Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Maci

a játék indulása után 3 héttel indultam.
első két-három szinten nem portyáztam. 4-5.en kb. 20-at naponta, 6-on 30-at , 7-8-on már megérte, megéri a 40-50 portya gyógyitallal is. Tehát felhalmozódott a pp-m, így csinálom. DE nagyon gyorsan dolgozom így le a felhalmozódott pontokat, úgyhogy nemsokára visszaesik a fejlődésem.
üdv
maci
komolyan olyan ötletekkel jöttök itt, hogy az állam leesik..
eszembe nem jutna a kvízkérdések változását nézni, de mekkora ötlet
Azzal, hogy Miklós azt mondta,használhatnak ilyen programokat játékosok, nem azt jelenti hogy a LE diffben elől levők használnak is. Nekem meg van a listám kb. 30 kariról és őket ütöm folyamatosan. Ennyi. Mivel napi 40-50et portyázok, így SOKKAL nagyobb esélyem van kiválasztani a jó LE-t hozó karaktereket, mint annak aki 15-öt portyáz. Ráadásul nagyon fontos tény az is, hogy mivel lemaradva játszok, gyakorlatilag ezen karakterek nagy részét 4-5.szint óta folyamatosan ütöm! (mivel egyszerre fejlődnek nagyjából velem, még úgy is hogy nem vadászok)
Kapom is a leveleket olykor, hogy szálljak már le róluk és hadd ne mondjam joggal. Nekem sem különösebben tetszik, hogy úgy vagyok eredményes, hogy mások játékát nehezítem, de ez van, ilyen a játék rendszere.

üdv
maci
hehe, script, mi.. inkább a jó öreg excel táblázat..
és LOL, hogy magyarázkodásnak veszed, amit leírtam. Gondoltam ködoszlatásnak jó lesz, de ezek szerint mégsem.
Ha kb. 6-9 szintű karaktered van, ha prémiumos vagy, ha a szinteden a láthatatlanoktól kezdve majd mindenkit bátran ütsz, ha jól regenerálódsz, ha nagyon jól időzíted a portyáidat, na akkor ugyanitt leszel.

És elnézést, hogy offolom a topicot

maci
üdv,

A napi átlagom 11 e felett van jelenleg. Volt olyan nap amikor 15e felett csináltam. Hidd el, SEMMI trükk, csalás nincs benne, egyszerűen optimalizálva van a portyázás, pihenéssel, néhány gyógyitallal és rengeteg olyan játékossal akiket lehet támadni.
Nem osztjuk meg szövetségen belül, kit kell támadni, nincs semmiféle figyelő progi, vagy mi , nincsenek egyéb karaktereink, mégis megy.
Én ebből kiindulva gondolom azt, hogy amit a top elér, elért azt teljesen szabályos játékkal meg lehet csinálni. Egyszerűen csak mi jó helyen vagyunk jó időben, és természetesen kurta sokat foglalkozunk a játékkal (én spec. már túlzásba is viszem néha )

üdv
maci
Idézet: gyuriking - 2008.11.07. 16:23:17
Miklós!

Csak annyi lenne a hozzászólásom az egészhez hogy meg kéne szűrni az olyan módszereket amivel annyi +LE lehet szerezni mint amennyit
Trueblood,Ravenwood,Aranyalma stb. Ezt nem értékelném taktikának hanem csalásnak persze lehet hivatalosan nem az....
Régen TF-en is játszottam tegyük hozzá ott is a Jerikó féle brigád (már bocsánat)
volt a TU-bol TVP,TVP-ből VP-t,VP-ből TU-t :-) stb. módszerek kiagyalója,aztán utána évekig azon sírtál hogy elszálltak a KT képességek.
Szerencsére ott az alacsony szintű játékosokat nem nagyon zavarta a leghatalmasabbak módszerei. De itt amikor végigverik ezek a karakterek szövetségen belül a kisebbeket és még a szövetségük is brutális lesz akkor elég zavaró.
Hogy legyen valami épitő jellegü kritika is:
A szövetségek közti háború lehetne kihivásos is amit vagy elfogad, vagy nem a másik szövetség. Ha a kihívott nem fogadja el akkor
béke és esetleg valami csekély büntetés LE. Ha elfogadja akkor mehetne esetleg PP nélküli harc maximum 3 napig.
A vesztes komoly LE veszteséget szenvedne.Utána minimum 1 hónap béke a két szövetség között.
Egyébként alig várom az ONLINE TF-et,addig is elvagyok a Végzetúr-ral.


"Csak annyi lenne a hozzászólásom az egészhez hogy meg kéne szűrni az olyan módszereket amivel annyi +LE lehet szerezni mint amennyit
Trueblood,Ravenwood,Aranyalma stb. Ezt nem értékelném taktikának hanem csalásnak persze lehet hivatalosan nem az...."

üdv,
Kérlek magyarázd már meg nekem a fenti mondatot. Mire gyanakodsz, hogy lehet ennyi LE-t csinálni? Mi lehet az a módszer, ami csalás gyanús, nem megengedett, vagy nem etikus?
maci
Dátum: 2008.11.07. 16:13:54
Idézet: Eardog - 2008.11.05. 13:47:02
Zafíros vagyok, sztem a zafír-smari-rubint egyszintű kb, mivel mindegyik +/-5 % bónuszt kap a harcban, a gyémántos meg 33%-ot nyer a LE-ben, és 33%-kal kevesebbet veszít...ergo, ha a gyémántos kari tud szerezni pár ezer LE előnyt az elején, akkor verhetetlen....mert utána mivel van plusz ezer LE-je, növeli a statokat, és akkor erősebb lesz, jobban harcol, többet nyer, még több LE, abból még erősebb lesz.....és így tovább....

Gyémánt a legerősebb, de már csak azért se leszek azzal a 2.világon! Ami újdonságra vágyom egyedül a smaragd adja meg, mert most zafírosként közelharcosabb vagyok, mint varázsló.


üdv,
Minden támadó szándék nélkül, de te ezt nem gondoltad át szerintem.
1. a felsorolt zafír-smaragd-rubin még kb.-ra sem egy erősségű. Konkrétan a varázsló kaszt előnye egyelőre nem jön ki annyira, mint a többinek.
2. pár ezer LE előny semmire sem jó a csaták randomja miatt. Pár tucat TÖ különbség sem igazán.
3. Mindez a gyémánt hordabónusz előny addig ér valamit, ameddig lehet portyázni. Nézd meg most mennyivel lassabban növekszik 10-11 szint felett már a LE diffje a top gyémántoknak. Nem véletlenül.
Ráadásul minden szabálymódosítás ami a portyát korlátozza, korlátozza a gyémántot is. Lásd jó példa a portyapont, amivel valamelyest meg fogták a hordámat(ez első hat szinten nem jön ki, de felette már megérné napi 30nál többet portyázni)

Sokáig versenyeztem egy zafír karival, kb. három hét kellett, hogy valami minimális előnyt hozzak vele szemben szerzett LE-ben! DE közel sem 33% az előnyöm.
Szerintem bármelyik kaszttal meg lehet csinálni egy kimagasló LE diffet, nem horda függő ez, inkább játékstílus függő. A gyémánt lehet vezetni fogja a toplistát ilyen téren mindig, de a többi horda bónusza szerintem kárpótolja a tagjait.
Nem tartom olyan brutálisnak a gyémánt horda bónuszt, mint ahogy néhányan írjátok fórumon, persze lehet hogy pont azért mert még más hordás kari "működését" nem láttam.

üdv
maci
üdv,

A probléma talán ott van, hogy ezek mögött a karik mögött állhat tényleg valós személy, megkértek egyszerűen valakit, hogy foglalkozzon 5-10 percet a játékkal naponta.
Így valószínűleg nem szegtek meg semmilyen szabályt..
Persze nekem is jólesik , ha a portyán szerzett LE-met ölhetem bele az épületekbe(na oké, hogy azt másoktól rablom le, és?? ), míg mások okosabban, bár pofátlanabb módon oldották meg.
Én biztos nem járatnám le a szövetségünket azzal, hogy ilyen rabszolga munkást alkalmazok az építkezésünkön, a végén még jön a munkafelügyelet és megbírságol, majd megjelenik a céghírekben, aztán oda a goodwill. Persze ezt ma már ki nem sz@.ja le..
Egy szó mint száz én máris ferde szemmel nézek ezekre a rabszolgatartókra

maci
Dátum: 2008.11.01. 14:12:10
Kedves játékostársak, barátaim!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek. Hogy érhetem el azt az optimális pontot, ahol a karakterem igen kigyúrt, erős harcos marad, de ugyanakkor ne kelljen naponta min. 10-szer beregelnem. Hol találom ezt az arany középutat, hol feleségem nem néz rám ferde szemmel, miután felállok a szülinapi zsúrom ebédje mellől, hogy leverjek még pár száz LE-t valakiről, hol munkatársaim nem röhögnek fel hangosan hátam megett, mikor meglátják a jól ismert sötét lilás hátteret monitoromon(igen, végzetúr vagyok és büszkén vállalom ), hol édesanyámékhoz történő látogatásaimat nem az órás portyázások közé teszem (majd szegény mami értetlen arccal nézi, ahogy rohanvást kötöm be cipőfűzőmet és hagyom ott a döbbent szomszédságot, kik összegyűltek, hogy megünnepeljék évente egyszer történő hazalátogatásomat). Tudom, kövessem Dorothy-t a sárga úton, ott lesz a megoldás valahol...

Aki tudja a választ, annak jutalom balaton szelet jár és ünnepélyesen ígérem hogy a jövő évi munka ünnepéig nem támadom.

maci
Dátum: 2008.10.30. 17:32:05
nem, 1-jén a jó.

ez kb. olyan mint az egyenlőre , egyelőre..
meg a legoptimálisabb (mely szó nem létezik)
ezeket gyakran rontják.
Dátum: 2008.10.30. 16:01:23
Az égiek segedelmével Egyházunk egyre bővül!
Ha tagja szeretnél lenni egy mérsékelten konzervatív(értsd vannak kötelezettségek, de könnyen teljesíthetők ), a gyémánt horda hagyományait mélyen tisztelő csapatnak, nálunk a helyed!

Egyházunkkal kapcsolatban az alábbi helyen érdeklődhetsz:
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=szovetseg&szovi=385

Sameed
Dátum: 2008.10.28. 08:06:20
LOL
nincs semmi bajom azzal, hogy kivették a kérdésemet, de azért hadd mutitom meg:

"Hogy írjuk helyesen?

1.jén
1.-jén
1-én
1-jén


A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!"

tényleg értelmetlen , helyesírási hibákkal teli, túl specifikus, rosszul feltett, és nem tom én milyen kérdések hadával találkozik az ember, amire jól válaszolnak a népek, ezt meg nem tudja a nagy része.

helyesírásból megbuktatok feleim
Dátum: 2008.10.27. 17:55:31
üdv,

komolyan néha nem értem, miért állnak úgy sokan ehhez a játékhoz, mintha nem egymás lerablásáról szólna..
BÁRMI, amit a játék lehetővé tesz, a vadászat, a vásárlás, az állattartás, a szakik fejlesztése, a tulajdonságok fejlesztése, az épületek fejlesztése , stb, minden abba az irányba viszi a karaktert(és a játékost), hogy minél jobb legyen harcban, és ezt egyelőre csak karakterek ellen teheti meg.
Majdan kapják az áldást azok, akik a játék lehetőségeit jól kihasználva eredményesek, merthogy ilyen olyan meg mittomén milyen módon rabolják le az áldozatokat , érdekes..

Ha a többség szerint ne arról szóljon a játék, hogy egymást ütjük, akkor szerintem kampányoljanak Miklósnál, ha meg létrejön a változás, és lehetünk békés földművelők akkor majd mindenki annak megfelelően fog játszani. Csak nehogy kiderüljön, hogy a most elől levő éljátékosok répatermesztésben is jobbak lesznek, mint mások
Dátum: 2008.10.26. 11:35:42
A Lélekszipolyozók Hagyományőrző egyházának vidám társasága lélekszívásban jártas, közösségi tagokat keres. Jelenleg még három tagnak tudunk imazsámolyt biztosítani.

Sameed
Dátum: 2008.10.23. 18:15:38
üdv,

érdeklődnék, hogy a bajnoki viadalon csak 10. vagy magasabb szintűek vehetnek részt?

elkerülte a figyelmemet a játékleírás, úgyhogy hidegzuhanyként ért, hogy nem biztos hogy mi alacsonyabb szinten mehetünk..
Dátum: 2008.10.23. 10:32:52
Szia Daar

Sokszor felmerült már az, amiről panaszkodsz, nem is véletlenül persze.
DE figyelembe kell venned két dolgot:

- ez mindenkinél így működik, tehát egységesen szívunk (ha szívunk:) )
- mindenféleképpen kell az, hogy ilyen nagy legyen a szórás, mert különben BAROMI unalmasak lennének a csaták, ha tudom hogy csak én nyerhetek, vagy csak én veszthetek.
A szintemen durva fegyverzetem van, az átlaghoz képest +30 tulom, állatkám és mégis varázslat nélküli mithrill buzogányos nem túl jól vértezettek bevernek! és? ha nem így lenne, akkor a kevésbé rutinos játékosok kevésbé erős karaktereinek szűk lehetőségeik lennének a portyázásra illetve annak sikerére.
Persze én is néha döbbenten ülök, hogy kik meg nem vernek, de így legalább izgalmasabb a játék
Dátum: 2008.10.22. 20:16:20
Jó hangulatú, barátságos felekezetünk kitárja egyháza kapuit! Közös imára keresünk aktív tagokat, kikkel kandallónk meghitt tüzénél vigaszt nyújtunk egymásnak e zord világban.
Várjuk jelentkezésed a Lélekszipolyozók Hagyományőrző Egyházába!

Sameed

ui: egyéb részletek privátban.
Dátum: 2008.10.22. 20:09:33
tapasztalaimról és a gyémánt hordáról úgy általában és jó hosszan

10 napja kezdtem a játékot gyémánt hordában. Végigolvastam a fórumokat, hogy kialakíthassak egy olyan stratégiát, amivel gyémántként sikeres lehetek. Ez nagyjából sikerült is, jelenleg még csak 5.szinten kapirgálok igaz, de ott a többiekhez képest kiemelkedő harcértékekkel. Így sikeres a kari, működik a hordabónusz is halleluja. DE:
- rengeteg időt töltök gép előtt, többet mint szeretnék hogy rengeteget portyázhassak, gondolom persze mint mindenki aki erős karit szeretne
- már az elején őskövet vettem nem keveset, hogy minden tápot megkapjak , hiszen a gyémántnak minden megvásárolható harci erő KELL, hogy felvehesse a versenyt a másik három kaszttal akiknek direkt bónusza van csatában ellene.
- mivel a portyázás a kari ereje, nem állhatok át (egyelőre úgy látom) a 15 pontos rendszerre, hiába erősödnek az ellenfelek.
- fenti jellemzőből fakad, hogy csak saját és magasabb szintűeket támadok. Amihez értelemszerűen a legjobb harcosnak, vagy legalábbis a legjobbak között kell lennem saját szintemen.
- ehhez azonban kénytelen vagyok visszafogni a szintlépésemet, mert ha ugyanúgy játszok mint bárki más, rövid idő alatt, olyan szintre érek, hogy a tul. előnyöm semmivé porlad, üthető játékos leszek.
- a rengeteg portyázás negatívumai között egyébként ott van az , amit igaz meg szoktatok említeni fórumon, de valamiért mégsem jön elő túl gyakran. Gyakorlatilag bármekkora faxmáker vagyok sebződni tuti fogok (még ha én győzök is ugye)és vp-t is költök. Sajnos egy egyszerű buzogányos karaktertől is simán kaphatok 30-40 sebet, ami az életpontom 10-15%-a. Ki lehet számolni hogy gyógy és vp ital nélkül hány támadást tudok indítani egy nap. Ebből következik, hogy portyáim számát nem a 30 PP fogja vissza (nem is fogja szerintem soha, mert felhalmozódott a max.) hanem a vp és ép feltétel. Ezzel nagyon nem lehet mit csinálni, italozás és kész., vagy türelmesen várom hogy regenerálódjak.

Fentieket summázva, a gyémánt karakternek erőltetni kell mindig a portyázást, a saját szintjén erősebbnek kell lennie mint a többiek és többet is kell gép előtt ülnie, ha érvényesülni akar.
Mondhatnánk, hogy ő a kaszt haladóknak..

Jerikónak igaza van, amikor azt mondja, hogy kezdésnél gyengébb a gyémánt, hiszen tényleg így van. Utána pedig időigényes tervezés, és olyan környezet (értsd saját szinteden rengeteg verhető kari) kell, ami megalapozza a gyémántnak hogy felzárkózzon harcértékben a többiekhez.

Saját Szubjektív Véleményem Szerint

Uff én beszéltem;)
Dátum: 2008.10.15. 15:12:11
tegnap hazajöttem fáradtan a munka után.
feleségem áll a hálószoba ajtajában csipkés fehérneműben, kezében egy darab kötéllel.
Nézek rá kérdőn, mire Ő kezembe nyomja a kötelet " - kötözz ki és tegyél bármit".

kikötöztem és elmentem portyázni.
Dátum: 2008.10.13. 10:24:56
Sziasztok

nem sikerült szövetséget csinálni , nem fogadja el a választott nevet. írtunk az info@vegzetur.hu -ra onnan visszajön a levél.

hol kérhetnénk segítséget?

maci