Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bekas

Dátum: 2008.11.10. 11:34:51
Idézet: Roseprincess - 2008.11.10. 11:06:07
Idézet: Bekas - 2008.11.10. 10:44:07
Mi történik, ha a Nap elégeti az összes "üzemanyagát"?
összeomlik majd neutroncsillag lesz
felfúvódik majd fehér törpe lesz
összeomlik és fekete lyuk lesz
felfúvódik, majd szupernova lesz

jos a kerdezo? es mi van ha vhol olvasta, de megs ugy lesz? ez nagyon keplekeny es tobb milliard ev mulva kovetkezik be. sztem ez rossz kerdes.


Nos ez egy olyan dolog, hogy a mérete és tipusa alapján + megfigyelések, hogy a hasonló típusú, méretű csillagokkal mi történik "életük" végén megjósolható. De a válaszok nem igazán helyesek, vagyis igazából 2 válasz kombinációja a helyes, ugyanis majd ha a napunk az összes hidrogént elégette héliummá, akkor lesz belőle egy szupernova, mert majdnem minden csillag így fejezi be életét, hogy először lesz belőle egy szupernova, majd az eredeti (felfúvódás előtti) méretétől függően lesz belőle, vagyis a visszamaradt magjából neutroncsillag vagy fehértörpe. A mi Napunk, valószínűleg az utóbbi állapotba fog kerülni.


a lenyeg a kiemelt szavadban van. amit leirtal azzal tisztaban voltam, koszi, de a kerdezo ugy teszi fel a kerdest, mintha 100% tuti lenne, azaz teny. marpedig ezt nem tudhatjuk, mint ahogy irtad csak valoszinusitheto. meg az is lehet, hogy tobb milliard ev alatt utkozik 1 masik csillaggal, stb. nem jo a kerdes, ki kellene venni.
Dátum: 2008.11.10. 10:44:07
Mi történik, ha a Nap elégeti az összes "üzemanyagát"?
összeomlik majd neutroncsillag lesz
felfúvódik majd fehér törpe lesz
összeomlik és fekete lyuk lesz
felfúvódik, majd szupernova lesz

jos a kerdezo? es mi van ha vhol olvasta, de megs ugy lesz? ez nagyon keplekeny es tobb milliard ev mulva kovetkezik be. sztem ez rossz kerdes.
Dátum: 2008.11.10. 10:41:18
Idézet: cirip - 2008.11.10. 10:35:48
ha valaki addig is találkozna vele: 5 (fekete, fehér, kék, zöld, piros) és a színtelenek


de NEM KELLENEK ilyen kerdesek! ez csak 1 nagyon szuk reteget erint, tul spec. agyamra mennek mar ezek a milyen szinu lap ez meg az meg amaz. nem az altalanos intelligencia resze.
Dátum: 2008.11.10. 10:34:11
Mennyi szín szerepel a Magic kártyában?
4 és a színtelenek (artifact)
4
5
5 és a színtelenek (artifact)

toroljetek e kerdest legyszi. nem indoklom meg miert.
Dátum: 2008.11.10. 00:16:27
Miről nevezetes Rudabánya?

A rudacit ásvány egyetlen lelőhelye Magyarországon.
A rudasaurus hungaricus végett.
A rudapithecus emberszabású majom maradványai miatt.
Atomtengeralattjáró kikötő.


a kerdes jo, csak kivancsi lennek, hanyan jelolik be az utolso lehetoseget.
Dátum: 2008.11.09. 23:55:13
Menyivel nő a jutalom lélekenergia újabb küldetés teljesítésekor?
50
90
70
30

a kerdezo szerint 50, de ez hulyeseg, mert a felsobbi szinteken mar nem ennyivel ugrik, hanem tobbel. sztem ki kene torolni.
Dátum: 2008.11.09. 13:25:12
Hogy van a Mondás?Sok...
....nyúl borzot nyúz.
...lúd disznót öl.
... bolond őrültet csinál.
...ember sárkányt győz.

ezt toroljetek legyszives, nem is tudom hogyan ment at a szurokon.
eloszor is a kerdojel utan szokoz, aztan van ahol 3 pont helyett 4 van, van ahol a 3 pont utan van szokoz, mashol meg nincs, a mondat kozepere nem teszunk nagy betut a mondas szora, meg jobb a kozmondas is a mondas helyett. no meg a helyes valasz sem jo: a sok lud nem ol disznot, hanem legyozi. tehat sok lud disznot gyoz.
Dátum: 2008.11.08. 23:17:22
Mennyi szín szerepel a Magic kártyában?
4
4 és a színtelenek (artifact)
5 és a színtelenek (artifact)
5

ha visszakerdezhetnek a kerdezonek, vmi ilyesmi lenne: kit a fenet erdekel?
legszi toroljetek ezt a kerdest, meg az osszes tobbi hasonlot. nem artan 1szer atfesulni a kerdeseket. tenyleg az agyamra mennek mar a kartyas kerdesek. es sztem nem vagyok 1edul ezzel.

2 tipus van amibol az elegseges 30-40-szerese van, az 1ik a mar emlitett ilyen meg olyan kartyajatekosak, a masik meg az osszes "mikor"-ral kezdodo kvizkerdes. hiaba irjatok le a kviz menuben, hogy mindenki tartozkodjon ettol, megis minden 3-4. kerdes ilyen.
tisztelettel javaslom, hogy a rossz kerdesnek itelt kviz indoklasanal +1 lehetoseg meruljon fel az eddigieken kivul, vmi ilyesmi neven: felesleges hulyeskedes. ilyen lehetoseg nincs, pedig volt mar ra jopar eset amikor ilyen indokkal rosszra lehetett volna ertekelni a kerdest.

azonkivul van olyan szo aminek a kerdesekben nem engedelyezett a hasznalata, bar nem ertem miert. sztem finomitani kene a szuron. pl nem engedi beirni ezt a szot: "főváros". hogy ebben mi az elfogadhatatlan azt nem tudom. arra hamar rajottem, hogy szarvasmarhas kerdest nem lehet feltenni, pedig szerettem volna megkerdezni, hogy hogyan hivjak a szarvasmarha nostenyet mas szoval, sztem sokaknak fogalmuk sincs.

azonkivul a kviznel esetlleg nem artana a "mikor" szot tiltolistara tenni es elkerulhetnenk a felesleges datumokra utalo kerdesek 1 jo reszet. tenyleg iszonyu mennyisegben van olyan, hogy mikor szuletett ez, mikor halt meg, mikor jelent meg album, cd, jatek, stb. inkabb kerdezzen vki olyat, hogy 1-1 tenyleg ismert reszlet (pl: "ej mi a ko tyukanyo", stb.) kinek a verseben van, minthogy mikor szuletett a kolto. jo, van nehany datum amit tenyleg illik tudni, pl 1514, 1526, 1848, stb., de megis a kerdesek zome folosleges lexikalis tudast igenyel, es gyakran erdektelen dolgok idopontjaira utal.
total agyamra megy az allatoknal ez a moralromlas... ez 1 nagy hulyeseg. ha leverik a karit, akkor is csak az eletereje megy le, meg van 1 kis LE veszteseg. a karinak miert nem megy le a moralja akkor? milyen poen lenne ha nem akarna vadaszni, vagy portyazni, merthogy nem erzi magat jol...

jaj, ne mar. vegyetek mar ki ezt a moralromlos izet. tok bena.
Dátum: 2008.11.03. 11:34:11
van 1 hibas kerdes:

hany allatod lehet a vegzeturban 3-as idomitas kepessegnel.
a valaszlehetosegek 0-3-ig mennek en kivalasztottam az 1-et, hiszen a csapdakeszites megelozi az idomitast, tehat 1 mar lehet. a kerdezo szerint a valasz 2, de sztem a meggyozokepessegen mulik es 5-osevel ugrik +1-et, nem az idomitason.

legyszi toroljétek.
Dátum: 2008.10.31. 21:55:49
van 1 ilyen kerdes:

"az erosebb kutya..."

a megoldas a "b@szik"


legyszi ezt vegyetek ki, nem illik a jatekba.
Dátum: 2008.10.31. 20:53:20
"Hány fok a víz olvadáspontja 101,325 kPa nyomáson?"

ez a kerdes full hulyeseg. a viz mar folyekony, a jeg tud olvadni.
Dátum: 2008.10.28. 19:18:10
ez a kerdes hibas:

Hogyan készül a Tokaji Máslás?
Előző évi Aszúbor és újbor házasítása által készítik.
A szőlő saját súlyától kipréselődő mustból erjesztik.
Előző évi Aszúbor seprűjéből és újborból / mustból áll össze.
Előző évi Aszúbor törkölyéből és újborból / mustból készül.

a megoldas a 3as, jo is lenne, de nem seprű az hanem seprő...