Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2011.10.14. 08:01:49
BVUV - UV - Bajnoki viadal utolso vérig...
Egyébként egyetértek.
Ezt is lehet finomhangolni, de ne fárasszátok vele magatokat. Cras-al értek egyet, ez nem közeljövős ötlet. Talán ha népszerű lesz, akkor majd terítéken maradhat.
Dátum: 2011.10.14. 07:57:19
Többé-kevésbé egyetértek.
A javasolt rendszeremben NEM a szintkörnyezet méretik meg (igaz, de arra ott a sima bajnoki), hanem a TÖ felépítési hatékonyság és a Szakértelemháttér.
Talán erre is kíváncsi valaki, valakit érdekel az ereje egy ilyen környezetben is. Ennyi.
Nekem a jelenleg élő BVUV szabályrendszer is elfogadható, sőőőt kifejezetten tetszik. Jobban, mint a "sima" bajnoki (még az övbüntetésekkel együtt is).
Kieg.: Ez csupán egy ötlet, aminek (szerintem) ez a legjobb helye, mert ábszolúte a BVUV-re épül. Csak kissé tovább mentem...
Dátum: 2011.10.14. 07:03:25
Lehet vitatkozni "büntetőkről", "nerfekről", de én inkább ötletelek más téren, mert ezt érzem járhatóbb útnak.

ŐRÜLT ÖTLET(?)

Bajnoki variáció ötletvázlat

1. Kategóriák:
A nevezők TÖ szerint kerülnek csoportokba (pl. 50-250 ugrásokkal attól függően, hogy alacsony, közepes vagy magas a TÖ összeg).

2. Felszerelés:
1. szintű fegyver, pajzs, vért és 3. szintű varázslat.
Relikviák, gyűrűk és nyakláncok nem érvényesülnek. (szintkülönbség probléma csökkentése miatt)

3. Életerő:
Egészség tulajdonságból és az induló szintjétől független szorzóval számolódik. (szintkülönbség probléma csökkentése miatt)

4. Állatok:
X szintűre redukálódnak egységesen, így kiüthetők lehetnek 1 mérkőzés közben ha a vonatkozó szakértelmeket hatékonyan tudja valaki használni. Az állatfelszerelések nem érvényesülnek. A következő menetre felgyógyul minden állat.

5. Lefolyás:
Az BVUV-s szabályok szerint.

6. Szövetségi épületek:
Nem érvényesülnek.

7. Egyéb hatások:
Bajnoki övek nem vagy csak minimális hatással vannak a mérkőzésekre.

Jól látjátok. Ez a típusú Bajnoki Szakértelem centrikus és a TÖ kő-papír-olló elv alapján méretik meg.
Előnye továbbá az, hogy nem jellemző a lyukas, célponthiányos kategória.
EZ valóban különböző lenne az eddigi bajnokitól és SOKKAL színesebb, új arcokat 1 kategóriába összehozó rendszer lenne.
Talán jobban is méri egy karakter erejét, ha (szinte) semmi szerepe nincs a szintjének a megmérettetésben. (a szinttől azért függ pár dolog még, de ez már csak minimális hatással van a küzdelmekre)
Hogy azok nyernének akik eddig is? Biztos ez?

Vélemények?

Kieg.: Morzkod-tól átvéve - a TÖ-ből levonandó a Mágia tulajdonság kategóriába sorolásnál. A küzdelem szintfüggő módosítói egalizálódnak kategóriákon belül. (THX)
Dátum: 2011.10.12. 21:45:27
Ja néztem nagyon... Még nem olvastam. Töröljem?

A többivel egyetértek.
Tényleg erős nerf az "összeadódó bünti" előny nélkül.
Ha az a cél, hogy új Bajnokok is legyenek, akkor csak tovább kellene erősíteni a különbséget a két Bajnoki között. A szövibónusz kiiktatása megencsak egy jó ötlet lenne. Támogatom.
Mi lenne, ha ki-ki meccs lenne az UV, azaz az állatok nem játszanának akkora szerepet?
'Setleg megvalósítanák a kategórián belüli "egységes felszerelés"-t?
A célnak annak kellene lennie, hogy KÜLÖNBÖZŐ legyen a két Bajnoki, azaz egyszerre ne lehessen esélyes valaki mindkét Bajnoki fajtában.
Nehez-nehez...
Dátum: 2011.10.12. 15:44:03
Fogd fel úgy, hogy "szelíden" noszogatnak azzal a háttérérzettel, hogy "mennyé mán a köv korosztályba, me' ciki vagy a tinik között", meg "öregróka, te mán bizonyítottál, oszt aggyá esélyt másnak es".

Egyébként az aki a maximumot akarja kihozni a Bajnoki övből (max mennyiségű öv - max övből adódó TULplusz) az csak az egyiken indul mindig (különben rohamosan rontja az esélyét az övre, ha mind a kettőn indul és nyer).
No én nem fogom magam kizárni egy ekkora buliból csak ezért, mert SOKKAL izgalmasabb meccsekre számítok mint a sima bajnokin. Mit nekem a tizenakárhány öv, ha az élménytől ütöm el magam a Bajnokik optimalizálása miatt. Csak nehogy sokat nyerjek, mert akkor hamar kiesnék és akkor hol marad a játék egyik (most már két) színe?
Dátum: 2011.10.12. 13:53:04
Értem mindkettőtöket. No de a meccs addig megy, amíg valaki 0-ra nem kerül.
Ekkor MINDENKÉPP a Kivégzés szakik közötti különbség dönt, nemde?
Jav.: Illetve, ha mindkettő használhatná, mert Kiv*5 alá került a másik is...
Kieg.: Hmmm... Pontosítanék. Becslésem szerint JELENTŐS sebzéskülönbség, vagy ÉP maradvány különbség esetén majdnem bizonyos, hogy nem fog beleszólni a Kivégzés. No de pont ezt írtátok ti is...
Aaaaz biztos, hogy izgalmas lesz...
Dátum: 2011.10.12. 13:41:14
Örömteli hír, hogy a POK téma új otthonra lelt.
A kérdésem még mindig az a nagyközönség felé, hogy más is szimpla Kivégzéspróbának látja az új Bajnokit?
El lennék keseredve teljesen...
Dátum: 2011.10.12. 13:13:27
Tényleg...
Ha a Kivégzés is számít, akkor mi fogja meggátolni azt, hogy sima Kivégzés szaki próbává váljon az egész?

Kis ÉP + NAGY Kivégzés - mindegy mennyi Bajnoki öv (mert nem számít semmit a TULmínusz ennél a kombónál, sőőőt...) = BVUV Bajnoki cím

Ugye nem ez lesz a jellemző képlet?
Dátum: 2011.10.12. 12:53:17
JÖHET!
Imádni fogom, mert "reálisabbnak" ígérkezik, mint a "lovagi" hangulatú eddigi fajta.
Kieg.: Addig még igyekszem feltornázni az 1-es Kivégzésemet (51. szint), mert VÉGRE látom értelmét...
Dátum: 2011.09.22. 13:24:01
V3-on is esett 1 nálunk...
Dátum: 2011.09.20. 13:46:55
V3-on semmiképp nem jobb a Vámpírfókusz (Gy/V korlát, napi korlát, stb.).
A FŐ különbség mégis a Questor javára az a +10 Lélekszívás...
Dátum: 2011.08.29. 19:33:36
Múltkor ott volt...
Dátum: 2011.08.29. 19:30:59
3.-ban max 3db Térkifordító, HA jól értelmeztem a régebbi Hsz-eket. ;-)
Dátum: 2011.08.26. 15:20:46
Hmm... Csúszik a Bajnoki megen?
Dátum: 2011.08.26. 13:10:33
Az volt.
A hordagyőztesek is azt kapták és elég volt 30x(?) aktiválni hozzá. Vicc.
Vagy a hordás győztesnek erős, vagy a Toplistásnak túl gyér ez a plecsniérték. Szubjektív véleményem szerint mindkettő fennáll.

Barbey. Köszönet. Te értelmesebben, érthetőbben írtad le, mint én a helyes megfejtést. ;-)
Dátum: 2011.08.26. 12:53:09
Ne offoljunk! :-P (köll az LGY most másra, de nagyon + Alvariel miatt a PP beállítás nem optimális EH-ra és nem épp Portyában állok jól a hölgynél + ... és még sorolhatnám. Mondjuk jól áll a horda, ezért lehet, hogy megelégszem helyzetoptimalizátorként és eventmániásként egy erős részvétellel... Mondjuk amikor megtudtam, hogy Katalizátor esik, akkor kapartam a falat, mert az indulás reggelén sütöttem ki a kutat és el is toltam szééépen a LE-t az Elementárisra PONT az event miatt. :-@. Sebaj, olyan sokat úgy sem jelent 1. ;-))

Idézet: Bpetya75 - 2011.08.26. 12:14:15
Csp veszik, LE marad. Az első két nap néhányszor pofánb@sztak, úgyhogy Pepe tuggya

ÁUCSH! Akkó inkább nem próbálom ki...

Idézet: Red Demon - 2011.08.26. 12:02:26
Azt üzenték nekem, hogy ameddig megy az event ne húzzak tul. összeget, mert akkor kisebb lesz a jutalom. Ez igaz? mert nekem húzni kellene az Ép egy kicsit meg most járt le a spec újra használás.

Már csak azért is, mert ha növeled (sokkal), akkor többe kerül a köv szint, ergo kevesebbre jut az event végi LE bevételedből. Főleg azoknak érdemes leállni a TÖ növeléssel, akik sokat szeretnének MINDEGYIK tulajukon tolni.
Volt egy javaslat régebben, hogy ne legyen automata szétdobás, hanem 50. szintű V4 mintájára SK lehessen széttolni. Az se lenne butaság, de pl. én kifejezetten bekalkuláltam ezt az eventjutalmazást a TÖ fejlesztésembe. Lehet alkalmazkodni ehhez is. ;-)
Dátum: 2011.08.26. 12:00:49
Valahogy nem akaródzik vadászni... Pedig VF-es vagyok... Kifordult ez a világ...
Dátum: 2011.08.26. 11:52:15
Értem. Habár nem az ÉP-m szokott bajban lenni (vakítás, hogy ne üssön vissza + kicsi sebzésű fegyver, hogy kevés jöjjön vissza + Regencucc + erős állatok intézik a lényeget). Aktiváló LE hiánnyal küzdöm leginkább. Van valakinél egy kevés "kölcsönbe"? :-P
Dátum: 2011.08.26. 11:39:34
Még nem sikerült vesztenem, így nem tesztelhettem - Most nem úgy mükszik a rendszer, hogy vereség esetén visszakapod a 2 CsP-t és az AktiválóLE-t?
Kvázi "visszaverték" a kísérletet mielőtt megtörténhetett volna. Ebben az esetben csak ÉP és VP kár keletkezik.
Múltkor mintha így lett volna...
Dátum: 2011.08.26. 10:53:50
A'sömmi!
Jelen állásom V3-on:
Győzelem 139.
Az előző eventen már összeszedtem az akkor nyerhetőt így a Relikstatisztikám most ebből a 139 menetből: 0 új relik.
Ja, és 0 dukátitóka.
"Halad" ez... ;-)
Ha úgy épül fel a Relik nyerési szitu, hogy amikor bejönne az esély, akkor dob a lehetségesek közül (a meglévőt is beleszámolva), akkor elég peches vagyok ebben az "anti-oroszrulettben". :-P
No de messze még a vége.
Egyébként kíváncsi leszek a Toplistások nyereményére. Brutálnehéz felkerülni rá az eventen kívülről hozott LE nélkül (én sem hoztam be), mert vagy kevés a LE, vagy kevés a CsP hozzá (ha vadászol, akkor csökkented a max lehetséges aktiválási lehetőséged, azaz marad a küldipörgi, lélekkút, kvízkérdés dobás, stb. a CsP takarékosság érdekében). Igazán megérdemelnének a Tolistások egy kicsivel erősebb jutalmat, mint az X (röhejesen kevés) aktiválást produkáló hordaverseny győztes csapat tagjai. Pl. 20 dukát 10 helyett?
Kieg.: Isten Kardja megmondta a "frankót". 10 pont. Egyfajta matekverseny jó hogy van a VÚ-ban, de ritkán izgalmas tőle az élet. :-P