Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Maci

Dátum: 2012.11.14. 21:03:39
Szerintem nem csak az
Dátum: 2012.11.14. 20:52:47
a töltési lista "nyertese"?

Igen, jól megnyertem. Lettem valaki.. ahogy a szomszédom mondta mindig, amikor meglátott a szemeteszsákkal a kezemben: "látom lettél valaki.. " nézek rá, aszongya "valaki vigye ki a szemetet".
Dátum: 2012.11.14. 20:23:16
Sziasztok,

Gondolkoztam a mai nap folyamán, hogy csalódottságom vagy dühöm nagyobb-e, és mely érzést hagyjam inkább érvényesülni hozzászólásom stilisztikai eszköztárában.

Úgy döntöttem intelligens felnőtt lévén próbálok hiteles információkkal dobálózni, valamint kisebb történelmi áttekintést nyújtani azon c'est fosch eseménnyel kapcsolatban, amit egyesek csak viccesen a "húdetáp" buli jelzővel illetnek, nevezetesen a landragór gyilkolászásos téma.


2012. első landragór esemény

Az előző tapasztalatok alapján nem veszek részt rajta, hiszen olybá tűnik számomra, sajnos nem ad megfelelő bónuszt ahhoz képest, hogy mindent tul-t egyszerre fejleszt, tehát nem megérős az ilyen egyszerű elméknek, mint én.

2012. első landragór esemény vége - tulajdonság fejlődés

WTF? miamiamia? Nem értem. Felhasználva általános iskolában rám ragadt matematikai tudásomat , valamint a kellékek között rejtőző számológép funkciót, megdöbbentő adathoz jutottam: Valami ultrabrutál növekményt adott az esemény, nekem 30% körüli összeg jött ki úgy, hogy akár még azt is megmerném kockáztatni, alábecsülöm ezt a számot.

Természetesen rögtön besírtam a fórumon, hogy ez miamia, aszonták barátok olvasván a brühühüt, hogy a landragór jó, hogy hogy nem tudom, ezmegaz. Hiába védekeztem, hogy eddig nem volt ilyen erős, aszonták majd a következőn vegyek részt, ne rinyáljak.
Erősen bugosnak tűnt, de elolvastam a fórum idevonatkozó részeit, és megnyugtattak a hozzászólások, jó ez, ahogy van. Pont.

Fél évig nem fejlesztem a karaktert. Mondom minek az, anélkül is játék a játék. Akkor készüljünk az eseményre.

2012 Landragór esemény - 2. felvonás

Már az eleje gyanús. Miért kapok a landi csata után ennyit LE-t? Úgy látszik hozzányúltak...ahamm, lesz itt még szopás. De mindegy, most már toljuk.

Toltam.

Most hozzávetőleges számok jönnek, nem tizedre pontosak, ne kössetek bele.

Gyakorlatilag a jelenlegi számítások szerint kaptam mindenre mondjuk 5% körül úgy, hogy a különleges esszencia (vagy hűségszilánkért kapható akármi) nem számításával ez 3.5%-ra csökken. Tehát tegyük fel 100-at kaptam mindenre, magyarul fejlesztettem minden szaron 100-at, hogy kapjak nagyjából 3-4 DARAB TULAJDONSÁGPONTOT arra a négy tulajdonságomra amit egyébként fejleszteni érdemes kábé. Természetesen csakis rólam van szó, az én karakteremről, általánosságban nem igaz, és egyebek. Ugye hát nem erről volt szó, meg hát mégis csak ezt a vicces - inkább nem is lenne, legalább nem b@sz fel - bónusz kedvéért reggel fel sem kelek az ágyból.

Nem feltételezek a Beholder részéről szándékos módosítást, lévén nem szóltak róla, másrészt most fórumon is jelezték, nem történt ilyesmi.

Gondolom bugos volt legutóbb, most meg nem az.

Véleményem szerint változó feltételek mellett egy ilyen játékot nem, vagy csak nehezen lehet játszani.

Úgy gondoltam néhány hónapja, hogy a hűségzáloga "véletlenül beraktuk a többi szerverre is" móka az év meglepetése lesz, de nem az lett.

kb. a kettő között annyi a különbség, mintha a feleségem bejelenti, hogy gyerekünk született, vagy bejelenti, hogy gyerekünk született három is, mindhárom göndör-pöndör hajú afroamerikai kis ördögfióka. Remélem átment.

Tisztelettel kérem a Beholder munkatársait, bólintsanak rá ama javaslatomra, hogy aki akarja, a minimum töltésen felül betöltött LE-t visszakaphassa.
Amennyiben ez megoldható, úgy ama utánérzés maradna benne, hogy igaz nagy kib@szás volt az egész, és k@rva nagyot csalódtam, de mégis csak emberi a hozzállásotok...

Köszönöm a vicces napot

üdv
maci
Dátum: 2012.11.11. 12:44:48
Kedves hölgyem,

Ilyen alapon büntethetjük azokat a prémium felszereléssel rohangászó játékosokat, akik olyanokat támadnak, akiknek nincs ősköves holmijuk. Hiszen morálisan megkérdőjelezhető, hogy aki pénzen vásárolt előnyt, az mi alapon bántja szegény ingyen játszó játékostársait.

Vagy büntessük azokat, akik indokolatlanul nagy másodlagos támadást, varázslatot fejlesztenek, hiszen csupa rosszindulatból teszik a gazfickók, semmiféle LE termelő hatása nincs.

Tehát azért, mert én azt mondom, hogy nekem erkölcsi, érzelmi, vallási , akármi okokból kifolyólag nem tetszik a játék egy-egy aspektusa, az nem azt jelenti, hogy megoldásként változtatást követelek.

Jöhet ide az ember megosztani a gondolatait ilyen esetekben, mondhatja a kollega, hogy nem tetszik neki néhány játékos hozzáállása, hiszen amíg őket zavarja a tp tömés, és gyűrűvel védekeznek, addig ők is ugyanazt csinálják. Teljesen okés a véleménye, de hogy át nem gondolt módon reformot kérjen , az már felesleges. Mellé állni ebben a témában pedig szintén az.

Legmélyebb hódolatom, nem bántásból írtam, amit írtam.

maci
Dátum: 2012.11.11. 10:07:09
Akkor ne csak azok miatt vedd meg, akik rendelkeznek vele, vedd meg azok miatt is, akik nem rendelkeznek vele, de még tömhetnek tp-vel téged a jövőben.

Kevésbé fájna a tp tömés, ha olyanok támadnának, akiknek nincs gyűrűjük?
Szeretnék neked gratulálni. Szövetségi társaiddal ellentétben, te higgadtan, abszolút profi érveléssel próbáltad a neked megfelelő irányba billenteni a mérleget.

Anno tanította nekem az öregebb korosztály: ha lebuksz asszonynál valamivel, három dolgot tegyél:
tagadni, tagadni, tagadni.

Valamiért ez ugrott be..

Közel 20 éve játszok a Beholder játékaival. Soha ilyesmit nem tapasztaltam, hogy ők elsietve a büntetést, őskövet, zsetont, kristályt, akármit azonnal levonva tiltanak ki egy játékost a játékból.

Sőt. A lehető legbékésebben próbálják megoldani az ilyen helyzeteket. Mondom, ez az én tapasztalatom.

Teljes mértékben valószerűtlen elképzelés számomra, hogy ők mint játékfejlesztők érdekeltek lehetnek abban, hogy ilyen ügyben egy játékost pellengére állítsanak. Sőt. Ha van olyan dolog, ami árthat az üzletnek, az pont az ilyen téma.

Azt azonban már inkább elképzelhetőnek tartom, hogy a következményekre nem gondolva használnak ki bugokat játékosok, közöttük pedig néha akad egy-egy olyan, aki nem fogadja el a a "büntetést", ha lebukik (vagy túl súlyos, vagy egyszerűen csak olyan ember, aki kitart az igaza mellett, bármi is történjen), és harcol ellene. Adott esetben a barátainak elmeséli mi történt, akik ide jönnek fórumra anyázni, fenyegetőzni, vagdalkozni. Az ügy kirobban, kénytelen megszólalni az érintett. Mit tehet: Tagad, tagad, tagad.

A lehető legrosszabb az, ha egy intelligens ember, mint te ilyen helyzetet teremtesz. Sokkal többet ártasz a vádjaiddal (ami természetesen nem tűnik vádaskodásnak, hiszen te csak lehetőségét veted fel a dolognak, mint például: utólagos logmódosítás ), és ügyes, diplomatikus kommunikációddal, mint az elmúlt években a több tucat vérpistike az anyázással.

üdv
maci
Dátum: 2012.11.09. 19:12:43
mi történt? tényleg érdekel
huhhh, erre muszáj reagálni

Idézet: Sogilight - 2012.11.09. 07:50:24
Drágábban adsz el, mint veszel? Ez a kereskedés lényege!!! A programozók nyilván szándékosan tettek bele egy ilyen lehetőséget a medáltulajdonosoknak. Minden cucc ad pluszt, szívást, LGY-t, %-ot a vadászatra ... Ez nem bug, opció a játékban.


Anyám, add el a házat. Ezt most teljesen komolyan gondolod? a kereskedés lényege? tényleg? ebben a játékban?

Idézet: Sogilight - 2012.11.09. 07:50:24
Őskő? Ha a Miklós által vázolt 11 k őskő meg lett volna Arvionnál, akkor jogos lenne a büntetés, de mivel nincs nála, így csak feltételezés, spekuláció, esetleg urambocsá hazugság?


Tegnap kiraboltam a szomszéd nénit, aztán a kocsmában elittam a nyugdíját. Ma keresett a rendőrség, de mivel nem volt nálam a pénz, békén hagytak.



Idézet: Sogilight - 2012.11.09. 07:50:24
"A másik "bűnös" elfogadta a büntetést, nem problémázott!" Igen, kedves Miklós, egy szuperbajnok piros lett, elfogadta, hogy meglopták! Kicsit vicces a megközelítésetek.


szuperbajnok? Az mi? Olyasmi, mint a szupervihar?

Idézet: Sogilight - 2012.11.09. 07:50:24
Dikó kollegátok stílusa, hogy is mondjam, hogy ne legyen "trollos" ... nevetséges. Mi felnőttek vagyunk, tudjuk, hogy D.I. tud már írni, de ne vitatkozzon felnőttekkel ilyen stílusban, tanítsátok tiszteletre, főleg ha egy felnőtt tisztességesen kérdez! Ha már otthon ezt nem tanították meg neki! Ne játszon atyaúristent, bizonyítékok hiányában, ne vádaskodjon, ne feltételezzen, hallgasson!


Fenti soraiddal bizonyítottad, hogy felnőtt ember vagy, aki kulturáltan képes vitázni, és érvelni.

Idézet: Sogilight - 2012.11.09. 07:50:24
Amin gondolkozzatok el:
Hova lett a "lopott" 11-12 k őskő?
Ha tudatos a lopás, miért csak a V1-es karival csinálta Arvion?


Ez az ultimate érv. Most jól megfogtad őket.

Idézet: Sogilight - 2012.11.09. 07:50:24
A napnál is világosabb, hogy valaki hazudik.
Én ezt tudom levenni a fennti gyűjteményből, nagyon bűzlik ez a sztori!


Szerintem meg ez a trollkodás.

baráti üdvözlettel
ölel
Lenor
Dátum: 2012.11.08. 08:18:25
Sikerült belenyúlni a tutiba, úgy érzem Ekkora ellenkezés régen volt már, jó látni, hogy tudjuk azért még egymást gyepálni.

Hol az a baj, hogy Miklósék hallgatnak a játékosokra, hol az, hogy nem

Most például nem kellett volna figyelniük a sutyorgókra.

Persze ebből túl jól már nem lehet kijönni. Valamit most már be kell vezetni..

Végigolvastam az elmúlt napok termését, azért volt egy-két ultimate érv, ami miatt érdemes volt időt szánni a topicra .
Dátum: 2012.11.06. 22:45:04
Még egyszer jelezném, hogy a 28 tagunk közül 11-en nem tudnák használni a jelenleg eső cuccokat.

v3-as aktív szövetség vagyunk, a szerver jellegzetességei alapján áll össze a létszám, kevés magas, túlnyomórészt közepes, és néhány alacsonyabb szintű karakterrel. Kb. szerintem átlagot képviselünk a nagyobb szövetségeket figyelembe véve.
Epikus ütésben kb. ott tartunk, ahol a többiek.

Véleményem szerint ez igen komoly gondot okozna ebben a formában. Nagyon morálromboló ötletnek tartjuk. Nem idézném, ki hogy reagált a témára nálunk...
Dátum: 2012.11.06. 19:53:37
v3-on a szövinkben 140-es epikus tárgy szintnél tartunk. A tagjaink 40%-a 100. szint alatt van.

Ezek szerint 11 embert kizárunk a következő hónapokra a kincsszerzésből.

Örülni fognak nekünk, pontosabban nektek.

Évek óta van egy korlát, amit használtok az epik kincsekre. Nagy panaszkodás nincs miatta, kb. lószart nem számít, hogy szigorúbbá válik-e vagy sem (értem ezalatt, jobbá nem teszi a játékot). Volt számtalan olyan dolog a játékban, amin fennakadtunk már, és mégsem lett megváltoztatva (nálam legutóbb pl. a hűség záloga bekerülése volt vicces, ami adott esetben sokkal nagyobb gebaszt is okozhatott volna), most ennek az új korlátozásnak a hirtelen "előkerülését" egyszerűen nem értem.

pussz
maci

ui: a +110 iq-val kapcsolatban elfelejtettem megnyilvánulni.

Dátum: 2012.11.06. 16:59:28
A második nekem nem teljesen tiszta. Az, hogy egy 200-as tárgy kb. 140-esnek felel meg, ha 100-as szinten hordom, azért nekem kevés infó a szavazáshoz.

Az 1. verzió aszongya, hogy 100. szinten 140-es epikus cuccok hordhatók max. Magosabb cuccot nem lehet viselni.
2. verzióban százalékos hatásfoka lesz. Gondolom ez részben engedékenyebb , hiszen 200-as tárgyat is hordhatok, ugyanakkor gondolom ha ebben a verzióban 100.as szintű vagyok, akkor a 140-es tárgy nem fog 100%-os hatást kifejteni.

Vagy hogy kell ezt elképzelni?
Dátum: 2012.11.05. 20:47:14
Nagyon egyszerű. Indíts másik világon portyás karit. V3at nem javaslom, alacsony szinten nem nagyon működik a pókokoskodás, v1-v2 jó lehet.

Én nem ajánlom neked ezt a játékstílust, nagyon lassan fejlődsz, lehet a szinteden és környékén erős leszel, de ez csak addig megy élményszámba, ameddig nem válik megszokottá. Utána cél már kevés. Mondjuk pár hónapig. Ráadásul alacsony szintű vagy, sok mindenből kimaradsz.

Ha nagyon gyenge a karaktered, állandóan szétüti minden jöttment, akkor lehet érdemes újat kezdeni. De nem feltétlen pók karit, egyszerűen fejleszd ki a legelején az LE termelő szakikat, és csókolom. Azzal a játékosok 80%-nál tuti erősebb leszel. Ha nagyon le akarjuk egyszerűsíteni.

Egyébiránt a pókok ellen a legjobb taktika, ha "rendesen" játszol, és lehagyod őket. Bár ez is időbe kerül.

cső
maci
Dátum: 2012.11.05. 10:54:27
Jamhogy attól tartasz, hogy a felhasznált LE-től függ az egyéni fejlődésed az esemény végén?

Azért az nonszensz lenne...
Dátum: 2012.10.20. 17:51:01
"Vadászatod után kicsit fáradtan indulsz haza.
Ugyanazon az ösvényen vezet az utad, amin reggel jöttél, de a hajnali köd felszállása után félúton egy hegyet pillantasz meg. Kíváncsi vagy, mi lehet a csúcsán, de ahhoz, hogy kiderítsd meg kell másznod..."
Dátum: 2012.10.16. 14:30:15
Én pont most szereztem meg

Majd legközelebb gyorsabb leszek, hogy ki tudjam használni egy évig a bugot..
Dátum: 2012.10.15. 13:57:43
Most majd jön a kérdés, hogy miért számít a nulla fertőzés? neki is az van...
Dátum: 2012.10.13. 18:44:57
Idézet: Klarinét - 2012.10.13. 10:01:56

A CSP-t elcsatázva jobban számolja el a jutalmat VF esetén. Tehát ezért kell minnél több csata.
Minnél több LE a lehetö legtöbb csatával párosítva.


No ezt nem hiszem. A csp-t elcsatázva jobban számolja el a betöltött LE-t, mintha kevés csatára tetted volna be? Miért?
Dátum: 2012.10.13. 18:42:16
Dehogynem üti. Aki betol 2 csp-re 30 milliót, és aki betolja ugyanezt az elején egy csatára, majd utána elkölt 2000 csp-t, az pontosan annyival többet fog kapni, mint amennyit a 2000 csp-je ért.

Itt arról volt szó, hogy Klarinét is betöltött egy rakás LE-t, Rachman is betöltött, de mivel Rachman minden csp-t ellőtt, ezért ő űbertáp lett, míg Klarinét nem volt megelégedve a fejlődéssel.

A kettő között az a különbség, hogy Rachman belerakott 2000 csp-t, ami mondjuk 8 millió LE-t ért, így az is leosztásra került.


szerk.: ehh... most olvastam klarinét későbbi hozzászólását, tehát a lényeg az volt, hogy ő betolt max. csp-t amit tudott az eventen, és csak 27-et kapott mindenre. Míg Rachman betolt minden csp-t minimum töltéssel , és ráköltött még 20 milliót, ő meg 54-et kapott Háááát, ez számomra több mint logikus. Nincs itt semmi gond. Amit Ariel is mondd, minél több LE-t töltesz be, annál többet kapsz vissza. Ennyi.
Dátum: 2012.10.13. 07:22:51
Idézet: Klarinét - 2012.10.13. 01:38:11

A sok töltés/kevés csatás verziót csináltam már párszor, nem kaptam valami nagy jutalmat egyszer sem. "


Idézet: Klarinét - 2012.10.13. 01:38:11

A V3-on Rachman-t ajánlották nekem a legjobb jótanács ügyében. Elég jól szállt ki minden ilyen event után. Minnél több LE-t gyüjteni az event elött s azt egyböl betenni induláskor. Utána minimális töltéssel minnél több csp-t beletolni a csatákba, a lehetö legtöbb szintet lépni event közben.


A két állítás pont üti egymást. Tehát sokat betoltál és nem jártál jól, Rachman pedig minél több LE-t gyűjtött, majd minimális töltéssel ellőtte a csp-ket (magyarul a rengeteg LE-t betolta néhány csatába, vagy éppen egybe) és jól jött ki...

hogy is van ez?

Szerinted azért jött ki jobban, mert hiába ugyanúgy sokat tolt be, mint te, de ő még ellőtte a csp-it is.. (?)

Fura lenne..

A nagy kérdés szerintem, hogy te mivel nem voltál elégedett...