Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2011.08.25. 12:50:23
Idézet: Craslorg - 2011.08.25. 09:00:53
Az előző eventen volt, akinek bőven 100 csata fölött esett. Aki itt 10-15 csata után kapott, az mákos és büszkén feszít

Csak a példa kedvéért jelen állásom V3-on:
Legyőzött sárkányfattyak: Összesen 127 db...
... 0 relik...
No majd a nagy számok törvénye...
Meg ha a köv körökben is meg lehet találni őket, akkor 99,9999%, hogy meg lesz az a két új.
Dátum: 2011.08.24. 10:27:46
Mi köze a Pilonaktiválásnak a Szövetségi épület építéshez?
Nem kap senki Szerencsét TÖ, SzÖ, stb. fejlesztésért.
Itt miért kellene?
Az event végén ettől függetlenül adnak Szerencsenövekményt.
Dátum: 2011.08.24. 10:23:02
Akkor viszont lehet, hogy a Xenókhoz hasonlóan turbózni kellene a Spekit?
Nálam kb. stimmel...
Dátum: 2011.08.24. 10:20:32
Nálam felezi.
Te sem kalkulálod azt, hogy 2!!! CsP után kapsz TP-t, de MOST csak 1-ért kapsz vadászLE-t.
Dátum: 2011.08.24. 10:19:35
A 2 CsP-ből 1-et kapsz vissza úgy, mintha levadásztad volna.
A másik CsP-t az event végén az akkorra elért szinted alapján számolják el szintén vadászatként számítva.
Így azért már kicsit más, nemde? ;-)
Dátum: 2011.08.24. 06:44:49
... vagy csak nagyon-nagyon-nagyon elfoglalt az Event és a Szövetségi küldetések indításra alkalmassá tétele miatt... ;-)
Dátum: 2011.08.23. 11:21:38
Ez új. Keresgélem, de se a VÚ-ban, sem a Wikin nem találok olyat, hogy a NYERTES nyereményét befolyásolná az ellenfele Prémstátusza... :-X
Kieg.: vagy akár a nyertesé...
Dátum: 2011.08.23. 11:08:09
A Prém SEMMILYEN szinten nem kavar be. A nyereményt NEM csökkenti a prém, csak a vesztes oldalon.
Ez azonban a küldik esetében még érdekesebben alakul, mert prémmel csináltam meg a 100 LE vesztést úgy, hogy "csak" 26-ot írt jóvá, mint bukta (1/5-e a valósnak), oszt a küldi így is teljesült. Tehát NEM számít a prém a LE vesztéses/nyeréses küldetéseknél.
Dátum: 2011.08.23. 07:57:08
Idézet: BlackSheep77HUN - 2011.08.22. 18:14:39
Ugyan az a szintkülönbség lesz/volt mit egy TK-s ellenfél esetén!

No de az sem épp mellékes, hogy hányas szintű Térkapuból fog előjönni a drága? :-P ;-)
Dátum: 2011.08.18. 21:22:39
A jelenleg futó szabályok szerint az eventen kapható max 5%-os Fertőcsökkentés nem vihet 5% alá.
Tehát 7%-ról csak 5-re fog leesni amikor átveszed. Sajnos...
Én is merengem a pontos taktikámon, mert engem is érint. MOST 13, de sííímán 10 alá csúszhatom, ha "elszállok", pl. mert TOPlisa esélyes kezdenék lenni... :-X
Dátum: 2011.08.18. 19:38:50
Az Event KÖZBENI taktikáról beszéltem... ;-)
Kieg.: Egyébként finoman lehet taktikázni a TÖ elosztással is PONT ahogy leírtad.
Anno így sikerült 2 pontot növelnem egy kisebb tulajomon, miközben csak 1-et csökkent a TÖ összbevétel. 8-)
Dátum: 2011.08.18. 19:13:59
Viszont rémlik valami...
Nem az volt, hogy visszakapta valaki a 2 CsP-t, ha veszített?
Meg mernék esküdni rá, hogy ÉN visszakaptam... Hmmm...
Dátum: 2011.08.18. 19:07:18
Idézet: Miklós - 2010.10.13. 15:24:35
Idézet: Yasmina - 2010.10.13. 14:37:38
Miklós: véleményed szerint melyik tábor jár(t) jobban, az aki töltött vagy az aki drakón-t ölt?

Ezt döntsétek el ti, a rendszer annyit csinál, hogy kiszámitja, ha a CSP-ből vadásztál volna, mennyi LE-t kaptál volna, hozzáadja a töltött LE-t, levonja azt, amit már az öléskor megkaptál, és ebből fejleszti a tulajdonságokat (kicsit felülről becsülve).

Az irányitott vadászat alapértékét vesszük figyelembe a számításnál, nem turbózzuk.

Igen, a jutalom mértékét az esemény végén számoljuk, tehát azzal nem tudsz trükközni, hogy nem veszed át rögtön, lépsz pár szintet, és akkor többet kapsz.

A karemium csapdát nem vesszük figyelembe.

Miklós ezt az 5% alá nem megy dolgot meg tudod erősíteni vagy cáfolni?

A fertőzés jutalommal a fertőzésed nem megy 5% alá, ez a Zarknodnál is így volt.

Tévedtem. NEM extra jutalom az azonnal visszakapott LE egy Drakónölést követően...
Kieg.: Ergo nem érdemes veszíteni... :-S
Dátum: 2011.08.18. 18:53:10
Szerintem igen, mert emlékeim szerint Miklós KÜLÖN kiemelte anno, hogy az a pici bevétel nincs is belekalkulálva sehova. Némi azonnali "fájdalomdíj". ;-)
Kieg.: Tévedés. A bizonyíték lejjebb...
Dátum: 2011.08.18. 18:42:49
Sebaj. ;-)

Valaki kérdezte az Event közbeni taktikázást... LEHET taktikázni (és én meg is tettem/teszem).
HA nem a TOPlistára megy valaki, akkor érdemes lehet csak addig ütni egy 10 napos fázisban, amíg a kívánatos cuccok be nem esnek. Ez attól is függ, hogy ki mennyire hajlandó "begyorsulni" a szintlépéssel CsP-ért (pl. POKok CsP iszonya).
HA valaki közel van az event vége felé a szintlépéshez, akkor érdemes ráhajtani vagy normál életvitellel, vagy Aktiválásokkal. A kulcsmondat már elhangzott: "Az event végi szinted alapján számolják el a TÖ növekedés alapját képező LE bevételt a befeccölt CsP-ből. ;-)
HA valaki nem akar "elveszíteni" Fertőcsökkentést az 5%-os küszöb miatt, az vegye figyelembe az Event végét a szintlépéseivel és álljon le 10%-nál. Nem biztos, hogy ér annyit... :-X
Kieg.: HA aktívan eventezik valaki akkor AZONNAL áljon le a TÖ növeléssel (főleg Mági és Egészség tekintetében), hogy minél optimálisabban kapja a tápot Speckó váltás nélkül. Ez is nagy szó ám, mert kissé sokba kerülne kavicsban, vagy időben a váltogatás.
Kieg.2: szívesen látok egyéb ötleteket és kritikákat. ;-)
Dátum: 2011.08.18. 18:29:55
De jól áll neki...
Egyébként köszönet mindkettőtöknek a válaszért.
El is felejtettem, hogy PP-ért is lehetett aktiválni...
Dátum: 2011.08.18. 18:14:24
Azóta Esszencia figyelembe lett véve. Menet közben fog esni, ha jól értettem.
1 valami homályos csak. Illetve 2.

1. Ultraspec értéke számít? Turbózva veszik figyelembe, ha nem maxos?
Enyhén költői kérdés, mert a biztonság érdekében az event vége előtt úgyis megturbózom, oszt úgy veszem át a jutalmat. ;-)
2. Krites és Kábítós ismétlők működni fognak-e kvázi CsP-ért a Drakónokon?
Enyhén költői kérdés ez is ismét, mert úgyis kiderül az indulás után gyorsan. Legfeljebb akkor gondolom újra a Küldioptimalizálást a helyzet függvényében.
Dátum: 2011.08.17. 11:37:07
Gyanítom, hogy mindenkinél.
Mivel a TK50. óta sem panaszkodnak a relatíve alacsonyabb TÖ-sök a szövinkben (pedig az erőseknek is izmos a lény), ezért arra jutottam, hogy LEHETSÉGES az, hogy "manómodullal" dolgozik a Térkapu, azaz kihívó karakterhez generál lényt és nem fixen azonos az azonos szintűeknek. Ezzel szemben X Epi a gyengének kemény, az erősnek nem annyira (fix értékekkel bír)...
Ez azonban csak feltételezés.
Kieg.: Elkéstem, de látom ez mégiscsak tény (manómodul), nem csak feltételezés. ;-)
Dátum: 2011.08.17. 09:24:41
Idézet: Barbey - 2011.08.17. 08:55:26
... Kérdem én kinek rossz az hogy ki tudja hozni valaki a játékból a legtöbbet...

EZ még senkinek. Ettől erős az illető (én is) és bármit csinált/változtatott eddig a JV ez így is marad, mert az okos játékos legfeljebb taktikát változtat és erősödik tovább. MAXIMUM lassabb ütemben folytatja az elhúzást. Tőlem "megdögölhet a tehenem". Legfeljebb átállok disznyópásztorkodásra. :-D ;-)
Dátum: 2011.08.17. 08:41:21
A gond csak az, hogy a jól, taktikusan és optimálisan játszók zöme "büntetésként" él meg minden olyan kezdeményezést, ami csökkenteni próbálja azokat az anomáliákat amik irtózatosan lassítják a játékot, óriási különbségeket generálnak karakterek között. Pedig az eddig megszerzett előny nem vész el. Mégis tragédiaként élik meg sokan azokat a változtatásokat, amik (talán) segítenek abban, hogy ne csak 50-100 szuperotimalizált (de jól fizető) játékosnak legyen élmény a VÚ PvP szinten IS és ne szaladjon messzire minden a játékba belekóstoló amint meglátja, hogy mibe kerül pl. egy Bajnoki esélyesség (idő, pénz). Persze mindez csak akkor fontos kérdés, ha PvP szinten valaha is szeretne a JV kiegyensúlyozottságot... :S