Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Dátum: 2009.08.05. 17:27:05
hülye én sem vagyok. egyszerűen képen törölt a random. ennyi. (csak sokallom már, 3 hónapja folyamatosan képen töröl a random az első körben, kezdem unni)
Dátum: 2009.08.05. 17:00:23
csak 70-el van több IQ-m, mégsem mentettem a varázslatát. ha jól emlékszem akkor az épületbónuszok is beszámítanak, ott már +34 extra TÖ-m van. 30 sebzéssel nyert a végén.

jah, és mielőtt megkérdezi valaki, smaragd vagyok, az ellenfelem gyémánt volt.
Dátum: 2009.08.05. 16:45:05
grat Meszy-nek (annyira azért nem lepett meg ), és külön gratulálok a Miklós Randomnak, első körben kiestem ismét, az ellenfelem 100 TÖ-vel, 300 szakival volt gyengébb és gyengébb állattal harcolt.
Dátum: 2009.08.04. 23:40:59
aztán jönne a sírás az 1k feletti állatsebzések miatt...
Dátum: 2009.08.03. 21:00:52
Treefrog utolsó támadásában 2.3k kritet ütött kataklizmával és 600 feletti állatsebzést. persze ebben benne van hogy a szintjének közelében még kevés ember húzza fel komolyabb szintre a vastag bőrt, és figyelembe véve 1-2 fórumHSZ-t a magasabbaktól, alig, vagy sehogy sem lehet kompenzálni a magas másodlagost.
Dátum: 2009.08.03. 20:49:36
Faktor, vedd a negatív csapást. sok közelharcra gyúrt kari nyomul jégbörtönnel és szétvágott védelemmel néha brutális közelharci sebzést lehet okozni. úgy láttam hogy a Primal Gods előszeretettel használja ezt a taktikát. majd a 71-es kataklizmára pazarolj őskövet.

állatsebzésről annyit hogy V1-en kerüljétek Graham Treefrog-ot...
Dátum: 2009.08.03. 19:07:07
nem lehet elsődleges cél a játékosállomány hosszútávú megtartása. az "ingyenes" játékok elsődleges célja az hogy folyamatosan pótolja a kiégett klienseket. erre épül az egész. rossz érzés ha a barátod töröl, vagy inaktívvá válik, de már jön mögötte 2-3 másik fizető vendég ami pótolja a kiesést.

az angol szervernek én inkább örülök. a Beho arra fog főleg koncentrálni, de abból jön a zsozsó és az újításokat mindíg mi kapjuk meg V1-V2-ön tesztelésre. időbe kerül amíg felfuttatják, viszont ha elkezd beffolyni a pénz, abból futni fogja jobb fejlesztői háttérre (vagy Miklósnak egy új Aston Martin-ra ). idő kérdése.

de eközben elfogyhat a játékosbázis, az akadémia olcsósítása pont egy olyan lépés lehet ami ad egy lökést a középmezőny aljának. necces úgy odaérni 40-re hogy folyamatosan le vagy verve, és a korábbi probléma hogy 50 felett/végén a felek közt nagy a sebzés különbség már most kezd észrevehetővé válni 40 közepén és alján, és nem a VF miatt hanem az ultraspec és a transzplant miatt felhúzott magas kereskedelem. ha most itt lenne szintben velünk a régi szinthuszár top, szétgázolnánk őket pillanatok alatt. a játékkörnyezet megváltozott, hozzá kell igazítani az elérhető lehetőségeket.
Dátum: 2009.08.03. 18:09:14
nézd, ez is egy hozzáállás. persze megtehetem én is hogy beállok mögéd és tojok mindenkire aki gyengébb, sőt, ezt még hangoztathatom is. 13-as akadémiánk van, tudnám hogy miért verem a nyálam, engem nem is érint.

az a nagy baj hogy egyre jobban apad az életképes játékosállomány, én emiatt verem a nyálam. és ha ez így megy tovább mint most, egyszercsak beköszönnek az ínséges idők már a középmezőnyben és nem lehet majd pótolni a kiesett játékosokat mert senki sem akar majd boxzsákokat bevenni a szövetségbe..
Dátum: 2009.08.03. 16:22:12
nagyon jó érvelés, csak nem látok benne rációt. vegyük a szétrágott iskolapéldát. ugyanazt a tesztet megkapja az egyetemista és az ált sulis is. az eredmény? az egyetemista könnyedén kitölti, az ált sulis meg néz ki bambán a fejéből hogy "Mivaaaaa?". vagy gátfutásnál az első 3-4-et elengedem, a többiek elé háromszor magasabb akadályt rakok. és akkor te hátrafordulsz és megmondod a mögötted jövőknek hogy ez így helyes.

amikor az akadémiát is tartalmazó épületcsomag megérkezett, a top szövetségek napok alatt felépítették. kérdem én, hol helyes az érvelésed amikor a kis és közepes szövetségek (amelyekben bőven vannak 40-50-esek is) többsége az épületlista felénél sem járnak? álmodni sem mernek még mesteri építészetről, hatalom tornyáról. és akkor még nem beszéltünk a félbemaradt többi epületről.

Birka: jó az érvelés. át is megyek V3-ra. aztán az ellehetetlenült helyzet miatt fél év múlva megyek V5-re, majd ismét fél év múlva V7? kérem nyújtsa fel a kezét az a 40-50 feletti játékos aki 100%-ban a játék miatt játszik és nem számítanak a haverok és az együtt eltöltött idő.

az a furcsa hogy amikor bejön egy változtatás, megy a sírás hogy ne vegyenek el semmit az erősektől, inkább adjanak valamit a gyengéknek. én azt kérem hogy könnyítsenek a gyengék játékán, erre megy a tömény lehurrogás hogy minek? értsünk szót emberek, az akadémia hiánya tönkreteszi a fél mezőnyt és van egy olyan érzésem hogy nagy mennyiségű inaktivvá válással és törléssel van dolgunk a 20-as 30-as mezőnyben. azokról már nem is beszélek akiket halálra rabolnak a pókok 10-es szint alatt.
Dátum: 2009.08.03. 14:11:16
én is felejtettem már magamon küldetés után azt a láncot.
Dátum: 2009.08.03. 13:49:08
egyébként a VF-el kapcsolatban:

azt hiszem lehetőség van VF-el is utolérni a toppot. én mostanában átálltam a nálam magasabbak portyázására (támadok lefele is persze, de azt már csak -20% alatt, így nem verem bucira a kicsiket, persze a tiszta fényes lovagok meg is érdemlik az 1k sebzéses csatákat). az LE többlet így kb 25-30%, nem 40% feletti, és nem lassulsz be szingifikánsan. tartható (most még) az 5 naponkénti szintlépés. ezzel lehagyom a szintem VF-es tagjait és magasabb szinten több LE-hez juthatok úgy hogy hiába tápos az alattam lévő VF-es, az én 25% LE többletem elérheti az ő szintjén a 40%-ot (sőt). és így talán lehetőségem van arra is hogy megfelelő állapotba kerüljek felsőbb szintekre. úgy hiszem nem megoldás a szinten ragadás sokáig, mert a feletted lévő VF-esnek jobb lehetőségei vannak mind LE bevételben, mind felszerelésben (itt számoljuk be a jobb építési potenciált is). remélem egyre többen ismerik majd fel ezt. sok portyával felfele csapkodva, de megtartva azt a 20% feletti extra LE bevételt talán még az is elképzelhető hogy pár tehetséges játékos úgy éri utól a toppot hogy nem tapossák ki a veséjét.

a Mortimer és a megboldogult Almási Viktor álltal reklámozott magas egészség szükséges, mert ha valaki ütőtávba kerül a top gerincének, ott kő kövön nem marad. de az egész bedőlhet akkor hogyha elfogynak az emberek akiket lehet alulról csapkodni, olyankor vagy megáll az ember és tápol újra a szintjén 40% feletti LE többlettel, vagy gyorsít és a záporozó ütések közepette megpróbálja szintben utolérni és lehagyni a támadóit.

ez OFF, és valszeg csak okoskodás, de meg fogom próbálni, magam és a szövetségem miatt, magasabb szinten nagyobb az építési potenciál. és szerettem volna a tudtára adni a VF ellenzőknek hogy talán így is lehet taktikázni a VF-el, nemcsak arra jó hogy a szintemen ragadjak és az érkezőket agyonverem.
Dátum: 2009.08.03. 13:25:19
a tájékoztatás hiánya. meglepődnél hányan nem tudják hogy megtarthatod a megszerzett szakértelmeket akkor is ha visszatérsz a régi szövetségedbe. amikor meglett a 13-as akadémiánk, azonnal szóltam egy havernak a Dakharion-ban hogy aki akar, pattanjon át hozzánk tanulni. egyelőre nem jöttek, pedig hajlandó volnék egymagam húzni az őrtornyon hogy több ember jöhessen. sokakat riasztanak a szankciók, főleg a kincspontjaikat féltik az emberek.

Timcsike: teljesen igazad van. szövetségünk 3 új tagja szintén elhanyagolt szakilistával érkezett. viszont a szintjükhöz képest megfelelő TÖ-jük van. amint beléptek, az erre használt topicban segítettünk nekik összeállítani egy optimálisnak látszó szakifejlesztési tervet hogy meglegyenek az alapok. közben mi húzzuk az épületeket, így kompenzáljuk a gyengülésüket arra az időre amíg befejezik a létfontosságú szakértelmek fejlesztését.
Dátum: 2009.08.03. 11:08:59
Ricardo, nem arról van szó hogy egy 20-as karinak adjunk azonnal akadémiát. az akadémia építése sokáig tart, aztán meg kap az ember egy szakicsomagot és eldöntheti hogyan fejleszt. de emellett kell az LE szerzést maxolni, kell harci szakikat húzni, TÖ-t, és még építeni is kéne. ez túl sok. egy 32-35-ös karinak legalább a transzplant meg kéne legyen. ehhez képest nagyszámú 30-40-es karakter van amely nem látott még ultraspec-et, márpedig sokan már 30 elején azzal fejlesztenek, csak azért mert egy nagy szövetségben vannak.

2 szövetség fúziója nem megoldás az építésre. csak egy példa: kötve hiszem hogy a Chaos egyesülne az Igaznagyúrral. nézd meg mekkora a különbség a két szövetség között. a Chaos nem akarja megnövelni a támadható felületet, már pedig ha egyesülnének, lefogadom hogy sokan vérszemet kapnának és hadüzenetek sora érné a Chaos-t emiatt.

tegnapelőtt volt az utolsó toborzó körütam, 1-2 hónapig nem toborzok többet mert egyszerűen kifogyott az emberanyag. 2-300 SZÖ-s emberek 40 felett, 3-400 TÖ-s emberek 40 alatt. van még egypár kiseb szövetség amely keményen küzd és feljebb fog jutni, ilyen talán a Sherwood, a Rubin tűz. láttam még 1-2 ígéretes szövetséget amely keményen küzd és tartja a frontot, de már most tudom hogy el fognak bukni, mert amikor a mostani 18-20-as átlagszintjük átcsúszik 28-30-ba, a magasabb tagjaik meggyengülnek az akadémia nélkül és ütőerő hiányában kíméletlenül farmolni fogják majd őket is.
Dátum: 2009.08.02. 20:47:36
nem akarom kihúzni a transzplantot és az ultraspec-et, csak megkönnyíteném az akadémia építését. ne legyen egy távoli álom a játékosok jórészének úgy, hogy napi szinten olyanoktól kapnak durva maflásokat akik hónapok óta kihasználják az akadémia előnyeit. a konstrukció az amit sokkal elérhetőbbé kell tenni, sőt, ha a konstrukciót húzzuk ki az akadémiából akkor az akadémia építése is jelentősen felgyorsulhat. azzal viszont az a baj hogy elértéktelenedik az építés szakértelem, ezért raknám az első 2 akadémia szint egyikére, ne az legyen hogy egy közepes vagy gyenge szövetség 1-2 hónapig épít, közben még jobban lemaradva.

ingyen tápot nem osztogatnék, de a jelenlegi rendszer nagyon megnehezíti hogy létfontosságú szakértelmekhez jusson az átlagjátékos. és gyanítom hogy belőlük van a legtöbb.
Dátum: 2009.08.02. 20:42:32
nem rossz ötlet. bár szerintem már elkéstünk egy ilyen szankcióval. és ezt meg lehet kerülni. az én szövetségem szándékosan tartja fent a kút méretét, tényleg csak a felesleges LE-t dobjuk be az építésbe. minden építési kapacitásunk a konstrukcióból adódik. így ha a kúthoz kötnénk az építési limitet, azt tényleg könnyű kijátszani.
Dátum: 2009.08.02. 19:38:59
100%-ban egyetértek, de ezt már nem lehet megcsinálni.

Idézet: Kocos - 2009.08.02. 19:23:06

Bar erre megint femerul a kerdes, hogy azok a karik hogy letek tagok ilyen szoviben? Ezt dobta nekik a gep?

nem, de ne legyen kötelező eldobni a szövetségedet, a barátaidat azért hogy érvényesülni tudj.
Dátum: 2009.08.02. 19:01:34
kócos, nem a VF miatt kell az akadémia. transzplant, ultraspec, konstrukció. ezek okozzák a differenciát 2 azonos szintű játékos között. nem a VF a lényeg. nem mindenki fejleszti a VF-et csak azért hogy megragadjon egy szinten.

a hiba ott van hogy a nagyobb, erősebb szövetségek alacsonyabb tagjai mélyen benyúlnak a 20-as 30-as mezőnybe, ott rengeteg az olyan játékos aki még csak álmodik az akadémiáról. nem megoldás az hogy egy 20 tagú 20-as szintüekkel teli szövetség eldobja a kariját 10-15 szinten keresztül azért mert akadémiát kell építeni. eközben a nagy szövik alacsonyabb tagjai jót mosolyognak és tápolnak mert nekik a magas szintűek megépítették az akadémiát. mekkora táp az akadémia? kihúzol egy tisztességes krit varit, megturbózod aztán nyersz, mindegy ki ellen. vagy hordagyűlölet? 30 extra tul azon a szinten? 2-3 állat 1 ellen? +15 IQ mellékesen? nem is említettem az ultraspecet és a transzplantot.

még egyszer, nem a VF a baj. a VF-el sokan már csak védekezni kényszerülnek (én ezért húztam ki, nekem KELLETT). a 2-3 hónapos transzplant és ultraspec kihagyást mérsékelni.

az akadémia előfeltételeit és az árát csökkenteni KELL. vagy a konstrukciót átrakni nem akadémiás szakinak, esetleg besózni az első 1-2 szintre. növelni kell a kis és közepes szövetségek építési potenciálját. minél több táp épület jön be a játékba, a lemaradás annál nagyobb mértékű lesz.

és de, Kócos, azért töröl/fog törölni egy rakat játékos mert 40 végére a késői akadémiásoknak végük.
Dátum: 2009.08.02. 16:40:49
szép sorozat. de ezt V1-2-ön is lehet produkálni, főleg hétvégén

Nari, én kiszedném azt a linket az aláírásomból, nagyon harapólink kinézete van... (azt meg asszem tilos)
Dátum: 2009.08.02. 16:22:13
Kócos, es nem így megy. nézz a toplista második oldalára, a szövik nyegyedének van 13-as akadémiája. a 3-adik oldalon csak nekünk van. a harmadik oldalom már sok szövinek 10-es akadémiára sem futja. idelent nem így megy hogy 25-30 50-60 feletti prémes átöltözik mágiás cuccokba aztán 1 héttel később ezt mondja "a rossebb... már megint nincs több épület T.T". siralmas a helyzet már a második oldal közepétől (tisztelet a kivételnek). horribilis az előfeltétel, horribilis maga az akadémia ára is. és emellett mennie kell a fókusznak, a kamrának, a kunyhónak is. sok 20-30-40-es karinak kényszerből bele kell ölnie egy rakat LE-t építésbe, eközben az erősebb szövetségek szinte ingyen kapják meg a tápot. nekünk több mint egy hónap volt a 10-es akadémia, további 2 hét a 13-as. kinyögtük mert tudtuk hogy kell, de nekünk megvan a kapacitásunk, sok szövinek nincs.

a legnagyobb hiba a játékban a tájékoztatás hiánya. vakfoltok a karakterfejlesztésben, alig lehet találni valami iránymutatást. nincs egy rendes leírás, csak egy használhatatlan súgó és a gyorskereső a fórumon, az utóbbit eléggé nehéz kezelni. a wiki oldal be kéne kerüljön a játékba, legalább legyen egy link ami oda mutat. sokan mondják hogy a VF-es csak kicsiket üt. jah, biztos, de hogy lehet az hogy 400 TÖ-s, 2-300 SZÖ-s emberek mászkálnak 40 felett? hogy lehet az hogy van 48-50-es kari 300-as SZÖ-vel? a tájékoztatás hiánya és az akadémia elérhetetlensége megöli a játékot.
Dátum: 2009.08.01. 13:17:54
a szakikémlelést én sem támogatom. nem jó az ha az ellenfeled fel tudja mérni hogy milyen arányban növeli a szakértelemlistád a harci potenciálodat. a gömb a legerősebb taktikai épület a játékban, az újrahasználat idejének csökkentése sem biztos hogy jó ötlet, esetleg fél órára csökkenteni lehetne, de az alá semmiképpen sem volna kívánatos. egyébként a fél V1 megfojtaná Ricardo-t egy kanál vizben azért a kristálygömbért

a portya TP csökkentése sem jó ötlet szerintem. van olyan aki kihasználja az extra TP-t. én a szintlépéseimet szoktam így megoldani. nem tudom ki hogy van vele, de hétvégén én igencsak felfele szoktam portyázni, tele vannak az emberek LE-vel, ezt megpróbálom kihasználni. viszont lehetne fix LE-t adni akkor ha valaki mkondjuk 2 szintel vagy magasabbra üt. és ez ne kattanjon be hogyha az ellenfeledtől többet vinnél. ha kapnék mondjuk 1-1.5k LEt azért hogy 2-3 szintel magasabbat támadok, habozás nélkül abbahagynám az 1 szintel alattam lévők támadását, és valszeg belemennék igencsak kétesélyes csatákba is.

az egy kattintással megoldható több felszerelési tárgy cseréje egy kiváló ötlet.