Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2009.03.17. 20:30:51
Milyen kategóriában kapott 2008-ban Oscar-díjat az Arany iránytű c. film?
Legjobb női főszereplő
Legjobb rendező
Legjobb vizuális effektek
Legjobb eredeti forgatókönyv

Spec, és szerintem érdektelen is.


A HKK-ban milyen színűek "Leah" lapjai ?
Sárga
Lila
Barna
Fekete

Spec.
Dátum: 2009.03.17. 18:49:55
Idézet: Birka - 2009.03.17. 18:29:04


-Amennyiben egy zsemle 27 Ft a boltban, akkor mennyi kp-t gomboltak le rólam a kasszánál optimális esetben, ha csak 7db zsemlét fizettem ki? 15%
7*27=?, aztán mivel fizethetsz készpénzzel, ahol kerekítenek és bankkártyával is, ahol nem, több jó válasz is lehetséges.


"kp-t gombolnak" Azaz egyértelműen kp-val fizetsz azaz 7*25=175 Huf


Na akkor ezt most te is elszúrtad, ugyan is a kerekítés nem így történik. Ugyan is oda fáradsz a kasszához, ahol a kedves és mosolygós kasszás hölgy szépen beüti, hogy 7*27 (modernebb helyeken 7*zsemle kód) és a gép szépen kidobja, hogy 189 ft, ami kerekítve 190 ft, vagyis 190 ft-ot gomboltak le rólad.
Dátum: 2009.03.17. 18:44:52
Hány hodja van a Merkurnak?
Öt
Három
Nulla
Egy

Törlés...


Melyik filmben játszott Jet Lee?
Cobra.
Rettenthetetlen Hiéna.
A Nagy Halászat.
Halálos Fegyver IV.

Még mindig Jet Li a böcsületes neve.


Ki az az énekes aki életében először lép fel szólóban 2009.január.24-én?
Demjén Rózsi
Presser Gábor
Korda György
Balázs Fecó

És hol?


melyik autómárkát gyártják magyarországon?
Honda
Bmv
Ford
Suzuki

Törlés, kegyetlenül. Aki saját hazájának a nevét sem tudja leírni helyesen, attól még a kérdés feltevés jogát is elvenném!
Dátum: 2009.03.17. 18:18:17
Akkor te országkánt említenéd Texast és Kaliforniát meg Floridát is? Valahogy még soha nem hallottam, hogy valaki azt mondta volna, hogy Oregon országban... Vagy, hogy Florida fővárosa Orlando... De ezek szerint ők is külön önálló országok, önálló parlamenttel, az Amerikai Egyesült Államok elnöke meg csak dísznek van az elnöki székben. Értem...
Dátum: 2009.03.17. 14:17:31
Idézet: Bjork123 - 2009.03.17. 14:11:08
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.03.16. 21:30:53
Melyik ország legendás lénye a Loch Ness-i szörny?
Írország
Kanada
SKócia*
Dánia

nc csak 3 hét eltiltás a feltevőnek és az értékelőknek...

Ezzel mi a baj?


Talán, hogy melyik ország? Skócia nem önálló ország. Meg hát a helyes írás.
Persze azért a 3 hét eltiltás kicsit durva, mert értelmes és jó kérdés ez szerintem, az aprócska részlettől eltekintve.
Dátum: 2009.03.17. 14:13:22
Mi volt az első háziasított állat az embernek?
Juh

Kutya*
Ökör

Hát én már hallottam olyan verziót is, hogy a juh volt az, de már azt is hallottam, hogy a macska előbb volt az ember mellett, mint a kutya, ezt pedig egy természet vagy dokumentumfilmben volt.


Melyik festő neve NINCS helyesen írva?
Székely Bertalan
Van Gogh
Rebmrandt
Munkácsy

Ki lehetne írni szerintem az összes festő teljes nevét, ugyanis ismereteim szerint mindegyiknek volt keresztneve is, nem csak Székely Bertalannak.


Ki a Disturbed énekese?
James Hadfield
Jonathan Davis
David Draiman
Jack Black

az a James Hadfield egyébként a Metallica énekese akarna lenni, azaz James Hetfield? Kíváncsi vagyok vajon mit szólna egy új keresztszülőhöz...
Dátum: 2009.03.16. 23:01:42
Neked minden érdektelen és lexikális? Már ne haragudj, de a Szaffi, a Macskafogó, Az Erdő kapitánya meg a Vuk igen híres és jó magyar rajzfilmek... és szerintem nincs is olyan töménytelen mennyiség belőlük, hogy egy ilyen kérdés lexikális legyen. Illetve szerintem Arnold Schwartzenegger elég nagy név, és igen neves filmeket is sorolt fel tőlük, ahhoz, hogy lehessen tudni. Terminátor alap, az Ikrek meg eléggé nem a stílusába vág, így könnyen jegyezhető, a Vörös Sonja meg talán az egyik legrégebbi filmje, 6 éves lehetettem, mikor kopásig néztem a kazettát, és nem valószínű, hogy éppen akkor került volna ki a mozikból. Azt hiszem ezt azért lehet tudni, nem egy tegnap felfedezett kis suhancról van szó...
Dátum: 2009.03.16. 22:25:13
Miből készült a Budapesti Vidámparkban található régi hullámvasút?
Papírból
Fából*
Műanyagból
Fémből

A sínek is?


Melyik sorozat karaktere Warrick Brown?
CSI: Miami
CSI: New York
NCIS
CSI

He?
Dátum: 2009.03.16. 21:46:06
Hány évszak van a szavanna éghajlati területen?
Hat
Egy
Négy
Kettő. Egy csapadékos nyár és egy forró száraz nyár

Nem lenne rossz, ha nem adná meg ilyen egyértelműen a helyes választ. Vagy mindhez írjon valami jellemzőt, vagy egyikhez sem, de ez így igen közelít a mennyi 1+1-hez.
De egyébként ötletes.
Dátum: 2009.03.16. 19:54:52
mire válaszolsz vadászat közben?
kérdésre
zenére
hangra
betűre

elég primitív...


Melyik játék létezik?
Age of spore
Age of madden
Age of knights
Age of mithology

nem hiszem, hogy ált.műv. meg szerintem az Age of knights is lehetne akár játék cím.


A dohányzás súlyosan károstja az ön és a környezetében élők ......?
Táborát
Csontjait
Házaikat
Egészségét

...


Hányszoros ralivilágbajnok Sébastien Loeb (2008)?
4
3
5
6

Ez is általános műveltség?


Milyen nemzetiségű Lionel Messi a Fc Barcelona játékosa?
Román
Argentín
Olasz
Spanyol

Biztos, hogy ezt tudnom kell?


Mit ábrázol az 50 forintos hátoldala?
madarat
virágot
koronát
címert

meg még vagy 3 féle ábrát. Mert adtak ki a vörös kereszt 125 éves évfordulójára meg az '56-os forradalom 50 éves évfordulójára, meg úgy rémlik volt még egy 3. is, de azt már nem tudom mire adták ki.

Szép kis termés nem mondhatom...
Dátum: 2009.03.16. 19:44:18
Nekem meg úgy rémlik, hogy azért lett kitagadva, mert neki csak EGY feje volt, de a válaszokat tekintve,és kicsit is ismerve süsüt, szerintem a lepkés a jó válasz, mert süsü annyira de annyira szerette a lepkéket. Emlékszem, hogy mindig lepkék után futkosott és lelkesen hajtogatta a lepke szót, sőt talán pillangónak hívta őket. Teljesen oda volt értünk, és mi tagadás nem egy veszedelmes sárkányra jellemző tulajdonság, hogy lepkékkel játszadozzon.
Dátum: 2009.03.14. 17:57:32
Hány kilométer hosszú a Transzszibériai vasútvonal?
5000km
3850km
több mint 9000km
7600km

??? A magyarországi vasútvonalak hosszán sem tudom, akkor ezt miért kellene tudnom?


Kik pislognak gyakrabban, a férfiak vagy a nők?
nem megállapítható
a nők
a férfiak
egyforma




Mennyi n!(n+1)(n+2)(n+3)?
(n+3)!
(n-1)!
13!
n! : (n-3)




Valamint volt egy olyasmi kérdésem, hogy: Ki lett a 2008-as olimpia férfi 100 m-es futás számban az arany érmes?
Vagy valami ilyesmi, de a lényeg, hogy miért is kellene nekem tudni az olimpia összes számának az eredményeit, hogy ki lett arany, ezüst és bronzérmes? A magyar sikereket tudom, ez el is várható, de hogy az összeset tanuljam meg, csak azért mert most már majd ez lesz a divat...

Ja és ezek kvízolimpián voltak, de volt még ezen kívül jó pár spec, amiket elfelejtettem kimásolni.
Dátum: 2009.03.12. 13:40:25
Idézet: Zoltanszon - 2009.03.12. 13:21:48
Idézet: Roseprincess - 2009.03.12. 13:11:32
Értem... Hát énekórán sajnos ez kimaradt a tananyagból...
És fizika óránl? 21. érettségi tétel, Mechanikai rezgések és hullámok.
Egyébként a régen a vezetékes telefonok alaptónusa (mikoron felemelted a kagylót a villáról, csak úgy belehallgattál) is erre volt hangolva, most nem tudom.


Nem fizikából érettségiztem, úgyhogy tőlem lehetett a 128. tétel is, vagy akár az első is. Nekem középsuliba csak ilyen alap fizikám volt, ahol megtanultunk sebességet számolni út-idő függvényében, meg ellenállást, áramerősséget, feszültséget, meg áramköröket tanultunk, meg egy kis atomfizika történeti áttekintése volt. Csak alapóraszámban tanultam, ahol ilyenekről nem volt szó. Úgyhogy az nekem abszolút nem mond semmit, hogy hányadik tétel, mert nem választottam fizika fakultációt, nem tanultam emelt óraszámban, és nem is választottam érettségi tárgynak sem, mivel sosem tartozott a kedvenc tárgyaim közé, és környezettudósként is csak annyi fizikát okítottak, amennyi alap szükséglet, nem voltak benne ilyen hangok rezgésszámai, úgyhogy nézzétek el tudatlanságom, nem sem zenei faktos sem fizika faktos nem voltam.
Dátum: 2009.03.12. 13:11:32
Értem... Hát énekórán sajnos ez kimaradt a tananyagból...
Dátum: 2009.03.12. 13:08:41
Idézet: Semelyik - 2009.03.12. 12:54:22
Mennyi a normál "a" hang rezgésszáma?
640 Hz
440 Hz
340 Hz
540 Hz

Általános műveltség?

Szerintem ez igen. De az "A" jobb választás lenne hozzá.


És mitől az? 5. éves egyetemistaként még sehol nem próbáltak a fejembe gyömöszölni ilyesmit. És remélem nem baj ha nem akarom fejből vágni a magyar abc mind a 44 betűjének a rezgésszámát fejből... ha te tudod, csak gratulálni tudok hozzá, de ettől szerintem még ez nem lesz általános műveltség.
Dátum: 2009.03.12. 12:02:38
Mit jelent az olasz gelato kifejezés?
ital
hajó
fagyi
tenger

szótár...


Mennyi a normál "a" hang rezgésszáma?
640 Hz
440 Hz
340 Hz
540 Hz

Általános műveltség?
Dátum: 2009.03.12. 11:06:40
Idézet: csati777 - 2009.03.12. 10:58:17
"-Józsi bácsi, az Isten áldja meg! Már tizedszer került be ide a kórházba- és már megint gyilkos galócából készített pörköltet! Hát még mindig nem tudja megkülönböztetni?
-Meg tudnám én, doktor úr, de hát ANNYIRA SZERETEM!"


Ez a vicc egy kicsit sántít, mondjuk tetszik , de a gyilkos galócás mérgezést nem igazán tudják kezelni, max csak tüneti kezelés. A mérgezések nagy többsége halálos. A latencia kb. 5 nap, és ha mégis túl éli a beteg, akkor a mérgek okozta máj és vese károsodásba hal bele. Szóval inkább ne együnk gyilkos galócát.
Dátum: 2009.03.12. 11:00:39
És mennyi volt a helyes? Én 10-et számoltam. 8 db tripla 20 egy sima 20, meg egy sima 1-es. Bár most egy kissé elbizonytalanodtam, nem igazán tudom mi az a dupla kiszállós...
Dátum: 2009.03.12. 10:48:02
Idézet: Agatity - 2009.03.12. 10:03:15

(3) Melyik gomba mérgező?
Trombitagomba
Rókagomba
Farkastinóru
Lila tölcsérpereszke

Ha mondjuk a gyilkos galóca lenne a megfejtés, akkor azt mondom, általános műveltség, de ez így nem az.


Szerintem már a neve is elég árulkodó. Ki enne meg egy olyan gombát amit úgy hívnak Farkastinóru? De van Sátántinóru is, annak sem túl barátságos a neve. Ezek igen mérgező gombák, és szerintem már a nevükből érződik a "Ne edd meg, mert mérgező!" jelző.
Persze lehet, hogy ez csak nekem jön le.

De egyébként szerény véleményem szerint igen szép, és kívánatos gomba. Persze ez is csak magán vélemény.
Dátum: 2009.03.11. 21:08:51
Idézet: Imbandi - 2009.03.11. 18:11:53
milyen színű a jegesmedve bőre?
fehér
fekete
szürke
rózsaszin

a kedves kérdésfeltevő és akik elfogadták fehérnek , tehetnek egy szívességet:
http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&rov=6&id=8247
ilyen szarok miatt bukom a küldetést 5. alkalommal!!


A kérdés jó, a helyes válasz is ott van, és mivel az értékelést az előtt kell megadni, hogy megjelölnék a választ, így gondolhatták, hogy jó kérdés, és csak az értékelés után derült ki, hogy még sem az. Szóval nem biztos, hogy fehérnek elfogadták volna, de válasz után, már nincs reklamáció. sajnos. Max. itt a fórumon.