Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Beszélgetés a szövetségekről
kedvelt tagNormandiai RolandFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdés
121. hozzászólás - 2008.10.09. 22:37:17 (Válasz Zsolesz #120 hozzászólására.)
Az Epikus szörnyekről annyit tudok, hogy nem szimpla vadászat lesz, hanem a teljes szövetség indulhat ellene. Gondolom a szövetségek közti háborúra hasonlít majd a "legyőzése", de csak találgatok. A jutalom pedig valószínűleg a feladat nagysága miatt busás lesz...
Szép Napot!
Normandiai Roland
Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
122. hozzászólás - 2008.10.12. 20:25:28 (Válasz PHOENIX #104 hozzászólására.)
"104. hozzászólás - 2008.09.27. 16:40:39
Néztem pár szövi lapját és néhánynál ilyen van írva, hogy a később csatlakozsó tagoknak kötelességük átadni a szavazatukat az alapítóknak...pfff...milyen alapon?
Ez nem pofátlanság?"

Egyrészt csatlakoznék Gorthoz, hogy mindenki maga dönti el, hogy melyik szövetséghez szeretne csatlakozni...

Másrészt a szavazat átadása nem hatalomvágy birtoklása céljából, hanem praktikum miatt került kitalálásra! Ahogy bővültök, majd te is rájössz, hogy nem lehet a demokrácia teljes fényével vezetni egy társaságot... egyébként pedig erről a szavazatos kérdésről az a véleményem, hogy inkább megtiszteltetés, ha megkapod valaki szavazatát és ennek megfelelően kell vele élni!
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 8.80
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
123. hozzászólás - 2008.10.13. 12:07:36
1. A szövetségi szavazás rendszerét gyorsítani kellene valahogy, pl. automatikus üzenet, ha szavazás van kiirva.

2. A kirugáson kivül kellene valamilyen más szankcionálási lehetőség is, például a delikvens - közös szavazással - nem kapja meg a szövetségi épületek adta bónuszt. Ne csak egyből a teljes kirugás jöhessen szóba, hanem mintegy utolsó figyelmeztetésként ez is.
A hozzászólást Mortimer módosította 2008.10.13. 12:35:37-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagFanthomFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
124. hozzászólás - 2008.10.13. 22:40:00 (Válasz Khetty #122 hozzászólására.)
Mi ezt szavazással dontottuk el.Így hárman kaptak 3-rom szavazatott de nem azért,hogy ok parancsolgassanak hanem a szovi érdekében,hogy legyen mindig legalább 1 ember a gépnél akinek min 3 szavazata van.
Nekem nincsenek előítéleteim. Én mindenkit egyformán utálok.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
125. hozzászólás - 2008.10.14. 00:28:18
Kellene valami olyasmi is, hogy ki nem szavazott még. 14 tagnál már elég nehéz egyetlen szavazást is összehozni, hiszen 8 tag szavazata kell, ami már elég sok. Így rászólhatnánk üzenetben a delikvensre, hogy bökjön valahova.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
126. hozzászólás - 2008.10.16. 02:06:01
Ha ez mégsem megoldható (megértem, ha van ilyen indok), akkor bővíteni kellene az "utoljára online" mezőt: most csak két óra, két nap van, és ez túl nagy intervallum, pontosabban is jó lenne tudni, kire szoljak rá hogy "szavazzál már vazz", és ki azért nem szavazott, mert egyszerűen nem volt a gépnél.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóGoombiFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
127. hozzászólás - 2008.10.21. 19:10:37
Szerintem hasznos lenne a szövetségekbe a körüzenet opció , ez azon tagok figyelmeztetésére lenne jó akik nem nézik a fórumot vagy vmi miatt elkerüli a figyelmüket!Igaz lehet minden játékosnak írni üzenetet de már több 10 játékosnak külön-külön írni!
De ha nem tetszik a körüzi akkor ki lehet bírni nélküle...gondolom eddig azért nem került be a játékba és lehet hogy nem is fog!
Pontszám: 5
irritálóPHOENIXFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
128. hozzászólás - 2008.10.21. 22:07:09
Nekem egy fura kérdésem lenne, remélem érkezik rá válasz. A kérdésem, hogy maximum mekkora lehet egy szövetség képének a mérete? A játékosoké pl 120x200 px., de láttam, hogy pár szövetségnél a kép már kicsivel nagyobb. Előre is köszi a választ.
Vihart és mennydörgést fogsz zabálni és tüzes villámokat sz*rni! Ha így folytatod, veszélyes leszel!!!

Kaland: Áldozatbemutatás
Pontszám: 5
kedvelt tagSzaszu2Férfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
129. hozzászólás - 2008.10.22. 19:52:03
Phoenix kerdesenek valaszara en is kivancsi lennek
Holló a lélekvadász - Mitsubishi
-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Power Like Hell - Plezúr
Pontszám: 5
népszerűGloomNő
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
130. hozzászólás - 2008.10.24. 21:35:31 (Válasz Goombi #127 hozzászólására.)
Valahol olvastam, asszem épp Miklós írta valahova, hogy körüzi direkt nincs a játékban, mivel más hasonló játékokban sokan csak azzal kommunikálnak és így a fórum elveszti a jelentőségét.
Egyébként tökre megértem, szerintem a legtöbben azért úgy játszanak (legalábbis úgy kellene), hogy amikor belép a játékba, az első tette mondjuk, hogy rábök a vadászatra vagy portyára, utána benéz a szövetségbe. Ott meg úgyis világít, amit nem látott még (fórum/esemény/szavazat), és legalább elolvassa, hogy mi az, de szerintem a többség reagál is a fórumon meg a szavazásban.
Aki meg nem így csinálja, az minek lépett be a szövetségbe?
Ez persze mind csak az én véleményem, magamból indulok ki.
Pontszám: 7
fórumozóThegedisFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
131. hozzászólás - 2008.10.30. 17:22:31
Lenne pár kérdésem az energiakristályosító épülettel kapcsolatban:
Az épület őskőből, vagy kiégett őskőből építhető... Ez eddig rendben, de ennek az épületnek az építése is növeli a lélekkutat, illetve az építő szerencséjét? Ha igen, akkor milyen mértékben (1 őskő, ill. kiégett őskő hány LE-nek felel meg)?
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
132. hozzászólás - 2008.10.30. 20:14:19 (Válasz Gloom #130 hozzászólására.)
Körüzenet: Erre nem is lenne szükség, ha a "szövetség" gomb, ami pl. besárgul ha a szövetségi lapon bekerül valami az "események" közé, szintén besárgulna, ha pl, van olyan szavazás, ahol még nem adtad le a szavazatodat.
Minimális fejlesztés lenne megcsinálni.

Azt se túl bonyolult megoldani, hogy a szövetségi szavazás automatikusan záruljon le mondjuk 4-8-12 óra múlva - aki addig nem szavazott, az így járt.
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
133. hozzászólás - 2008.10.30. 20:20:17 (Válasz Thegedis #131 hozzászólására.)
Idézet: Thegedis - 2008.10.30. 17:22:31
Lenne pár kérdésem az energiakristályosító épülettel kapcsolatban:
Az épület őskőből, vagy kiégett őskőből építhető... Ez eddig rendben, de ennek az épületnek az építése is növeli a lélekkutat, illetve az építő szerencséjét? Ha igen, akkor milyen mértékben (1 őskő, ill. kiégett őskő hány LE-nek felel meg)?


Az energiakristályosító első szintje 100 kiégett őskő. Egy 20 tagú szövetség minden tagjának 5 szintet kell lépnie, hogy visszajöjjön a befektetett 100 kő. Második szinten 200 kővel fizetsz, itt már 10 szintet kell lépni. Ha megvan a maximális 35 tag, akkor csak 6-ot. Az első 5 szint összesen 1500 kő, 35 taggal ez fejenként 43 kő (20 taggal 75). Szintenként 5-öt kap vissza egy tag, 9 szintlépéssel (20 tagnál 15 szintlépéssel) hozza vissza azt, amit belefektettek. És ez kiégett őskő lesz, amit még valahogy őskőre is kellene váltani...

Érdemes végiggondolni, hogy megéri-e építeni.
Pontszám: 6.67
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
134. hozzászólás - 2008.10.31. 06:34:58 (Válasz Jeriko #133 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.10.30. 20:20:17
Érdemes végiggondolni, hogy megéri-e építeni.


Illetve a fejlesztőknek is érdemes volna végiggondolniuk egy olyan módosítást hogy ennél egy kicsit jobban használható legyen. Néhány egyéb épületnél szintén...
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
135. hozzászólás - 2008.10.31. 06:45:27 (Válasz tramenes #134 hozzászólására.)
ugyanezt szakértelmekre is fel lehet hozni, több teljesen értelmetlen is van.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálóPHOENIXFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
136. hozzászólás - 2008.10.31. 12:20:22
Nem egészen értelmetlen, hanem nagyon nem éri meg kifejleszteni egy-egy szakértelmet.

Mondok egy példát. Ott van pl a kreatív affinitás:

,,Portyázás közben nagyobb hatékonysággal tudod a lélekenergiát kinyerni: minden szakértelem szint után +2%-kot kapsz (de ellenfeled elveszített lélekenergiája ettől nem nő). A szakértelem maximális hatásfokát 50. szinten éri el.,,

Nos ahhoz, hogy ezt a szakértelmet maxra nyomjam, súlyos tízezreket kell ráköltenem. Ha egy vadászat átlagban mondjuk 150 LE-t hoz, akkor ez az 50. szinen is csak 150 pluszt jelent. Vadászatok százainak kell lefolynia ahhoz, hogy ez egy picit is megérje a fáradságot és az elköltött lélekenergiát. Az a szintenkénti 2% nagyon kevés és ahogy fejleszted, a szakértelem kitanulásáért feláldozott LE mennyisége pedig egyre csak nő...
Vihart és mennydörgést fogsz zabálni és tüzes villámokat sz*rni! Ha így folytatod, veszélyes leszel!!!

Kaland: Áldozatbemutatás
Pontszám: 5
irritálóPHOENIXFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
137. hozzászólás - 2008.10.31. 12:21:08
Bocsi, nem vadászatot akartam írni, hanem portyázást.
Vihart és mennydörgést fogsz zabálni és tüzes villámokat sz*rni! Ha így folytatod, veszélyes leszel!!!

Kaland: Áldozatbemutatás
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
138. hozzászólás - 2008.10.31. 14:18:39 (Válasz PHOENIX #136 hozzászólására.)
Igen, ez egy nagyon hosszú távon megtérülő befektetés. Persze attól függ, mennyit portyázol... Úgy gondolnám jó ez így. Bár nem igazán éri meg, de ez nem a szakértelem miatt van. Hanem amiatt, hogy normális esetben a nyereséged (feltéve, hogy az ellenfél is átlagos játékos, nem gyűjt éppen semmire) elvileg 0 LE, na ahhoz sokat nem fog számítani...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
közellenségTomcseszFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
139. hozzászólás - 2008.10.31. 17:48:35
Szövetség - A Beholder és A Végzetúr Harcosai
Pontszám: 1.50
fórumozóThegedisFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Beszélgetés a szövetségekről
140. hozzászólás - 2008.11.01. 10:07:44
Pont azért kérdeztem, az energiakristályosítót, mert ha nem növeli a lélekkutat, és a szerencsét, akkor nem igazán éri meg kifejleszteni. Ellenben, ha pl. 1 betolt kiégett őskő mondjuk 100 LE-nek megfelelően növeli a lélekkutat/szerencsét, akkor már érdemes elgondolkodni a dolgon (elvégre párhuzamosan fejlesztheted másik épülettel hiszen más az erőforrás típusa, nem fogja meg annyira az egyéni fejlesztésedet, mintha LE-t használnál építésre, stb)
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője