Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.07.17. 17:43:30
TLO, nem mindenkinek érdeke az hogy rohanjon felfele mint az őrült csak hogy nyeljen 3-3.5k sebzéseket reggelente 2 személytől (aztán KO).

voltak komoly hibák amikor az akadémia bejött. túl nagy volt az előfeltétele, a közepes szövik (ahol azért akadnak magasabb játékosok szép számmal) 2-3 hónapos hátránnyal kezdtek. a mi szövetségünk 2 hónapos hátránnyal ért oda az akadémia 10-hez. 33 voltam amikor befejeztük, harmatgyenge volt a karim, de betoltam 1 millát az épületbe. ehhez képest egy olyan játékos aki jó helyen volt jó időben áldozat nélkül pár nap alatt megkapott egy olyan tápot ami mostmár 100-200 TÖ-t valamint ugyanennyi SZÖ többlet az ütőtávjához képest. az jobban megtépázta a mezőnyt mint a VF, a VF csak egy lehetőség hogy a különbséget csökkentsük.

amikor a top 50 felett járt, én nem emlékszem 1k feletti TÖ-re vagy SZÖ-re, nem emlékszem 170-es kereskedelemre, nem emlékszem arra hogy az 53 felettiek kataklizmával dobálják az 50 alattiakat. aki a topból azt mondja hogy gáz a VF, az abba gondoljon bele hogy 50 felett most más szelek fújnak.
Dátum: 2009.07.17. 16:50:12
Szurilo, szivemből szóltál.
Dátum: 2009.07.17. 15:41:02
Idézet: Kocos - 2009.07.17. 15:28:09
Ez sem a topik temajahoz szol hozza, de par eszrevetelem van:
- azonnal 68-ason ne lehessen letudni a fertozest, gyorsitott utemben lehessen zarkozni ha valaki lemaradt, en is lemaradtam, szepen kivarom a sorom
- minel jobban gyorsitani akar valaki, annal inkab nojon a szukseges LE merteke

az elsővel egyetértek, a másodikkal is, csak legyen reális esély arra hogy 15-20%-ot le lehessen küzdeni 5-6 szinten belül (úgy hogy közben nem teszed tönkre a karidat).

de itt be is fejezem az OFF-ot.
Dátum: 2009.07.17. 14:44:23
kell legyen valami "extra" 0%-on illetve 100%-on, valami ami kiegynlíti a másikat. szintén megadnám a lehetőséget hogy 68-as szinttől LE-ért cserébe bármennyit lehessen csökkenteni (vagy növelni) a fertőzöttségen. én sajnos nagyon figyelmetlen voltam az elején, ezért 45-ös szinten vagyok 39% fertőzéssel. ha marad a mostani rendszer, 84-es zinten fogok felgyógyulni.

a lényeges előnnyel kapcsolatba nem értek egyet. maxolt LE szakikkal a VF korában a fertőzés elleni harc kihagyása nem juttat előnyhöz. ráadásul vannak Smaragd Preventorok és Tökéletes gyűrűk a végzeturaknál szép számmal. mindenesetre talán adott némi előnyt az a pici plussz LE amit nem a fertőzésre költöttél, de ha én azt mondom 45-ös szinten hogy valszeg a végelszámolásnál kijött LE összeg is filléres (nekem nem volna elég hogy full speccel +1 IQ-t kapjak), akkor mit mondhat egy 55-60-as? abban egyetértek hogy legyen drágább, de szerintem hiba volna ha 25%-nál többel volna drágább mint ami szintenként szükséges volna.

a 0% fertőzésnél előbukkanó +5 turbózható szaki-t és permanens +10-re változtatnám, de csak 1 szakértelmet, amit a játékos választhatna. megadnám a lehetőséget arra is hogy ezt lehessen változtatni 30 naponta, de ne lehessen nullázni őskővel mert oda jutunk mint a specializációval.
Dátum: 2009.07.17. 13:58:41
45 vagyok, 41-en maxoltam a VF-et. súlyosan belassultam tőle, viszont nagyon megerősödtem. ha gyorsabban akarok fejlődni akkor megtehetem azt hogy mazsolázok 48-51-es támadható célpontok között. vannak bőven, olyanok is akik ellen jó eséllyel nyerhetek.

szerintem a VF-nek az igazi előnye az hogy belassulhatsz hogy a szükséges szakértelmeket kimaxold. 2 szintlépés után 47 leszek és egyszercsak elkezdenek az emberek pl kataklizmával lődözni rám, erre viszont a VF miatt fel tudok készülni. nem kizárt hogy ha megvagyok a kimaxolt szakikkal (az rengeteg idő, kb még 10 szint VF-el), elfelejtem és elindulok felfele. ha valaki úgy dönt hogy végig VF-el tolja, megteheti, lesz jópár másik ember aki ugyanígy fogja nyomni. de ha felzárkózni akarsz (főleg szakértelmekben), akkor a VF csak egy állomás.
Dátum: 2009.07.15. 22:29:41
OFF:
későig fenn vagyok, napközben nem nagyon tudtok elkapni de épp most csaptam szét szerencsétlen epikusunk megmaradt ÉP-jét, szóval az 50-esek most retteghetnek az ingyen TP miatt
/OFF
Dátum: 2009.07.15. 14:39:41
nem mondom komolyan?

ZIB : GAIA
39:46

+7335 LE zsákmány a Gaia kárára eddig.

azok a szövetségek amelyekkel háborúztunk biztosan nem zártak minket a szívükbe. katakombások hada (jelenleg 7 ember csücsül katakombákban, de ebből 3 "igazoltan" hiányzik), láthatatlanok, kilépés szöviből, hajnal 2-4-kor támadók (főleg én és Execw ). sokaknak ez nem fair, de mi bulldog módjára kapaszkodunk a lélekkútba. és a végén bárki is győz, azt fogja mondani hogy egy jó, taktikus csata volt (még egy vereség is növeli a morált).
Dátum: 2009.07.15. 13:02:53
a hiba sokszor nem a "MEGA" farmszövetségekben van hanem a megtámadott szövetségekben. ha mutatkozik egy fikarcnyi esély is a győzelemre, meg kell próbálni győzni. áldozatokat kell hozni. akkor kell feladni egy csatát (ső, tárgyalni az ellenféllel) ha kilátástalan a helyzet.
44-es szint, maxos VF:

"Július 07. 02:10 Gratulálok, a 44. szintre léptél!"

még hiányzik 1.3k TP a szintlépéshez. prémmel és aktív portyázással lehet kompenzálni a VF-et. engem megfogott a döntetlenes küldi (főleg nálam alacsonyabbakat kellett ütni) és a háborúnk a Gaia ellen, itt csücsülök 45 PP-n és folyamatosan bujkálok. nincs egyetlen pontom sem valóságformázáson és szinglin.

bármilyen hülyén hangzik is, a VF egy felzárkoztató szaki. hiába hagynak le a társaid, hiába kapnak több LE-t, azok akik mögötted jönnek VF nélkül már gyengébbek nálad.

szerk: TP
Femme Fatale, 40 felett már nem nagyon tudsz pók taktikával játszani. nincs már annyi "ügyetlen" játékos. ráadásul van egy rakat bivalyerős 30-as akik simán ütnek felfele 40 fölé. nem véletlen hogy a legjobb pókok is abbahagyták a portyából való megélhetést 30 közepén-végén.

egyébként meg VF mellé kell a prémium, különben annyira meglassulna a játék hogy a végén teljesen dögunalomba fulladna.
rá lehet készülni a küldetésre egy kicsit (ez utólagos bölcsesség). húzd a védekezésedet és az IQ-dat. nekem az a 2 legerősebb tulajdonságom. érdemes odafigyelni a felszerelésre is, ne legyen támadásbónusz semmilyen tárgyon (páncélon vagy pajzson lehet, kár lenne más cuccokat venni). ékszereken lehet bármi csak nem támadás. ha döntetlenezőt látsz tiszta fénnyel, annak küldj egy üzenetet hogy cserélje vakító fényre, ne is támadd meg. kérd a szövitársaidat hogy tegyék ki a neved a szövetség főoldalára a döntetlenezők közé. nézz kötül más szövetségeknél döntetlenezők után. csinálj egy kis listát magadnak és szisztematikusan támadd végig őket. aztán a támadáslistád alapján támadd őket mindíg. folyamatosan táborozz döntetlenes cuccban, nem számít ha levernek. kevés a nagyon kőbunkó ember aki folyamatosan fog ütni (és vicces amikor benyalják a vakító fényt aztán alig sebeznek valamit ). mindíg azokat támadd először akik TÖ-ben közel vannak hozzád. ne támadj senkit -20% büntinél vagy az alatt. vedd figyelembe a többi döntetlenező épületbónuszait. ha valakivel összejön 1 döntetlen azzal próbálj minél többet csatázni, az én 5 döntetlenemből 3 ugyanazzal az ellenféllel született.

az első 3 napban csak próbálgattam, nem jött össze semmi, aztán elkezdtem kicsit jobban odafigyelni a küldire. a negyedik napon 4 döntetlen, az ötödik napon meglett még két döntetlen. a következő 2 napban segítettem a többieknek és összejött még 6 döntetlen. ha megvagy a küldivel, segíts a többieknek is amennyire lehet.
Dátum: 2009.07.14. 17:47:54
haverom kicsit finomabban fogalmaz ilyen helyzetekben:
"az ilyen emberek születésénél az orvos sírt fel először"
Idézet: Ajgatsz - 2009.07.14. 13:59:32
Timcsi, a visszafogott azért jó, mert erős leszel a szinteden. Én emlékszem annó volt egy jó kis karakterem V1-en. Voltak akik elvertek, kb mindig ugyanazok, de azok kb 5-6 szintről magasabbak voltak. Nem nagyon jött nekem olyan aki nem legalább 3 szinttel magasabb volt mint én. És ez miért jó? Ha mondjuk csak 3 szinttel magasabbak csapnak, akkor nem kell parázni 15% környékén, viszonylag biztonságban leszel 15-30% között, és ez jó dolog.

itt a pont.

építő voltam 14-től 23-ig. tönkrement a karim, nekiálltam 24-es szinten az LE szerzés maxolásának. 36-ra be is fejeztem. 465 TÖ-m volt (ebből 95 szerencse) és 400 alatti SZÖ-m. alig volt olyan pillanat hogy kint voltam a 15%-ból. 1 szintem, vagy talán több ráment még a szükséges maradék fejlesztő szakikra, aztán 3 hét alatt 195 ponttal növeltem a TÖ-met. egyik pillanatról a másikra elmaradoztak a támadóim. most 44 vagyok, közel 750-es TÖ-vel, 700 feletti SZÖ-vel (ezt középmezőnynek nevezem.). naponta kapok 1, max 2 támadást 48-50-es támadóktól. néha arra vetemedem hogy LE-t is tartsak magamnál napközben, de azért eléggé óvatos vagyok, viszont nem gond 2-3 küldit megcsinálni aztán az LE-t elosztani anélkül hogy 15% alatt keljen csücsülni.

hogy miért jó a VF? azért mert fél évig a sarokban csücsültem összeverve, most meg azokat csapom le akik akkor engem ütöttek.
Dátum: 2009.07.14. 09:14:24
mindjárt van is egy ötletem egy átfogó reformra ami jó alacsony és magas szintűnek egyaránt:

"Megduplázza-e a Beholder kft. a fejlesztési kapacitását?

-Igen
-Nem
-winnie vagyok"
Dátum: 2009.07.14. 08:44:23
horribilis előfeltételt én nem adnék egy új épületnek. a 25/25 gyaktér/védőfal páros egyelőre V1 top 4 szövetségének játékszere, a többieknek vágyálom.
Dátum: 2009.07.13. 23:23:12
a lélekkúttal kapcsolatban nagyon skótok vagyunk

pedig bármelyikünk is nyer, a szövetség 1 napi építésének harmadát-negyedét viszi...

ki kéne találni a háborús rendszerhez egy pontozási rendszert. korlátozni kéne hogy ki üthet kit, viszont cserébe be kéne rakni egy a kínzókamrához hasonló rendszert. pl a győztes fél 1 hétig kapja naponta a legyőzött ellenfél lélekkútjának 10% termését (ez mégiscsak több mint az amit most kapunk). ezt úgy hogy a legyőzött nem veszítene semmit. lehetne berakni egy új épületet (Lélekhíd?), ha azt valaki felépíti akkor a fix LE helyett a szövetség az új kínzókamrás módszerrel kapja az LE-t.
Dátum: 2009.07.13. 22:51:47
ááá, kár a szóért...

(nem, nem ütlek le azért mert van véleményed a fórumon, egyébként háborúban vagyunk és rejtőzködnöm kell)
Dátum: 2009.07.13. 19:25:37
kell hozzá a másodlagos varázslat és/vagy a másodlagos támadás szakértelem. esetleg állatsebző varázslat.
Dátum: 2009.07.13. 18:37:50
talán megért neki egy fórumban?

mindenesetre hogy ne legyen az egész OFF:

ZIB:GAIA
18:26

sok sikert minkét félnek.
Dátum: 2009.07.13. 18:21:13
(OFF: Incubus, mi örülünk ha téged üt, épp háborúban állunk a Gaia-val )