Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Egészség+Mágia reform
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
41. hozzászólás - 2009.04.01. 11:12:37
Viktor ez mekkora szöveg volt! Grat, ez bejött

Enchanter, a küldiket nem vagy köteles csinálni, és a tulajdonságaidat se vagy köteles azonos szinten fejleszteni, ez egy lehetséges út, mely "extra" bonuszt ad ha valaki rágyúr...

Ariel, csak hogy lasd. mennyire magam ellen beszélek:
Védekezés: 90 (+33)
Egészség: 20 (+24)

Amúgy nem értem miért kell a lineális küldetés vonalba beleképzelni mindent!

Lehet csinálni Szövetségi küldetéseket pl.
-Gyözzenek le 3 epikust
-Nyerjenek meg 5 háborút
-Lökjenek ki 50 citadellás átkot
-Legyen a szövi minden tagjának legalább X az egészsége 

Vagy visszahozni a régi (7) isteneket (programozói lustaság esetén csak az ősi 3-at), beáldozási tárgyakkal, isteni küldetésekkel, és máris adott kismillió fejlesztési ötlet, amik adhatnak újabb küldetéseket:
-Építsen a szövi rúnaköveket (beáldozás alapfeltétel)
-Építsen a szövi áldozati oltárt (minden szintje +5 sajt)
-Építsen a szövi Templomot (minden szintje +5% gyógyító hatásokra)
Persze az egészet lehet függővé tenni 0-as fertőzéshez, mondván az istenek fel se figyelnek a fertőzött halandőkra stbstbstb…

A TK mintájára lehet csinálni csoportos gyakást, mely szakértelmeket tulajdonságokat stb igényelne. Ott is elő lehet írni magas egészséget és sebgyógyítást pl. Ezzel az interakciót követelni a játékosoktól…

És akkor még nem is sziporkáztam csak leírtam a hirtelen támadt ötleteimet az eddigi Behó játékok alapján!
Pontszám: 7.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
42. hozzászólás - 2009.04.01. 11:19:09 (Válasz Birka #41 hozzászólására.)
Birka, ez mind szép és jó, de mire ezek a játékba kerülnek százak fognak panaszkodni, hogy túl sok sebzést kapnak, a nagyok folyamatosan ájultra verik őket és nem tudnak semmit csinálni. A lehető leggyorsabb, leghatékonyabb és az eddigi játékrendszert nem felborító beavatkozás kellene, hogy a bajban levő játékosok felismerjék az egészség jelentőségét.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
43. hozzászólás - 2009.04.01. 11:21:08 (Válasz Ariel #42 hozzászólására.)
"mire ezek a játékba kerülnek százak fognak panaszkodni"

Még nagyobb gond, hogy jó, ha a játékosok tizede olvassa a fórumot, és ezek közül is csak nagyon kis rész írogat, és panaszolja a problémát. A nagy többség simán csak abba fogja hagyni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
44. hozzászólás - 2009.04.01. 11:33:16 (Válasz Birka #41 hozzászólására.)
Jah, nem csak hogy küldetést csinálni nem kötelező, de vadászni, sőt, portyázni sem!

Küldetés LE-t ad tp ráfordítás nélkül. Ha kihagyod, szívsz. Egyszerűen ha versenyben akarsz maradni akkor kénytelen vagy menni a küldetésekkel, tehát akárhonnan nézem, ez egy kényszerítő erő.

Ariel: Ha egy tulajdonság tisztán rosszabb mint egy másik akkor nem éri meg fejleszteni. Pontosan azért mert senki sem fejlesztette (amúgy uniformálisan) az egészséget van most ez a nagy helyzet. Ha úgy látszik hogy A többet ér mint B akkor egyértelmű hogy A-t fogom fejleszteni. Nincs igazi döntés lehetőségem. Ha A és B egyforma, vagy közel egyforma erősségű, akkor van döntés lehetőségem hogy melyiket fejlesztem.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
45. hozzászólás - 2009.04.01. 11:45:27 (Válasz Enchanter #44 hozzászólására.)
Azért amikor 1 támadás növeléséből 10 egészséget lehet fejleszteni, vagy Birka esetében (90 vs 20) még többet, elég rossz döntés a drágábbat tolni...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
46. hozzászólás - 2009.04.01. 11:47:16
Természetesen az ár/érték arányt figyelembe kell venni, de ha ő eddig elboldogult 20 egészséggel, miközben a védekezést 90-ig nyomta, akkor ott azért valami probléma van, nem gondolod?
A hozzászólást Enchanter módosította 2009.04.01. 11:47:31-kor
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
47. hozzászólás - 2009.04.01. 11:49:02 (Válasz Enchanter #46 hozzászólására.)
Én igen, de a jelek szerint ő nem
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
48. hozzászólás - 2009.04.01. 11:59:14 (Válasz Jeriko #34 hozzászólására.)
Csatlakozom a sorhoz. En is toltam 1-2 hete 35-ot az egeszsegemen, es maris lett eleg ep-m mindenre. Elotte bizony a napi 15 inditott potryaval nagy gondban voltam. Mostanra mar mehetne napi 30 vagy tobb is siman.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
49. hozzászólás - 2009.04.01. 12:14:09
Enchanter azt azert ved dhozza hogy 20. szinten hoztam ossze a 90-es alap vedelmet ugy, hogy nekem nincs fentrol jovo tamadasom...
Pontszám: 6.17
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
50. hozzászólás - 2009.04.01. 12:26:52
Azert jot mosolyogtam, amikor a kemgomb 50es egeszseget mutatott Arielnel Figyelitek, hogy hajtja a nepet, hogy egeszseget kell novelni es arra koltsek a LEt

Ariel: No offense, inkabb piszkalodas csak. Tudom neked nincs szukseged egeszsegre, hisz tegen felulrol nem tamadnak (alulrol is ritkan), csak vicces volt osszevetni a nagy kampanyod es a kemgombot
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
51. hozzászólás - 2009.04.01. 12:28:19 (Válasz Enchanter #44 hozzászólására.)
Csak azért mert egy tulajdonságot egy ideig nem kellett fejleszteni, mert nem volt rá szükség, nem kell megtápolni, hogy többen fejlesszék. Mindig van prioritása a tulajdonságoknak. Ilyen erővel adhatna újabb bónuszt az erő a mágia és a taumaturgia is, hisz ezek is el vannak maradva a támadáshoz és az iq-hoz képest.
Az egészség nem "rosszabb" ahogy Te fogalmaztad, mint a többi tulajdonság, egyszerűen sokáig nem volt rá szükség. Viszont eljött az az idő, amikor fontossá vált, és most bizonyítja, hogy megéri fejleszteni a megerősítése nélkül is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvelt tagViharsarokFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
52. hozzászólás - 2009.04.01. 13:21:19
Az egészség tulajdonság adhatna pluszt az erőre,támadásra,védekezésre-------minél egészségesebb vagy annál erősebb
Pl:10 pontonként adna +1-t ---ez csak ötlet
Viharsarok (ex-Avatar)
TGY
3. világ Aromolika
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
53. hozzászólás - 2009.04.01. 13:28:01
Én még mindíg azt mondom, hogy jelenleg a legjobb megoldás ha a szintlépős küldikkel vonnánk össze az egészséget (25 helyett akár lehetne 20-al számolni, akkor talán már a többség az egészséget választaná), lenne reális alternatívája ezeknek a küldiknek (nem hiszem, hogy sokan szeretnék őket), lepogramozni gondolom nem okozna gondot. Ennél nagyobb motiváció szerintem nem kell valószínű nem váltaná ki mindenki egészséggel a küldit de magasabb szinten ha még megvan a küldi akkor sokkal könnyebben teljesíthető lenne, összességében szerintem több ember tolna egészséget és ezzel nem csak a saját helyzete javulhat egy csomó embernek de célpont is több lenne, az meg mindenkinek jó. (Ariel gondolom ezt is számításba vette mikor az egészség növelés mellett lobbizott. )
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 6.50
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
54. hozzászólás - 2009.04.01. 13:51:47 (Válasz Otoaak #53 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2009.04.01. 13:28:01
Én még mindíg azt mondom, hogy jelenleg a legjobb megoldás ha a szintlépős küldikkel vonnánk össze az egészséget (25 helyett akár lehetne 20-al számolni, akkor talán már a többség az egészséget választaná), lenne reális alternatívája ezeknek a küldiknek (nem hiszem, hogy sokan szeretnék őket), lepogramozni gondolom nem okozna gondot. Ennél nagyobb motiváció szerintem nem kell valószínű nem váltaná ki mindenki egészséggel a küldit de magasabb szinten ha még megvan a küldi akkor sokkal könnyebben teljesíthető lenne, összességében szerintem több ember tolna egészséget és ezzel nem csak a saját helyzete javulhat egy csomó embernek de célpont is több lenne, az meg mindenkinek jó. (Ariel gondolom ezt is számításba vette mikor az egészség növelés mellett lobbizott. )


Nagyon jo otlet es ez is a legnagyobb baj vele. ugyanis ez nagyban meggyorsitana a kuldetesek teljesiteset, ami rovidebb ido alatt tobb programozast igenyel a fejlesztok fele. A mostani hangulatgyilkos szintlepos kuldetesek epp azert kerultek be, hogy lelassitsak a kuldizoket.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
55. hozzászólás - 2009.04.01. 13:56:27 (Válasz Endyr #54 hozzászólására.)
Ezekkel inkább a játék unalomba fullasztását érik el.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
56. hozzászólás - 2009.04.01. 13:59:08 (Válasz Mortimer #55 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.04.01. 13:56:27
Ezekkel inkább a játék unalomba fullasztását érik el.


De kevesebbet kell programozni es uj dolgokat kitalalni! Raadasul keves embert erint csak!
Ha jatszottal TF/OVvel, akkor ismerned kell ezt a filozofiat. Ha nem akkor most majd megismered
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
57. hozzászólás - 2009.04.01. 14:03:57
Szeritnem nem gyorsítja meg az 5 szintlepeses kuldit lehet nem szintlepessel fogjak megcsinalni de nem is azon a szinten amikor megkapja az atlag jatekos. 100-125-ös alap egészség elég durva, per pillanat nem sok embernek lehet még 100-as se.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
58. hozzászólás - 2009.04.01. 14:08:48 (Válasz Endyr #50 hozzászólására.)
Hát sajnos nálam is érik az egészség növelése. Nem tudom, hogy Galmuszk mit művel, de ma pl ahányszor eltalált kritikust ütött, és a harmadik körben már padlón voltam. Várható, hogy ma még TB is lenulláz, de őt legalább ki tudom cselezni, a szintkülönbségünk miatt. Szóval én is kapom az ívet, nem kell aggódni:)
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
59. hozzászólás - 2009.04.01. 14:53:38 (Válasz Otoaak #57 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2009.04.01. 14:03:57
Szeritnem nem gyorsítja meg az 5 szintlepeses kuldit lehet nem szintlepessel fogjak megcsinalni de nem is azon a szinten amikor megkapja az atlag jatekos. 100-125-ös alap egészség elég durva, per pillanat nem sok embernek lehet még 100-as se.


De gondolj bele, ha kuldi, es valasztani lehet, h 3 napot vadaszok es rarakom egeszsegre (raadasul nem elveszett LE mert jo is nekem) vagy 1 honapig nezek ki a fejembol es varom ahogy a szamlalo 5re er, akkor szted melyiket fogom majd valasztani?
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség+Mágia reform
60. hozzászólás - 2009.04.01. 15:13:35
A meglevők közé új küldetést nem tudok beszúrni, de esetleg kiválaszthatunk 1-1 különösen nehéz és irritáló küldetést, és mellérakhatjuk, hogy "VAGY egészséged legyen legalább X."
Pontszám: 5
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!