Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Warfoki

Dátum: 2010.09.19. 13:08:45
V3-as jelenlegi statisztika:

A pilon aktiválására eddig elköltött LE:
Rubin 1038030
Smaragd 732662
Zafír 752838
Gyémánt 604217
Összes töltés: : 3127747 LE

Legyőzött sárkányok szerint

Karakter neve Horda Szint Töltés Győzelem
Sy Web 117 21.5k LE 382
Vassfanni 71 31k LE 319
Peacemaker 50 15.3k LE 313
Leonard 75 32.5k LE 308
Fernando61 54 16.5k LE 306
Tattooedzombie 62 24.3k LE 261
Sam Winchester 83 13.5k LE 250
Bryan1717 67 15k LE 246
Naix 70 26.5k LE 239
Bally 57 24.2k LE 236

Betöltött lélekenergia szerint

Karakter neve Horda Szint Effektív töltés
(elköltött LE/szint) Győzelem
Kadera 73 25.8k LE 24
Valdimir 78 19.2k LE 24
Impopo 70 19.2k LE 51
Sy Web 117 19.1k LE 382
Tulok 56 18.2k LE 65
Vassfanni 71 16.6k LE 319
Leonard 75 16.2k LE 308
Elkarith 50 15.9k LE 168
Merlina 62 15.9k LE 95
Peacemaker 50 15.7k LE 313

Egy darabig ütöttem nagy vehemenciával, benn voltam a top10 legtöbbet ütő helyén is (legjobb esetben 7.-ként), de aztán hagytam a fenébe, túl gyorsan fejlesztett, tárgyak meg a negyvenedik csatára megvoltak simán.
Dátum: 2010.09.17. 01:41:39
A kalandértékelésnek a jelenlegi formájában nincs értelme szvsz. Eddig az 1-10-es skálán csak 4, 5 és 6-os értéket láttam. Át kéne állítani, hogy az alap értékelés ne 5 legyen, hanem egy "nem értékelem" felirat, amit a gép nem számol az átlagszámításkor. Rengetegen ugyanis csak elnyomják kalandot (esetleg el sem olvasva) és így középszerű értékelésre ítéltetik minden, minőségtől függetlenül. Persze egy ilyen bevezetésekor nem ártana az addigi értékeléseket törölni, hogy reális legyen minden kalandé. Emelett (ezt a változtatást feltételezve) esetleg érdemes lenne a kaland elvállalása és neve mellé kirakni az átlagos értékelést is.
Dátum: 2010.09.15. 23:45:36
Egyébként ez érdekes: hónapok óta megy a "nyavalygás", hogy a dukátok inflálódnak. (Ami igaz, fél éve gyűjtöm, de kell még ennyi, hogy egy top tárgyat szerezzek minimum.) Erre az új eventben minden kocagamer kiszed egy aukciós bérletet (oké gyengített), ami hatványozni fogja a dukát inflálódását. Kiváló ötlet valóban...
Dátum: 2010.09.15. 22:00:30
Idézet: Miklós - 2010.09.15. 16:58:29
- A top 10-ek jutalmazása ugyanúgy lesz, mint Zarknodnál.


Ezt valaki kifejtené? A zarknodos eventnél én még nem játszottam, nem tudom hogy volt... Jelenleg van esélyem (vagy legalábbis szeretném hinni) a top 10 ütésbe kerülni, de jó lenne tudni ugye, hogy megéri-e...
Dátum: 2010.09.15. 00:20:22
Aukciós bérlet, fókusz megvan. Érdemes még hajtani ebben a körben ezen túlmenően szerintetek? A hordának sokat nem fog számítani az én töltésem, pláne, hogy a smaragdok le vannak maradva, mint a borravaló a skót után. (3. világ) Poén az event, de egy nap alatt összedaráltam kb. egyharmad szintnyi tp-t a sárkányból, Le-t meg ugye visszaforgattam...
Dátum: 2010.09.03. 17:49:45
Nálunk az a megoldás van, hogy az egyiket nézzük (néha én is, általában azonban kihagyom), a másikat videóra vesszük és utána nézzük meg. Plusz a netről minden leszedhető.

Egyébként az énekhang és a tudás nem minden még, nem árt, ha (a műsorból kikerülve) van érzéke a sztárjelöltnek a dalszöveg-íráshoz és a zeneszerzéshez. A műsorban ennek nincs jelentősége, hiszen már kész dalokat (általában közismert slágereket) kell előadniuk, de saját lemez kiadásakor már fontos. Ilyen szempontból szerintem tipikus példa Rúzsa Magdi: a hangja rohadt jó, de saját dalai jó része maximum átlagos kategóriába férnek el (legalábbis nálam, de ugye ízlések és pofonok).
Az Amerikai istenek az egyik legjobb könyv, amit valaha olvastam. A történet szerint minden nép, amely valaha megfordult az amerikai kontinensen, hozta magával az isteneit is. És el is felejtette őket, ma már új isteneknek hódol: a kábeltévé istenének például (hasraütésből mondtam). A régi istenek a hívek elvesztésével gyengülnek, lassan elpusztulnának. Az egész sztori jól összerakott, jól kidolgozott, de nem túlrészletezett karakterek, némi fekete humor és az embert csak hajtja a kíváncsiság, hogy ebből mi a frász fog kisülni. Gaiman novellái is jók, de ez a regény szvsz messze jobb, mint a Törékeny holmik bármely novellája.
Dátum: 2010.09.03. 14:45:54
Egyszerre pofátlan és kissé egoista megmozdulás éppen csak elfogadott, egyelőre értékelés nélküli kalandot bezsuppolni ide, de én pont ezt fogom tenni. Maximum elhajtotok vele melegebb éghajlatra. (Meg úgyis pang a topik.) Szóval...

Építkezés a sivatag mélyén

Órák óta semmi. Megfogadod magadban, hogy soha többet nem jössz át ezen a rohadt sivatagon. Le akartad vágni az utad hazafelé, de ez elviselhetetlen. A cipőd már rég megtelt homokkal, de már le sem hajolsz kiönteni belőle. Minek? Öt percen belül ismét telemenne. A lábad ugyan véresre dörzsöli folyamatosan, de egy galetki regenerációs képességének ez nem akadály. Ahogy egy újabb dűne tetejére érsz, felnézel és földbe gyökerezik a lábad. Galetkik nagy csoportja mozgolódik nem messze előtted. Szekerek, faragott kövek, igavonó állatok tömege látszik. Ez különös. Mit kereshetnek itt? Behunyod a szemed és erőteljesen koncentrálsz.

szubtéri érzékelés

Semmi. Nem érzel semmilyen jelenlétet, sem baráti, sem ellenségest. Mintha ugyanolyan üresség lenne előtted, mint mögötted. Úgy döntesz, hogy utánajársz ennek a különös társaságnak, bár a józan észnek engedve messzire kellene kerülnöd az ilyen gyanús eseményeket. Hamar a sürgölődő galetkikhez érsz, de láthatólag ügyet sem vetnek rád. Ez ismét szöget üt a fejedben. Honnan tudják, hogy nem a lélekenergiájukat venni jöttél?
- Mit akarsz, idegen? - hallasz egy mély, rekedtes hangot balról. A hang felé fordulva egy izmos, már-már óriási harcost pillantasz meg. A kardjára támaszkodva néz rád, de testtartásából látszik, hogy az első gyanús mozdulatra kettéhasítana. Hogy sikerült észrevétlenül megközelítenie? De ezen ráérsz még gondolkodni, egyelőre jobb lesz, ha igyekszel válaszolni.

meggyőzőkészség

Hamar rájöttél, hogy átlát a hazugságokon, így többé-kevésbé részletesen előadtad, hogy kerültél ide. Egy kis ideig nem szól semmit, aztán elteszi a kardját.
- Ne haragudj a fogadtatásért, de csak ma hatan akartak kirabolni minket.
Furcsa, harcnak a nyomát sem látni.
- És mi lett velük?
A harcos csak elmosolyodik, nem válaszol. A mosolyában azonban van valami, amitől a hideg ráz.
- Fogalmazzunk úgy, hogy nem jártak sikerrel. Viszont szükségünk lenne némi segítségre: varázslóknak híján vagyunk és az alapzat biztosításához szükség lenne a mágiára, különben mindig elsüllyed ebben az átkozott homokban. Vállalnád?
Némi építés mágiával és ezért bőséges jutalom? Egy ilyen ajánlatot nem lehet visszautasítani. Azonnal igent mondasz.
- Na, azért ne ilyen sietősen. Előbb tudnom kell, hogy elég erős mágiahasználó vagy-e. Maradj nyugodtan!
A harcos egy furcsa kristályt húzott elő a köpenyéből és föléd tartja.

mágia

- Rendben, alkalmas vagy a feladatra. - teszi el a felizzó kristályt. - Gyere velem, a mester elmondja mit kell tenned.
Egy nagy sátorba léptek be. Benn egy férfi ül veled szemben egy trónuson. A harcos meghajol, te pedig gyorsan követed a példáját.
- Mester, ő alkalmas lenne a feladatra.
- Elég erős?
- Igen Mester.
A férfi lassan végigmér, majd bólint.
- Rendben van, elmehetsz.
A harcos ismét meghajol és kihátrál a sátorból.
- Mi a neved végzetúr?
- ##NEV
- Nos ##NEV, lélekenergiával ugyan nem szolgálhatok, de ennek ellenére a fizetséggel nem leszel elégedetlen, ebben biztos vagyok. - Beszéd közben egy kis bőrzacskót dob feléd. Elkapod és belelesel. Lélekgyémántok! Micsoda ritka kincs!
- És most a munkára. Mint láthattad egy erődöt próbálunk itt felhúzni a Császár utasítására. Azonban a varázslónkat megölték az idevezető úton, mágia nélkül pedig az alapok folyton elsüllyednek. A szükséges varázslat itt van ezen a tekercsen, csak kellene valaki, aki elég erős, hogy elvégezze.
Gyerekjáték, gondolod magadban, de nem szólsz semmit, csak egy bólintás kíséretében elveszed a tekercset. Meghajolsz és kihátrálsz a sátorból. Ideje munkához látni!

varázspont

Fárasztó varázslat volt, de közel sem vett ki annyit belőled, mint amire számítottál. Igazából örülnöd kellene, de valami nem hagy nyugodni. Volt valami különös, valami megfoghatatlanul idegen az egész félkész épületben. Átlagos lakótorony, semmi különös nem látszott, de mégsem hagy nyugodni. Ha a szemed sarkából nézed, mintha mozogna, mintha élne a kőépület.
Ehh, badarság! Ideje lenne kialudnod végre magad. Bár az azért mégis különös, hogy a Császár ép ide, a semmi közepére akarja felépíteni az első felszíni erődjét. De ez már nem a te dolgod. Jelented a mesternek a sikert és már itt sem vagy.
Visszamész a sátorhoz és belépsz.

csapdaészlelés

Csak az évtizedes tapasztalataidnak köszönheted, hogy az utolsó pillanatban észreveszed a csapdát és villámgyorsan félreugrasz. Egy izzó fénygömb cikázik át ott, ahol egy pillanattal ezelőtt álltál. Bár hozzád sem ér, így is érzed az iszonyatos erőt a varázslatban. Nagyobbat, mint amit valaha is el tudtál volna képzelni. Ennek kellett a te erőd? Hiszen nyilvánvaló, hogy a mester ereje sokszorosa a tiednek. Mindegy, most már nincs választásod, harcolnod kell, bár fogalmad sincs mi történik körülötted. Talpra ugrasz miközben egy védővarázslatot idézel magad köré.
- Bosszantó. - mormogja a mester a trónusról felkelve. Hanyagul feléd int, mire izmaid megmerevednek, mozdulni sem bírsz. A kardodért nyúltál volna, de a mozdulat félbemaradt, a védővarázslatod elillant, mintha sosem lett volna. A varázsló könnyedén felkap és kiindul a sátorból. Valamit tenned kel! Összegyűjtöd a maradék mágikus erődet a mesterre fókuszálod.

varázspont

- Ugyan, ugyan, mit akartál ezzel elérni? - morogja a füledbe a mágus. Maga felé fordítja a fejed és amint rápillantasz az arcára, felüvöltenél, ha nem lennél teljesen béna. Az arca egyszerűen szétfolyt, nem tudsz rá jobb kifejezést. Egy borzalmas szörnypofa néz veled szembe, közelítőleg sem hasonlít semmilyen galetkire vagy bármi másra, amit eddig láttál. Életedben először elönt a halálfélelem. Tehetetlen vagy, esélyed sincs kiszabadulni.
Kint már várnak a mesterre. Galetkit sehol nem látni, csak undorító, hátborzongató szörnyeket. Az félkész épület körül állnak, hangosan kántálva egy idegen nyelven. nem érted, de nem is akarod érteni. Így is rettegéssel tölt el a hangjuk. Ki kell jutnod! Bármi áron, de ki kell szabadulnod!
A mester is kántálni kezd, miközben a magasba tartja a tested. Most nem figyel rád. Ez az utolsó esélyed, hogy összegyűjts a maradék erődet!

életpont

Nem kíméled a saját életenergiádat sem, úgysem számít már, ha nem jársz sikerrel, ebben az egyben biztos vagy. Éppen a fogva tartó szörnyeteg ellen fordítanád az erődet, amikor látod, ahogy az épület átalakul. A sziklák rugalmassá válnak, színük megváltozik. Az egész épület remeg, tekereg, helyenként egyszerűen szétfolyik, hogy aztán valami egészen mássá. Ahogy a borzalmas kántálás a fülsértővé hangosodik, egy gigászi lény alakja bontakozik ki az előtted tekergő őrületből, ahol nemrég csak kopár sziklatömbök álltak.
A tested kicsit lejjebb ereszkedik, ráébredsz, hogy a mester a szörnyhöz akar dobni. Most vagy soha! Minden erőddel összpontosítasz.

kritikus varázslat

Sikerült! A szörnyeteg nem számított még egy támadásra, a varázslatod, bármennyire is jelentéktelen volt az erőd hozzá képest, váratlanul érte és kizökkentette a koncentrációból. Ahogy a karjaiból a földre esel, előrántod a kardod és átdöföd vele a szörnyet. Lerúgod a haldoklót a pengéről és talpra ugrasz. Futás! Magad mögött fülrepesztő sivítást hallasz, ahogy a félholt a homokba zuhan. Iszonyatos erejű vihar támad a semmiből, homokszemcsék kavarognak mindenütt. Nincs erőd, hogy pajzsot idézz magad köré, így a bőrödbe tépnek. De te csak rohansz tovább. A sivító hanghoz újabbak társulnak, hogy hátborzongató kakofóniában egyesüljenek. Nem mersz hátranézni, nem akarod tudni mi folyik mögötted. Csak rohansz vakon előre, a kezeddel védve a szemedet a vihar dühétől.

Csend. Halotti csend. A vihar egy pillanat alatt elül, nem mozdul semmi. A térdedre támaszkodva zihálsz. Félve hátranézel, de nincs mögötted semmi, csak a kopár homoksivatag. Eltűntek. Mind eltűntek. Nem tudod hogyan vagy hogy hova, de őszintén szólva nem is vágysz megtudni. Lassan kiegyenesedsz, a kardod a tokjába csúsztatod. Ekkor veszed észre a kis bőrzacskót az öveden. Hát persze, a lélekgyémántok! Vagyis... biztos, hogy azok? Kissé félve nyitod ki a zacskót és nézel bele, de semmi rendkívülit nem érzel vagy látsz. Valódinak tűnnek. Azért még otthon megvizsgálod őket, biztos, ami biztos. És soha többé nem jössz ezen a sivatagon át. Soha.

Megjegyzés: Ha valaki belefut esetleg az Időtorzulás című kalandba, legyen olyan kedves, hogy lementi a szövegét. Az első elfogadott kalandom az volt, de nem mentettem el a szöveget, mert azt hittem, később is megnézhetem. Tévedtem, és szeretem lementve tudni a különböző írásaim, akkor is ha kevesebb, mint egy óra alatt raktam össze (azt, a fenti cirka két óra volt). Ha valaki lementi, üzenjen PM-ben, ha egy mód van rá.

Megjegyzés 2: Hagytam benne pár ostoba helyesírási hibát. Mindegy, ez a saját, lementett verzióm, ami a játékba kerül, az talán javítva lesz. Legközelebb meg én is átolvasom még egyszer, nem bízom magam kizárólag az OpenOffice hibakeresőjére.

Megjegyzés 3: Figyelmetlen vagyok, elnéztem az Eseményekben kapott üzenetet. Ez még nem lett elfogadva, az az előző volt. Most már mindegy, remélem a helyesírási bakik miatt nem dobják vissza. Ha mégis, akkor törlöm a hozzászólást (ha még tudom).

Megjegyzés 4: Az első megjegyzés érdektelen, épp most kaptam meg, le tudom menteni. (Kezd kicsit sok lenni a megjegyzés...)
Dátum: 2010.08.30. 16:46:46
Melyik szó nem illik az alábbi felsorolásba?
komatál
kelengye
hozomány
stafírung

Tipikus kakukktojásos kérdés, ami elvileg tiltott. Kicsit konkrétabban kéne feltenni.

A juhásznak jól megy...
a birka örzés
az aratás
dolga
a furulyázás.

Ehh, mi van?

Melyik Japán anyahajó nem vett részt a Midway-i csatában?
Kaga
Soryu
Shokaku
Akagi

Kicsit spec...
Dátum: 2010.07.30. 19:03:17
Mikor készült az első törley?
1883
1882
1880
1881

Spec, nagyon.
Dátum: 2010.07.19. 22:47:57
Melyik volt az "első" ember által megmunkált fém.
Az arany. (Mezopotámia Ie. 4000-3000-ban már használták)
Ólom.
Réz.
Vas


Enyhén jelölt válasz.


Milyen színű ruhában szuperhős a Hihetetlen család?
fekete-sárga
fekete-fehér
fekete-piros
kék-sárga

Szeretem ezt a filmet, de még így is utána kellett keresnem, hogy jól emlékszem-e. Messze túl spec.

Ki lehetett vajon Lehel?
Talán kalandozó magyar hadak egyik vezére?
Talán kuruc felkelő?
Esetleg első magyar hűtőgépgyár megalapítója?
Mondjuk hangszerkészítő szabad iparműves?

Kérdésre kérdéssel felelni marhára idegesítő. Vagy csak szerintem?
Dátum: 2010.07.14. 11:07:35
Melyik nem szervetlen vegyület?
víz
szervetlen savak
szénhidrátok
szervetlen sók

Enyhén jelölt válaszok...


Hol található a BorsodChem Zrt. központja?
Pécs
Kazincbarcika
Miskolc
Budapest

Ki a jófrancot érdekel ez?

Melyik tárgy nem az ajtó "alkatrésze" ?
Karfa
Keret
Zár
Kilincs

Fájdalmasan debil.
Melyik állam nem tartozott bele az alábbiak közül az 1684-ben alapított Szent Ligába, amely kiűzte a török megszálló haderőt Magyarországról?

Velence
Habsburg Birodalom
Lengyelország
Franciaország

24.39%

Tényleg ennyire nehéz lenne?
Dátum: 2010.06.14. 18:34:54
Heh, lehet, hogy Miklós rakta ki és így akarja lebuktatni a használókat.
Dátum: 2010.06.11. 22:37:25
Általában mivel vadásznak fácánra?
sörétes puskával
elefánttal
pisztollyal
Interkontinentális rakétával

Erről az interkontinentális rakétáról most eszembe jutott egy határ "In Soviet Russia..." kezdetű vicc.

Hány őskőbe kerül a mithril láncing?
40
100
Nem kerül őskőbe.
20

Érdektelen, egyes szinten maximum a wikiből tudhatja és egyébként is a mithrill láncing monnyon le!

Melyik ország fogja megrendezni a 2010-es labdarúgó világbajnokságot?
Magyarország
Argentína
Dél-afrikai Köztársaság
Olaszország

A jövőidő itt már nem sokáig indokolt.

Mit nevezünk pulzárnak?
gépfegyvert
régi operációs rendszert
gyorsan forgó, fényt kibocsátó neutroncsillagot
egy állatfajtát

A jó válasz kissé túl van részletezve a többihez képest...

mit csinál, aki batikol?
horgol
varr
kelmét fest
himez

A hímez hosszú í, a mondatot pedig még mindig nagy betűvel kezdjük.

Ki nem volt a három testőr tagja?
Athos
Aramis
Porthos
Forthos

Egy nagyjából egy milliméteres függőleges vonal a különbség a jó és a rossz válasz között. Csak én tartom szándékos átverési kísérletnek?

Ha az egyik vödör 10 literes a másik meg 5 literes, akkor hány vödör van?
5
10
15
2

Ennek meg mi értelme van?

Ki nem nyerheti meg az alábbiak közül 2009-ben a BL-t?
Chelsea
Bayern
Milan
Internazionale

Így ebben a formában eljárt felette az idő.

Milyen szintű fegyverből van kettő is?
12
16
4
1

Kit érdekel?
Dátum: 2010.06.09. 21:51:48
Idézet: Miklós - 2010.06.09. 13:03:04
EZ valóban növeli az időfüggést (de ez általában jellemző az új fejlesztésekre)

Dátum: 2010.06.09. 12:45:22
Egyetértés.

Egyébként tényleg marha bonyolult, eltartott egy darabig, még felfogtam az egészet. Lehet, hogy a ha a kész panel ott van előttem, jobban átlátom, nem tudom. De nem ártana tényleg egyszerűbbé tenni: átlag vérpistike a harmadik sor után feladja a megértését kb. Oké, most még csak a topnak szól, de ugye egy idő után nagyobb tömegben is elérhető lesz, nemcsak a számológéppel született optimalizátoroknak. Akkor szvsz maguk a topperek fogják kérni az egyszerűsítést, lévén megunnak válaszolni a napi kéttucat "Ezt hogy?" levélre...
Dátum: 2010.06.08. 19:02:17
Idézet: UWEL - 2010.06.08. 18:34:02
nem szoktam ide írni, mert kalap szarnak tartom a nyavajgásotokat:D

menjetek ki a szababa inkább és sörözzetek egyet a haverokkal, márakinek van

jah és ez csak egy játék, aki benne él meg is érdemli

Tartsd is meg a jó szokásod!

Csak csatlakozni tudok az előttem írókhoz: SPM+ultra+transzplant kombó monnyon le! Így is marhára időrabló tud lenni (pedig nem vagyok a létező legjobb optimalizátor), nem kéne ezt tovább növelni. Nekem is csak 24 óra egy nap és kell másra is az idő.
Dátum: 2010.06.06. 22:41:43
Milyen felügyelővel találkozhatsz az itteni játék során?
detektív
házfelügyelő
manapoid
nem találkozol egyikkel sem


Idióta válaszok és egyébként is: miért kéne fejből tudni az összes szörny nevét?
Dátum: 2010.06.06. 21:53:21
Idézet: PottomPanna - 2010.06.06. 20:48:31
Lehet nincs még neki és érdekli, hogy megéri-e kifejleszteni.

Ott a pont. Nem portyázok nagyon, a kennel meg lassú és nem gyorsít annyit, hogy ötvenre kitoljam most. De mivel minden PP kihívásra megy, így már megéri.

Idézet: Viszok009 - 2010.06.06. 20:50:39
Nézd meg a kariját 36 os szinten 719 SZÖ, 720 kihívással... valszeg már van neki...

Nincs. Az állatos szakik (intelligens kedvenc, sebgyógyítás, vastag bőr) csak most kerültek sorra, mert ezeket eléggé a a végére hagytam, lévén úgyis állatcsere lesz, ha bejönnek az új épületek és elkezdjük építeni őket, akkor meg hova siessek.