Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2009.02.25. 13:17:34
Mit jelent ez a lain mondás"Cogito, ergo sum." ?
Ragadd meg a napot!
Feltétel, ami nélkül nem megy.
Ördögi kör.
Gondolkodom tehát vagyok.

Ki maradt egy t a latinból, meg az első idéző jel elé kellene egy szóköz.
Dátum: 2009.02.25. 11:34:57
Idézet: Szly - 2009.02.25. 08:53:25
Milyen színű szelektív hulladékgyűjtő konténerbe dobod a műanyag palackokat?
rózsaszín
sárga
piros
kék

Melyik városban? Tatabányán ugyan olyan színű az összes szelektív kuka, csak rá van írva melyikbe mit lehet dobni.
Rossz kérdés kérem törölni.


Szerintem meg ez egy jó kérdés, és hasznos is. És mindenhol azonos színnel vannak jelölve a különböző típusú hulladékok. A műanyag sárga, a kék a papír, a zöld az üveg, a szürke a fém, a fekete pedig a kommunális hulladék. Ezek szabványok.
Szóval én bent hagynám ezt a kérdést, hagy szembesüljön minél több ember a szelektív hulladékgyűjtés létével, és ha valaki nem tudja rá a választ, akkor megtudja és ezzel is tanul. Ez egy olyan dolog, aminek igen is bele kell, hogy épüljön az emberek általános gondolkodásába.
Külföldön az ilyen jellegű kérdés (pl. Németország) már inkább tartozna a túl primitív kérdések körébe, sajnos nálunk inkább még a spec. kategóriába sorolják vagy érdektelennek nyilvánítják.
Dátum: 2009.02.25. 11:23:02
Hanyadik napon teremtette Isten a tengert/szárazföldet?
5
1
3
2

Hányadik.


Hol található Keszeg község?
Erdélyben
Észak-Magyarországon
Felvidéken
Dél-Dunántúlon

A kismilliomodik "hol található xy község"... majd már én is rákérdezek a szülőfalumra, hogy melyik megyében van, azt tutira csak az a 700 ember tudja, akik ott élnek és a környező falvakban élő néhány ember, ez a szám kirúg olyan 3000 emberre (jó esetben), de nekem teljesen természetes, hogy tudom, hiszen ott élek, akkor tudja más is. Kíváncsi vagyok, vajon a kedves kérdező azt mennyire tartaná általános műveltségnek!
Dátum: 2009.02.24. 21:38:41
Idézet: Kagemusha - 2009.02.24. 21:29:15

Melyik faj nincs a Wow-ban?
Human
Gnome
Troll
Ogre

...nyád!



Hehe, még jó, hogy Ogre-val is találkozhatunk, igaz nem választható faj, de faj és van is benne. Szóval erre még csak helyes válasz sincs...
Dátum: 2009.02.24. 21:31:11
Ott a pont! Lehet, hogy a kérdező Abonyra gondolt? Kíváncsi lennék mi volt a helyes válasz...
Dátum: 2009.02.24. 16:35:39
Ki nem szappanopera (fő)szereplő az alábbiak közül?
Izolda
Esmeralda
Paula
Paulina

A színvonalhoz ragaszkodni kell...
Dátum: 2009.02.24. 15:39:45
Utána néztem, Budapesten kívül csak Szegeden, Debrecenben és Miskolcon van villamos, Győrben nincs és soha nem is volt.
Nyíregyháza, Pécs, Szombathely, Sopron: itt voltak vonalak, de mára már megszűntek.
Dátum: 2009.02.24. 15:23:33
Idézet: Noru - 2009.02.24. 15:11:12
Hány városban van még villamos közlekedés?
Egy
kettő
három
Egyben sincs


Szerintem meg több százban, vagy ezerben... Ráadásul még Magyarországon is 4-ben van, ezek: Győr, Szeged, Budapest, Debrecen.


És akkor még Miskolcot nem is számoltad.
Győrt mondjuk nem tudom, Budapest alap, a másik két városban meg saját szememmel láttam villamost És Miskolcon is van, 2 vonal is.
Dátum: 2009.02.24. 14:19:06
Ki az egyiptomiaknál az alvilág istene?
Ozirisz

nincs is olyan
Zeusz


"nincs is olyan" ilyen már tényleg nincs, hogy valakibe ne szoruljon ennyi kreativitás...


Milyen szinu ruhát visel az emberke a kviz menupontban találhato képen?
kék
zöld
piros
sárga


á és é betűje úgy látom van, de még nem sikerült elég jól összebarátkoznia a billentyűzetével, mert az í, ű és ü betűket nem sikerült megtalálnia, ja és a hosszú ó-t sem látta meg.


Mi a neve hazánk legmagasabb hegyének?
Sárgás
Kékes
Szürkés
Zöldes


Nos Kékes nem hegy, hanem a hegyen egy csúcs. A hegy az a Mátra, aminek a legmagasabb pontja Kékes. És igazán írhatott volna még 3 másik létező csúcsot... ez így elég gagyi.


A Római mitológia szerint ki volt a a tavasz és a virágok istennője?
Aurora
Angita
Flora
Fauna


elég egy db a betű is


az alábbiak közül melyik NEM fiúnév ?
saul
virág
jáccint
karamell


A nagybetűket ismeri azt látom, csak nem tudja hol kell használni őket.
Kedves barátom, szerintem ülj még vissza egy kicsit a másodikos iskolapadba, és kérd meg a tanítónénit magyarázza el neked, hogy mikor használunk nagy kezdőbetűket. Kérd meg, hogy kezdje a magyarázatot a nevek helyesírásával, és folytassa a mondat szerkesztés szabályaival.
Dátum: 2009.02.23. 20:13:54
Én se azt vitattam, hogy primitív, hülye és sokszor emberi idegeket komolyan próbára tevő kérdések kerülnek be, mert ez tény. Egyszerűen csak a stílust kérdőjeleztem meg, amivel írtál, mert lássuk be igen durván fogalmaztál. És csak mert más értékrendjük van, még nem kell lepöcsözni őket, és még csak az sem biztos, hogy minden ilyen idióta kérdést gyerekek írnak vagy értékelnek, és azért megy át. Nekem ezzel a "14 éven aluli pöcs"-ös kijelentéssel volt bajom.
Dátum: 2009.02.23. 19:53:45
Kedves barátom, valaha te is voltál olyan "14 éven aluli kis pöcs" ahogy te fogalmaztál... azért mert fiatalabb korosztály, azért mert még nincs gimis vagy egyetemes műveltségük még nem kell így nyilatkozni róluk. Kicsit kulturáltabban is lehet fogalmazni. Tény, hogy más az értékrendjük, de attól meg nem biztos, hogy kevesebbek... Vagy te mindenkit magadhoz mérsz? Aki kevesebbet tud nálad, az már mind hülye? Szerintem meg pont a sok ilyen miatt, mint te, kerülnek be a rossz, vagy esnek ki a jó kérdések, mert besértődnek valamin, és akkor onnantól kezdve már csak gagyi kérdéseket engednek be, vagy minden jó kérdésre azonnal törölnit nyomnak.
Bosszantó a sok nyomi kérdés, az tény, de ezért van ez a topik és ezért vannak az adminok, hogy az ilyen kérdések kikerüljenek. Nem kell mindjárt egyből a gyerekekre fogni egy hülye kérdés megszületését, szerintem néhány felnőtt is tud még hülyébbeket is kreálni, mint egy 10 éves.
Dátum: 2009.02.23. 15:15:35
Ki nem szerepelt a Dark Knightban?
a zsákfejű (Xd)
Pingvin
Joker
Harvey Dent

Ez a kérdés a Batman - Sötét lovagra vonatkozott?
És minek az a az izé az első válasz lehetőség végére? Meg miért csak az kezdődik ki betűvel? Mert a helyes válasz még csak véletlenül sem az.


milyen kiraly volt Leonidas?
German
Spartai
Romai
Perzsa


Melyik bor nem burgundi fajta?
Chardonnay
Pinot noir
Pinot gris
Kékfrankos

nem vagyok borszakértő, és abszolút érdektelen is


Melyik labdarúgó ligában szerepel az AC Milan football csapat?
Seria A
Seria B
Barclays Premier League
Bundesliga

ez megint csak a "kit érdekel?" kategória
Dátum: 2009.02.22. 19:52:49
Mennyi 2 a negyediken?
2
8
16
20

A szokásos színvonalas hatvány kérdés.
Dátum: 2009.02.22. 18:12:26
Ha 3 ősköved, 12 kiégett ősköved van és veszel 9-et mennyi ősköved lesz?
12
9
27
21

már kezdenek kissé unalmasa lenni ezek az őskő összeadós kérdések...
Dátum: 2009.02.22. 18:08:55
Igazából ízlés kérdése, hogy ki tesz bele borsót és ki nem. Én szoktam, nekem úgy jobban bejön és a párom is úgy szereti. Anyumék nem raktak bele.

Lan: én emlékszem még kislány koromból, hogy egyszer elmentünk a szüleimmel étterembe, mikor nyaralni voltunk (azt hiszem Pécsen) és nekem úgy rémlik ott is borsóval adták a brassóit.

De egyébként ez tényleg abszolút ízlés dolga. Nekem kihagyhatatlan belőle.
Dátum: 2009.02.22. 16:35:36
Idézet: Noyo - 2009.02.22. 16:32:51
Mi nem kell a brassói aprópecsenye elkészítéséhez ?
Fehér bor
Sertés hús
Szalonna
Zöld borsó


Feláll a hátamon a szőr!
Se bor, se borsó nem kell hozzá!!!


bor valóban nem kell, de borsót szoktak bele tenni, én már csak tudom, a brassói a specialitásom
Dátum: 2009.02.22. 16:34:21
Hányadik lépésben adjuk a mattot az ún: "susztermatt" esetén ?
5
4
3
2

ez egy kicsit spec. szagú


Melyik külföldi eggyüttes slágere a CROWLING cimű dal?
Slipknot
Metalica
Lordi
Linkin Park

együttes, nem kell ordibálni, című és Metallica
Dátum: 2009.02.21. 17:56:07
Idézet: masterv - 2009.02.21. 17:04:42

I. Szent István koronázása?
1000
1541
476
1222

Lehetne kicsit bővebb a kérdés,vagy csak simán kerekebb... Indult a buszod,azért siettél? Javítandó!



Nem beszélve arról, hogy a helyes válasz benne sincs, ugyan is Szent Istvánt 1001-ben koronázták királlyá.
Dátum: 2009.02.21. 15:06:26
Hol van Berlin ?
ázsiában
európában
amerikában
afrikában

kontinensek nevét nagy kezdőbetűvel írjuk! Azonkívúl meg már jó hogy nem azt kérdezi, hogy melyik bolygón esetleg melyik galaxisban található...

Idézet: Kissolyom - 2009.02.21. 15:00:38
most nézem a Micimackóba volt vakond?


Hát nekem úgy rémlik, hogy ürgének nevezték, persze engem inkább emlékeztetett egy vakondra, mint egy ürgére. Lehet, hogy ez csak, a már oly sokszor bizonyított magyar fordítás tökéletességének a műve.
Dátum: 2009.02.21. 13:05:22
Melyik település NEM Komárom-Esztergom megyében van?
Dunaalmás
Neszmély
Tardos
Csurgó*

Na már most én voltam erdei iskolában Tardoson, és az sem Komárom-Esztergom megyében volt, mert én Heves megyei vagyok, és ott is voltunk erdei suliba, és konkrétan emlékszem, hogy nem voltunk messze, mert egy pár gyerek nem bírt ki 5 napot a szülők nélkül és azokat haza vitték, és még mondták is, hogy még szerencse, hogy nincs messze. Még csak ált.sulis voltam, nem is mertek volna minket 150-200 km-re vinni az otthontól táborozni.