Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2013.07.18. 16:39:46
SEGÍÍÍTSÉÉÉÉÉG!!!!
Valaki fejtse meg ezt a szövetségi fórumunkra beírt kérdést:

377 csp-m lehet 1-et vadászom 50 db?


A "tulajdonos" (eddig) nem volt hajlandó elárulni a megfejtést...
Dátum: 2013.07.11. 11:07:32
No ha igazgatás-szépítgetés, akkor még 1 javaslat:
A szövetségi taglista "utoljára online" pöttysorát figyelte valaki valaha?
Szerintem bőven elegendő a név színkód jelölése erre.
Helyette bekerülhetne valami SOKKAL érdekesebb.
Pl. egy %-os, vagy tényleges érték a szöviküldikben való egyéni teljesítés után.
Természetesen a 3 Epiben, a 10 épületszintben és a Lélekkút erősítésben kihagyható/inaktív lehetne ez az érték.
Ez erőteljes adalék lenne a játékélményhez, pl. egyfajta belső /ellenőrizhető/ versenyt is indukálhatna.
HÁHH!! Igaz is... Rólad majd elfeledkeztem. Elnézést.
Bezony van az játékcél és taktika, ahol kisebb értékű a Relikviakupon más Tkristályos cuccokhoz képest (állattolás, Építőmester szakirány, stb.)...
Nem mellesleg Végzetmedálból 7-et is lehetne pörgetni Reflizációs kódexért (pecpont szerint). Ki is békülnék vele, ha már csak 3-ra is be lehetne váltani, no de akkó meg nem lenne "Szerencse"kerék a kerék... :S
Ja-ja, de a Relikviakupon többet ér.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy azt ki (milyen taktikával) tartja "értéktelennek".
Istenkém... 3(!!!) járna 1 Refluxizációs noteszért...
Nincs mit.
Erős cucc - hozzá illő taktika esetén.
Nekem még egy Végzetmedál is SOKKAL több időt spórol meg... :S
Egyébként tetszik, hogy ennyiféle taktikai lehetőség van.
Az más tészta, hogy kinek-mi-mennyire "értékes". :-X
Idézet: Offsboy - 2013.07.10. 11:07:58
... +1: Soha többet nem forgatni epikus ládát a keréken - BUKTA - 2013.07.03.

Erről eszembe jutott valami.
Sokaktól hallottam, hogy miért-mire jó a Reflexek könyve.
Nos én olyan taktikával játszom, hogy TOTÁL felesleges cucc számomra. A PP ital dömping óta pláne.
RETTEGEK, hogy 1x kipörgetem -328 pechponttért.
Tiszta szerencse, hogy csak 1x nyerhető... :S
Mivel TUTTI, hogy kisebbségben vagyok a dologgal, ezért nem is erőlködöm a visszaválthatóságáért.
Egyébként grat a többihez.
No ez is érdekes kérdés...
Szövitől vesz szövi, vagy egy "zárjegy nélküli" piac lesz (névtelen téglák szabad piaci forgalma)?
/Kieg.: csak át kéne olvasni újra azt a doksit, mert nem rémlik ez a részlet.../
Kieg.2.: Itt van a doksi.
Idézet: Kocos - 2013.06.28. 13:12:16
...Mi lenne ha a vasarlo kisszovi a szovetsegi kuldetesekben kapna segitseget? Az aktualis feladatba szamitana bele minden tegla valamilyen formaban.

Használható ötletnek tűnik. Továbbgondolom:
1. A tagságszám függő küldiknél 1 tégla elhasználása teljesít 1 tagnyi feltételt.
2. 1 tégla csökkenti 1 alkalommal pl. 10 órával az Epikus kivárási időt (kisszövi kivárási idő csökkentő terv ezzel ki is lenne pipálva).
3. A tégla Lélekkút bevétel "ereje" lehetne Lélekkút mérettel fordítottan arányos. Sok olyan újrakezdővel beszéltem, akik 1szerűen nem találtak aktív kisszövit és/vagy aktív társakat. Ezzel kissé megkönnyíthetnék a kezdést akár egy saját szöviben, amíg annyira beerősödnek, hogy elbírnak legalább egy közepes kúttal - továbblépés.
Kieg.: Ezzel kevésbé alakulna egy TÉNYLEG kezdő kiskari építővé + a körbeépítés is némileg kisebb erőpluszt jelentene.
Hm?
Szövetségi háború reformja.

A jelenlegi háborús rendszernek megvan a maga "varázsa" és tápja is (transzmicsoda nem érvényesül, gyakoribb támadási lehetőség).
HA kivennék a szövetségi következményeket, akkor szimpla Rablóhadjáratként funkcionálhatna, ami ellen vagy tesz a célpont, vagy nem. PONT mint eddig. Azzal ne jöjjön senki, hogy szövetségi következmények nélkül mindenki háborúzni fog. Az erősebb szövik ezt eddig is megtehették volna, de jól tudjuk, hogy miért nem tették (pl. a gyengébb tagok tétlenségre kárhoztatódnak). Ezek a korlátok továbbra is fennállnának. Ez a fajta háború max 3 napig tarthatna az eddigi 3-as győzelmi feltételek kisebb módosításával, amit a rövidebb időhatárok miatt érdemes rajta változtatni.
A NAGY reform viszont egy konkrét Háborús rendszer lenne, ami jól illeszkedne a VÚ hangulatába.
Ez a fajta Háború (úgy hallottam valaki már felvetette valahol) területszerzésre alapulhatna és egy térkép területeiért folyhatna. Minden területnek van gazdája - 1-1 szövetség.
A jutalom Kínzókamra bevétel úgy, hogy az elfoglalt területek szövetségeinek LE bevételének 1%-át elosztják szintarányosan a területet birtokló szövetség tagságának.
Hogy a túlzott erő egyensúlytalanságot el lehessen kerülni Rysk rendszerben lenne érdemes gondolkodni (a haderő megoszlik a területeken - minimum 1 kari kötött 1-5 területen - terület/szöviszám függő érték).
/Remélem nincs levédve a Rysk rendszere... :-X/.
A csata lefolyása - taktikai lehetőségei - szükséges száma és több esetén annak gyakorisága (pl. 24 óránként, amíg nincs döntő fölény) rendkívül összetett kérdés (erre ne térjünk most ki). Mindenesetre valahogy úgy lenne érdemes felépíteni, hogy X erőforrásért "nevezés" (célpontnak nincs ilyen követelmény - ha nem helyezkedik el a csatamezőn, akkor RND kiosztásra kerül a tagság) és külön szerveren legyen futtatható a'la Bajnoki.
Hadüzeneti idő min. 2 nap. Ez alatt mind a védő, mind a támadó átrendezheti tagságát és felállíthatja harci egységét, kialakíthatja felállását.
A taktikai oldal mind a Térképen való manőverezésben, tagság kiosztásban és a konkrét csatában is megnyilvánulhatna.
Nekem pl. egy ilyen rendszer igencsak tetszene.

Az élet fája. Fejlesztési doksi már ki van rakva, a többi, alábbi épület hamarosan bekerül.

Azt hogy a topszövik örömmel fogadják - megértem. Alapvetően REMEK ötletnek tartom, deeee...
Azonban senki nem tart attól, hogy a kis és közepes szövik 1szerüen érdektelenek lesznek vele szemben?
A nyerhető Lélekkút plusz szinte semmit nem számít. Többet jelent a tagság aktivitása márpedig a kis és közepes szövik nem épp az aktivitásukról híresek.
Tartok tőle, hogy divatba fog jönni a multikari beépítés kisszövibe, akinek 1 dolga van: felvásárolni a topszövik tégláit.
Kieg.: NE legyen igazam....
Káááár... Az a fránya optimalizáció.
Azér' néha csak bele fog férni többeknek. Én is szintlépés optolásra használom (többek között Bajnokihoz) az eventeket.
Még valami...
Mintha a talin elhangzott volna valami Vakáció mód lehetősége (Hűségbónusz befagy - Katás állapotú cselekvőképesség mellett).
Ezt mintha nem láttam volna a listán. El lett vetve?
Spec PONT a BU első 4 napján kerültem pl. ilyen helyzetbe (nyaralás miatt nullázódott a bónuszom, pedig eddig 1 napot sem hagytam ki) és a sok fejlesztgetős küldi (a VT mellett) "kissé" nyögvenyelőssé tette a kevéske szilánkom optimális felhasználhatóságát. Jól esne egy ilyen fejlesztés, de kibírom nélküle is... :-X
Több, ennél érdekesebb dolog van a listán.
No de minek rohanni. Csak kevesebb lenne az 1 szintre jutó VT - AFp táp...
Idézet: Offsboy - 2013.06.27. 12:05:23
... az AFP hátrány is csak nézőpont kérdése....

100%-os igazságod vagyon (ebben is).
Per pillanat akár a kétszerese jön be AFp-ből egyéb forrásból összesen (kerék, VT, szöviküldi sorvégjuti), mint az alap TP-ből (egy nem rohanó karakternek).
Mint szintén VF-es tisztában vagyok vele, hogy pl. az irgalmatlan Kastélybónusz is csak annyira AFp táp, amennyire vadászik a kari.
... és itt térjünk vissza az eredeti témához. Viszok számítása szerint az EH és VF vadászátlag kb. megegyező megfelelő szakik, AF képességek birtokában.
Ha ez igaz (és ezt elfogadják az EH-s szuperoptok is), akkor VÉGRE lesz erősebb versenyhelyzet CsP-s eventeken.
Kieg.: ...és ebben az esetben kár lenne tovább korlátozni-erősíteni az EH-t vadászattéren.
Viszont erős AFp hátrányban van (pláne ha portyázik is + az EH-snak ott az Alapos tanulás).
A Kalandok minimális részét képezik az 1 szint alatt összegyűjtött TP-nek (számít, de igencsak hosszútávon és csak hiperaktív kalandozók között).
Ha sok játékos van az ütőtávban, akkor ölég bajos 100% alatti karira bukkanni (szinte mindig 100%-os karikat tud kidobálni a progi célpontnak pl. 80. szint környékén).
Amennyit egy EH-s általában vadászik (küldi - event - alkalmanként állatelfogás megához), annyihoz igen-igen-igen jó hozadék az a +40%.
Persze ha Viszok számítása korrekt, akkor alaposan lecsökken a VF ereje (szinte csak TK-ra). :S
Biztos nem alapjáraton, de vedd figyelembe az EH-s vadásztaktikát is (Láthatatlanság)...
Idézet: Skizmester - 2013.06.26. 21:54:13
Anno volt arrol szo hogy sajat kepet lehessen feltolteni az allatainknak! Erre sokan varnak mar, keretik beleirni a listaba es mihamarabb megoldani

Volt róla szó bezony. Mondjuk én már azzal is kibékülnék, ha a meglévő állatképek között lehetne válogatni.
TERMÉSZETESEN maximum alapszintnek megfelelőig, magasabb állatszinthez tartozó képet ne lehessen választani.
Dátum: 2013.06.13. 07:34:58
A kérdés amire válaszoltam arról szólt, hogy 30. szinttől mennyi idő alatt értem el a 240. szintűig...
Kieg.: ...és nem arról, hogy mióta vagyok játékban a karival.
Dátum: 2013.06.12. 14:48:39
Tervben van...
Dátum: 2013.06.12. 14:31:49
V3. Tartalékolok. Havelock (egyenlőre még rendszeres látogatóm) örül is neki az igenjó Gy/V-m miatt.
Lássuk a számok függvényében:
Kb. 600k-s lenne a köv Entim.
HA 1 hét alatt szeretném leverni az általam járható (jó esetben naponta 7 pihenés + 3 manaregen = 10-14 beütés, azaz 10k sebzés) taktikával, akkor napi kb. 85k-t kell róla levernem.
Ez nekem a napi 10k felett 75k leverését jelenti. Ehhez durva becsléssel még (75k / 10k x átlag 12 beütés =) kb. 90 max ÉP-re lenne szükségem.
Gyógyital mennyiségben kifejezve 3(gyógyital db. maxÉP-ig autoregen felett) x 3000(gyógyital ár) x 90(szükséges max ÉP szám) = 810k LE.
Ezt szorozzuk az 1 héttel, amire számoltunk : 5,67M LE és akkor még nem beszéltünk a CsP-veszteségről...
Kieg.: NEM vagyok hajlandó 40-45 nekem átlag tulpontnyi LE-t, BRUTÁLIS mennyiségű időt (ez lenne kiváltható még kb. 7x12x9k=756k LE-ért - még kb. 6 átlag tulpontnyi LE HA nem használom ki a napi pihi és manaregen képességem) és kb. 140 CsP-t (habár ha 0 alá nem mehet, akkor kijátszható) áldozni EGYETLEN küldire, ha kiválthatom kaviccsal is.
Ráadásul a maradék 1 sorra igencsak szűkös lehet az idő és az azalatt termelődő CsP... :S
Ez már eszetlenség lenne, nem "áldozat".
Kieg2.: A téma "költői", mert az első kiütendőből is van még 475k...
Dátum: 2013.06.12. 13:49:30
Őőő... Ezek ölég OFF dolgok, de legyen.

Quellon.
Röviden: 81. szintű vagyok és 240. szintű az Entim /Landis ládikóval a Mázligyűrű kivéve/ és kb. 2 év alatt értem ide.
/Regisztráció: 2010. 07. 09./

Kocos.
Természetesen lehetne rövidebb 1 hétnél, de nem az én esetemben. Mivel az entim már akkora, hogy (habár 100%-ban már megelőzöm) kb. 80%-ban én elcsakolom a varit + az Enti sikeres varija kicsap. Ez esetben még gyógyul is (maxos Epispec mellett) egy picit, de amikor más a helyzet, akkor haladok. NAGYON lassan (kb. 10k/nap). Annyi gyógyitalt feltételez a gyorsítás, amit kitermelni sem biztos hogy tudnék pár nap alatt azért a pár napos "begyorsulásért" (inkább ráfejlesztem az IQ-ra azt a LE-t - időszerű, mert ez már nem épp optimális).
Hozzátenném, hogy nem KIFEJEZETTEN Epipörgető vagyok (nem 1 CsP + 1 varisebzéssel és visszasebzéssel haladó - ahhoz elég 15% fölé gyógyulni), hanem valami "más" (maxÉP-ről 1-2-t ütő - Manaregenelő - Pihenő - magas aktivitással).
Nem beszélve a CSP költségéről, ami ALAPBÓL lehetetlenítené el a további küldik dekimentes, épeszű időn belüli teljesítését.
Habár 0 CsP-nél nem tudom, hogy mi történik, van-e vesztés (halottam negatívba menő CsP-szám híreket más vonatkozásban), mert ha nem, akkor lehet taktikázni valamivel... :-x
Tehát a megoldás számomra a jövőre nézve, amíg van ilyen küldi (tőlem lehet, nem ezen múlik a toplistás esélyem kizárólag) RENGETEG CSP itóka betárazása + célzott fejlesztés Entik ellen HA dekimentesen szeretném megoldani, VAGY lassítani erősen az Entikkel.
Nem szívesen hanyagolnám az Entizést fél évig csak azért, hogy a köv BU-n dekimentesen, biztosan és gyorsan teljesítsem ezt a küldit (erre csak eventek előtt 1-2 héttel vagyok hajlandó). :S
Most is csak azért lassítottam, hogy legalább az első 3-4 sort ne fékezze a CsP hiány (legyen tartalékom), mert azért, hogy nem vagyok Negatív aurás "epipörgető" még ölég sok CsP-m bánja a "mániám".
Kieg.: Szubjektív szocprobléma.
Egyébként bocs. Nem 1,5-2 hét... 1,5-2 HÓNAP lenne. ÉPP ideje fejlesztenem.