Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: 2013 - Eseménytervezet
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
2013 - Eseménytervezet
1. hozzászólás - 2012.12.18. 13:34:18
Végzetúr eseménytervezet 2013

Gyors, versenyvilágok:

60-as szintű v4 2013. január 10. – március 11.
Szövetségi v4 2013. március 25. - kb. május 25.
60-as szintű v4 2013. június 10. - augusztus 6.
Szövetségi v4 2013. augusztus 28. – kb. október 25
60-as szintű v4 2013. november 11. - 2014. január 9.

2013-as eventek tervezete:

Xeno háború 2013. január 14. – kb. február 4.
Kufár csata 2013. február 20. – március 13.
Térkép 2013. április 2. – április 23.
Landragór 2013. május 8. – május 29.
Bolygó Ura 2013. június 17.– július 8.
Xeno háború 2013. július 24. – kb. augusztus 14.
Kufár csata 2013. szeptember 2. – szeptember 23.
Hordák harca (új!) 2013. október 15. – november 5.
Landragór 2013. november 25. – december 16.

Megjegyzés: A Landragór event és a Térkép event idejét 3 hétre csökkentettük.

A változás jogát fenntartjuk, de igyekszünk majd tartani a tervet.
A hozzászólást Miklós módosította 2013.10.09. 13:08:22-kor
Pontszám: 9.80
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
2. hozzászólás - 2012.12.18. 13:41:09 (Válasz Lora #1 hozzászólására.)
NEEEEE!
60-as V4 és Xenó+Kufár közel 1 időben?
Oda a pörgés. Helyette "félaktivitás" itt is, ott is, vagy felejtős az egyik...
Kieg.: Mondjuk szubjektív probléma(?). Mindegy. Meglátjuk mi lesz ebből, mit hogy tudok szervezni...
A hozzászólást McMad módosította 2012.12.18. 13:42:11-kor
Pontszám: 6.45
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
3. hozzászólás - 2012.12.18. 13:56:25 (Válasz Lora #1 hozzászólására.)
Tényleg nem akarok kötözködni, ok, hogy megint ideírtátok az időpontokat, de megint az lesz, hogy 1-2 nap csúszás után már csupa trutyi lesz a fórum a nyáladzó hőbörgésektől
Emellett én a 2 hetes kihagyásokat 1-1 event között kevésnek tartom. Nagyon jó a sok event, de nyugodtan lehetne hagyni közöttük 3 hetet. Aki eventőrült, ennyi idő alatt nem nagyon fog tudni erőforrásokban maxra kerülni. Én is szeretem az eventeket, de én is túl zsúfoltnak tartom (plusz lenne idő közte akár 1 hetet az elején rászánni a portyalistának, amiről másik topicban most újra szó esett. Én tuti megvagyok 1 hét bármilyen fejlesztés nélkül, ha ez végre rendbe lenne téve (meg még egy két dolog: szubplazma kikapcsolhatóság, akinek kell, szubplazmás csata ne számítson háborúban, se a statisztikánál, stb).
Pontszám: 8.94
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
4. hozzászólás - 2012.12.18. 13:57:58 (Válasz Lora #1 hozzászólására.)
Köszönjük, nagyon jól jön a tájékoztatás.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.04
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
5. hozzászólás - 2012.12.18. 14:09:30
A VU találkozó be fog férni a következő Bolygó Ura event elé, vagy csak közben / utána lesz?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.42
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
6. hozzászólás - 2012.12.18. 14:16:10 (Válasz Craslorg #3 hozzászólására.)
Cras, ment a 10 pont! A tájékoztatást köszönjük - örök hála - de a 2 hetes pihenő nagyon kevés. Szerintem legalábbis
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.06
népszerűBinikeFérfi
Végzetúr tehetség
197 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
7. hozzászólás - 2012.12.18. 14:38:48
annyit kérdeznék hogy a szövetségi V4-ben lesz változás (ha igen akkor kaphatunk egy kis infót róla) és ezért maradt ki most vagy csak véletlen a 60-as világ után megint ez jön.
Eszek egy kis babot, aztán csapom neked a szelet

V2: JohnCoffey
V3: JohnnieSkywalker
V4: Kukucs; JohnnieSkywalker, JohnCoffey, Gombóc Artúr
Pontszám: 8.26
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
8. hozzászólás - 2012.12.18. 14:54:50 (Válasz Binike #7 hozzászólására.)
Igen lesz majd változás a szövetségi v4-en. A kérésetekre a szövetség maximális taglétszámát csökkenteni fogjuk.
Kiírok majd szavazást a maximális taglétszámról.
Pontszám: 9.01
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
9. hozzászólás - 2012.12.18. 16:36:43 (Válasz Lora #8 hozzászólására.)
Maximálisan egyetértek (nem egyszer hangot is adtam neki itt fórumon és ÜSZ-levélben is) Craslorg véleményével, hogy 16 nap szünet nagggyon kevés. Nem baj, ha 1 évbe nincs benn minden 2x, sőt talán elég mindenből 1 és jobban elosztani a V4-ekkel. Én pl tuti nem megyek semmilyen speedre a Xenó, Kufár, Landi alatt.
--------------------------------------
Más: Szövetségi V4 módosítás és/vagy új rendszer bevezetés.
Ne úgy állítsátok be, mintha mindenkinek ez lenne a leghőbb vágya!
Korábban is jeleztem itt fórumon, hogy az alapötletet én vetettem fel és nem a játékosok többsége. Miklósnak megtetszett és már úgy közöltétek le az élőfórum összegzésében, mintha sokan akarnák, mindenki tudna róla és megtárgyaltuk volna a Lángban.
Nem arról volt szó, hogy legyen változás, hanem arról, hogy "mi lenne, ha..." és hogy suavazás lesz, de nem arról, hogy választhattok milyenre módosuljon, hanem hogy szavazás lesz arról, hogy legyen-e és HA igen akkor milyen legyen a változás.

Lehet, sőt remélem, hogy csak pontatlanok vagytok, különben ez nem fair!

Itt a teljes levélváltás. És igenis a játékosok többségének a véleménye legyen mérvadó/fontos, nem pedig 1 felvetés megvalósítása tűzön-vízen keresztül, azért mert jó ötletnek tűnt és Miklósnak megtetszett, a többség meg csak néz, hogy "ezmiez?"!


2012. Nov. 24. 21:47
Quellon
Üdv!

A Lángban volt egy ötletem ami nagyon tetszett neked és kérted, hogy írjam meg itt is, hogy ne felejtődjön el!
Azt javasoltam, hogy a szövi V4-et lehet jó ötlet lenne 35 fős szövik helyett kisebbekre bontani, hogy a jelenlegi 50+/-10 aktív nyerni akaró és tudó játékos ne 2 szövetségbe tömörüljön és ugyanazt az eredményt produkálja évente, hanem 6 fős szövik arányosan kevesebb HT-birtoklás és epikölési versenyben vegyenek részt (vagy akár lehet más cél is, ha van rá ötlet). A 6 fő azért lehetne ideális, mert akkor a 12 szavazatot jól lehet elosztani (5+3+1+1+1).

Ez volt az ötlet, ha finomhangolásra szorul azt biztos ügyesen megoldjátok majd. Ja és ez csak az én véleményem volt, szóval lehet, hogy a többségnek nem tetszene és jobb, ha előbb megkérdezitek erről a játékosokat, hogy szerintük is jó-e vagy elvetik és maradjon az eddigi. Ha pedig tetszik nekik, talán további jó ötleteik támadnak vagy jeleznek más orvosolandó dolgokat is amikbe én nem futottam bele vagy elfelejtettem.

Köszönöm a figyelmet!
2012. Nov. 27. 16:44
Miklós
Szia,
Oké, látom a fórumon is írtad, köv. V4 előtt írunk ki majd róla szavazást.

További jó játékot,
Miklós
2012. Nov. 27. 22:33
Quellon
Igen bemásoltam a levelet, hogy értsék mi történt, mert ezt ugye 4 szemközt beszéltük nem élő fórumon és így gondolom a többiek csak néztek bambán, hogy mi ez meg hogy-hogy a játékosok kérésére... Úgy látom azért még megtartanák a 35 főst is, de vannak érdeklődők az újítás felé is, csak külön új játékmódként nem pedig váltóként. Lehet, ha valami jó körítést + jutalmazást sikerülne az új V4-re kitalálni akkor szívesebben játszanák utána.
Fontos szempontok a játékosok többségénél a következők:
- ne kerüljön többe, mint eddig
- nyújtson újat élmény, célok és jutalom tekintetében
- ne kelljen 7/24-ben monitorra tapadni ahhoz, hogy sikerélményük legyen
- sokan gyűjtik a medálokat - nem csak mennyiségre, hanem minél több különböző legyen a szegre akasztva
2012. Nov. 28. 13:14
Miklós
Szia,
Oké lesz majd szavazás, több variációval, 6 fő, 12 fő, 20 fő, 35 fő...
A többi szemponttal én is maximálisan egyetértek!

További jó játékot,
Miklós
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.34
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
10. hozzászólás - 2012.12.18. 17:04:34 (Válasz Quellon #9 hozzászólására.)
Nem érzem különösebb tragédiának, ha nem 1000csp-vel indul neki az ember egy eventnek, hanem csak 4-500 van nála. Mindent meg lehet csinálni ennyivel is, sőt, még a toplistára is fel lehet kerülni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.92
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
11. hozzászólás - 2012.12.18. 17:13:31 (Válasz Ariel #10 hozzászólására.)
Szerintem Xenónál és Landragórnál minél több annál jobb, optimális a maximális. Kufárnál sem rossz, ha van bőven erőforrás, max nem használjuk el mind, térképnél aki +3-as jutalmat akar annak majd minden CSP-t és PP-t el kell tolni, a BU pedig bizonyította, hogy erőforrás igényes.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.23
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
12. hozzászólás - 2012.12.18. 17:46:04 (Válasz Quellon #11 hozzászólására.)
Hát én kíváncsi leszek, mekkora lesz a következő Landragor láz, de gyanítom, hogy jóval mérsékeltebb, mint az előző. A kufárhoz csak pp kell, és mivel különösebben kaszálni nem lehet rajta, így akár nullával is el lehet kezdeni. A térképhez még soha nem csináltam semmi extrát, játszottam a normál tempóban, mintha nem is lenne event, és simán összejött mindig a maxos jutalom. Erőforrást tartalékolni tuti nem kell rá, max kicsit taktikázni az elején.
A xenónál tényleg jó, ha sok az erőforrás, de a januári alkalomig bőven felgyülemlik amennyi kell, nyáron pedig a bolygó urában max kilövi dekrétumból az ember azt, ami durván eszi a csp-t. A bolygó urához meg bőven elég annyi erőforrás, amennyi a két hét alatt terem, sőt, a fele is.

Teljesen normál tempóban játszom, nem tartogatok erőforrást az eventekre, mégsem volt még olyan, hogy ne tudtam volna valamelyiket befejezni. Sokszor még így is felkerülök a toplistára.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.92
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
13. hozzászólás - 2012.12.18. 18:47:18
A júzer évente kap x CSP-t és PP-t. Ossza be magának az eventekre, oszt kész. Döntse el, melyik(ek)ben akarja odatenni magát, arra tartalékoljon, a többit meg csinálja félgőzzel, még úgy is meglesz a maximális jutalom. Mivel mindenki más is ugyanebben a cipőben jár, nem kell fosnia attól, hogy a másik vérgeek mögött lemarad egy bolhafingnyival...

(Szerk: Valaki már magára is vette, ezt szeretem:D)
A hozzászólást Crimson módosította 2012.12.18. 19:04:08-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.25
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
14. hozzászólás - 2012.12.18. 19:21:05
Mint eventfüggő, ha csak a saját érdekeimet nézem akkor valóban kevés a 2 hét. Nem lehet mindenhol maxos erőforrással indulni. De:

Miért kéne, hogy mindenkinek minden maxon legyen? Miért baj, ha meg kell terveznünk mi a fontosabb és mi számít kevésbé? Szerintem ez is lehet izgalmas. Ráadásul az eredmények is kevésbé előre jósolhatók, ha nem pont ugyanannyi erőforrással indul az összes eventező. Az utóbbi időben már így is sokszor a felhalmozott italok mennyisége döntött. Ezzel is lehetett taktikázni. A rövid felkészülési idő csak még kiszámíthatatlanabbá teszi a versenyt, ami számomra csak fokozza a játékélményt. Aki pedig csak a maxos jutalmakra hajt, annak sosem kellett maxra gyűjtögetni.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.22
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
15. hozzászólás - 2012.12.18. 19:24:04
Azt rettentő fontosnak tartom, hogy ha jelentősebb (több napnyi) változás van a programban, akkor kapjunk tájékoztatást és újabb listát. Ezt nem nehéz megvalósítani, de a játékosoknak sokat számít a tervezhetőség.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.70
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
16. hozzászólás - 2012.12.18. 20:28:41
Ariel, Crimson, Kvnoemi, lehet külön-külön is elgondolkodtam volna az érveiteken, de így együtt olvasva úgy érzem meggyőztetek, legalábbis az elméletről, a gyakorlatot meg kell tapasztalnom, hogy működik úgy ahogy mondjátok, ahhoz hogy a továbbiakban feltétel nélkül elfogadjam.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.90
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
17. hozzászólás - 2012.12.19. 01:30:00 (Válasz Quellon #11 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.12.18. 17:13:31
térképnél aki +3-as jutalmat akar


+3 jutalom az elhivatottaknak van. Az emberek zomenek ez szuksegtelen. Ha a csapatuk annyira rosszul all valthatnak.
Pontszám: 7.06
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
18. hozzászólás - 2012.12.19. 08:01:56 (Válasz Kocos #17 hozzászólására.)
Lehet igazad van, de az az érdekes, hogy szerintem addig könnyű és kiszámítható a jutalomszerzés térképen amíg mindenki nyugiban ül a seggén, amikor elindul a népvándorlás onnantól lesz kiszámíthatatlan a jutalom és akkor aki nem akar pofára esni jobb, ha begyűjti a +3-at (legalábbis, ha maxos jutalmat szeretne), ezért jobb szerintem elejétől úgy készülni, hogy összeszedem azt a +3-as mennyiséget. Ha CSP-t és PP-t is használunk akkor jók az esélyek.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.35
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
19. hozzászólás - 2012.12.19. 08:10:19 (Válasz Quellon #18 hozzászólására.)
Teljesen egyszerű. Beülök oda, ahol a legkevesebben vannak (ha nem sikerül eltalálnom elsőre, akkor első nap váltok, amint van egy térképdarabom, ez általában azonnal kiderül). Ott a legnagyobb az esély, szépen összegyűjtök 3 hét alatt sokat, majd átlépek oda, ahol a kívánt nyeremény van (kivéve, ha eredetileg is ott vagyok). Tuti elég térképdarabom lesz magas díjra.

Megjegyzem az első kivételével (akkor ezüst lett), amikor nem volt +1, +2, +3-as ajándék mindig sikerült az aranyat elérnem, ráadásul sose kellett csapatot váltanom.

Az eseménytervezetekre visszatérve és a köztük lévő szünetre. A legtöbb esetben én se használok el mindent, úgy játszok mint normál esetben. Nem hajtok a top eredményekre, még ha a Landragornál az elmúlt 3 alkalommal benne voltam. Ettől még simán lehet 3-4 hét közöttük, mint a kezdetekben. Így kicsit olyan eventeket megszakítjuk néha érzésem van. Persze ez szubjektív, de így az eventek is veszítenek jelentőségükből. Nem véletlen, hogy nyári olimpia is 4 évente van és nem 1-2 évente.
A legjobb az lenne, ha minden event egyszer lenne egy évben, persze kiegészítve még 1-2 eventtel, de nyilván ez nem egyszerű: kitalálni, leprogramozni, tesztelni, stb.
Pontszám: 8.49
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2013 - Eseménytervezet
20. hozzászólás - 2012.12.19. 08:57:47 (Válasz Craslorg #19 hozzászólására.)
Ha azt vesszük, hogy a térképezésnél és a kufár háborúnál semmi extrát nem kell csinálni a normál játékmenethez képest, magától halad előre a történet, akkor máris nem olyan sűrű a program
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.92
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!