Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Huligan

Oldal: 123456789
Dátum: 2008.12.06. 10:57:59
Volt nemrég egy kérdésem.

A szamurájok rituális öngyilkosságának nevével kapcsolatban.Nem másoltam ki,mert kicsit elsiettem a dolgot és későn reagáltam.Mindenesetre félrevezető választ tartalmaz ugyanis megadta a lehetőségek között a Hara-kirit és a szeppukut is.

A szeppuku (japánul: 切腹, jelentése ’hasmetszés’), vagy nyugaton elterjedt, az írásjegyek felcserélésével kapott másik nevén harakiri (腹切) a japán szamurájok rituális öngyilkossága.

Ebben a formában pedig két lehetséges jó válaszlehetőség van.Mivel majdnem mindenki Hara-kiri néven ismeri(legalábbis remélem),én is ezt jelöltem jó válasznak.
Dátum: 2008.12.04. 14:33:03
"Oké
Még azt elnéztem ezektől a "szakbarbár" majmoktól, hogy nem hallottak Beethovenről, Mozartról, Brahmsról."
"Maradj inkább a (zseb)hokinál ..."
"Csak tudod pontosan ez ellen harcolok itt. Az igénytelenség, és butaságok ellen.
A fejlesztők a hátsó felüket pihentetik a babérkoszorújukon, renden keresnek, mert érdemben játszani csak az tud, aki fizet. (Ép őskövet nem fogsz soha találni, és hogy bármit is elérj, előrébb juss fizetned kell.)"

Gondolom megismered saját szavaidat Edef.Amúgy te milyen jogon majmozol,igénytelenezel vagy butázol le bárkit is?Azért mert egy kérdésed negatív értékelést kapott?És akkor mi van?Én is netezek képzeld el.Játszok pár böngészős játékkal is.De egyvalami jusson már el agyad pici rejtett zugába,ahol a felfogóképességed rejtőzik.Nem tartozik alapműveltséghez az hogy ki milyen számítógépes programot vagy programozási nyelvet csinált.Engem személy szerint nem is érdekel.

Mellesleg senki nem tette kötelezővé számodra hogy regisztrálj ide a játékra.Ha valami nem tetszik nem kell csinálni.Amit te művelsz,az már kicsit tulzás.A 3 éves kislányom se szokott ekkora hisztit vágni,ha valami nem úgy alakul ahogy ő szeretné.De azért kiváncsi lennék mi a karakterneved,nehogy úgy szóld meg az őskővel játszókat,hogy te is nagyüzemi prémiumfelhasználó vagy.
Ja és lehet lepontozni.Szerintem jól mutatna a nevem előtt pár viharfelhő villámokkal.
Dátum: 2008.12.04. 05:15:36
Idézet: Edef - 2008.12.04. 00:56:00
Oké
Még azt elnéztem ezektől a "szakbarbár" majmoktól, hogy nem hallottak Beethovenről, Mozartról, Brahmsról.
De ami számtech. első óráján kell, hogy elhangozzék...
Ez legalább annak aki leül egy számítógép elé, annak alapműveltség kell, hogy legyen.
Az persze, hogy Harry Potter menyasszonyának a lába között lakó bolha, vagy a Drizzt kapitány hajában lakó tetű született-e előbb, az nem. Azon lehet itt vitatkozni. Hogy a cigányozás az nem rasszizmus, Hogy az alkohol márkák, és a drogok reklámozása folyik az elmegy.
A kultúra meg a béka hátsófele alatti.


Na most végleg elszakadt a cérna nálam.Totálisan kiütöttétek nálam a biztosítékot.Főleg te Edef.
Nem akarok népszerű lenni,úgyhogy lehet lepontozni stb.Miért kell állandóan cigányozni,rasszistázni?
De pl. Olaszliszka után vagy lehetne még említeni jópár tragikus eseményt.Akkor miért nem keltek ki magukból emberek?Vagy az már nem akkora bűn ha ellenünk követnek el bármit is?Nekem már ebből van elegem.Saját HAZÁMBAN MAGYARKÉNT másodrendű állampolgár vagyok.Ajánlom figyelmedbe a Kiskunlacházi polgármester beszédét,hogy halgasd végig.

De hamár egy játékról beszélünk,mint a Végzetúr kvíz.Engem pedig az bosszant igazán hogy rengetegen kiakadnak olyan dolgokon,hogy vannak akik nem tudják az Amerikai függetlenségi háború befejezésének dátumát.Na és?Majd ha az amik válaszolni tudnak arra,hogy hol található Magyarország,és mi a fővárosa,vagy mi történt 1848-49-ben Magyarországon,talán én is bosszankodni fogok miatta,ha valaki nem tudja fejből a
függetlenségi háború befejezésének dátumát.
Emlegeted a kultúrát,meg az alapműveltséget jópár emberrel együtt.Számomra nem alapműveltség kategória a számtech.Soha nem tanultam és nem is fogom.Miért kéne tudnom melyik milyen program?Vagy honnan vetted azt hogy mindenki tanult számítástechnikát?Ha valaki játszik egy online játékkal,még nem jelenti azt hogy ért is a programokhoz.

A rengeteg HKK-S kérdésről is megvan a véleményem.Soha nem érdekeltek az effajta játékok.Azt se tudom ki vagy mi az a Chara-din meg stb.De nem is érdekel.
Ja és még valami.Majd ha a Magyar történelem,művészet,irodalom és személyiségei méltó szintre kerül emberek fejében,akkor joggal lehet kiakadni ha valaki nem ismeri R.A. Salvatore egyik regényét.

De az hogy Mikszáth Kálmán és Móra Ferenc műveit nem ismerik az számomra nagyobb tragédia.
Melyik nem Móra Ferenc műve?

Rab ember fiai
Nádihegedű
Úri muri
A cinege cipője

A kérdésre eddig 12 jó és 13 rossz válasz érkezett.

Melyik művet nem Mikszáth Kálmán írta?

Szent Péter esernyője
Akli Miklós
Kincskereső kisködmön
A beszélő köntös

A kérdésre eddig 25 jó és 26 rossz válasz érkezett.
Dátum: 2008.11.30. 12:43:37
Engem kicsit elszomorít hogy viccelődsz saját Hazád történelmén.Sajnos ezért van az hogy egyesek lovas bohócnak nevezhetik Szent István királyt.Ha MI nem becsüljük meg kulturánkat,nem tiszteljük múltunkat(van olyan korszak amit inkább szégyelnünk kell.),nem emlékezünk méltóképpen Hazánk nagyjaira,mit is várjunk el egy külfölditől?Vannak olyanok akiknek Július 4-e becsapós félrevezető,mert egyből a függetlenség napja ugrik be neki.Pedig az USA törénelem.Csak úgy kiváncsiságból csinálnák egy felmérést elsőre kinek mi ugrik be pl. június 4-ről.De felhozhatnám példaként az általad emlegetett HKK-t is.Szomorú hogy a mai fiatalokat semmi más nem érdekli csak a szerepjáték,ilyen szörny olyan szörny,de a történelem ,kultúra,helyesírás az abszolúte de felesleges számára.Ez megis látszik a rengeteg szép kérdés kieséséből is.A továbbiakban nem véleményezek,nem jelzek hibás kérdést.Megmaradok a játéknál.
Dátum: 2008.11.30. 12:06:23
Akkor Gárdonyi is biztos a wikipédiát olvasgatta anno mikor megírta az Egri csillagokat.Vagy én ezek szerint nem az eredetit olvastam hanem valami kalóz változatot.Egy fantasy regénnyé alakított kötelező olvasmányt.
Dátum: 2008.11.30. 12:00:53
Idézet: Edef - 2008.11.30. 11:21:15
Hercegnő!
Én is rosszul tudtam. Én is azt tanultam -- már nagyon rég, 30 éve --, hogy megégették tüzes trónon-
De ezek szerint biztos valami fatasy-könyv, vagy HKK-lap, vagy valami ilyen könyvben is vagy egy Dózsa György nevű hős, akit a nagy Drizzt megtámadott azért, mert ember volt, és jól tudjuk, az emberek a legfőbb ellenségei...
Vagy a mai újkori történelem már nem csak a XX. századot látja másképpen, hanem a piszkos középkort. Igaz a mai tízen éveseknek biztosan sokkal könnyebb úgy tanítani a történelmet, hogy felhasználjuk a fantasy világot.


Gondolom a mai tizenévesek rész nem nekem szól,mert ha igen bizony nagyon tévedsz.Én már picivel túl vagyok a harmincon.Valahogy ezért nem érint meg a HKK és egyéb szerepjátékos maszlag.
Úgyhogy mielőtt írsz neked kéne logikussan gondolkozni.A Magyar történelmet meg igazán sok fiatalnak kéne jobban tudnia,mint ahogy most tudja vagy ismeri.
Dátum: 2008.11.30. 11:33:48
http://hu.wikipedia.org/wiki/D%C3%B3zsa_Gy%C3%B6rgy

Akkor javaslom olvasd végig figyelmessen.Főleg Szerepe az 1514-es parasztfelkelésben és tedd fel nekik ugyanezt a kérdést.


Idézek az Egri csillagokból:
"De hogy a te leányod ringatja a Szapolyai fiát!-szólt a pap a haragtól kivörösödve.S hirtelen felcsattant.Éktelen dühvel ordított Ceceyre: -Há így meglágyul az ember esze,ha megvénül!Hát elfelejtetted-e,hogy annak a gyereknek az apja hóhér volt?!Elfelejtetted-e,hogy velem együtt ettél a Dózsa György húsából?"

Ezt pedig Gárdonyi Géza:Egri csillagok című művének 1985-ös kiadásából másoltam be.125.-ik oldal.( Móra kiadó-Kárpát kiadó/ Budapest-Uzsgorod)
Dátum: 2008.11.30. 11:20:58
A korabeli írások ezt írják Dózsa György kivégzéséről: először is tüzes vassal megkoronázták, aztán még élve, meztelenül, lábainál fogva megkötözve saját katonái, akiket közönségesen hajdúknak neveznek, s akiknek cselekedetei annyi sok szörnyűséget hoztak…, fogaikkal széttépték és felfalták. Ezután a testet négyfelé vágták és bitófára függesztették.

Ja és még Gárdonyi is említi az esetet az Egri csillagokban mikor Ceceynek a Budai házukban ordítják hogy " hát nem emlékszel hogy együtt ettünk a Dózsa György húsából?"Valahogy így hangzik,de nagyon rég olvastam már a könyvet.
Dátum: 2008.11.30. 09:25:35
Na mármost.Ez ugyan angol nyelvű: http://www.logoblog.org/bmw_logo.php

De azt le lehet szűrni belőle hogy melyik miről szól,ugyanis kettő darab kép is van arról hogy a repülőgép properrele miatt kapta a BMW a logót.Tény hogy említik a Bajor zászlót is,de akkor a kérdés törlendő kategóriába tartozik.Ugyanis a válaszlehetőségek között szerepel a Bajor szinek miatt és a repülőgép propeller is.
Dátum: 2008.11.30. 08:43:53
Ki volt Petőfi Sándor ?

lengyel bevándorlónk
ukrán hajósinas
orosz menekült
nagy költőnk

Szeretem a viccet,csak néha nem értem. ;)Szerintem találhatott volna más válaszlehetőségeket is.
Dátum: 2008.11.30. 07:29:27
Idézet: Lolita - 2008.11.29. 13:43:18
Üdv!
Ez egy urbanlegend. Semmi köze a logonak a propellerhez, utólagos belemagyarázás. Sajnos olyan logikus, hogy elterjedt.
A bajor zászlót szinbolizálja.
lol


Hogy ha én már vettem a fáradságot és kikerestem a BMW jelről az infot,akkor légyszíves adj nekem eligazitást hogy hol tudom megnézni az általad leírt verziót.Mert sehol nem találtam ilyen összefüggést.
Dátum: 2008.11.29. 05:44:03
Én egy BMW jellel kapcsolatos kérdésbe futottam bele.Elfelejtettem másolni,mert még picit álmos vagyok.A kérdező szerint a bajor tartomány szinei miatt lett ez a márkajel.

Pedig:
BMW eredeti logója egy repülőgép légcsavarját ábrázolja pörgés közben.

Függetlenül attól, hogy a gondolat zseniális, tökéletesen kikopott a köztudatból az az utalás, ami miatt használni kezdték, vagyis hogy emlékeztessen a cég repülőgép motorok gyártásában betöltött szerepére, amiről manapság szintén nem hallani.
Dátum: 2008.11.28. 16:26:44
Milyen családba tartozik a pitypang?

mákfélék
rózsafélék
fenyőfélék
almafélék

A pitypang a fészkesvirágzatúak családjába tartozik, évelő növény. Hosszú karógyökere van, kacúros levelei, virágzás után szőrbóbitái, amik a szél hátát meglovagolva terítik be a kertet és a környező vidéket. Nevezhetnénk akár a környék bikájának is, mivel magtermése átlagosan 3000 körüli – növényenként! Mezőgazdasági területeken ugyan nem szoktak ilyen elismeréssel adózni felé, mivel más évelőkkel együtt megnehezítik a takarmánytermesztést, így a lucernásokban, vörösherés területeken.

A kérdés feltevője szerint a mákfélék a helyes válasz.

Mákfélék

(növ., papaveraceae), kétszikü család a mákképüek v. mákviráguak rendjében. Egy vagy többnyári, sárgával v. fehérrel tejelő füvek v. kórók. Levelök váltakozó, virágjok hiánytalan a hosszu nyélen magános v. ernyős. Kelyhök 2-3 levelü, lefeslő: szirmuk 4 v. 6 nagy, széles, nyeletlen, élénk szinű hamar lehulló. Himjök sok, termőjük egy, belső, 2 egész sok levélből alakul, egyrekeszü, de tökéletlen rekeszfal van benne (mákfej léce) s ezen fejlődnek a magvak. Magjok számtalan, apró, kissé veseforma, a héja kérges, a mag bele húsos, olajtartamu, az alapján a picike csíra van. Mitegy 60 faja az É-i mérsékelt földövön él, kivált Európában és É.-Amerikában. Jó nagy részök officinális. Magjokból olajat sajtolnak. Ide tartozik a pipacs, tülökpipacs, vérehulló, Eschcholzia, Sanguinaria és Argemone.
Dátum: 2008.11.27. 15:50:33
Idézet: Xanthippé - 2008.11.27. 06:00:13
Ma kaptam egy rasszista kérdést. Nem jelöltem be rossznak, mert eszembe sem jutott hirtelen, hogy az legyen a válasz, ami.

Kék, piros, sárga, rózsaszín, mi az? (Vagy vmi hasonló sorrend).

Válasz: cigányasszony ünneplőben.

Van vki, aki lektorálja a kérdéseket, mielőtt forgalomba kerülnek? Mi jöhet még? Sárga csillagot is fogunk osztogatni megint? Itt nincs helye cigányozásnak, bizonyos népcsoportok negatív megítélésének.
Kaptam egy másik kérdést is, ami tartalmában nem is lett volna rossz:

Ki volt a munka hőse?

Lenin
sztahanov
trockij
szta'lin

Most már csak azt nem értem, a Lenint miért írta nagy betűvel, s ezt miért nem érdemelte meg Trockij, Sztahanov gyári munkás , a generalisszimuszról nem is beszélve...


Érdekes amit írsz.Sárga csillagozol,aggódsz bizonyos népcsoportok negativ megitélésének bekövetkeztétől.De kiakadsz azon hogy az emberiség egyik legnagyobb tömeggyilkosának nevét kis betűvel merték írni.

A "kulákság teljes felszámolását" Sztálin nem csak gazdaságilag és politikailag, hanem fizikailag is értette: a kollektivizálás során 11 millió kulákot telepítettek ki, akik közül több mint egy milliót megöltek. 1930 és 1932 között Ukrajnában az önálló paraszti osztály megsemmisítése következtében hatalmas éhínség tombolt, emberek százezrei (újabb kutatások szerint milliói) haltak éhen.

Valahogy nekem is nehezemre esne nagybetűvel írni a nevét.Főleg ha a Magyar katonák ezreire gondolok akik soha nem térhettek haza a Gulagról.
Elnézést mindenkitől,de ezt le kellett írnom.
Dátum: 2008.11.26. 19:22:53
Travian s5 szerverén láttam egy linket.Elolvasgattam a kezdőoldalt,megtetszett regiztem és azóta játszok.
Dátum: 2008.11.26. 15:36:21
Idézet: Sir Ny - 2008.11.26. 15:12:12
Milyen magasságban robbant fel a Little Boy?
680 m
280 m
580 m
480 m

???


Szerintem így speciális kategóriába lehet sorolni a kérdést.Mellesleg a helyes válasz nem szerepel a lehetőségek között.

Hatvankét éve, 1945. augusztus 6-án az amerikai hadsereg Enola Gay bombázógépe bevetette a Little Boy nevet viselő atombombát Hiroshimában. A robbanás mintegy 16 ezer tonna dinamit robbanóerejével ért fel, alig egy perc alatt a földdel egyenlővé tette a japán várost. Történészek jegyzetfüzetei szerint az emberiség ettől a perctől kezdve lépett a nukleáris háború mezejére. E napot 1978-ban A nukleáris fegyverek betiltásáért folyó harc világnapjává nyilvánították örök emlékeztetőül.

A négy tonnás atombomba hozzávetőlegesen 600 méteres magasságban robbant, porrá égetve több ezer embert. Becslések szerint 70-80 ezer ember a robbanás pillanatában életét vesztette, egy 1,6 kilométer sugarú körben minden megsemmisült.
Dátum: 2008.11.26. 08:35:22
Idézet: Kagemusha - 2008.11.26. 08:13:04
Idézet: Mucmuc - 2008.11.26. 01:27:33
Melyik században jött éltre Hódmezővásárhely?
11. században
15. században
17. században
13. században


létre

Egy város létrejön? Nem inkább alapítják?


A VIII. század végén főleg nomád néptöredékeket és a bolgárok elől menekülő földművelő és állattartó szlávokat találtak az itt letelepedő magyarok. Anonymus krónikája szerint a Körös-Tisza-Maros között Ond és fia Ete nemzetsége telepedett meg.
A tatárjárás előtt ezen a területen már 7 templomos falu létezett. A tatárdúlás után újabb falvak nőttek ki a földből, melyek a török pusztításnak estek áldozatul. E falvak területeit később Hódmezővásárhelyhez csatolták, ezzel a város határa óriásivá növekedett. A régészek közel 20 középkori falunak, illetve templomnak a helyét találták meg.
A várossá fejlődés a XV. század közepére tehető, amikor Hód, Vásárhely, Tarján és Ábrány egykor különálló kis falvak összeolvadtak és létrejött az Alföld egyik jellegzetes nagyhatárú mezővárosa.

De itt mégtöbb információ található:
http://www.hodmezovasarhely.hu/oldal-a_varos_tortenete-27
Dátum: 2008.11.25. 18:31:53
Lengyelország,Franciaország,Belgium,Hollandia és még lehetne sorolni mely országokat rohanta le meglepetésszerűen,de Ausztria nem tartozik ezen országokhoz.Ausztria az Anschluss során kerűlt Német kézre.

Az Anschluss Ausztria Harmadik Birodalomhoz csatolása volt a náci uralom alatt 1938-ban.

Ez az esemény volt az első lépés Hitler régi álmában, a Harmadik Birodalom kiterjesztésében, amely megelőzte a Szudéta-vidék Németországhoz csatolását és Csehszlovákia megszállását 1939-ben, és végül Lengyelország megtámadásával a második világháborúhoz vezetett.
Dátum: 2008.11.24. 14:34:10
május 7. * Reimsben a németek aláírják az előzetes kapitulációs okmányt.
május 8. * A 8-áról 9-ére virradó éjjel aláírják a Németország feltétel nélküli kapitulációjáról szóló okmányt. Európában május 8-a, a Szovjetunióban május 9-e a győzelem napja.
A második világháború az emberiség történetének legnagyobb fegyveres konfliktusa volt. Ázsiában 1937. június 7-én kezdődött és Japán kapitulációjával, 1945. szeptember 2-án ért véget. Európában 1939. szeptember 1-től 1945. május 8-ig tartott.
Dátum: 2008.11.24. 13:13:00
Hazánknak nem lenne szüksége az EU-s tagságra,ha az állítólagos politikusaink,és cimborái nem nyalnának állandóan bizonyos hátsófeleket.Az EU-nak azért kellettünk mi Kelet-Európaiak,hogy az ő többletárujukat legyen hova bepréselni.Akár olyan áron is hogy az adott ország gazdaságát lezilálják.

-Ahogy tagok lettünk rögtön jöttek a munkahely megszüntetések.
cukorgyárak bezárása,Határőrség szétzilálása stb.
-Nem kellene behozni mindenféle élelmiszeripari terméket amit a saját határainkon belül is megtudunk termelni.Ezzel is munkát adva az itthoni termelőknek,és növelve az államkassza bevételét az adók befizetésével.

-Ugyanúgy megadóztatni a multikat is mint a hazai cégeket.
-Ja,és kicsit komolyabban kéne venni a Magyar találmányokat.Pénzt adni a megvalósításához,itthon gyártani és utánna eladni világszerte.Egyből nem lenne olyan gyengécske a Forintunk és a gazdaságunk.

De mondjuk ez csak az én naív kis véleményem.
Oldal: 123456789