Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12
Szerző
Topic neve: X-Faktor vs Megasztár
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
X-Faktor vs Megasztár
1. hozzászólás - 2010.09.02. 19:31:00
Kérésre. Tied a pálya Tony!
Pontszám: 5.45
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
2. hozzászólás - 2010.09.02. 19:32:35
Az utóbbi időben a politika kapta a megosztó szerepet az országban. Habár a választások már véget értek, a téma még mindig igen aktivan ott van a mindennapjainkban. A emberek már hozzászoktak, és a mindennapi rutinjukba tartozik, meghallgatni valamelyik oldal véleményét. Vagy éppen saját nézeteinket osztjuk meg másokkal. Munkahelyen, a sarki kis boltban, kávézókban, mindenhol lehet hallani, vagy az egyik oldal, vagy a másik oldal diadalbeszédét.

Azonban itt egy újabb dolog, ami megosztja az ország lakosságát. A két legnagyobb hazai tv csatorna nagyot durrantott. Ugyanabban az időben egymáshoz hasonló tehetségkutató műsort sugároznak. A különbség lényegében semmi. Mindkét műsor célja megtalálni a legtehetségesebb személyt, illetve személyeket.
Gondolom már mindenki tudja melyik két műsorról van szó. Természetesen a hazánkban eddig is ismert Megasztárról, és a külföldön elhiresült X-Faktorról.
De vajon melyik lesz a befutó? Melyik műsort nézik többen? Melyik csatorna nyeresége lesz a nagyobb? És a legfontosabb kérdés, lesz-e végre az országnak egy olyan előadója, aki nemzetközi sikerek elérésére is képes?

Jelenleg mindkét műsor válogatóit sugározzák. Én őszintén megvallom, ez az ami a legjobban érdekel. Ez a legizgalmasabb, illetve leglényegesebb része a műsoroknak.
Én távirányitóval a kezemben nézem a tv-t, és félpercenként váltogatok a két csatorna közt, nehogy lemaradjak valamiről.
Rengeteg olyan ember jelentkezik ezekbe a műsorokba, akik nem hiszik el magukról, hogy nem oda valók. De szerencsére van néhány olyan tehetség is köztük, akik mindenféle képpen megérdemlik a figyelmet.

Vannak akik a tehetségükkel, és vannak olyanok is akik a tehetségtelenségükkel tűnnek ki a tömegből. A idei év nagy slágere a BIKICSUNÁJ, ami igazából annyira rossz, hogy már jó...
Úgy látszik ez kell a magyar embereknek, mert ezt szeretik, és erre kiváncsiak. Sőt vannak akik már ezzel a "számmal" próbálnak bekerülni a tehetségkutató legjobbjai közé. Ez az ami már számomra szánalmas.
Sajnos nálunk ezzel lehet kitűnni, más országokban pedig a tehetség az ami megmutatkozik.

Ime a már jól ismert sláger a Bikicsunáj:
http://www.youtube.com/watch?v=kI9hCWcXzow
és
akkor az igazi tehetség:
http://www.youtube.com/watch?v=FUtl-dkWtG0&feature=related
de természetesen hazánk sem nélkülözi a tehetségeket, ime egy a sok közül:
http://www.youtube.com/watch?v=MPl_3vBAOaU

Mindenki döntse el melyik csatornát nézi, illetve melyik műsor álla szivéhez közelebb.
Nekem még nem sikerült eldöntenem melyik műsort fogom nézni az elődöntők után. Most még elmegy a kapcsolgatós stilus, de amint elkezdődik a műsor komoly része, kénytelen leszek választani.
Gondoltam talán más is hasonló helyzetben van, és nem tud dönteni. vagy már elkötelezte magát az egyik tehetségkutató mellett, és szeretné megosztani másokkal a kedvenceit, vagy esetleg van olyan is kötünk, aki jelenleg is azon izgul, hogy sikerül-e bekerülnie a műsorba, esetleg megnyerni azt...

Kösszi Cras
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 3.83
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
3. hozzászólás - 2010.09.02. 21:29:00 (Válasz Tony Ramirez #2 hozzászólására.)
nalam ez a mindenkori nyero:

http://www.youtube.com/watch?v=1k08yxu57NA
Pontszám: 7.76
népszerűWarfokiFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
4. hozzászólás - 2010.09.03. 17:49:45
Nálunk az a megoldás van, hogy az egyiket nézzük (néha én is, általában azonban kihagyom), a másikat videóra vesszük és utána nézzük meg. Plusz a netről minden leszedhető.

Egyébként az énekhang és a tudás nem minden még, nem árt, ha (a műsorból kikerülve) van érzéke a sztárjelöltnek a dalszöveg-íráshoz és a zeneszerzéshez. A műsorban ennek nincs jelentősége, hiszen már kész dalokat (általában közismert slágereket) kell előadniuk, de saját lemez kiadásakor már fontos. Ilyen szempontból szerintem tipikus példa Rúzsa Magdi: a hangja rohadt jó, de saját dalai jó része maximum átlagos kategóriába férnek el (legalábbis nálam, de ugye ízlések és pofonok).
V3: Xarun
Pontszám: 8.01
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
5. hozzászólás - 2010.09.03. 18:09:44 (Válasz Endyr #3 hozzászólására.)
basszus ez igen
amikor megláttam az embert, és az arckifejezését, azt hittem h valami orbitálisan sz.r lesz, de bakker ez tényleg nagyon ott volt...

ennél csak Susan Boyle-on lepődtem meg jobban, igaz neki a "siker" megártott
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 5.98
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
6. hozzászólás - 2010.09.03. 18:29:35 (Válasz Tony Ramirez #2 hozzászólására.)
Megmondom őszintén, hogy ez a "tehetség kutató verseny" nem bír lázba hozni, mert már Megasarból is volt 5-6? Az RTL-es marhaságból is vagy 8-10, komolyan az gondolják, hogy itthon fán terem "tehetség"?
Okké hogy vannak olyan szegény, sanyarú sorsú emberek, akik itt szeretnének "híresek" lenni őket még talán meg is értem...de a többség az olyan fiatal, aki fogadott a haverjaival, ha elmegy nyer egy tálca sört/üveg valamit. És MI magyarok ennek örülünk jobban, hogy lehessen vigadni a sok "értelmes egyénen". Ennek hála 4 hónapja nem nézek TV-t, maximum a Híradó, időjárás jelentés ami érdekel, a többi műsor érdektelen (számomra).

Ken Lee

I.

http://www.youtube.com/watch?v=_RgL2MKfWTo

II.

http://www.youtube.com/watch?v=ItgSUmZ2dRw
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.55
közellenségSilverwgirlNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
7. hozzászólás - 2010.09.04. 11:20:13
Nekem a Megasztárból eddig ők a kedvenceim:

http://www.youtube.com/watch?v=66f8zoppL8c

De az X-faktorban azért több a tehetséges ember szerintem, mondjuk itt még nincs kedvencem. Egyenlőre én is maradok a kapcsolgatós rendszernél.

Ma lesz a Megasztárban a középdöntő!


Ó, és addigis bikicsunáj mindenkinek!
Pontszám: 3
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
8. hozzászólás - 2010.09.04. 20:59:28
Megoldódott a bajom. A zsűri sokkal nézhetőbb és élvezhetőbb az X-faktorban. Bennük van élet, és sokkal szimpatikusabbak is

Valahogy nem tudom elviselni a Friderikusz stilusát
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 4.32
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
9. hozzászólás - 2010.09.04. 21:41:12 (Válasz Tony Ramirez #8 hozzászólására.)
Pontosan így gondoljuk mi is haverral. Az egész környezet szimpatikusabb, bár Geszti szerintem egy genyó, de Friderikusz még nagyobb, plusz ott a többi se jó arc.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.44
népszerűNorveegFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
10. hozzászólás - 2010.11.18. 05:53:34
úgy tűnik, a választáskényszer megoldódott, pár héttel ezelőtt külön napra került a két műsor.

vajon miért kellett kihátrálnia a tv2-nek? marketinget tekintve messze elmarad az ertéeles verzió, de be kell látni, hogy a Megasztárral alapvető problémák vannak.
- minthogy a csatorna kevés nézhető műsora közé tartozik, annyira fel lett duzzasztva a műsoridő, hogy már mindenről és mindenkiről szól, csak arról nem, amiről kellene
- ha elmennék egy ilyen versenyre - a Pressert leszámítva - nem lennék kíváncsi a többi zsűritagra. Friderikusz? Eszenyi? Mester? ez komoly?? úgy tűnik, az nézők sem igazán vevők erre...
- azzal, hogy folyamatosan mutogatják a helyezéseket, a műsor izgalma veszik el. némileg sarkítva: kit érdekel, hogy ki esik ki, ha úgyis Szíj Melinda nyeri meg a végén? ja, persze a többi rajongót érdekli, valóban, tömik is a produkció zsebét rendesen!
- hihetetlen felhajtást csaptak a Melindának. ne legyen igazam, de ebből hatalmas bukás lehet számára a műsor után, ha nem tanul meg tisztán énekelni, és benne maradni a ritmusban. (érdekes, hogy emiatt sosem érte kritika őt.) a konkurens csatornán is megy a sztárolás nyilván - hiszen ettől (is) showműsor -, de sokkal kiegyenlítettebben zajlik. a tv2 nem titkoltan keresett magának egy magyar Susan Boyle-ot, amire az emberek persze mindig vevők.

azt azért még elmondanám, hogy semmi bajom Melindával, tényleg fantasztikus előadóművész, de zeneileg messze van még hova fejlődnie!

azért az RTL esetében meg felmerül az a kérdés, hogy mennyiben nevezhető tehetségkutató műsornak az (bár nem tudom, annak aposztrofálták-e egyáltalán), ahol több induló sok éves zenei múlttal rendelkezik, sőt többüknek már lemeze, sőt videoklipje van (ld. pl. Wolf Kati, Nicolas).
mondjuk engem ez kevésbé zavar...
Pontszám: 7.26
irritálóBottom30Férfi
Végzetúr tehetség
227 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
11. hozzászólás - 2010.11.20. 00:08:39
Kicsi öröm, de öröm. Az uccsó 3-ba került a Saunders gyerek. (Megasztár). Még sem kell a tiniknek a nyálas szépfiú.
Ugyanilyen öröm volt a múlt héten a Nicolasnak az utolsó 2 közé kerülése a faktorban.
Sajnos továbbjuttatták a Non-Stoppal szemben. Oké, hogy a nekik már tényleg menniük kellett, mert nem ide valók, de nekem nagyon tetszettek, mert zene nélkül csak a hangjukkal nyújtottak mindig nagyszerűt.
Megasztárnál nem biztos, hogy Melinda nyer, mert jelenleg még szórnak a szavazatok. A végén lehet hogy majd ellene szavaznak többen.

Engem ezekben a műsorokban az érdekelne, hogy mennyi szavazat megy be. Abból lehetne számolni, hogy mennyi pénzt szórnak el az emberek ilyen baromságra. Szerintem tisztán pénzkidobás minden egyes szavazat. Mert az énekesek lemezeit a kutya se veszi majd meg. Inkább letöltik a netről. Mennyi most egy aranylemez? 5000 eladott darab után jár?
Emlékszem a Megasztár 1-nél az első adásban mutatták a szavazatszámot. 3800-2200 között volt a 12 jelölt. Ez átlagosan 3000 szavazat fejenként. Az 36000 szavazat összesen. 250 forinttal számolva 9 M Ft. Ez több mint 2 évi bruttó fizetésem.
Pontszám: 6.51
kedvelt tagSookieNő
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
12. hozzászólás - 2010.11.20. 01:59:27 (Válasz Bottom30 #11 hozzászólására.)
Azért ne azt nézd, hogy mi kell a tiniknek, a Saundersnek azért van hangja, a Nicholas pedig világszínvonalon énekel, nézd csak meg a saját számait. Teszem hozzá, nem szeretem ezeket a celeb kereső műsorokat, de a tehetséget elismerem, és a Nicholas igencsak túl tesz bármelyik műsor, bármelyik versenyzőjén. Vastag Csaba se rossz, én láttam élőben a Rapszínházban, de az előbb említett ember mögött eltörpül az egész mezőny.
Pontszám: 7.03
irritálóBottom30Férfi
Végzetúr tehetség
227 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
13. hozzászólás - 2010.11.20. 11:02:36
Oké, neked igazad van. Van hangja, tehetsége mindkettőnek. Én csak azért örültem neki, mert számomra nagyon unszimpatikus. Lesz... , hogy ki nyeri a műsort. szerintem nem ezen fog múlni, hogy sikeres lesz-e. Mindkét fiút úgy reklámozzák, hogy ők a jányocskák kedvencei. Én ezen csodálkoztam. Mármint, hogy nem szavaztak rájuk elegen.
Ha a legtehetségesebbeket keresik, akkor miért a közönségre bízzák a választást?????

Egyébként a Vastag kölköket is nagyon utálom. Főleg a kisebbet. A nagyobbat csak azért, mert egy időben a sógornőmmel kavart.
Pontszám: 4.76
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
14. hozzászólás - 2010.11.20. 13:03:13
hát én leszoktam a megáról, egyszerűen nem birom Friderikusznak a fejét nézni, és amikor megszólal akkor pfuuuu.
faktort nézem, de igazából nem tudom h kinek szurkolok, mert senkinek... talán Veca az akinek a hangja oylan hogy megérdemelje hogy nyerjen. Nicolas pedig jó, de nem ebbe a versenybe való... Veca 2 hete kiénekelte magából azt hogy szerintem esélyes a győzelemre
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 5.95
kedvelt tagashtmFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
15. hozzászólás - 2010.12.03. 09:29:34 (Válasz Viszok009 #6 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2010.09.03. 18:29:35
Megmondom őszintén, hogy ez a "tehetség kutató verseny" nem bír lázba hozni, mert már Megasarból is volt 5-6? Az RTL-es marhaságból is vagy 8-10, komolyan az gondolják, hogy itthon fán terem "tehetség"?
Okké hogy vannak olyan szegény, sanyarú sorsú emberek, akik itt szeretnének "híresek" lenni őket még talán meg is értem...de a többség az olyan fiatal, aki fogadott a haverjaival, ha elmegy nyer egy tálca sört/üveg valamit. És MI magyarok ennek örülünk jobban, hogy lehessen vigadni a sok "értelmes egyénen". Ennek hála 4 hónapja nem nézek TV-t, maximum a Híradó, időjárás jelentés ami érdekel, a többi műsor érdektelen (számomra).


Úgy látom, nem vagyok egyedül a véleményemmel. Anno a Megasztárból az első kettőt megnéztem, de utána valahogy már nem érdekelt, meguntam, hogy minduntalan újabb és újabb sztárocskákat kaparnak elő valahonnan. Hála a két csatornának a hétvégi esti műsorsáv érdektelenné vált számomra ( mondjuk ertéelt amúgy sem nézek, irritál, hogy megvagdossák a filmeket ), de legalább behozom a lemaradásomat az itthon fellelhető filmekből, könyvekből.
A legrosszabb, hogy a sok marha - akinek nem inge, ne vegye magára - küldözgeti az SMS-eit és gazdagítja a csatornákat és a szolgáltatókat a semmiért, mert, aki tehetséges, az ilyen cirkuszi mutatványok nélkül is befut, én legalább is nem emlékszem, hogy pl. a Tankcsapda, a Magna Cum Laude, az Alvin és a Mókusok és még sokan mások valaha is részt vettek volna ilyenekben, mégis megy velük a szekér.
A másik, hogy egyfolytában ezt a nyálas amcsi vacakot nyomják, hát kinek hiányzik ez?
Ookami /Ronin/
Pontszám: 6.35
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
16. hozzászólás - 2010.12.03. 09:42:39 (Válasz ashtm #15 hozzászólására.)
Azt azért hozzá teszem, hogy az általad említett zenekarok idejében még nem voltak ilyen tehetségkutató vetélkedők. Volt 4-5 évente a Ki mit tud? és ennyi. Igaz, annak a színvonala - mivel csak egy műsor volt - elég magasra tette a mércét, kár, hogy már nincs.
Azzal nem értek egyet, hogy a hétvégi esti műsorsáv a két csatorna miatt érdektelenné vált volna. Inkább a két csatorna műsora vált esetleg azzá, de azért van sok más csatorna is, hogy mást ne mondjak, külföldi sportcsatornák tele jó focival és egyebekkel, normális filmcsatornák vagy a tudományosabb csatornák. Szóval nézni való van bőven
Pontszám: 5.27
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
17. hozzászólás - 2010.12.03. 10:13:55
Nem pont ide tartozik, de a Naploban vasarnap az volt a kerdes, hogy tud-e (nem akar-e, hanem tud-e!) az atlagosnak megfelelo 34000 Ft-ot szanni karacsonyra iden. 84% nem. Jo, hogy SMS-re azert fussa.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.22
kedvelt tagashtmFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
18. hozzászólás - 2010.12.03. 14:13:30 (Válasz Craslorg #16 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.12.03. 09:42:39
Azt azért hozzá teszem, hogy az általad említett zenekarok idejében még nem voltak ilyen tehetségkutató vetélkedők. Volt 4-5 évente a Ki mit tud? és ennyi. Igaz, annak a színvonala - mivel csak egy műsor volt - elég magasra tette a mércét, kár, hogy már nincs.
Azzal nem értek egyet, hogy a hétvégi esti műsorsáv a két csatorna miatt érdektelenné vált volna. Inkább a két csatorna műsora vált esetleg azzá, de azért van sok más csatorna is, hogy mást ne mondjak, külföldi sportcsatornák tele jó focival és egyebekkel, normális filmcsatornák vagy a tudományosabb csatornák. Szóval nézni való van bőven


Ja, a jó öreg Ki mit tud?, az valóban volt valami.
Az érdektelenséget konkrétan a két csatornára értettem, de vegyük azokat, akiknek csak M1, TV2 és RTLKlub fogható, mert vannak azért még ilyenek is.
Külföldi sportcsatornák tele jó focival? A Premier League meccseket délután játsszák, más focit nem nézek, csak BL-t, EL-t.
Ookami /Ronin/
Pontszám: 6.35
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
19. hozzászólás - 2010.12.03. 14:32:08 (Válasz Morzkod #17 hozzászólására.)
Így van, kétélű a penge. Bár inkább oda küldjék be, minthogy hívják a rohadt délutáni telefonos játékokat, vagy jóslatot kérjenek.


Elénézést, ha lelövöm a poént, de elárulom, hogy kik nyerik ezeket a so called tehetségkutató műsorokat: A PRODUCEREK. Ki fogják szipolyozni a versenyzőket, kiégetik őket, aztán csinálják a következő műsort, a versenyzőkre meg senki sem fog emlékezni pár év múlva. "Mega"sztár, eh? Egyébként is, milyen tehetségkuktató az, ahol olyan emberek kerülnek be akiknek már van kiadott lemeze?

A magyar Paul Potts-ok és Susan Boyle-ok már kiestek a válogatókon, azok maradtak, akiknek eléggé szalonképes a megjelenése. Szerintetek műsorba került volna magyarországon mondjuk Paul Potts? Francokat, lefikázták volna a túlsúlya, az érdekes fogai valamint a bárgyú tekintete miatt.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.31
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: X-Faktor vs Megasztár
20. hozzászólás - 2010.12.03. 14:59:38 (Válasz S0laris #19 hozzászólására.)
Ha így lenne akkor Dzsordzsó vagy Szíj Melinda sem került volna be. Egyik sem egy szép látvány.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.60
Oldal: 12
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!