Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dragon HUNter

Oldal: 1234567891011
Dátum: 2008.11.20. 06:20:49
Kaptam értékelésre egy kérdést amit jónak értékeltem, de utána derült ki, hogy rossz a megjelölt jó válasz!

A kérdés (fejből írom):

Ha tíz gyertából egyet eloltasz mennyi marad?
1. egy sem
2. 1 ******* a kérdező szerinti jó
3. 10
4. 9

Szerintem meg 10 marad!!!!!! Aki találkozik vele az értékelje rossznak ill. az admin javítsa ki, ha hozzáfér, mert amúgy ötletes kérdés lenne!
Dátum: 2008.11.19. 19:51:57
Nem nagyon értem én ezt a rubin/smaragd, harcos/mágus vitát. Minden karakterrel arra fejlődsz, amerre akarsz!! A smaragd bónuszt kap a varázslat támadásra, ergó neki nem kell azt annyira fejlesztenie és jut a többi tulajdonságára is. A többi hordabelinek meg kell jobban raknia az IQ-ra is, ha nem kar az első körben nagyot kapni! Megvívtam már pár csatát és Sharpa (csak azért őt említem, mert ő a legnagyobb szintű) a megmondhatója, hogy nem kimondottan a "legkissebbeket" próbálom legyőzni. Ha betalál a varázslat (IQ+Tau) igenis el tud dönteni egy harcot! Pláne ha az ellennek épp nincs elég VP-je a nagyfogyasztó varázslatokra (mert közben kémlelt, átkozott stb).
Én most kezdjek el siránkozni, hogy se varázslatra, se fizikai támadásra nincs bónuszom? Tettem róla, hogy ez ne legyen olyan nagy hátrány nekem! Előttetek nincs ott a lehetőség?

Mindenki előtt elterül a puszta,
hogy merre indul csak ő tudja.
A lépések egymás után jönnek
Néha? Gyakran? Mások győznek.
Harcos vagy mágus lettél?
Ne sírj, ha így döntöttél!
Utadat emelt fővel járd,
Ídővel Végzetúrrá válsz.
Dátum: 2008.11.18. 22:43:01
Kiégett őskőből hogy lesz használható?? Ha végiggondolod, akkor megérted mit akarok mondani!
Dátum: 2008.11.18. 22:37:35
Esély az csak esély! A nagy számok pedig nem 100-200! Ma kb. 80 vadászatom volt két állatot fogtam be, csapdakészítésem: 4!Ugyanolyan állatok voltak, az egyik 1190 a másik 910 LE-t préselt ki magából.
Byzon!

Ha megtudod ki a karakter írd meg nekem légyszíves! Addig fogom támadni, míg abbahagyja a játékot!
Nem szokásom az ilyen, de ha alapból nem zárják ki, akkor teszünk róla, hogy ne legyen kedve itt rontani a levegőt.

A karakterem neve is Dragon Hunter!


ui: Ha esetleg zafir, akkor is megkapja a magáét a TOP-ok valamelyikétől........
Dátum: 2008.11.17. 19:46:30
Van egy kis ( bár lehet nem is olyan kicsi) gond!!
Az átokpiramis használata VP-be kerül, de ez SEHOL NINCS FELTÜNTETVE!!!! Az meg főleg, hogy használatáért mennyit von le (talán ez 65VP, de nem tudom, hogy ez fix vagy mitől függ)! Egyszer csak azt vettem észre, hogy nincs elég VPm, pedig nem is tudtam portyázni.
Dátum: 2008.11.17. 19:40:17
Itt megtalálsz mindent, amit tudunk:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,72.0
Dátum: 2008.11.16. 23:17:11
Most én kaptam egy rossz kérdést!!

"Milyen nemzetiségű Ronaldo?"

A kérdező szerint Brazil!!!!!
Akkor miért nem írta ki a teljes nevét? Ronaldo Luis Nazário de Lima !
Ugyanis a másik Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro (rövidebb nevén: Cristiano Ronaldo)
Az elérhető infok szerint a születési hely: Funchal, Portugália
A válaszok között pedig ott volt a portugál is! Mindkettő válogatott és (aránylag) ismert focista................................
Dátum: 2008.11.15. 23:51:24
1879. március 12-én éjjel döbbenetes természeti csapás éri a várost- a Tisza
Szeged fölött átszakítva a gátat néhány óra alatt elárasztja a várost, romba dönt több, mint
6000 épületet, hajléktalanná téve a város lakosságának nagy részét- mindössze 300 épület
marad épen. A halálos áldozatok száma 160.
Európai országait megrendíti az árvíz híre, óriási emberi és anyagi segítséggel állnak a város
mellé.
Az árvíz után tervezték meg Szegeden a kör- és sugárutakból álló „napsugaras” úthálózatot.
A belvárost körülölelő legkisebb körút ma Tisza Lajosnak, az újjáépítésért felelős
kormánybiztosnak a nevét viseli, az ún. kiskörút egyes szakaszai pedig az újjáépítéshez
legnagyobb segítséget nyújtó európai fővárosokról kapták nevüket: Bécsi, Moszkvai,
Londoni, Párizsi, Berlini, Brüsszeli és Római körút.
Magát a dómot is az újjáépítés "ihlette" meg, csak 50 évnek kellett eltelnie a fogadalomtól a felszentelésig.



Ennyit röviden. Amúgy én Veszprémben élek és Tapolcán (Balaton-felvidék!!) születtem, csak megkaptam én is a kérdést. Utánanéztem, a helyes választ megadtam, aztán még olvasgattam a témában. Továbbra is tartom a véleményemet, hogy egyesek túl nagy feneket kerítenek a kvíz kérdésekben felbukkanó témáknak. Az ismeretszerzésnek ez is egy formája, még ha nem is alap vagy általános műveltségi kategóriás kérdések. Miért fáj az ha valakit olyan téma/játék/hobbi érdekel (és tesz fel abból kérdést) ami a másikat nem? Vagy kiguglizod vagy tippelsz! Legrosszabb esetben elbuksz 10% LE-t vagy gazdagabb leszel egy számodra érdektelen kérdés helyes válaszával. Tényleg olyan nagy probléma ez? A kérdéseknek csak azt a részét töröltetném, ahol nincs meg a jó válasz, a többit bent hagynám. Vagy inkább az kéne, hogy olyan kérdések legyenek, ahol tuti a +10%? Ennyire biztosra akartok menni? Újból előhozom a kérdésemet: Szerintetek egy 10-11 évesnek egy 26-28 évesnek és egy 40 felettinek (ezekből is van több) ugyanabból az ismeretanyagból kell megválaszolnia az általatok általános műveltségbe tartozó kérdéseket? Szerintem igenis legyen mindenféle kategóriájú kérdés! Én sosem halottam eddig a Túlélők Földjéről vagy HKK-ról, de nem háborgok állandóan, ha ilyen kérdést kapok.
Most már erről is tudok és nem lettem szegényebb tőle!
Írta valaki:
"Attól, hogy valamit meg lehet találni a neten, még nem jelenti azt, hogy annak a tudása marha fontos lenne. "
Ki mondta, hogy a játékon belüli kvízkérdések "olyan marha fontosak" lennének? Csak +10% LE-t adnak és azért kell megválaszolnod.
Ha valamelyikből meg tanulsz valamit, az meg a TE plusszod.

(bocsi ez kijött belőlem)
Dátum: 2008.11.09. 00:12:42
Már leírtam egyszer, hogy ne várjatok csak általános műveltségi kérdéseket (mert akkor meg jön az, hogy ez a kérdés már hányszor előfordult csak pepitában). Mint írták -napokkal ezelőtt- több mint 25000 kérdés van/volt, nehéz olyant írni, ami nem fordult még elő, ha csak lekorlátozzuk bizonyos területre. Azonkivül a 11 évestől-45 évesig életkorú játékos állománynak igencsak eltér az általános műveltségi szintje.
Dátum: 2008.11.08. 23:50:18
Normálisnak normális és igyekezett pontosan fogalmazni, de egy kis nyelvtani javítás ráférne. Általam javított két verzíó:

1.Ki nevezte először az Egyesült Államoktól délre fekvő országokat, melyekben a latin nyelvcsalád dominanciája érvényesül, Latin-Amerikának?

2.Ki mondta először az Egyesült Államoktól délre fekvő országokra, melyekben a latin nyelvcsalád dominanciája érvényesül, hogy Latin-Amerika?
Dátum: 2008.11.08. 23:39:14
Idézet: Kiado - 2008.11.08. 23:30:28
Ki nevezte először az Egyesült Államoktól délre fekvő országokra, melyekben a latin nyelvcsalád dominanciája érvényesül Latin-Amerikának?
III. Napóleon
Amerigo Vespucci
Ferdinand Magellan
Kolombusz



Itt most igazából mi a kérdés!?!?


Akkor "lefordítom":
Ki nevezte először Latin-Amerikát Latin-Amerikának?

A helyes válasz III.Napóleon ( a válasz megtalálása 10 mp-t vett igénybe....)
Dátum: 2008.11.06. 21:48:31
Nem akarom, hogy kettőnk közötti polémia hosszúra nyúlna és én is rövid leszek. A kissé gúnyos/irónikus hozzászólásodra válaszoltam -szándékaim szerint- hasonló stílusban. Az említett reggae előadókat pl. az MR2 (Petőfi) rádión is lehet sűrűn hallani. Azt pedig, hogy próbálsz fejből megválaszolni kérdéseket csak dicsérni és díjazni tudom, hiszen pont a hasonló hozzáállásom miatt nem tanyázok elől a megválaszolt kvízkérdések számában. A játékosok széles életkori eloszlása miatt, pedig ne csak "értékes", elgondolkodtató, ötletes, alapvető tudást igénylő kérdéseket várj. Egy 11 éves ismeretanyaga nem egyenlő egy 40 évesével és néha még csak nem is az utóbbi javára.
Az azért érdekes egy böngészős játékban, hogy ne használjuk a böngészést............
Dátum: 2008.11.06. 21:11:19
Egyetértek a "műveletlenségeddel".

1. A műveltség nem csak a múltra vonatkozik, hiszen 20-50 év múlva a jelen is múlt lesz.
2. A kortárs zene/művészet csak kevesek részére "érték", de később azzá válhat.
3. A 21.században a műveletlenséget már a google (vagy más kereső) nem ismerete is kimerítheti.
4. Ez egy olyan játék, ahol nem Vágó Istvánnal játszol.
5. És mindezeket felhánytorgatni......na az nem a műveletlenségi kategória.


ui:Mielőtt még megkapnám, hogy biztos mai gyerek vagyok, csak zárójelben jegyzem meg, szerintem nem sok velem egykorú vagy idősebb játékos van.
Dátum: 2008.11.04. 12:57:52
Ne hogy azt mondjátok csak "beszólni" tudok:

Ezt kaptam most értékelésre:

Hol van a legmelegebb egy szobában?
1.A radiátor mellett. (éljen a távhő)
2.A sarokban. (90°)
3.Az ablak alatt. (a huzatban)
4.Az ágyban. (nemegyedül)

Lehet tippelni mind a jó válaszra, mind az értékelésre!
Dátum: 2008.11.04. 11:39:27
Mi a gond Khetty? Tekintsd ezt is egy kihívásnak és van rá 5 perced!!! Aztán meg ha nem akarod, nem keresgélsz, hanem tippelsz.
De ide beírni csak azért, mert neked nem tetszik!
Nem kell túlreagálni a játék a játékban dolgot!!!!
Vegyük egy kicsit lazábbra, nem vagyunk egyformák se életkorra, se nemre, se mentalitásra, se lexikális tudásra, ami tetszik egyiknek az nem tetszik a másiknak. Ami nekem természetes, arról más mégcsak nem is hallott. Pont ettől jó!!!És ez szól mindenkinek!!

Csak azért írok most már, mert egy kicsivel több kvízkérdéssel találkoztam, mint a többség.
Dátum: 2008.11.03. 22:47:17
Idézet: Batu - 2008.11.03. 22:19:47
Ha jól van megirva, akkor nem. De láttam már néhány bugot ebben a játékban, igy nem vennék rá mérget... Persze az is érdekes rpg szempontból, hogy a szövetségi erődöt övező védőfal miért véd a bajnoki viadalon az aréna közepén.



Mert a szövetség erődítményében az ott maradottak folyamatos imája kiterjeszti a falakon túlra is a védelmet és a bajnokuk feje felett és a teste előtt a hordaszínében játszó erőtérként jelenik meg.

Dátum: 2008.11.03. 10:04:40
Köszi! Közben számolgattam újra és lehet, hogy az az 1 perc megvan valahol
Dátum: 2008.11.03. 08:49:21
Nekem csak egyszer volt őskőves hiba, azt orvosolták. Vadászatért mindig megkaptam a LE-t.

Viszont, most nekem van egy kérdésem (hiba???).

Eddig nem nézegettem, de most kíváncsiságból megnéztem a CSP pontokat. Én prémiumos vagyok ezért 38 percenként kapok 1CSP-t. Viszont van olyan szakértelmem ami ezt nőveli! És itt jön a gondom!! Nem látom mikor kapom meg a PLUSSZ CSP-t!!! Ugyanúgy 38 percenként kapok egyet.
Dátum: 2008.11.01. 09:43:17
Idézet: Trinigan - 2008.11.01. 09:34:45
Beraktam a 29. küldit.
Persze Leinád mondta el



Én meg kijavítottam a 28-at 29-re. (két 28-s volt) Néha belekontárkodom én is.......
Oldal: 1234567891011