Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Morroch

Dátum: 2009.05.16. 11:22:10
Igaz, nem gondoltam rá, hogy újra és újra 4 hónap, csak addig jutottam, hogy az első 4 hónap után mennyi lesz.
Ebben az esetben Cyrontól "nyugta lenne" a játékostársadalomnak 4 hónapokig, de vannak mások is. Valószínű már meg is indult a dukátinfláció amit nem szerettek volna. Én nem tudom sem ezt felmérné, sem hogy ki milyen gyorsan tudja termelni, majd az okosabbak (tovább)gondolkodnak az ötleteden.
Dátum: 2009.05.16. 11:15:50
Alapjában véve nem rossz, de ha Cyron mostantól kezdve 4 hónapig csak gyűjtöget...
Dátum: 2009.05.16. 11:03:49
Ha nálatok ilyen kedvesen fogadják a háborús ellenfeleket, akkor bontsátok már le a Béke Csarnokát hadd menjünk mi is.
Hogy csikorgass vagy ne az a te dolgod, én mindössze arra gondoltam, hogy talán ne így fogalmazz hátha olvassák a társaid is.
Dátum: 2009.05.16. 10:57:22
Ha nem zavar, hanem vigyorogsz azon, hogy a társaid vérében gázolnak és annyi a véleményed, hogy téged nem érint (szint miatt) az nem valami csapatépítő.
Dátum: 2009.05.16. 10:43:42
Kocos lehet, hogy ezért mások majd nagyon lepontoznak, de te szerintem nagyon terelsz és féligazságokat közölsz.
Aki előbb szerez erőforrást, az behozhatatlan előnyre tesz szert, én ezért nem sírok, hanem tudomásul veszem, mint tényt.
Pl.: Magától értetődő, hogy aki előbb maxolja a spektrális azt nem fogja utolérni az aki később kezdte. Kivéve ha vért izzad a másik pedig addig leereszt.
Mit gondolsz az én HSZ-ről 1oldallal ezelőttről? Azokkal egyetértesz, nem kerültek sorra még vagy csak szőnyeg alá söpörnétek?
Dátum: 2009.05.16. 09:44:51
Köszönöm.
Hogy mi lett volna elég ki tudja? Mivel hátrányt nem okoz csak behozhatatlan előnyt, így ez is abba a kategóriába esik amit Miklós oly gyakran hangoztatott. Kb.: Azért mert nem lesz mindenkinek AH-s cucca, még tud játszani. Napi 10 perc alatt is elintézhetsz mindent. -> Csak más eredményeket érsz el, mint aki 1000 percet foglalkozik a dologgal.
Dátum: 2009.05.16. 09:32:20
Szerintem azért "kevertek" dukátot a küldetésekbe, hogy a játékosoknak egy időre befogják a száját. Lásd: Barrique végigért a küldetéseken, de mivel ismételhet és ismétel is (...), így nem kell újakban törni a fejüket a fejlesztőknek vagy legalábbis nyertek valamennyi időt. Ha pedig nem Barrique-ot vesszük, hanem a általában a játékosokat: ki ne ismételne nagy intenzitással, ha plusz jutalmakat kap, jelen esetben dukátot? Így pedig már senki/nem sokan rongyolják a szájukat/billentyűzetüket azon, hogy a fejlesztők lassabban dolgoznak, mint a játékosok.
Dátum: 2009.05.15. 22:36:44
Freez, nekem is megvan az első állatom. Amikor bejött a küldetés, hogy sajtolj min 20-as kedvencet, szitkozódtam sűrűn.
Aztán amikor kiderült, hogy szegény kicsi móleonom már minden csapástól megfekszik és a morálja is zuhanórepülőst szeret legjobban játszani, akkor rájöttem, hogy őt fogom sajtolni. Azóta kiderült az is, hogy 2x is felhúzok 1 alap lényt 20. szintre mire elérem azt a küldit. Szóval hibázok én is eleget.

Na de a lényeg: a móleonom sajtolásra vár és vésztartalékos állat, ezen kívül van 3 másik ami harcol és hordázik. Persze mindenki úgy éli ki a mazochista dolgait, ahogy neki tetszik, de ha csak helyed nincs az állatoknak akkor vezetőkészség.

Én úgy gondolom, hogy az állattartásban felmerülő problémák tipikusan az a kategória ahol csakis azon múlik találunk-e megoldást a problémákra, hogy akarjuk-e vagy inkább "sírunk".
Így kijelenthetem, én jelen pillanatban elégedett vagyok az állattartással és az azzal járó dolgokkal.
Dátum: 2009.05.15. 19:19:45
Egyszerre több állat idomítását már említették, az időrövidítést azt hiszem nem. Amiről szó volt nemrég, hogy gyógyítnai is lehessen egyszerre.
Ezek mind nem rossz ötletek. De szerintem csak nem rosszak.

Aki szerint túl hosszú egy állat idomítása, az idomítás szakit növelve időt nyerhet.
Akinek állandóan haldoklik a kedvence, az beszerezhet magasabb szintű állatot.
Megfelelő szintű állat, egyéni sebességű igényekkel ráfordítástól függően gyorsan megvan, utána pedig nem fognak ájuldozni az állatok.
Ha morálproblémák lépnek fel, növelni kell az intelligens kedvencet és elfogadni, hogy az állatok ideje lejár és cserére szorulnak majd.

Akiknek most újat mondtam, valószínűleg ezután is gondjai lesznek a kedvenceivel vagy mással. A többiektől pedig bocs az ismétlésért.
Egészítsetek ki bátran, ha valami kimaradt.
Dátum: 2009.05.15. 09:58:26
Akkor hasonlítunk.
Nálunk is többen sajnálták a Ronin döntését, de végül is jól jött... a Velim pont elkapta a tökünket 14-28 1 nap után, 3 emberen kívül mindenki katakombákban volt. Nem számítottunk erre, de felálltunk (tegnap előtt 44-44), aztán tegnap este kijöttek a pincéből és ma megvolt a dupla 102-56. Jó háború volt és észhez térítő! Az "50-0-ás farmolást" nem szeretem.
Dátum: 2009.05.15. 09:32:55
Úgy tűnik 4 perc alatt jön össze a kellő szavazatmennyiség. Nekünk előre szóltak, hogy nem kívánnak háborúzni.

a Ronin szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +109663 töltődés a szövetség Lélekkútjába. Máj 10. 21:03
A háború elkezdődött a Ronin szövetséggel. Máj 10. 20:59
Dátum: 2009.05.14. 18:01:15
A TOP-ot soha semmiben nem fogjuk megelőzni és/vagy utolérni a középmezőnyben, maximum előreszaladunk hozzájuk, de akkor már mi is a szint-TOP-hoz tartoznánk, nem a középréteghez. Hiába lesz a jelen középréteg erősebb 58. szinten, mint a jelen minimum 58-asok, addigra a szint-TOP újabb előnyöket szerez/fejleszt/kap.
Ez nem sírás, hanem tény és általánosan igaz a játék minden területére. Szerintem.
Megdolgoztak érte.
Dátum: 2009.05.13. 15:43:49
Mit értesz munka alatt?
(Közben megbeszéltük, hogy az Ösvény is (fél)parazita minden tagjával együtt. )
Dátum: 2009.05.13. 14:56:42
Ez így van. Ha nem tetszik a szó, használhatsz mást, de attól még mindenki tudja rólad és rólunk is, hogy másoktól vesszük el.
Azért az Ösvény magától is épít szépen. Nem kútból élünk, csak szeretünk háborúzni.
Dátum: 2009.05.13. 14:04:18
Mindenki úgy játszik a szabályokon belül ahogy jól esik, engem nem zavarnak a más kifosztásából elő karakterek. Mindenkinek adott a lehetősége a rabló életmódra és az ellenük való védekezésre is, megdolgoztok a LE-ért. De ettől függetlenül a parazita szó pontosan leírja a taktikátok lényegét.
Dátum: 2009.05.11. 19:34:49
Axonise Flass majd megmondja nekem a véleményét, ha van és akarja. Nincs szüksége a hazug kis tolmácskodásodra. Mellesleg Morri előtted is írt HSZ-t pofátlanság nélkül (is).
Nekem embereim nincsenek, de ha ingerled az Ösvényt, majd megtanítunk Ghalla kemény világának farkastörvényeire.

Mindenesetre megígérem neked, hogy ha még egyszer csak 1-et ugrik feljebb a pulzusom miattad akkor nem fogsz többet a szavak mögé bújni és személyesen hiába lesz nagy pofád.

Itt nem fogom folytatni, bármit is válaszolsz a fentebb említett "Dühöngő" miatt.
Dátum: 2009.05.11. 19:19:14
Zokneenho, szabi barátunk ebben találta meg az egyéniségét, de ebbe nem megyek bele, nem lenne korrekt és nem akarok "Dühöngőt" csinálni a topicból.
Én örülök sok mással együtt, hogy van aki gondolkodik is nem csak siránkozik. Más kérdés, hogy ez most nem jött be.
De ha ismét eszedbe jut vmi és nem véleményezném, írj 1 PÜ-t hátha még leszünk valamiben partnerek.

A játékról meg az a véleményem és tapasztalatom, hogy önmagában nincs játékélmény, meg kell küzdeni érte. Tűzzetek ki célokat és akkor lesz sikerélmény. Ha csak húzzuk az adatokat feljebb és semmi cél nincs akkor nem lesz jobb csak ráment a fél életünk vagy amennyit rááldoztunk. Attól lesz jó, ha a saját elvárásaidnak megfelelsz, ha ilyenek nincsenek akkor felesleges nekiállni/folytatni.
Dátum: 2009.05.11. 17:57:45
Ez egy másik játék amin gondolkodsz.
Itt nem a parcellák a lényegek, hanem a gondolkodás és együttműködés másokkal, ez szándékosan nem akciójáték, nem az adrenalinért és infarktusért játsszuk.

Hogy érthető legyen pontosan mire gondolok: Ha ilyen parcellásra osztanád a játékot és el kéne menni mindenhová, ami ugye írásod alapján lenne hogy másfél órát venne igénybe, akkor a portyázás egész megváltozna mert nem érnél el bárkit akinek van ÉP-je a szinteden. Viszont akkor szerinted mi akadályozná bármelyik játékost abban, hogy nála akár 50 szinttel kisebbet verjen el? Arról pedig, hogy technikailag mit igényelne ne is beszéljünk, főleg mert nem tudom.

Próbáld ki a Metin2-t, te a leírásod alapján olyat akarsz játszani.
(Én kipróbáltam és hamar meguntam, egyetlen dologért nézek még fel időnként a törlés helyett: szerzek egy lovat és max utána befejezem.)
Dátum: 2009.05.11. 15:21:29
Idézet: Dr_Faktor - 2009.05.11. 14:51:03
...ez azé volna jó mer akkor nem kéne itt titeket fárasztanom a ügyes bajos dolgaimmal helyette inkább eljáccadoznék a játéktéren a hozzám hasonlóan erre affinitást érző végzetúrakkal és végzetúrnőkkel...


A gyengébb képességűeknek mondanám, hogy ehhez jött a játszótér hasonlat. Viszont ígéretes a változásod azirányban, hogy nem kapásból idiótának neveztél (még ha el is ismerném), hanem már körbeírtad. Egyszer még azt is megérjük, hogy nem a "3 pont" lesz a leggyakoribb kifejezésmódod és kódfejtés nélkül olvasható lesz minden sorod. Egy ilyet írnál, úgy érezném már nem éltem hiába.
Az ötlet pedig nem rossz tényleg, de attól még lennének fontosabb dolgok is, minthogy a császár hol lakik és van-e városunk templommal, mert ugye a galetkik és végzeturak oda járnak gyónni a portyázás után. Azt égetőbbnek tartom, hogy nincs kedvük portyázni és inkább laposkúsznak - de ebben úgy tűnt egyet értettünk a másik topicban is.
Dátum: 2009.05.11. 14:59:34
Doki, erre már kitalálták az IRL játszótereket, Miklósékat nehezebb lenne erről meggyőznöd, mint kimenni a szabadba és újraélni gyermekkorod a csúszda és hinta közti homokozóban.
Persze értékelem a kreativitásotokat, de akkor inkább segítsetek olyan problémák megoldásában ami a játék folytatásához szükséges nem pedig kicsit szebbé teszi a játékot miközben torlódnak a valódi problémák.

Nektek elég a kenyér és cirkusz és lehet, hogy többségben vagytok, de Róma is elbukott.