Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Petrus

Oldal: 12345
Dátum: 2008.09.29. 15:30:28
Köszönöm, ez egy egy korrekt válasz. És a felfedezés izgalmát én is szeretem.
Dátum: 2008.09.29. 11:50:03
Idézet: Miklós - 2008.09.28. 23:04:41

Nem ígérem, hogy gyorsan összedobok erről egy teljes doksit, de dióhéjban pár tanács: érdemes felvinni a tanulást addig, hogy megvehesd a csapdakészítést, és azt rögtön vidd is fel 3-4-es szintre (ha akarsz állatot befogni). Van, aki arra esküszik, hogy ezután mindenképp érdemes felnyomni a tanulást 10-ig, ahol megveheted az elementáris fúziót, ami direktbe tápolja a vadászatokat, de ezen felül tényleg nem tudok mást mondani, neked kell dönteni, hogy mi a szimpatikus, nincs tuti recept.


Miklós, bocsánat, nem akarlak bántani, de ez nem volt egy túlságosan játékosbarát/ügyfélbarát hozzászólás. Próbáld meg ezt elolvasni egy kezdő szemével, aki most lép 4. szintre és nem tud még semmit: "Van, aki arra esküszik, hogy ezután mindenképp érdemes felnyomni a tanulást 10-ig, ahol megveheted az elementáris fúziót".

Nem beszélve arról, hogy a "Nem ígérem, hogy gyorsan összedobok erről egy teljes doksit" mondatod teljesen úgy hangzott, mintha szívességből, felületesen válaszolnál. Itt most nem arra gondolok, hogy egyből hozd nyilvánosságra az összes képletet a forráskóddal együtt, hanem megfontoltabban, határozottabban és átláthatóbban kellene kommunikálni. Vagy eldöntitek, hogy nem mondtok semmit, vagy eldöntitek és megmondjátok, hogy mikor, milyen információt hol fogtok elhelyezni: mindkét megoldás jó. Az a fontos, hogy a játékos biztonságban érezze magát, és ne érezze azt, hogy kihagyták valamiből.

[Kicsit módosítottam, finomítottam a hozzászóláson.]
Dátum: 2008.09.28. 21:50:13
Idézet: Skygorn - 2008.09.28. 21:22:53
Sziasztok! Én tennék a játékba annyit , hogy akinek nincs sok lélekenergiája az tudjun szerezni úgy mint skövet.. sms-essel avgy nem tom.. csere menü pont alatt.. mert akinek nem jön össze az megunja és no game!


Háát... én ennek nem nagyon örülnék. Így is eleget filózom azon, hogy prémium tagság mellett milyen szabályokat, korlátozásokat találjak ki magamnak, hogy úgy érezzem, etikusan játszom és nem használom ki azok helyzetét, akik nem költenek pénzt a játékra. Az általad javasolt megoldással azonban csak még jobban nőne a pénzért elérhető javak száma.
Dátum: 2008.09.28. 11:31:53
Idézet: Kandriska - 2008.09.28. 10:52:28


a másik észrevételem: mióta 2. szintű lettem a 3. szintről rám vannak szálva, hiába visz10 alatti LE-t tőlem akkor is csak jönnek csak jönnek. Ez a játék későbbi szakaszában is így lesz hogy mindig az 1-2szintel lejjebb lévőket lehet gyepálni? Mewrt akkor egy idő után nemtudom ki fog ide regisztrálni. a korán regisek előnye behozhatatlanlesz


Valami olyasmi rendszerre volna szükség, hogy ha "lefelé" támadsz, nemcsak kevesebb TP-t, de kevesebb LE-t is vihetsz, és ha "felfelé" ütsz, akkor nemcsak több TP, de több LE is jár.

Ez a magasabb szintű játékosokat is nyomás alá helyezné (alulról).
Dátum: 2008.09.28. 09:52:30
Idézet: sharp - 2008.09.28. 07:07:01
Nálunk már most káosz van.
Jó lenne a szövetségbe egy admin rang, aki a belső fórumot tudja szerkeszteni.


Ez a "rangos" megközelítés jól hangzik. És egy építésvezető/lélekkútkezelő rang is kellene, hogy a demokratikus szövetségekben ne kelljen csak azért átadni egy szavazatot, hogy valaki áttölthesse az épületbe a LE-t.
Dátum: 2008.09.28. 01:50:19
Várható-e olyan fejlesztés, hogy a belső fórumokon nagyobb szerkesztési lehetőségeket kapunk (pl. régi, elavult topicok törlése, sticky, hsz módosítása, áthelyezése). Előbb vagy utóbb ugyanis eléggé átláthatatlan és rendetlen lesz a belső felület, attól tartok.
Dátum: 2008.09.26. 09:31:33
Idézet: Gort - 2008.09.25. 22:17:56
Túlértékeled az ősköves cuccok jelentőségét. Nem biztosítják a győzelmet, csak néhány százalékkal javítják az esélyt. Én beöltöztem, mégis vagy tucatszor vertek el alapfegyverrel. Ne sajnáld azt az 1-2 százalékot azoktól, akik áldoznak is a játékra, nem olyan sok az!


Rendben, a fegyverek erejéről (gyengeségéről) valamennyire meggyőzhető vagyok.

Továbbra is kérdéses azonban nekem a prémium tagság hatása. +7 cselekvéspont/nap az most, 3. szinten kb 300 LE (oké, ez nem sokat számít), és fixen 21 TP. Ez az utóbbi elég érdekes, mert ha valaki ma 21 TP-t akar behozni, akkor ahhoz 21 győzelem kell. Legyen meg mondjuk 10x3 azaz 30 támadásból. Napi 10 belépéssel... ha egyáltalán fel van annyira gyógyulva az illető, hogy támadhasson.

Lehet aztán persze, hogy a "felfelé" támadással megoldódik a dolog, mert ha 6. szinten megütöm a 8. szintű építőipari dolgozót, akkor nem 1, hanem (mai szemmel) 10 TP-t kapok [ez csak találgatás], és van esélyem (valamennyire) behozni prémium tagság nélkül is... Meglátjuk.
Dátum: 2008.09.25. 22:26:48
Teljesen más téma: szavazatok a szövetségben.

Nagyon tetszik a szavazásos modell alapkoncepciója, hogy lehet demokráciát, tanácsot, egy szem diktátort csinálni a szavazatátadással.

Egy gondom van: a lélekkútból építéshez át kell adni 1 szavazatot (az illető(k) lesz(nek) gondolom az építésfelelősök) de ekkor minden más szavazáskor (beléptetés, kirúgás) is eggyel kevesebb szavazata lesz annak, aki átadott.

Szerintem jobb lenne az a megoldás, hogy a szövetség megjelölhet - akár szavazással - x tagot, akinek van építési joga, de ez az alap szavazási szabályokat ne változtassa meg.
Dátum: 2008.09.25. 21:14:24
Az őskövek kérdéséhez.

Írtam erről hosszabban a Segítség - Kérdezz topicban (230. hsz, "a koponyazúzó erkölcsi dilemmája") nem akarom idemásolni, hogy ne legyen spam.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,23.230

Alapvetően az a gondom, hogy az őskő azt az örömet veszi el, hogy azért nyertem, mert okosabb/ügyesebb/szerencsésebb voltam, és azt a vacak érzést teszi a helyébe, hogy a másiknak nem volt pénze arra (oké: nem költött arra pénzt) hogy megvegye a +tápot.

Alapvetően én az őskőért reklámmentességet, és talán bizonyos menü-kezelési könnyítéseket adnék, de nem plusz sebzést okozó olcsó(bb) cuccokat.

(Ős)kövezzetek meg a véleményemért.
Dátum: 2008.09.25. 20:45:21
Kíváncsi vagyok, mit gondoltok erről.

Gondolkoztam azon, hogy veszek egy koponyazúzót (lehetne itt bármilyen más őskőért vehető tárgy).

De így ez pénzes tápolásnak tűnik, úgy érezném, ha legyőzök egy koponyazúzó-nélküli-játékost, akkor ez csak azért történt, mert nekem volt pénzem (erre) neki meg nem.

Vagy csináljam azt, hogy csak olyan játékosokat támadok, akiknek szintén van koponyazúzója. De ezt most is megtehetem (buzogánnyal buzogányost). Akkor miért vegyek koponyazúzót?

Utána ugyanez a kérdés felmerül az extra TP-t és LE-t adó prémium tagsággal.

Attól tartok, hogy ez a különbség széthúzza majd a mezőnyt, és hiányzik a fair play érzése. Azért a Hódító rendszere egy kicsit barátibb ennél - reklámmentesség és némi könnyítés a menükben, de nincs pénzért nyers tápolás.

Nem bántani akarom a készítőket, csak ez a mostani rendszer éppen arra motivál, hogy NE vegyek őskövet, ami nyilván nem lehetett a készítők szándéka.

Vagy inkább ne filózzak ezen és éljen a koponyazúzó?
Dátum: 2008.09.24. 09:27:50
Üdv mindenkinek!

Röviden bemutatom szövetségünket, a Rejtett Fényt, amely a kevés zafír szövetségek egyike.

Szövetségünk nyitott és demokratikus közösség.

Alapvetően bátor, sok portyázáson alapuló játékot játszunk. Az építkezés ésszerű keretek között zajlik.

A játékkal kapcsolatos információkat rendszerezzük és a belső fórumon megosztjuk egymással.

A társaság nagyon kedves és jó fej, kivéve Bélát, aki éles fogakkal rendelkezik, és egy ketrecben lakik.

Védelmi szövetségben állunk a Serpents of the Destiny-vel.

Ha éppen nem volna szabad helyünk, írj, és akkor belehúzunk az őrtorony építésébe, hogy te is beférj.

Üdv:
Jötlund

Aktuálisan a következő bónuszokat kínáljuk a jelentkezőknek: +6 támadás [ha támadsz], +6 védekezés [ha támadnak], +24 VP regeneráció/óra.
Dátum: 2008.09.23. 19:58:43
Üdv mindenkinek!

Röviden bemutatom szövetségünket, a Rejtett Fényt, amely a kevés zafír szövetségek egyike.

Szövetségünk nyitott és demokratikus közösség.

Alapvetően bátor, sok portyázáson alapuló játékot játszunk. Az építkezés ésszerű keretek között zajlik.

A játékkal kapcsolatos információkat rendszerezzük és a belső fórumon megosztjuk egymással.

A társaság nagyon kedves és jó fej, kivéve Bélát, aki éles fogakkal rendelkezik, és egy ketrecben lakik.

Védelmi szövetségben állunk a Serpents of the Destiny-vel.

Ha éppen nem volna szabad helyünk, írj, és akkor belehúzunk az őrtorony építésébe, hogy te is beférj.

Üdv:
Jötlund

Aktuálisan a következő bónuszokat kínáljuk a jelentkezőknek: +6 támadás [ha támadsz], +6 védekezés [ha támadnak], +24 VP regeneráció/óra.
Dátum: 2008.09.23. 16:29:01
Elírás

A lehetőségek listájában a 20. szintnél:

"specializációdhatsz egy tulajdonságra"

inkább:

"specializálódhatsz egy tulajdonságra"
Dátum: 2008.09.23. 12:59:16
Toplista - Szövetségek

Ha valamelyik kategória szerint akarod rendszerezni (pl. Tag, vagy Horda), akkor a 2., 3. (stb.) fülre kattintásnál ez a beállítás elvész, és megint Lélekkút szerint rangsorol.
Dátum: 2008.09.23. 09:54:02
Sziasztok!

Van arra valami mód, hogy a felhasználónevemet megváltoztassam? Mert a fórumban a felhasználónevemen írok, a karakteremet meg máshogy hívják... megpróbáltam a karaktert kitörölni, és újra regisztrálni, de ugyanaz maradt a felhasználónév, mint a legelején.

Üdv:
Petrus [felh]
Jötlund [karakter]
Oldal: 12345