Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gloom

Oldal: 1
Dátum: 2008.12.18. 14:57:10
Gloom csak üldögélt a könyvtár egyik eldugott sarkában és megpróbálta rendszerezni a benne kavargó érzelmeket, gondolatokat. Olyasmiket tett, olyasmiket mutatott meg magából már ez alatt a rövid idő alatt is, ami általában nem jellemző rá. Egyrészt zavarban volt a kitörése miatt, amit Incubus látványa okozott. Többnyire magában tartotta az érzelmeit, de az a harcos... saját maga is meglepődött, hogy ilyen erős volt a dühe iránta. Szerencsére elég gyorsan összeszedte magát, Incubus távozásakor még egy mosolyfélét is sikerült kipréselnie magából.
Aztán ott volt még Danka esete. Önként felajánlotta a segítségét, és tényleg mindent megtett, hogy kikotyvassza a megfelelő főzetet. Igaz, hogy most egy új szövetségben van, és fontos, hogy megbízzanak egymásban, mégis, ezelőtt hosszú ideig tartott, míg felépítette a falakat, amelyek távol tartották tőle az éppen aktuális társakat, hogy megóvja magát a veszteség fájdalmától. Ennek ellenére máris kötődni kezdett a Napkapuhoz, újra remény ébredt benne, hogy talán... talán most sikerült igazi, tartós barátokra találnia.
*Nem! Nem szabad ilyesmire gondolnom! Ez is ugyanúgy véget ér előbb-utóbb, ahogy az többi alkalommal! Csak a lehető legtávolabb kell maradnom tőlük, anélkül, hogy a bizalom elveszne!*
Egy kedves hang riasztotta fel a gondolataiból.
- Hát te meg miért kuporogsz itt egymagad? - Lia, a hófehér hajú lány állt előtte. - Ma még nem is láttalak.
- Én... - Gloom hirtelen nem is tudta, mit mondjon. - Én csak gondolkoztam.
- Elég gondterheltnek látszol, csak nincs valami baj?
- Nem, nincs. Egyáltalán semmi baj. Csak nálatok olyan sok minden történik, azelőtt viszonylag nyugalmas volt az életem.
Lia felkacagott.
- Hát igen, ez a mi társaságunk nem éppen szokványos. De ne aggódj, majd hozzászoksz.
- Igen, biztosan. - Gloom megkönnyebbülten sóhajtott fel.
- Mondd ettél ma már? - váltott témát Lia. - Gyere, van még az ebédből. Nem venném a lelkemre, ha éheznél. - majd mosolyogva sarkon fordult.
Gloom elfeledkezve a korábbi gondolatairól, majdnem mosolyogva követte a másik lányt.
Dátum: 2008.12.13. 15:14:40
A lány teljes egészében a mágusköpenyébe burkolózott, a külső szemlélő csak egy alacsony, törékeny testalkatú alakot láthatott.
Céltudatosan, határozott léptekkel közeledett a kissé megviselt torony felé. Ebből látszott, hogy a torony lakói is megvívják a csatáikat, több-kevesebb sikerrel. A legszembetűnőbb azonban a tetején örvénylő lélekenergia-tölcsér volt. A gyönyörű színkavalkád láttán a köpenyes alak is megtorpant. Néhány másodpercig állt csak, elgondolkodva szemlélte a jelenséget, majd még határozottabban tovább indult.
A torony kapujában ismét megállt egy pillanatra, mély levegőt vett, végül benyitott. Belülről az épület nem kevésbé romos volt, ahogy a lakói sem voltak épp a legvidámabb hangulatban.
- Itt vagyok, ahogy megbeszéltük. - a lány hangja halk volt, majdhogynem suttogás, mégis tisztán érthető.
Khetty, Napkapu egyetlen tagja, akivel már személyesen is beszélt, odament hozzá, a vállára tette a kezét és odafordult a többiekhez:
- Emberek, ez itt Gloom, a legújabb tagunk, akiről már meséltem. - majd visszafordult a lányhoz. - Sajnálom, hogy ilyen feszült a hangulat, de azért köszöntünk téged nálunk. - Gloom egyszerűen csak bólintott.
Ezután mindenki személyesen is üdvözölte, egy törpe - akit, mint kiderült, Stubb-nak hívtak, még a sörével is megkínálta, de a lány nem bizonyult erre vevőnek. Stubb ennek ellenére töretlen vidámsággal felajánlotta, hogy körbevezeti és segít szobát keresni. Végül Gloom kiválasztotta a könyvtárhoz legközelebbi szobát.
Mikor magára maradt, a gondolatai újra a múltba tévedtek. Emlékezett a Teron-hegyi tanulásra, a kivonulásra az Ellenség ellen, a társai halálára, végül újra felcsendült az az ezerszer elátkozott hang az ezerszer elátkozott szavakkal:
- Soha nem találsz megnyugvást, örök magány a sorsod. Akárkivel is társulsz, az végül meggyűlöl és elhagy, vagy meghal és így hagy el. Bárhogy is lesz, ha már úgy érzed, végre barátokat találtál, ismét magadra fogsz maradni, mert ezt érdemled...
Dátum: 2008.12.01. 14:36:38
Ha egy szövetségből átlépek egy másikba, vagyis van már szerencse tulajdonságom, akkor az új szövetségben amit a lélekkútba töltök, az építésnek számít, tehát növeli a szerencsémet, ugye?
Dátum: 2008.11.29. 13:35:44
A kezdetek gyöngyei szövetség új, aktív tagokat keres. A felvétellel kapcsolatos információkat megtaláljátok a szövetségi adatlapon. Jelentkezzetek bátran!
Dátum: 2008.11.10. 12:53:14
Üdvözlet mágusok!
A kezdetek gyöngyei szövetség tagokat keres. A csatlakozási feltételeket megtaláljátok szövetségünk adatlapján
Dátum: 2008.11.05. 10:52:36
Ez biztos az én hibám, de én nem értem, hogy lehet nem észrevenni a szavazásokat, ahogy egyszer már leírtam, az átlag játékos szerintem legalább naponta egyszer benéz a szövetségéhez elolvasni a fórumot és/vagy építkezni, és nem igaz, hogy ilyenkor nem látja, hogy sárga az események fül...
Ha meg a szövetségi események között nem látja, hogy szavazás van, akkor miből gondoljátok, hogy a globális események között észreveszi?
Elnézést a kifakadásomért, de szerintem ez az igazi lustaság, vagy nem tudom mi, amikor két kattintást akartok megspórolni... Úgy értem, ha előfordul, hogy alapból nem veszed észre a szavazást, és érdekel, mi van a szövetséggel, annyit igazán megtehetsz, hogy minden belépéskor rányomsz a szavazataim fülre a biztonság kedvéért.
Én így látom a helyzetet: elvárjátok a fejlesztőktől, hogy millió dolguk mellett egy ilyen dologgal is foglalkozzanak, ami a játékosoknak napi néhány másodpercet vesz el az életéből.
Dátum: 2008.11.05. 10:21:56
Többen panaszkodnak, hogy nem nagyon lehet egyedivé tenni a karaktereinket, erre az jutott eszembe, hogy a harcosok és mágusok közti határvonalat lehetne szélesíteni, ha lenne egy-két mágiát-mágusokat erősítő szakértelem.
Pl olyan, ami csökkenti a VP-költséget, növeli a sebzést vagy akár a másodlagos támadás mellett a varázslatok is sebezhetnék az állatokat.
Nem nagy dolgok ezek, de szerintem sokan elégedettebbek lennének.
Dátum: 2008.10.31. 11:11:17
Sziasztok!
Én játszottam/játszom majdnem minden beholderes játékkal (Káosz Galaktika maradt ki), így ezt sem hagyhattam ki
Egyébként hírlevélből tudtam meg, hogy van ez a végzetúr.
Dátum: 2008.10.24. 21:35:31
Valahol olvastam, asszem épp Miklós írta valahova, hogy körüzi direkt nincs a játékban, mivel más hasonló játékokban sokan csak azzal kommunikálnak és így a fórum elveszti a jelentőségét.
Egyébként tökre megértem, szerintem a legtöbben azért úgy játszanak (legalábbis úgy kellene), hogy amikor belép a játékba, az első tette mondjuk, hogy rábök a vadászatra vagy portyára, utána benéz a szövetségbe. Ott meg úgyis világít, amit nem látott még (fórum/esemény/szavazat), és legalább elolvassa, hogy mi az, de szerintem a többség reagál is a fórumon meg a szavazásban.
Aki meg nem így csinálja, az minek lépett be a szövetségbe?
Ez persze mind csak az én véleményem, magamból indulok ki.
Oldal: 1