Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A tudás fája
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
A tudás fája
1. hozzászólás - 2012.11.19. 14:29:27
Az alábbiakban következzen egy tervezet, ami egyszerre két legyet szeretne ütni. Egyrészt a top szövik építési gondját hivatott megoldani (már megint nincs mit építeni...) másrészt a lemaradt kis szöviken szeretne segíteni.
Röviden a dolog úgy nézne ki, hogy a nagy szövik segíthetnének a kis szöviknek építeni. Technikailag, a nagy szövik "téglákat" készítenek, amit odaadhatnak a kis szöviknek. A kis szövik a téglákért nem LE-vel fizetnek, egyszerűen ha vadásznak, portyáznak, meg tudják ezeket a téglákat kapni. A nagy szövik pedig ha adnak téglát, akkor érte cserébe épül egy épületük, A tudás fája, ami szintlépéskor ad mindenféle tápokat.

Energiatégla
Előfeltétel: katalizátor 15. szint, nincs A tudás fája. Max. szint: 1
Költség: 500 energia.
Az elkészült energiatégla bekerül a szövetség raktárába, és lehet a következőt építeni.

Energia szerezhető: vadászattal, portyázással, lélekkufárnál vásárolható őskőért (esetleg kiégett őskőért is).

Bűvös tégla
Előfeltétel: dicsőség piramisa 50. szint. Max. szint: 1
Költség: 1.000.000 LÉ + 500.000 * (a raktáron lévő bűvös téglák száma); Csak LÉ-ből építhető!
Az elkészült bűvös tégla bekerül a szövetség raktárába, és lehet a következőt építeni. A bűvös tégla elkészültekor az esetleges régebbről megmaradt energiatéglák megsemmisülnek.

A tudás fája
Előfeltétel: dicsőség piramisa 50. szint.
Költség: 3 + szint * 3 energiatégla.
Nem építhető, ha a szövetség energiatéglát kap bűvös tégláért, az automatikusan beleépül a tudás fájába.
A szövetség tagjai szintlépéskor a tudás fájának méretétől függő tárgyakat kapnak. Ezek lehetnek: sorsjegy, templomkristály, szubplazma, ősdrágakő és egyéb hasznos holmik.

Raktár
A szövetségnek lesz egy új, Raktár gombja. A Raktárra kattintva, a következő gombok jelennek meg:
Bűvös téglák száma:
Energiatéglák száma:
Piac megtekintése.
Bűvös tégla felhasználása.
X bűvös téglát veszük Y energiatégláért. (ha van energiatégla)
VAGY
X bűvös téglát eladunk Y energiatégláért. (ha van bűvös tégla)

Az utolsó 3 sort legalább 5 szavazattal bíró tag (5-nél kisebb taglétszám esetén legalább 2 szavazattal bíró tag) tudja használni / beállítani.
A Piac megtekintése gombbal meg lehet nézni, hogy mennyi bűvös tégla vár eladásra, és mennyi energiatéglát kínálnak, valamint mennyi a legolcsóbb bűvös tégla árfolyama és mennyi a legtöbb energiatégla, amit ajánlanak egyért.
A bűvös téglát csak olyan szövetség tudja felhasználni, amelyik még nem tudja elkészíteni. Egy tégla felhasználásakor a lélekkútja maximumra kerül, de legfeljebb 1 millió LE-vel nő meg a töltöttsége.

A rendszer a keresletet és kínálatot összepárosítja X időközönként. Ha bűvös téglából van túlkínálat, akkor értelemszerűen minden vevőnek jutni fog bűvös tégla. Ha energiatéglából, akkor minden bűvös tégla el fog kelni.
Ha egy szövetség elad egy bűvös téglát, akkor az energiatéglák nem a raktárába kerülnek, hanem azonnal építik A tudás fáját.
Pontszám: 9.18
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
2. hozzászólás - 2012.11.19. 14:53:03
Érdekes és jó bonyi. Energiatéglát az a szövetség is tud készíteni, amelyik tud bűvös téglát gyártani?

Nem lenne szerencsésebb, ha az árfolyam automatiksan határozódna meg?
Pl. van a piacon 10 energiatégla, és 27 bűvös tégla, akkor az arány 1:3, és mindenki kap egy energiatéglát, akinek legalább 3 bűvös téglája van a piacon, illetve az energiatéglák beadásuk sorrendjében 3-3 bűvös téglát kapnak, ha van megfelelő vevő.

Az, hogy manakonstrukcióból nem lehet építeni számomra ellentmondani látszik a játékban már megfogalmazódott globális elvnek, hogy jobban meg kéne érnie a szintlépésnek, mint jelenleg (maga a Tudás fája is erre mutat), illetve annak is, erősíteni akarjátok a mágia tulajdonságot. Tudom, hogy az a szokásos ellenérv, hogy a manakonstrukció ingyen van, pedig nem. A mágia tulajdonság keményen LE-be kerül, amit a játékosok zöme nem szivesen fizet ki, szemben a szerencsenöveléssel, ami mindenkinek jól szokott jönni.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.11.19. 14:53:19-kor
Pontszám: 6.36
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
3. hozzászólás - 2012.11.19. 15:17:09 (Válasz Kocos #2 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.11.19. 14:53:03
Energiatéglát az a szövetség is tud készíteni, amelyik tud bűvös téglát gyártani?


Ebből kiindulva: Idézet: Miklós - 2012.11.19. 14:29:27
A bűvös tégla elkészültekor az esetleges régebbről megmaradt energiatéglák megsemmisülnek.


kétlem.

Nekem tetszik az ötlet. Az árfolyamra kíváncsi leszek, mennyire fognak ráharapni a kis szövetségek.
Pontszám: 8.71
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
4. hozzászólás - 2012.11.19. 15:29:23
A manakonstis kitételt én sem értem, de egyébként nem rossz így első olvasatra, persze valóban a kereslet-kínálat fog dönteni benne, mennyire lesz egy aktív kereskedés vagy az egyik oldal túlsúlyos lesz, de akkor lehet finomítani rajta.

*Azzal szerintem nincs gond, hogy lélekkútból nem építhető, de a manakonstin el kellene gondolkodni.
A hozzászólást Craslorg módosította 2012.11.19. 15:30:29-kor
Pontszám: 6.80
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
5. hozzászólás - 2012.11.19. 16:16:54
Reméljük működés közben egyértelműbb, mint így leírva. Ez most kiégette az áramköreimet, még emésztem a dolgot, mielőtt elhamarkodottan nyilatkoznék
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.79
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
6. hozzászólás - 2012.11.19. 16:17:16 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Esetleg LGY-ért építhető? Valakiknek már nagyon sok van abból is.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.38
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
7. hozzászólás - 2012.11.19. 17:28:54 (Válasz Kocos #2 hozzászólására.)
Kóc,

Energiatégla
Előfeltétel: katalizátor 15. szint, nincs A tudás fája.


Azaz addig tud, amíg nem épül fel az első szint tudás fája náluk.

De ez visszafelé is le van tiltva mint látható:
A bűvös tégla elkészültekor az esetleges régebbről megmaradt energiatéglák megsemmisülnek.


A manakonsit én értem, mivel drasztikusan alacsonyabb szintre lehet "leadni" építést, ahol a szintből adódó max mana szorzó jelentősen máshogy számolódik. A nyers lé az valami, de a manakons egy léért fejlesztett mágia és egy szintből adódó szorzó eredménye. A mágia tuningolása másik topikban elindult már, ott lobbizhatunk...

Magára a "piacra" kíváncsi leszek, elvileg mindig a legolcsóbbat vesszük meg, ha jól értem, azaz még a "rabszolgázás" is védve van, kérdés az mit csinál a rendszer azzal, ha valaki kitesz egy bűvös téglát 170 energiatégláért, és a kevés ajánlat miatt senki nem veheti meg csak a "rabszolga" szövi. Szerintem ide kellene egy fék azzal, hogy korlátlan bűvös tégla és energiatégla legyen bent mondjuk 10-es árfolyamon. Vélemények?
A hozzászólást Birka módosította 2012.11.19. 17:31:50-kor
Pontszám: 5.88
kedvelt tagBalumaciFérfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
8. hozzászólás - 2012.11.19. 18:01:14
kiégett őskő legyen jó máshol is 2000 kiégett nálunk és kész lesz az Energiakristályosító 30.
Pontszám: 5.54
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
9. hozzászólás - 2012.11.19. 18:39:29
Első körre nagyon szimpatikus a tervezet, valóban tetszetős.

Ám véleményem szerint a piac árait generálja és szabja meg majd a rendszer automatikusan, attól függően, hogy mekkora arányú a kereslek/kínálat.
Ez lefuthatna minden éjjel éjfélkor, vagy pedig 3 óra. És akkor ezzel el lehetne kerülni a visszaéléseket és a rabszolga szövetség általi felvásárolásokat is.

Amit viszont nem teljesen értek - mert nem egyértelmű a leírásból - az a bűvös tégla elkészítési ára.

Idézet: Miklós - 2012.11.19. 14:29:27


Bűvös tégla
Előfeltétel: dicsőség piramisa 50. szint. Max. szint: 1
Költség: 1.000.000 LÉ + 500.000 * (a raktáron lévő bűvös téglák száma); Csak LÉ-ből építhető!
Az elkészült bűvös tégla bekerül a szövetség raktárába, és lehet a következőt építeni. A bűvös tégla elkészültekor az esetleges régebbről megmaradt energiatéglák megsemmisülnek.


Az rendben van, hogy előzetes vázlat alapján tiszta LE-ből épüljön. De ebbe az elkészítési árban csak maga a töltési LE számít bele, vagy ez még fel lesz szorozva az építés szakértelem (+Végzet medál adta építési bónusz (ez legalább értéket adna pluszba a VM-nek, ami már előrelépés (ezt Kóc tuti támogatná ))) által?
Mert nem mindegy, hogy most építek 300k, és akkor az a téglában 300k-s értéket vesz fel, vagy pedig felszorozva rendes LE-ből való építésnek (megfelelő mértékű szakértelem+bónuszok által) felel meg. Ha az első, akkor az a rosszabb, de hosszabb távú építkezési forma. Ha az utóbbi, az valamivel gyorsabb léptékű, de még így sem vészes. Elvégre azért állandóan nem építenek az emberek pure LE, hacsak nem kéri a VT, vagy az 5%-ös szövetségi küldetés. Vagy ha nem fanatikus vakolómester (nem Kóc, itt már nem Rád gondoltam. ).
A hozzászólást Paco módosította 2012.11.19. 18:41:18-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.75
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
10. hozzászólás - 2012.11.19. 18:52:21 (Válasz Paco #9 hozzászólására.)
Es az a LE, amit igy epitek beleszamit a szerencse fejlesztesbe is? Mert gyakorlatilag LE-bol epitek, vagy manabol...

Tudom, hogy nem Neked kellene valaszolni, de olyan Szimpatikus vagy.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.38
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
11. hozzászólás - 2012.11.19. 19:06:37 (Válasz Viszok009 #10 hozzászólására.)
Ha már szimpatikus vagyok, akkor válaszolok is, lásd, hogy kivel van dolgod.

Mivel eddig minden LE-ből való épületnövelés beleszámítódott a szerencse növelésébe, így nagyon nagy a valószínűsége, hogy itt is számítani fog a szerencse fejlesztéséhez.
Már "csak" az a kérdés, hogy lesz-e rá szorzó, vagy sem.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.75
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
12. hozzászólás - 2012.11.19. 19:13:36
Háromszor elolvastam és egyszer se értem
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.21
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
13. hozzászólás - 2012.11.19. 19:36:08
Kérdés megválaszolva.
A hozzászólást Paco módosította 2012.11.19. 20:03:13-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.75
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
14. hozzászólás - 2012.11.19. 19:51:17 (Válasz Paco #13 hozzászólására.)
Olvass, és értelmezz

1; Bűvös tégla felhasználása.
2; X bűvös téglát veszük Y energiatégláért. (ha van energiatégla)
VAGY
3; X bűvös téglát eladunk Y energiatégláért. (ha van bűvös tégla)

Az utolsó 3 sort legalább 5 szavazattal bíró tag (5-nél kisebb taglétszám esetén legalább 2 szavazattal bíró tag) tudja használni / beállítani.


Azaz a "főnök" akkor használja amikor csak akarja...
Pontszám: 5.88
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
15. hozzászólás - 2012.11.19. 19:54:08 (Válasz Paco #9 hozzászólására.)
Az rendben van, hogy előzetes vázlat alapján tiszta LE-ből épüljön. De ebbe az elkészítési árban csak maga a töltési LE számít bele, vagy ez még fel lesz szorozva az építés szakértelem (+Végzet medál adta építési bónusz (ez legalább értéket adna pluszba a VM-nek, ami már előrelépés (ezt Kóc tuti támogatná ))) által?


3 opció van az építésnél:
Saját LE-ból
Lélekkútból
Varázspontból

Gondolkozz picit programozóbb fejjel! 2 lehetőség ennél az épületnél nem fog aktiválódni, "csak" a léből építés opciót fogod tudni használni... Azaz hat rá minden építés hatásfokot növelő cucc...
Pontszám: 5.66
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
16. hozzászólás - 2012.11.19. 19:58:48 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Húúú, de bonyolult. Eddig én se értem tisztán a dolgot, de majd újra elolvasom, hátha leesik a tantusz
Pontszám: 8.23
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
17. hozzászólás - 2012.11.19. 20:06:12 (Válasz Birka #15 hozzászólására.)
Biri: az egyetlen vagy aki első elolvasás után érti, legyél büszke magadra

Kezdem úgy érezni, hogy középsuliban a lányok behálózása helyett, jobb lett volna figyelnem a magyar nyelvtan órákon
Pontszám: 7.34
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
18. hozzászólás - 2012.11.19. 20:07:45 (Válasz Birka #14 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.11.19. 19:51:17
Olvass, és értelmezz


Ne légy tuskó, nem az erdőben vagy.
Olvasni olvastam, de elkerülte a figyelmemet. Este van, munka után. Egészséges, ártatlan volt a kérdésem, amire általad megkaptam a választ. Kössz.

Idézet: Birka - 2012.11.19. 19:54:08

Gondolkozz picit programozóbb fejjel!


Nem akarok, mert nem vagyok programozó. Hidd el, tudom, hogy hogyan lehet építeni. De mindig, amikor bejön valami "új" mód, akkor le kell azt is tisztázni, hogy mik a "játékszabályok" az újdonsággal kapcsolatosan.
És ha nem vagy Miklós belső embere, akkor ne mondd azt, hogy hat rá minden építést növelő cucc. Lehet, hogy Miklós másképpen gondolja. Majd elmondja és kiderül.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.75
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
19. hozzászólás - 2012.11.19. 20:12:46 (Válasz Paco #18 hozzászólására.)
@Paco:
Te nem tudtad, hogy Birka az Miklós csak inkognitóban
Pontszám: 7.94
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A tudás fája
20. hozzászólás - 2012.11.19. 20:16:17 (Válasz Yasmina #16 hozzászólására.)
Próbálom "paraszt" szavakkal leírni, hátha segítek:

Az a "mamut" szövi, mely rendelkezik 50-es dics piramissal építhet Bűvös téglát, ennek az a célja, hogy legyen egy épület, mely nem "értelmetlen" építési lehetőséggel szolgálja a szövi küldit.
Azt a téglát ki lehet dobni a "piacra", mely a raktár funkció alatt érhető el, ahol beállítható egy ár/érték arány.
Jutalmul, ha a szövi elad téglát, úgy az érte fizetett Energiatégla auto építi a tudás fáját, mely csecsebecséket ad a tagoknak szintlépéskor

Az a "kis" szövi, mely nem bűvös téglázhat, az energiából (mindenféle napi tevékenységre esik) építhet Energiatéglát, melyért a "piacon" a raktár funkció alatt vehet bűvös téglákat. A kereskedés jutalma tégla használatkor "érkezik" (Ezt a "főnök" teheti meg), amikor a kút 1 milka lét töltődik, de max felé nem mehet.

Megvalósuló elvek?
-Nagy szöviknek van mit építeni korlátlanul a küldihez, így nem "száll el" a 10 épületszintes küldi költsége.
-A kis szövik amennyiben aktív tagokkal tevékenykednek, úgy dől be az energia, melyért vehetnek 1 milkás kúttöltéseket, ezzel segítve az építkezésüket
-A nagy szövik nem "kidobják" a lét, hanem a fa szintlépéskor ad nekik "csecsebecséket"
-Újabb interakció lesz a szövik közt, különösen ha valamelyik erőforrásból folyamatos hiánykereskedelem alakul ki.
Pontszám: 6.80
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!