Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2009.05.13. 13:14:13
Melyik gyümölcs nem piros, ha megérett ?
Meggy
Alma
Citrom
Paradicsom

Na már most nekem ez új... lehet az én biológia tanárom volt hülye... De a paradicsom mióta gyümölcs?
Alma meg van arany és zöld is, ezek pedig éretten sem lesznek pirosak.
Dátum: 2009.04.26. 16:49:12
Mit jelent a német ESSEN ige? (segítség: www.webforditás.hu).
ad
elmegy
eszik
köszönöm

Attól, hogy megadod az oldalt, ahol választ kapunk a feltett kérdésre, még nem lesz jó kérdés egy szótáras kérdés!


Milye nő meg Pinocchionak amikor hazudik?
Orra
Lába
Haja
Farka

Milye? Nem inkább mije?
Dátum: 2009.04.23. 20:27:21
Szépség és a Szörnyetegben, hogy hívják a lányt?
Tünde
Anna
Belle*
Elizabeth

És melyik szépség és a szörnyetegben? Mert a Disney-sben ez a neve, én pl. láttam egyszer egy filmes változatot, amiben Szépség volt a lány neve, és kételkedem abban is, hogy az eredetiben is Belle lett volna. Szerintem ott is Szépség volt a neve. Szóval hibás kérdés.


Hogy hívják Győzike lányait?
Irén és Friderika
Evelyn és Virág:)
Beja és Teréz
Gyöngyi és Karola

Abszolút érdektelen kérdés, és még a helyes választ is megadja. AZt hiszem senki nem fog tiltakozni, ha azt mondom, hogy TÖRÖLNI!
Dátum: 2009.04.23. 16:58:32
Én a kifosztották-ra tippelek.
Dátum: 2009.04.22. 14:25:15
Ki írta a Nemo Kapitányt?
Julia Verne
Jules Verne
Rejtő Jenő
Verne Jules

hát ööö...


Milyen szintű páncél a pikkelyvért?
3
4
1
2

Bevallom őszintén nem tudtam, szégyeljem magam emiatt? A lényeg, hogy most már tudom, de valahogy nem érzem, hogy olyan fontos információhoz jutottam volna ezáltal, amit ha nem tudok meg, bánnám egész életemben...


Mekkora a képátmérője az egyik idei (2008) kiállításon bemutatott tv-nek, amely a világon az eddigi legnagyobb?
193cm
274cm
215cm
147cm

idei? Hát az már rég a tavalyi év, de hát mindegy is... Megint felbecsülhetetlen értékű tudás birtokába jutottam...
Dátum: 2009.04.22. 11:33:09
Milyen ujitás került be a játékba ma(2009.02.27)???
Védelem itala
Szakértelmek
Akadémia
Nyers Lélekenergia

újítás, és kissé elavult, hiába van ott a dátum, február 27. nagyon nem ma van, és egyébként meg ki emlékszik már arra?


Milyen színű az első szintű gyógyital, amit a Lélekkufárnál lehet megvenni?
sárga
fekete
piros
lila

kit érdekel?


Kivel van Richárdnak névnapja?
Péter
Eszter
Budával
Egyedül

Ez is érdektelen és még lexikális is. Kukába vele.


Melyik NEM macskaféle az alábbiak közül ?
Leopárd
Gepárd
Oroszlán
Zsiráf

Ez meg egész egyszerűen csak primitív.
Dátum: 2009.04.21. 14:14:27
Újabban sok hülye kérdést elviseltem, de ez már túlzás...
Azonnal törölni!!!

1000+40+1000+30+1000+20+1000+10 az mennyi?
4000
4100
5000
4900


És akkor, ha már egy hibát jelzek:

Melyik bolygó kápráztat el minket gyönyörű gyűrűrendszerével ?
Szaturnusz
Neptunusz
Jupiter
Mars

Ezzel csak az a gondom, hogy a 4 felsorolt bolygó közül 3-nak van gyűrűje... Igaz a Jupiternek elég halványka, és a Neptunuszét is csak nem rég fedezték fel, de nekik is van, és elég gyönyörű látvány lehetett annak, aki felfedezte őket, és annak is gyönyörű lehet, aki esetleg látja, vagy látta már.
Dátum: 2009.04.19. 11:36:30
Idézet: Gillbates - 2009.04.19. 10:42:08
Fölösleges dolog sütnie oly nagyon, a ........ úgyis nagy melege vagyon.
Juliskának
Hunyadi Mátyásnak
juhásznak
banyának

Nincs jó válasz a választhatók között.

JUHÁSZBOJTÁRNAK


nekem csak szimplán juhásznak rémlik, mert különben nem jönne ki az ütem sem.

"Tüzesen süt le a nyári nap sugára,
Az ég tetejéről a juhászbojtárra.
Felesleges dolog sütnie oly nagyon,
A juhásznak úgy is nagy melege vagyon."

Szóval a juhászbojtár a 2. sor utolsó szava, ott csak szimplán juhász szerepel.
Dátum: 2009.04.18. 19:55:58
Melyik igaz az alábbi állítások közül?
E négy állítás közül kettő hamis.
E négy állítás közül három hamis.
Mind a négy állítás hamis.
E négy állítás közül az egyik hamis.

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: E négy állítás közül három hamis.


He? Ezt érti valaki?
Dátum: 2009.04.17. 21:06:28
Kaptam egy kérdést, így hangzott (nem másoltam ki, mert egyértelműnek gondoltam):
Ki volt az első árpád-házi királyunk?
I. (Szent) István
Géza fejedelem*
nem tudom
nem tudom

Na már most, ha jól emlékszem, márpedig jól emlékszem, akkor Géza soha nem volt király, fejedelemként halt meg, István kapta meg a Szent Koronát, ő volt az első magyar király. Ez a kérdés egy kis javítást kér.
Dátum: 2009.04.02. 21:09:37
Idézet: Bizoli - 2009.04.02. 20:23:40
Melyik a Nickelback együttes legújabb albuma?
All The Right Reasons
Dark horse
Curb
Silver Side Up

Sehonnai ismeretlen senkiháziakról miért kellene bármit is tudnom? Semmi köze az általános műveltséghez. Legyetek szívesek törölni!


Hej, hej, hej!!! Vigyázz a szádra! Esetleg valakinek az érzéseibe tiporhatsz bele ezzel a megjegyzéssel! Senkiházi... hát szerintem azért nem annyira ismeretlenek, bár én személy szerint nem rajongok értük, de azért...
Én is panaszkodtam már itt rapperekre, hogy nem ismerem őket és még soha nem is hallottam róluk, de nem senkiháziztam le egyiket sem, az ő stílusuk nem az én világom, de az, hogy én nem ismerem őket, még nem jelenti azt, hogy amit csinálnak nem lehet jó, értékes.
Dátum: 2009.04.02. 21:06:12
Hogy szól a mondás? Nincs lehetetlen, csak...
...terméketlen.
...telhetetlen.
...tehetetlen.*
...temetetlen.


Hát a szólás nem így szól, legalább is így nincs befejezve. A szólás úgy van, hogy "Nincs lehetetlen, csak tehetetlen ember."
Dátum: 2009.04.02. 14:49:42
Melyik Formai-1 es csapat lépett ki a forma1 ből 2008 évvégén?
BMW
Honda
Toyota
Ferrari

Formai-1-nek? Valaki hallott már erről? Én még nem... szóval nem hiszem, hogy Forami-1-be bárki is beszállt vagy kiszállt volna belőle.


Miböl készül a puliszka?
Kukoricaliszt,vaj
Búzadara,tej
vaj.tej
Kukorucaliszt,tej*

Ebben nem vagyok biztos, mert mi soha nem hívtuk így, de én a puliszkát kb. a nagymamám által kukorica gancának nevezett étellel tudom összekötni. Azt ő kukorica lisztből készítette, mégpedig úgy, hogy megfőzte vízben, mint a grízt vagy a rizst szoktuk tejben, és az volt maga az étel, amire lehetett tenni ízlés szerint cukrot, tejet, esetleg mind a kettőt. Én az utóbbi képen fogyasztottam és nagyon imádtam. Szóval nekem kb. ez a puliszka, és ha jól sejtem, és tényleg ez az, akkor a tej egyáltalán nem kötelező alapanyag hozzá.
De ha tévedek, akkor légyszi javítsatok ki, mert nem szeretnék tévhitek között maradni.


Mit jelent a Végzetúr játékában a ÉP ?
Építési Pont
Éneklési Pont
A Játékban nincsen ÉP
Élet Pont

Ez meg inkább nc.


Hány őskőből lehet megvenni az igazi ogrekövet?
7
nem őskőbe kerül
2
4

Én azt sem tudom mi ez... nem vásárolok őskövet, így nem is nagyon figyelem azokat a dolgokat amik őskőbe kerülnek, egy alacsonyabb szintű meg főleg honnan tudja?
Dátum: 2009.04.02. 13:05:54
Idézet: Viszok009 - 2009.04.02. 12:55:34


Mi a külömbség a kígyó és a gyík közöt?

az hogy akígyónak nincs farka a gyíknak meg van
az hogy egyik háziállat másik meg nem
az hogy kígyónak nincs lába a gyíknak meg van
az hogy egyik hőllö másik emlős


Ez volt a pálmán a CSÚCS!!



Hehe! A vicc az, hogy van lábatlan gyík is, ami így szinte teljesen ugyan úgy néz ki, mint egy kígyó. Ami egyértelmű különbség a kettő között, hogy az egyik pislog a másik nem. Azt hiszem, hogy a kígyó nem pislog.
Dátum: 2009.04.02. 12:52:24
A "the one"-t egyetlennek szokták fordítani, és kb azt is jelenti. Legalább is hallottam már számot is ilyen címmel, és a szövegbe csak az egyetlen illik be a the one fordításaként. De szószerinti forditásban is úgy hangzana, hogy Az egy, nem pedig csak szimplán 1. Persze ettől még az idióta kérdés idióta marad
Dátum: 2009.04.02. 12:48:17
Melyik kör lehet szögletes?
Tükör
Körte
Banán
Alma

Hát elég együgyű kérdés.


Mit jelent a "peace" szó?
fehér
zöld
piros
béke

Szótár.


Mi nem kell a túrós csúsza elkészítéséhez?
Tészta
Szalonna
Dió
Túró

Hát nem tudom, de felénk szoktak csinálni édeset is, abba pedig nem kell szalonna.
Dátum: 2009.03.31. 19:13:01
ki nem Shakespeare-címszereplő az alábbiak közül ??
Cornelius Scipio
Julius Caesar
III. Ricárd
VIII.Henrik

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Cornelius Scipio


Pedig esküszöm, hogy III. Ricárd sem címszereplő!
Dátum: 2009.03.26. 18:38:23
Idézet: PottomPanna - 2009.03.26. 17:41:45
Idézet: Mulder - 2009.03.26. 16:36:44
Hányszoros világbajnok volt Mihael Sumaher?
2x
5x
8x
7x

Bent van már vagy tízszer normálisan is.


A neve pedig Michael Schumacher .Csak volt?Elvettek tőle párat?Vagy meghalt?Bár akkor is világbajnok marad,ha jól tudom.


Meg az sem ártana oda írni, hogy miben világbajnok, mert ugye bár ő gokartozott is. Nem tudom milyen eredményei voltak ott, csak azt tudom, hogy úgy kezdte pályafutását és igen tehetséges volt benne. Hogy volt e belőle vb azt nem tudom, de biztosan abból is magáénak tudhat pár győzelmet.
Szóval egy kis pontosítást még elviselne.
Dátum: 2009.03.26. 15:36:13
Idézet: Blaziusz - 2009.03.26. 15:23:07
Itt csak rossz kérdéseket lehet írni?
Mert nekem az a bajom, hogy a kvízbe azt a kérdétst írtam, hogy:
"A legendában melyik fejezet szól a lélekkufárról?"
Ezzel a történetre gondoltam, ami minden szintlépéssel bővül, ennek a játéknak a része, mégis a rossz értékelést kaptam, mert:
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Ezzel most mit tudok csinálni??


Van erre egy külön topic, valami miért nem fogadták el a kérdésem, vagy hasonló címen fut, szóval legközelebb oda az ilyen kérdésekkel, egyébként valószínűleg azért, mert vannak a játékban kezdők, akik nem tudhatják, hogy a magasabb szintekhez tartozó fejezetekben miről is szól a fáma. Nem praktikus olyan kérdéseket feltenni a játékkal kapcsolatban, amikre egy kezdő nem tudhatja a választ, illetve mondjuk egy 30 akárhánadik szintű sem fogja megjegyezni minden fejezet minden egyes sorát, és ilyen magas szinten már utána keresni sem egyszerű...
Dátum: 2009.03.26. 15:17:19
Melyik előadó lóg ki a többi közül?
Wolfgang Amadeus Mozart
Johann Sebastian Bach
Vanessa Mea
Ludwig Van Beethoven

Kakukktojás.


Mikor született Szécsi Pál táncdalénekes?
1944
1940
1945
1943

Ilyen évszámok mellett max az anyukája tudná megmondani...


Hogy hívják a cikászokat más néven?
Lucfenyők
Szágópálmák*
Liánok
Gesztenyefák

Na én valahogy még egyikről sem hallottam, se cikászokról, se szágópálmákról.


Melyik együttes frontembere Lukács László?
Tankcsapda
Csaptankda
Tankcsabda
Tanksapka

Ez meg nc.