Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Máté96

****

- Itt vannak már?
- Áh, ezek a kufárok mindig éreztetni akarják hogy valakik. A karavánjuk még nincs itt.
- Addig elintézek valamit...

Végül megérkeztek. A szokásos tiszteletadás után Arothon egyből a tárgyra tért.
- Ma éjjel egy halott végzeturat találtunk a szomszédos hegyen. A test porrá égett, az egyetlen nyomunk egy lánchálózat, valamint a hegy tetején talált szilánk- és cserépdarabok. A jelek szerint ez Lady Alvarieltől van.
- Amennyiben ez igaz, jogunk van látni!
- Tessék - A kufár mohón lecsapott a bőrzsákra. Ugye tudod, hogy most örökre elvesztettük az egyetlen bizonyítékot.- jött a mentális csatornán Magiroxtól. Nyugalom, intézkedtem! jött a válasz.
- Szóval, mivel ez egy ritka darab, megnézhetnénk, kinek lett eladva?
- Iiigen... - A kufár elmélyülten nézte a pergament. - Azazhogy nem. Az információink hiányosak, az erődünkben kell utánanéznünk. A választ elküldjük 3-5 napon belül. Köszönjük a tárgyakat. Viszlát! - Ezzel elteleportáltak.



2.
Mikor másnap reggel Arothon felébredt a nap már magasan állt. Nyújtózott, majd körülnézett. Valami nem volt rendben. Az egyik széken a falnál egy nőalak ült. Barna haja és gyönyörű arca volt, egész megjelenése hatalomról árulkodott. Arothon azonnal felpattant.
- Jó reggelt Lady Alvariel!
- 'Reggelt végzetúr!
Arothon mindig bezárta az ajtót és az ablakot. Ez utóbbi most nyitva volt. A mágus kinézett. Ez az egyik legerősebb és legjobban őrzött szövetség. Még ha valaki a leghatalmasabb végzetúrnő, ide nem lehet csak úgy bejutni...
- Nem az ablakon át jöttem, ha arra gondol. Hanem azon! - mutatott a szoba egyik sarkában lévő szerkezetre. - Ritka dolog a pentagramma, talán egy tucat maradt belőle.
- Megkínálhatom egy itallal Úrnő?
- Ugyan milye van? Sárga gyógyital? - A végzetúrnő elfolytott egy mosolyt.
- Hmm, nem is hinné, miket szoktam találni... entbogyó pálinka...
- Egy egész pincényi van...
- ... Orksör....
- Másfél pincényi...
- Fókuszkristályvíz, de gondolom ebből is készletei vannak.
- Épp ellenkezőleg - A kufárnő arcán (valószínűleg évek óta először) egy pillanatra meglepődés látszott. - Fókuszkristályvíz?
- Felfedezés vagy újrafelfedezés... Összegyűjtöttem a kimerült és eldobott fókuszkristályokat, ezeket tiszta vízbe áztatom egy ideig, így kinyerem az esszenciájukat. Van két, három illetve négyhetes készítmény, melyikből tölthetek?
- Mondjuk a háromhetesből.
- Ajánlhatom a Vén smaragdot? Régen a kritikus sebezést segíthette valakinek, de az íze is jó.
- Majd meglátjuk.
Arothon eredeti kristálypoharakat vett elő, és kitöltötte az italt.
- Szóval minek köszönhetem a látogatását Úrnő?
- A maradványok amiket a kufárom hozott el innen tegnap... Nos egy kivételével mind hamis volt.
- Elnézését kérem Úrnő, attól tartottam a kufárok nem fogták föl a helyzet súlyosságát. Az egyetlen bizonyítékot elzárták volna elérhetetlen helyre, és a tettes megússza... - Ittak. Lady Alvariel nagyot nyelt, láthatóan erőlködve.
- Arothon, ez a lötty rémesebb volt a legrosszabb orksörnél is!
- Sajnálom Lady, csak hát három hete egy háborúban megmérgezték a kutat. Nem veszélyes, csak szörnyű íze van...
- Amíg aludt, végigkutattam az összes felszerelését az eredeti üvegdarabok után de nem találtam semmit. Lenne szíves előadni őket?
- Azonnal, már keresem is... - Arothon valóban kereste. - Hoppá, Úrnő, ilyet biztos nem ivott még, ez eredeti Ghallai, még jóval az Ellenség előttről!
A kufárnő egyre dühösebb lett. Először kicsit ivott belőle, majd mivel jó íze volt, felhajtotta az egészet.
- Na de most már kérem adja ide! Hm... ez mi volt?
- Strongard itala Hölgyem. Kicsit módosítva... A viszontlátásra!
Az ital nagyon régi volt, hatalmas értékkel és erővel. Lady Alvarielt egyenesen visszarepítette a tornyába.
Hmm hmm, dünnyögött Arothon, majd elkezdte nézni a pentagrammának mondott tárgyat. Végül miután minden lehetőséget kipróbált rajta, úgy találta hogy ki van kapcsolva.
Biztos ami biztos, elétolt egy szekrényt.

***

Strongard teleportitala: Visszarepít a zóna legnagyobb városába (kalandok földje tárgy)
****

Hmmm, egy halott végzetúr! Arothon elgondolkodva nézte a maradványokat. Úgy látszik, van még munkám.
Szélsebesen visszarohant a szövetséghez, kihozta állatait, a szokásos sárga rudakat és az összes többi kacatot. Az egyes nyomok teljes hiánya, illetve másféle jelek töméntelen sokasága miatt a legegyszerűbbnek tűnt az egész hegyet körbevenni.
A probléma abból adódott megint, hogy egyszerűen értelmezhetetlennek tűnt az egész. A lánc közönséges vas volt, semmi különös anyag, még egyszerű rúnák sem voltak rajta. A környéken a legalaposabb mágikus letapogatás sem hozott eredményeket. A hegy egy puszta kő volt, nyomokat kár is lett volna keresni rajta. Arothon mászás szakértelmét használva följutott a hegy tetejére, ahol a láncok végződtek. A rendszer egy rúdba kapcsolódott, ami szintén közönséges fémekből készült. A rúd földhöz közeli végén üvegszilánkok látszódtak. Ez volt az egyetlen dolog, amin bármiféle energia látszódott. Sajnos mindössze szilánkok és néhány ujjnyi darab maradt belőle. Arothon ezeket is kis bőr zsákokba rakta.
Mikor leért, Magirox, a hordavezér már várt rá.
- Hallom, megint meghalt valaki. Tőlünk?
- Még nem tudom főnök. Szinte szénné égett.
- Mit tehetünk az azonosításáért?
Arothon a bőrzsákokra nézett.
- Találtam néhány dolgot, szerintem a kufárok tudni fogják.
- Máris itt lesznek!
- Köszönöm főnök! -Arothon szelídített állata kihoztak egy nagyobb kerekes házat. Ez volt a helyszíni laboratórium.
A tárgyak vizsgálata mindössze egy fél órát vett igénybe. A hegyről szedett barnás vöröses por valamiféle rozsda volt, bár inkább fémtörmelék. Igazából pontosan nem lehetett meghatározni. Mint amikor a fémet elemi szinten szétszakítják, összezúzzák, aztán darabokra szedik és megolvasztják. A cserepeken viszont még több rejtély került elő. A szerkezet valamiféle mágia-generátor volt, bár sok minden más is lehetett. Hajszálnyi méretű csövek, szalagok és mágnesek voltak benne. De szerencsére megtalálta a jelet: Lady Alvariel Co. Ezt csak az egyedi tárgyakra égetik, amik garanciálisak, de név is kell a megrendelőlapra. Vagyis a kufárok tudni fogják. Vagy a kufárok legnagyobbika, maga a Lady.

****
Dátum: 2011.10.27. 18:17:57
De ha átlagozódik, akkor jobban megéri ebből a szempontból egy állatot vinni?
Dátum: 2011.10.27. 16:59:39
Ha két állatomnak van össz 150 elnyelése, az hogy számolódik portyában?
Dátum: 2011.09.28. 17:19:27
Pedig vers. Még ha hosszú is egyszerű versnek, de biza egy hosszú vers.


inkább verses, de majd legközelebb kidobom az irodalomkönyvet, ha azt mondja hogy elbeszélő költemény
Dátum: 2011.09.27. 14:30:19
Melyik verséről lett híres Arany János?

Sejtelem
-- Toldi
Füstbement Terv
A virrasztók


nem is tudtam, hogy a Toldi egy vers...
Dátum: 2011.09.23. 14:43:52
Oké
Dátum: 2011.09.23. 14:36:06
Hali, mivel 5% a fertőzésem, ezért kaptam 2-es csökkentést.
Ha még nem veszem fel, és csökkentem léből 4-re, akkor az automatikusan lemegy 1-re, vagy marad kettő?
Végülis nézzétek a jó oldalát, kaptunk +1 építést és -1mp-et vadászatra...
Ki a fenének kell mondjuk +30 kereskedelem???
hát ez nagyon csúcs lesz

Eddig összesen 5878 térképdarabot találtatok.

3. hely: Eddig összesen 5957 térképdarabot találtak.

egy csomó lét el"költöttünk", hogy szépen fogalmazzak a szakira, alapból valami 50k volt a belépő, rohamtempóban összekaptunk egy zsák térképet (én 80-at), és egy zsák kakit kapunk érte...

*szerk:
de nem baj, mi 139en szívunk, 639en jól járnak
Kiemelkedő teljesítményednek köszönhetően eggyel erősebb jutalmat fogsz kapni (ha a csapatod nem a legerősebb díjat nyeri)
nekem még 11, de ezt nem fogjátok elhinni:

Ma 19:08
A végső győztes te vagy. Ellenfeled gratulál. Nyereményed 2 kristálypont.
Állataid fejlődtek, moráljuk javult!

A kihívás során találtál egy térképrészletet!

Ma, 19:04
A végső győztes te vagy. Ellenfeled gratulál. Nyereményed 1 kristálypont.
Állataid fejlődtek, moráljuk javult!

A kihívás során találtál egy térképrészletet!

Ma, 19:03
A végső győztes te vagy. Ellenfeled gratulál. Nyereményed 3 kristálypont.
Állataid fejlődtek, moráljuk javult!

A kihívás során találtál egy térképrészletet!

*szerk:

Ma 19:11
A végső győztes te vagy. Ellenfeled gratulál. Nyereményed 3 kristálypont.
Állataid fejlődtek, moráljuk javult!

A kihívás során találtál egy térképrészletet!

Ma, 18:00:44
Hatalmas ugrásokkal, futva indulsz zsákmányod után... A harcban végül te győzedelmeskedsz, zsákmányod 794 lélekenergia. +37 TP A szerzett lélekenergiából 72 a helyes válaszért kapott LE.
A vadászat során találtál egy térképrészletet!

Ma, 17:56:05
Vihar közeledik, ezért igyekezned kell..... Megadod neki a kegyelemdöfést, és lélekenergiáját veszed (+1819). +37 TP A szerzett lélekenergiából 165 a helyes válaszért kapott LE.
A vadászat során találtál egy térképrészletet!
Dátum: 2011.07.06. 18:09:48
világos, kössz

amúgy V3, legkisebb csapat, van valami bronzcuccom, 35 nyert kihívás után adott végre egyet (jeee)
van 9 napom 39 térképet összeszedni
Dátum: 2011.07.06. 14:44:55
visszaolvastam 25-ig, és nem találtam meg
valószínűleg én vagyok szar, de akkor hagyjuk, lényegtelen
Dátum: 2011.07.06. 14:05:59
Hali, nemazért, de hogy lehet az, hogy 35-ös szakinál, a legkisebb népességű csoportban 25 portya-kihívás után sem kapok térképet?
18, minden extra cucc nélkül

de tegnap még mi vezettünk, nem?
III. A vihar


1.
Sok minden történt az utóbbi időkben… Ghalláról valahogy nem tudtak leszállni az istenek… Egyszerű és összetett ügyek sokasága, végzeturak kaptak össze végzetúrnőkön, kincseken, vagy csak viccből.
Sok változás történt. Marutiman elment, és sose jött vissza. Rőtbajusz pedig elhajózott senki sem látta többé. Voltak ugyan hírek kalózokról, de ez már egy másik történet, elbeszélésére máskor kerül sor. Arothon sok időt töltött katakombákban, régi tudás megszerzéséért, állatok gyakorlatoztatására. A múltkor meg súlyos sebet kapott, és nem tudták teljesen meggyógyítani. A Bajnokok között is történtek változások, egyesek mentek, mások jöttek. A változás állandó…
Iceman bekopogott.
-Elő kéne jönnöd, ez nem egészséges. Értem én, hogy a levegő itt jobb, de egy séta sose árt.
- Ha te mondod - Arothonnak nem volt nagy kedve hozzá, de megnézte magát. Valóban, mikor is mozdultam ki utoljára? Talán két holdhónapja. Vajon milyen idő van kint… Azzal összeszedte a dolgait és kiment.
Eső. Kedvencünk mert olyan hűs¬. Eh, nem kellene annyit nézni azokat a mentális csatornákat. A szövetség épületéből kiérve szétnézett a tájon. Az épület együttes egy kisebb fennsíkon volt, mellette erdős völgy, végül úgy néhányszáz méterre egy másik hegy. A csúcsán fények látszódtak.
-Asu, ki lakik ott?
-Senki, csak néha gyémántok oda járnak harcolászni.
Arothon úgy döntött, megnézi közelebbről. Útközben néha villanások kísérték, néha villámtól, néha varázslatokról. Baljós érzések jöttek. Egy üvöltés egyszerre egy villámmal. A maradék távot Arothon futva tette meg, mire felért, már nagyon szuszogott.
-Van itt valaki?- a szél messzire elvitte a hangját. De senki se válaszolt. Arothon kipróbálta a mágikus érzékelését. A környék tele van friss nyomokkal, alig két perce még itt voltak. De volt valami furcsa. A csupasz szikla, ami egyébként karbonátit volt, abból is a barnásabb féle, szóval néhol megfeketedett. De semmi természetellenes változás nem volt.
Az anyagból lemorzsolt egy kicsit, és berakta egy kisebb bőrtasakba. Aztán meglátta a tetemet. Egy végzetúr, akihez több lánc csatlakozott, amik egy bonyolult hálózattal futottak fel a csúcsra. A tetem csak a lélekenergiája alapján volt felismerhető, mert a felismerhetetlenségig megégett.
Dátum: 2011.01.29. 11:28:57
Ha kilépek egy szöviből, a hozzászólások megmaradnak?
Dátum: 2011.01.15. 16:06:02
Mióta van Budapesten forma 1 világbajnokság?
1966óta
1986óta
1999óta
1982óta


van budapesten forma 1?
Dátum: 2010.07.24. 09:59:37
V3, Hallhatatlan bajnokok szövetség:

A Cullinan Diamonds Warrior szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +348417 töltődés a szövetség Lélekkútjába. Ma, 00:07

Hosszú kéthetes kemény harc után elértük eddigi legnagyobb győzelmünket. Aki nem hiszi, járjon utána:

http://vilag3.vegzetur.hu/index.php?m=uzenetek&sub=vilag_esemenyek


Mellesleg aki úgy érzi, megfelel a felvételi követelményeknek, jelentkezzen.