Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2009.07.12. 12:11:34
Kik a Twilight című amerikai bestseller főszereplő szerelmespárja?
Jázmin és Aladdin
Bea és Győzike
Elizabeth és William
Bella és Edward

Már vártam, mikor lesz ezzel kapcsolatban kérdés. Én személy szerint nagyon szeretem ezt a filmet, de nem hinném, hogy annyira az általános műveltség részét képezné, és hát ugye ott vannak az idióta válaszok is.


Menny része van a HIGH SCHOOL MUSICAL -nek?
3
1
2
4

Mennyi, de inkább Hány része van... és nem kell kiabálni sem.
Dátum: 2009.07.11. 16:17:09
Idézet: M3T4L - 2009.07.11. 14:55:41
Melyik NEM rovar?

káposztalepke
koronás keresztespók
imádkozó sáska
hétpettyes katicabogár

A kérdező szerint a koronás keresztespók...,de a 7pettyes katicabogár sem rovar,az bogár és a bogár nem = a rovarral
Törölni.



Akkor emlékeztetnélek az alábbi kis mondókára, amit már általános iskolában megtanítanak a gyerekekkel: "Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár." vagyis bogár=rovar, de rovar (nem) = bogár.


És egy aprócska gyöngyszem az idióta kérdések tárházából:

Ki Harry Potter?
a szomszedomba lakik
amerika elnoke
egy 7 reszbol allo regeny fohose
sose halottam rola

törlésre ítélendő
Dátum: 2009.07.11. 13:32:13
Mit kell ahoz felépítened, hogy használhasd a Térkaput?
Aréna1, Gyakorlótér6
Átokpiramis3, Mágustorony7
Aurapajzs4, Energiakristályosító3
Nincs is ilyen

Alacsony szintű és olyan aki nincs szövetségben nem tudhatja. És nem hiszem, hogy azoknak is kötelező lenne minden épület előfeltételét bevágni, akik valamely szövetségnek a tagjai.
Törlés!
Dátum: 2009.07.02. 17:26:43
Milyen világ nem létetik a Végzetúrba?
Világ 4
Világ 2
Világ 1
Világ 3

létezik, egyébként meg igen rövid időn belül aktualitását veszti...
Dátum: 2009.06.30. 11:04:53
Ki nyerte a 2008-as K-1 World GP-t?
Badr Hari
Ruslan Karaev
Remy Bonjasky
Peter Aerts

Ez nekem egy kicsit speckónak tűnik. Nem is tudom, hogy a mindenki által elérhető kereskedelmi csatornák szokták e vetíteni.


Mikor volt a II.világhábor?
1978
1990
1942
2000

Egy szóköz kimaradt a II. után és egy ú lemaradt a kérdés végéről és szerintem a Világháború nagy V-vel írandó. Valamint, szerintem nem csak 1 évig tartott a II. Vh... Elég sokáig eltartott, meghatározott intervallumokkal jobb lenne, bár biztos vagyok benne, hogy ez a kérdés már szerepel egy párszor és biztos van köztük jó is, úgyhogy mehet a süllyesztőbe.


Hány fajtája van a németjuhász kutyáknak ?
7
56
67
3

Aki nem foglalkozik németjuhászok tenyésztésével, annak erősen speciális a kérdés.
Dátum: 2009.06.28. 10:34:23
Mikor született Bajor Imre?
1957
1970
1963
1949

Komolyan lexikonnak nézik az embereket? Miért lenne nekem kötelességem, az összes magyar híresség, vagy esetleg az összes híresség születési dátumát fejből tudnom? Gondolom a tisztelt kérdés író sem vágja az összes híresség születési dátumát fejből...
Dátum: 2009.06.27. 21:36:34
Hány km hosszú az Ipoly folyó?
212,43 km
1250 km
158 km
500 km

Azt hiszem, ez egy gyönyörű iskolapéldája a lexikális tudást igénylő kérdésnek.


Melyik állítás nem igaz a pH-val kapcsolatban?
A 7-es érték semleges kémhatást jelent.
Az értéke egyenlő a hidroxidionok negatív logaritmusával.
Értéke 0 és 12 között változik.*
A 7 alatti érték savas kémhatást jelent.

Ez meg a rossz kérdések egy tipikus példája...
A pH=-log[H]
Vagyis a pH a HIDROGÉN ionok negatív logaritmusával egyenlő, vagy ha már hidroxidionokról beszélünk, akkor az úgy helyes, hogy a pH egyenlő 14 minusz a hidroxidionok negatív logaritmusa.
képletesen: pH=14- (-log[OH])
Ha a hidroxidiont kijavítják Hidrogénionra akkor úgy jó a kérdés.
Dátum: 2009.06.27. 21:10:24
Idézet: Petyb - 2009.06.27. 18:18:46
A felsorolt Rejtő regények közül melyik nem légiós történet?
A 14 karátos autó
Az elátkozott part
Csontbrigád
Szőke ciklon

TÖRÖLNI
SPECIÁLIS, sokan nem olvasnak Rejtő könyveket, meg aztán a tartalmukat is tudni, mindegyiknek??


Akkor ennyi erővel bármelyik híres költőnk vagy írónk könyve, költeménye is lehet speciális, mert pl. nem mindenki olvas Jókait, vagy nem mindenki szereti Arany János verseit.
Rejtő Jenő meg igen nagy név. Bár kapásból én sem vágnám a választ, mert nem olvastam tőle könyvet, de azért ha meglátok egy két nevet vagy egy két címet, ami tőle van, azt kapásból tudom, pedig még soha nem olvastam!
Kicsit megfontoltabban ezzel a spec. jelzővel, csak mert a te tudás táradból hiányzik. Talán inkább néznél utána egy kicsit, mert ő azért még sem csupán egy neve sincs fantasy regény író! Én is, ha tehetem, akkor mindenképpen beszerzek majd min. egy könyvet tőle, mert már sokat hallottam róla, és még művelődök is egy kicsit.
Dátum: 2009.06.27. 17:48:47
Hány betü van a klaviatúrán?
109
82
35*
67


És természetesen az angol billentyűzeten is vannak ékezetes betűk...
Bírom az ilyen korlátolt gondolkodásúakat...
Dátum: 2009.06.27. 15:01:22
Hol van a Föld nevü bolygó?
Fekete lyukban.
A képzeletünkben.
A naprendszerünkben.
L-kentaurin.

Ez kritikán aluli...
Dátum: 2009.06.26. 21:37:09
Ki a főszereplője a Dragon Ball sorozatnak?
Songoten
Singsong
Songohan
Songoku

Öhöm... Meg lehet kövezni, de egy nagy kedvencem a sorozat, és ez nagyon szemet szúrt:
Son Goku
Son Gohan
Son Goten

így kell írni helyesen a nevüket, és legalább már a negyedik is lehetett volna egy név a Dragon Ballból...

Az meg hogy spec kategóriába kerül e vagy nem, azt döntse el az illetékes. De ha mégis bent marad, akkor a neveket kérem javítani.



Miért csak dúdolják a Spanyol himnuszt?
történelmi okok miatt
a legnagyobb ünnepeken mondják
mert nincs szövege
csak úgy mint a francia himnusz, ennek a szövege is kiábrándító

Leszólni más nemzetek himnuszát vagy annak a szövegét... számomra egy kicsit a rasszizmus határát súrolja... De az biztos, hogy semmi esetre sem etikus, és a magánvélemény kinyílvánításának ez a formája nem egy ilyen játékba illik. Nem kéne a saját nézőpontunkat másokra erőltetni...
Dátum: 2009.06.15. 22:22:42
Mi nem kell a rakott krumpliba?
tojás
kolbász
hagyma
krumpli

Az ilyen kérdéseket inkább hanyagolni kellene, mert ez is egy olyan étel, amit különböző tájakon különböző képen készítenek, felénk pl. szokás karikára vágott hagymát is tenni a rakott krumpliba...


Ki lehetett vajon Lehel?
Talán kalandozó magyar hadak egyik vezére?
Talán kuruc felkelő?
Esetleg első magyar hűtőgépgyár megalapítója?
Mondjuk hangszerkészítő szabad iparműves?

Ez meg inkább no comment...
Dátum: 2009.06.15. 14:58:11
A lego...................
Kihalt futó madár
Lengyel nemzeti eledel
Küzdősport
Egy építő játék

Éljenek a színvonalas kérdések!


Melyik a legerősebb varázslat a felsoroltak közül?
mentális robbanás
méregfelhő
vérforralás
energialövedék

Gondolom ezt egy kezdő is kapásból vágja...


Edina apjának van 5 lánya: ki, ka ,ká, ké. Ki az ötödik?
Ádám
Edina
Béla
Cecil

Siralmas... Alapjáraton, igazából nem is lenne rossz, de az a ki, ka, ká, ké... hát igazán írhatott volna oda értelmes neveket, meg ha már neveknek szánta, akkor nagy kezdő betűvel kellett volna írni.
Dátum: 2009.06.15. 12:38:24
Minek a rövidítése: wotlk?
world tolking-meeting
nincs ilyen rövídítés
wrath of de lich king*
biztos nincs ilyen rövídítés, de hasonló van

wrath of THE lich king...
egyébként meg nem is ált. műveltség szerintem, bár az egyik kedvenc játékom kiegészítőjéről van szó (így meg különösen érzékenyen érintett, hogy a kérdező nem tudja leírni helyesen, noha az a helyes válasz)... de még ha valahogy rá is lehetne húzni, hogy ezt mindenkinek illik tudni, az igénytelen válaszok alól már nem tud kibújni, úgyhogy mindenképpen törlés
Dátum: 2009.05.28. 13:46:16
Hát én mindig úgy tudtam, hogy a ZSidóknak csak a Tóra van, mert ugye a Biblia az ó és új szövetség, csak a zsidóknál nincs új szövetség, mert hogy szerintük Jézus nem a megváltó volt, ezért várják még a mai napig is. Nekem legalább is így tanítottak.
Dátum: 2009.05.28. 13:36:00
Idézet: gsziszi - 2009.05.28. 13:26:00
Lilith van a Zsidó Bibliában. Tudjuk, hogy a Biblia csak részben vette azt át, ahogy az Iszlám is. Lehet vitatkozni rajta, de általános műveltséghez elég az Éva.


Értem, de a zsidók bibliája a Tóra nem? Mármint náluk nincs Biblia néven nevezve, ha jól tudom.
Persze a zsidóknál minden lehet, tény, hogy van némi eltérés a két vallás "Bibliája" között.
Dátum: 2009.05.28. 12:56:36
Már bocsi, de azt hiszem egy szóval nem mondtam, hogy hülye vagy, még csak utalást sem tettem rá! Csak leírtad, hogy zavar ádám ott, én meg leírtam, hogy miért ő az első ember és szerintem miért nem rossz a kérdés... Nem tudom mi volt a hozzászólásomban ami ennyire megsértett téged... Mi nem volt ebben tisztességes?
De akkor bocsi, hogy leírtam a véleményem... Sajnálom, hogy ennyit is magadra veszel. Én egyáltalán nem úgy írtam az a hsz-t, hogy attól neked így meg kellene sértődnöd... Mond meg, hogy melyik részen sértődtél meg? Melyik részben érezted, hogy én azt mondanám rád, hogy hülye van? Mert az egész csak egy indoklás volt, amellett, hogy a kérdés szerintem jó.

Ja és köszi, hogy lepontoztál, csak mert úgy érezted, hogy megsértettem a személyed... ez gyerekes...
És még az előtte lévő hsz-m is lepontoztad, aminek semmi köze hozzád... Hány éves is vagy te pontosan?
Dátum: 2009.05.28. 12:33:34
Idézet: Zoltanszon - 2009.05.28. 09:17:01
Idézet: Szcsi - 2009.05.28. 08:09:54
Ki volt az első ember párja a Biblia szerint?
Isten
Éva*
Géza
Ádám
Elég hülye a megfogalmazás és én azért Ádámot kivenném a válaszlehetőségek közül! Javítandó!
És a helyes válasz sincs ott. Ugyanis Ádám első párja Lilith volt, aki démonná változott, akitől féltve nem nevezik nevükön a zsidók az újszülötteket az az első pár napon, és ezért kötnek a kezükre szalagot. Remélem, jól emlékezm, de lehet nyugodtan javítani.


És ezt meg honnan vetted? Mert, hogy én eddig mindenhol úgy hallottam, meg tanultam, hogy Éva volt az első ember párja. Ha esetleg máshol olvastad, akkor is az Éva jó. A kérdésben ugyan is ott szerepel, az hogy a BIBLIA SZERINT, és ott feketén fehéren csak Éva szerepel. Ott nincs megemlítve semmilyen Lilith vagy mi.

Szcsi: az Ádám meg nem tudom miért zavar, hiszen ő volt az első ember. Őt teremtette meg az Isten elsőnek, és belőle teremtette meg Évát, tehát Éva így már eleve nem lehet első, csak második, aki az első ember párja lett.
Dátum: 2009.05.28. 12:30:05
Egy kis kvízolimpia ízesítő...

Melyik állítás igaz, ha minden, ami A vagy B = C, de nem minden C = A vagy B, valamint ami A és B is, az D?
Minden C = D.
Minden D = C.
Ami D, az nem C.
Ami C, az nem D.

LEhet csak én vagyok hülye, de nem nagyon sikerült rájönnöm, hogy pontosan mit is akar a kérdés feltevője, így csak pislogni tudtam, majd tippelni egyet, persze rosszul...



Hol található a Magyar Nemzeti Múzeum főépülete?
11. kerület
2. kerület
1. kerület
8. kerület

Ezt állampolgári kötelességem tudni?



Melyik országban található az Etosha nemzeti park?
Namíbia*
Kamerun
Angola
Kenya

Lehet nagyon híres park, de én még nem hallottam volna. Vajon egy namíbiai megmondaná, hogy hol van a Hortobágyi NP esetleg a Fertő-Hansági NP és még sorolhatnám...?



Melyik fajba tartozik a bálna?
Madarak
Emlős
Alsóbbrendü állatok
Kétéltü

Na most a bálna az a bálna fajba tartozik, vagyis még abban sem, mert a bálna sem faj még, csak család és azon belül vannak fajok, mint kék bálna stb.
Madarak és emlősök osztályt képeznek, meg talán a kétéltűek is, az alsóbb rendő állatok meg nem is igazán sorolható be rendszer tanilag, mert ilyen nincs, esetleg rovarok vagy egysejtűek, ilyesmi. Helyesírási hibáról már nem is beszélve...
Na mindegy száz szónak is egy a vége, törölni a kérdést.



Melyik évben alakult meg a Győri Egyetértés Torna Club (ETO)?
1909
1904
1908
1910

Ha ezt nem tudom akkor műveletlen, tuskó ember vagyok?
Dátum: 2009.05.21. 12:50:08
A routert melyik parancsal nem lehet konfigurállni ?
msconfig
erase
reset
copy running-config startup-config

Oké, hogy mindenki használ netet, de nem mindenki van tisztába azzal, hogy hogyan is kell beállítani egy routert... Szerintem ez spec.


Mi a sósav vegyjele?
HNO3
H2O
H5N1
HCL*

Hát a sósav képlete nem az, hanem: HCl (Hidrohén-Klorid) L betűvel kezdődő atom nem is tudom, hogy van e...
A fent vázolt esetben a kérdező szerinti helyes válaszban a sósav egy Hidrogén egy Szén és még egy L betűs atom által alkotott molekula.
Lehet, hogy ez szőrszálhasogatás, de nekem akkor is szúrja a szemem.