsétlen országnak ilyen kormányra lenne szüksége aki csak a külföldi bankok csicskásának szerepét képes eljátszani, behajtják a pénzt lesöprik a padlást és minden el van rendezve.
Előrehozott választás még mindíg jobb mint elvesztegetni több mint 1 évet, jelenlegis még legalább 5 olyan ország van ahol előrehozott választások lesznek, és szerintem nem azért tartják őket mert válaszásokkal akarják rombadönteni az országukat. Tulságosan nem akarom védeni a fideszt de kb. 192 javaslatot nyújtottak be a válságkezeléssel kapcsolatban de mégcsak napirendre se vette őket a parlament, mert 2-3 párt nem szavazta meg. Miről beszélünak akkor? A fidesz szerintem elég világos választ adott tavaly szeptemberbe arra, hogyan kezelnék a válságot. (adócsökkentés stb.) Többször felhívták a figyelmet arra is, hogy egyedül vagyunk azon az úton amin haladunk máshol ehhez nem így fogtak hozzá és példákat is soroltak, mit kéne másképp. (Ld. javaslatok benyújtása). Jelenleg pedig talán már az MSZP-nek sincs konkrét képe arról, hogyan is állunk, hogy adhatna bárki akkor konkrét programot annak a megoldására amit nem ismer?

Félni lehet sokmindentől olyan pártok vannak a parlamentbe akiket oda juttatunk, nincs min höbölögni ha valamelyik nem tetszik teccett volna saját pártot alapítani ami tetszik és szavazzon arra. Aki meg ezekből válogat az meg próbáljon a kisebbik rosszra. Az MSZP megbukott már jó régen normális országban már rég tovább kellett volna adniuk a stafétát ehelyett csak vegetálnak. Lehet, hogy az utánuk következő se lesz jobb sőt még az azutáni se de minél többet kipróbálunk annál nagyobb az esélye annak, hogy valaki akár véletlenűl is egyszer jól fogja csinálni. A mostani egyhelyben toporgásnál rosszabb aligha van. Az emberek megértőek addíg amíg nem érzik megukat átverve ezért sokszor a nehéz döntéseket és a megszorításokat is sikeresen meg lehet csinálni de ha elfogy az a kevéske bizalom is ami egyáltalán volt akkor nincs mit csinálni venni kell a kalapot és lekösszönni és nem éveki kínozni az embereket hülyébbnél hülyébb döntésekkel.
Dátum: 2009.03.30. 10:37:45
Mennyi -9 abszolut értéke?

2
3
9
5

Ez a kérdés jó sokszor szerepel csak más számokkal, szerintem max. 1 kéne belőle vagy még annyi se.
Dátum: 2009.03.30. 09:26:47
Hanyadik a Szövetség menü választó a Tevékenységek fő menüben?

2.
6.
5.
7.

szánalom.
Dátum: 2009.03.28. 09:50:42
Milyen fajba tartozik Chewbacca és ki a szülőbolygólya?
Wookie és a Kashyyyk
Ember és a Nabbo
Tusken és a Tatooine
Droid és a goinosiani robotgyárba gyártották

Szerintem inkább melyik.
Dátum: 2009.03.27. 14:17:58
Idézet: Birka - 2009.03.26. 14:09:35
Otoaak kitettem külön topicba azt is, mert szerintem az se ide való...

Első lépésben a CSAK a sebzés kompenzációt érintően a köv módosítások kellenének akkor nem?

-A 12-es varázslat határ korlát
-2x-es sebződésnél bekattanó 50%-os, 3x-os sebződéstől 100%-os kompenzáció

Ezzel a jelenlegi kompenzáció "finomhangolódna" és használhatósága jelentősen megnőne. Az előző 3 nap pro-kontra érveiből az derűlt ki számomra, hogy alapvetően a kompenzáció mértéke jól van belőve, és fennáló problémákat nem lehet mind a sebzéskompenzációra ráhúzni!


Az elnyelés helyett szerintem inkább vegyük bele, hogy az egészség és a gyógyítás számítson minden gyógyító hatásnál, ennél több motiváció meg 1-2 küldinél több szerintem nem is kell. Azért remélem Miklós nem arra gondol küldetés terén, hogy az alap egészséges és a mágiád legyen 25-el magasabb mint a többi tulajdonságod.
Dátum: 2009.03.26. 16:24:52
A szinttől függö bekattanást akkor kivesszük és csak a sebzés számít ? mondjuk ha 50%-nál is már bekattan akkor valószínű mindegy is legalábbis egyenlőre. Elvileg szerintem jó így a sebzéskompenzáció, legalábbis nekem nincs jobb ötletem.