Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2013.01.03. 14:42:53
Csak azt hittem, hogy egyenlő...
Node hinni a Végzet templomá... Mindegy...
Legfeljebb visszakörmölöm a lobbilistámra... :-X
Dátum: 2013.01.03. 11:36:09
Nyitólap Hírek:

"Az új évet egy új versennyel kezdjük a Végzetúr online szerepjátékban: ma indul az előregisztráció az új 4-es világra!
Regisztrálj Te is, indíts azonnal egy 60. szintű Végzeturat, ossz el 25 millió lélekenergiát úgy, ahogy akarod!
A legjobbak a verseny végén karakterüket továbbvihetik más világokra, és a játékot ott folytathatják. A szabályokat részletesen itt olvashatod. Regisztrálni már a mai naptól lehet, a világ pedig 1 hét múlva, csütörtökön 10 órakor indul. Mindenkinek jó játékot kívánunk!"

10 pontotot nekijük! Veszem is ki a lobbytémáim közül az ELŐregisztrációt...
Juteszemvan...
Jelzem, hogy az eddigi egyeztetések alapján az INKUBÁTORHÁZ mán megen "Smaragdos" lesz...
Idén lesz 3 db 60-as. Legfeljebb a kövön váltunk.
Dátum: 2012.12.21. 09:55:24
Bug. Nem működik, vagy csak nem látszik.
Jelentsd a "Segítség" gomb alatt....

Vagy 0-ás a szakid (vagy nincs még a Fájdalomtűrés AF képességen pontod).
Az ékszerek bónusza maximum annyira fejti ki a hatását, amekkora a szakértelem.
/kieg.: Az utóbbi téves info, lásd alább /
Dátum: 2012.12.20. 11:44:46
:-D TUDOD, hogy nálunk NEM számít a véleménykülönbség. Az számít, hogy ki mennyire hajlandó szövibarát módon IS játszani. Te ezen a téren is maximalista vagy.
Feltételezésed a felvételi esélyeidet illetően tévesek. :-P ;-)
A VT titka össz-vissz az optimalizáció. Aki utálja a taktikaidegen, kevés LE-s TP-t, az "összevon" küldiket. Pl. 1 füst/nap alatt teljesíti a 10 sajtolás / 50 vadászat / 3 Szerencse / 5 állatelfogás / stb., és/vagy X portyaTP / 3 háborús portyagy. / stb. küldiket, ráadásul optimális esetben az 1 napon X TP is beleférhet. Ezzel a módszerrel a hátrányos oldal eltörpül a nyereséghez képest. Külön napokban letudva egyet-egyet no aaaaz tényleg betesz a karinak.
Kieg.: Gigatesót SEMMILYEN mértékben nem érdekli a TP (ebben igazad van), ergo messze sem ez akadályozza a sorok többségének teljesítésében (a VT-t csak szupeszerencsés esetben teljesíti, tudja teljesíteni - gyanítom, hogy nincs egyedül...).
Dátum: 2012.12.20. 08:19:51
Ezt ölég rossz vége felől közelíted meg volt szövitársam/harcostársam és remélem még mindig barátom (régen is nagyokat szócsatáztunk... :-P), de lássuk a TE szemszöged felől a kérdést.
Számít a szint a VT-nél, DE mondok pár tényezőt, ami kizárja a teljesítést: időhiány (heti 1-2-3x 1-2 óra ölég szorossá tud tenni pl. egy 15 esszenciás, belépéses, manaregenes, stb. küldit), pénzhiány.
A magas szint MAXIMUM könnyít a teljesítési lehetőségen, de nem annyit, hogy az "félkézzel" megtörténjen. Ráadásul ennél erősebb tényező, hogy mennyire erős TÖ és SzÖ tekintetében a SZINTKÖRNYEZETÉBEN. /No Gigatesó nem éppen... :S/
Mi köze a Szingulárisnak, vagy a TP "érzékenységnek" a kérdéshez? Jaaa..., hogy a szuproptok esetleg így letudhatnak pár TP mentes sort. A szuperoptok TÚLNYOMÓ többsége sorvégjutalomtól függetlenül teljesít annyi templomot, amennyit csak tud (vagy az "erőseknél" te alig látsz VT medált? :-O).
Abból a szempontból is rosszul közelíted meg a dolgot, hogy idézem:
...ne várj a nem akaromért jutalmat....

AKARJA (legalább 1-2 sorral többet, de...) és FIZETNE érte (ugye feltűnt, hogy nem kaviccsal? Vajh m'ér?) Te tényleg nem érted? :-O
Aki teljesíteni tudja az egészet, az nem fog pl. AFp-ért cserélgetni.
Ez egy szimpla, TÁPMENTES, élményfokozó javaslat.
/Kieg.: Ugyan Gigatesó szövitársam 2 éve, de objektív próbálok maradni. Mellesleg tényleg vannak "furcsa" ötletei - egyetértünk :-X, de az ilyesmik mögött gyakran bújik meg más, esetleg méééég érdekesebb ötlet tapasztalatom szerint. ;-)/
Dátum: 2012.12.19. 13:25:03
+ mivel eltörpülnek a sorvég jutik a végjutalom mellett (templomról templomra), ezért még a "tápvédő" egyesület tagjainak sem lehet számottevőbb kifogása a dolog ellen (pláne ha még AFp-be is kerül). :-P
Kérdés, hogy mikor és milyen formában tudná megoldani a Behó.
Mindenesetre megoldás lehet egy erre kihegyezett Mágikus formula is. :-x
Kieg.: Bevésve. Kösz a (közvetett) tippet Gigatesó.
Dátum: 2012.12.18. 13:41:09
NEEEEE!
60-as V4 és Xenó+Kufár közel 1 időben?
Oda a pörgés. Helyette "félaktivitás" itt is, ott is, vagy felejtős az egyik...
Kieg.: Mondjuk szubjektív probléma(?). Mindegy. Meglátjuk mi lesz ebből, mit hogy tudok szervezni...
Dátum: 2012.12.18. 11:20:20
Én sűrűn adtam fel csekket befizetés okán és a tapasztalatom az, hogy egy pénteki feladásnál NINCS rosszabb szitu.
Könnyedén el tudja érni a posta a 6-7 napos csúszást ebben az esetben. ;-(
Hétvégén valahol "lefagynak" és valamiért igen lassan engednek fel. :S
Egy hétfői-keddi feladás esetén volt már, hogy 2 egész napra rá már meg is érkezett a csekk a célba.
Kieg.: Kipróbáltam Cras "OTP-nél készpénzzel" javaslatát és TÖKKKÉÉÉletesen bevált (THX Cras).
Előnyök a postához képest: Nem kell csekket körmölni (1x leírod a kívánt adatokat és megmutatod az alkalmazottnak, amit Ő pötyög be). Picit rövidebb várakozási idő (azért itt is vannak csúcsidőszakok). A pénz AZONNAL megjelenik a Behó OTP-s számláján (innentől csak rajtuk múlik). Nincs kezelési költség.
Én "áttérek" erre, ezt javaslom neked is.
Dátum: 2012.12.18. 08:20:22
Én nem panaszkodom, mert NEM AH-s cuccokért pörgetek elsősorban.
Nálam ez taktikai elem. Eventtartalék, VT több küldijéhez kell/segít (forgass..., Kristályitóka, stb.), Dukát és AFp extraforrás, stb..
Pl. a 0,1 AFp itt "lent" SOKKAL erősebb jutiértékű, mint "fent". Nekem többet hoz, mint akár egy Bölcsességpajzs +2%.
Vettem a fáradságot és kiszámoltam. Igenerőőős... :-X
Kieg.: Ha csak 1x esik 1 szint alatt, akkor "csak" +2%, de nem ez a jellemző.
Dátum: 2012.12.18. 08:02:44
Rendszeresen pörgetem.
Érzésem szerint folyamatosan finomhangolják az esélyeket, mert egyre ritkább az R és az UR-ekből is egyre "kisebb" értékűek esnek. Pl. egy AH-s relik kiesésének esélye valszeg igenerősen kisebb lett (másokat is figyelve), mint a bevezetést követő 1 hónapon belül volt... :-X
Nekem még nem esett AH-s, de sebaj. Mindig másra lenne szükségem. Most pl. KIFEJEZETTEN örülnék egy Zöld kristályitókának, mert sajnálom rá a LE-t, de nem és NEM... ;-(
Mondjuk még van jópár napom a VT-ből (csak az a küldi hiányzik) és legfeljebb majd a Hűségjutiból eső Fehérrel fogom majd letudnyi. :-X ;-)
Kieg,: Kezd tényleg szerencse kérdése lenni a pörgetés. Vajon elérte a LOTTÓ ötös esélyét már egy AH-s cucc? Tán csak nem... :-X
Dátum: 2012.12.17. 21:24:14
És ebből mi következik. Követhetetlen...
KÖVETELEM, hogy következetesen kövezzenek meg minden offo..PUFF.. :-X :-P
Dátum: 2012.12.17. 21:06:51
Ne szomorítsatok el. Régebben lobbiztak páran a Kábítás használhatóbbá tételéért, mert küldipörgin kívül... :S
Nekem is ez a tapasztalatom. Volt hogy BVUV-n teszteltem egy teljes Káböltözetet, de csúfos eredménye lett. Erre lehetett számítani, de mivel anno nem kaptam választ a Kábítás kontra BVUV kérdésemre (adott körben csatáról csatára halmozódik-e, vagy mindig nullázódik csatánként), ezért teszteltem. TUTTI, hogy nem halmozódik. ;-(
Egyszerűen nem lehet alternatív öltözéknek használni, taktikázni vele.
Már kezdtem örülni Cras okfejtésének, hogy majd ezzel az AFK-val számottevőbb lesz esetleg... ;-(
1000 elköltött AF pont felett legalábbis. :S
Kieg.: Vagy ne ássam még a sírját ennek az AFK-nak/Kábítózásnak? :-X
Dátum: 2012.12.17. 08:53:45
1 "egyszerű", költői kérdés:
Ezek szerint TE elégedett vagy a VÚ játékosmegtartó erejével, újrakezdők, kezdők számával, a V4-ek játékosszámának alakulásával?
Attól félek, hogy téged leginkább nem érdekel. Legalábbis álláspontodból NEKEM ez jött le.
Tartok tőle, hogy (méééég alaposabban átolvasva az új képességeket) ez nem éppen "szín" lett. Legfeljebb "van mire költeni".
Ha neked ez elég a továbbjátszáshoz (csak ez hiányzott), akkor HURRÁ!
Tudod ez a kérdés is olyan, mint a Szubplazma story. Attól függ, hogy melyik vége felől nézed.
Magas szintű probléma megoldására vezették be, DE (többé-kevésbé) mindenki számára elérhető. Ez TÖKÉLETES fejlesztésnek látszott - most is KIVÁLÓ ötletnek tartom, de ugyebár azóta kiderültek dolgok, jött be új opció, melyeknek hatása szubjektív nézetem szerint... ;-(
No nem a magas szintűek számára lett "érdekes" a dolgok alakulása. Legalábbis közvetlenül nem érinti őket. Hosszabb távon viszont...
Dátum: 2012.12.15. 22:54:40
NEM vagyok még elégedett azzal a javaslatommal. A fentebbi HSZ-em is erre utal - ezen a téren is átgondolandó még párszor, de valami ilyesmire (AFK kialakítás) hoztam fel többé-kevésbé az elgondolásomat tükröző példának... :-X
Kieg.: Szinte folyamatosan módosítom, egészítgetem ki...
Dátum: 2012.12.15. 22:48:04
Félreérted... :S
Azzal amit mondasz tisztában vagyok és teljesen OK (RESPECT a hozzáállásotokért), de...
1 ponton nem épp egyezik az álláspontunk.
Miért ne lehetne bővíteni akár 60. szinttől elérhető módon az AFK-kat?
Arra kell vigyázni, hogy "alacsony" szinten épp csak kóstolót kapjon a képességből a játékos (ha szeretne) és fokozatosan, nagyon magas szinten teljesedjen ki a képesség teljes fényében (pl. mert fokozatosan erősödik valamely követelmény a fejlesztéshez).
EZ megoldaná a magas szintű problémát, átfogó - széles spektrumú - lenne, és a játék fő erejét erősítené tovább: az összetettséget (sok-sok tényezős a játék), sokszínűséget (nincs 2 egyforma karakter).
Természetesen nem könnyű feladat ennek kezelése, optimalizálása a részetekről, de én bizonyosan nem sürgetlek benneteket és nem is bátorítok erre senkit (önkiszúrás lenne - optimalizálatlan program, játékelem hibák - további foltozgatás - halmozódó rossz érzés, stb.).
Dátum: 2012.12.15. 14:43:18
Együtt érzek veled...
Kapcsold ki a Szubplazma használhatóságot a Beállítások alatt (mán ha prémes vagy + elvesznek / nem lesznek egy ideig szubplamáid), vagy menj Katakombába, vagy...
Mindegy.
Értsd meg, hogy megy a "magas szintűek megvédik ezzel is a farmolt kicsiket" /nem én mondtam/. :-X
Kieg.: Remek dolog ez a szubplazi. Attól függ melyik végéről nézzük. :S
Dátum: 2012.12.15. 14:34:03
Igaz. Fogalomzavarba estem. Mea culpa...
Tehát valami olyasmire gondoltam, ami kissé szélesebb rétegeket mozgat meg / érint és EGYBEN megoldja a magas szintű problémát IS úgy, hogy nem érzi a játékosállomány jelentős része a fejlesztési idő pocsékolásának (más/közcélúbb dolgok rovására), mivel a többség jelentősnek mondható idő múlva lesz érintett benne... :S
Dátum: 2012.12.15. 12:49:57
Ez is jogos meglátás. Tippre 1 év múlva már mazsolázhatok is ezekből az AF képességekből, addig remekül "aggat". Najóó.... Elfér. :S
Azonban ne feledjük el, hogy ez a szűkebb réteg által régóta várt fejlesztés mennyire "gyorsan" készült el.
Egy szélesebb réteget érintő, színes, hasznos, kiegyensúlyozott, tesztelt, stb. fejlesztés TUTTI, hogy több hónapos munka lenne és van épp elég bevállalt dolguk hónapokra így is.
TERMÉSZETESEN én is amellett vagyok, hogy ne szűk rétegre fejlesszenek /HA megoldható épeszű időn belül/. :-X
(Kieg.: Példa egy AFp "zabáló", fokozatosan bevezethető, szélesebb rétegeket éríntő, nagyobb léptékű fejlesztési javaslatra)
Dátum: 2012.12.15. 08:41:13
Hááát... Pl. én megértem a gondod, igazad van (változatosabb lenne), de szubjektíve örülnék egy olyan sornak amiben szerepel rengeteg PP/CsP itóka. Eventmániásoknak ideális.
MAXIMÁLIS (és igenerősen szubjektív) problémám viszont az a VT-vel, hogy már legalább a 4. VT kér egymás után 0 CsP-t! Így KÉPTELENSÉG rendesen Eventezni (értsd: toplistára menni), mert 1szerűen NEM jön össze értelmes mennyiségű tartalék. Persze a megoldás "egyszerű". Dekrétumozzak le egy ilyen primitív küldit a szubjektív céljaim érdekében...
Dátum: 2012.12.14. 18:56:40
Jogos volt a kérésük (az AFK jószerivel elveszett számukra, mint játékszín mostanra).
Az más kérdés, hogy szín lett-e újra, vagy csak "de jó - megen van mire költenem az AFp-t"... :-X