Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - bonca

Oldal: 12345678910
105-ös csimma van.

http://vegzetur.wikidot.com/csizmak

A többit (remélem) még nem látjuk, de tényleg jó lenne Miklóstól egy megerősítés, hogy vannak.
Dátum: 2009.12.10. 15:17:10
Én is utálom Győzikét, de a kaland tetszett.

Szerintem ebbe a játékba ez belefér. Ezt a játékot csak egy nagyon szűk réteg látja teljesen szigorúan fantasynak. Ha a sok Bud Spencer, rajzfilmfigura és egyéb szuperhős avatárok elmennek, nem beszélve a nevekről, akkor ez is belefér.
Nálam.
Dátum: 2009.12.08. 16:24:45
Idézet: PottomPanna - 2009.12.07. 16:03:26
Az érdekelne, hogy, hogyan számoljátok ki az 1lgyre jutó LE-t? Mert kristálypont felhasználás minden kalandnál változó, és sok más szempont is közrejátszik, gyógyital, varázsital, esetleg beütöttek kaland közben és leraboltak, azt is ide lehet-e venni? Kaland szakik növelése, stb.


Az egy LGY-re jutó LE-t még nem számoltam ki, de nálam egy KrP jelenleg 8,47 LGY-t generált 166 letudott kaland után.
Azaz, a Vihartaposó 11.000 LGY= 1.299 Krp-ba került, ami 26 zöld kristályitalnak felelne meg, ha abból akarnám fedezni. Ezt én jelenleg 26*9.000= 234.000 LE-ért tudnám megvenni.
Persze nem vettem még egyet sem, így tehát nem tudom, hogy helytálló-e az almát a körtével összehasonlítani, de talán irányadónak jó lehet.
Persze, hogy macerásabb, de más előnye is van még.
Én papíron írkálok minden kalandot aminek nekiugrok, így bármikor vissza tudok keresni egy szakértelempróba küszöbre, ha meg akarok oldani egy új kalandot. Azaz, ha mondjuk találkozom egy kalanddal, amiben van egy másodlagos varázslat próba, akkor visszanézek egy olyan kalandra, ahol volt ilyen próba és előre készülök rá, hogy mekkora értéket kell majd átugranom.

Persze, az már más kérdés, hogy engem sokszor megtréfál az, hogy kevesen vannak a környezetemben, így néha baromira más számok jönnek elő, mint mondjuk egy héttel előtte, de szerintem a középmezőnyben kisebb lehet a szórás, így ott ez működhet.
Az ezzel a gond, hogy ha fel is lenne jegyezve, hogy melyik kalandban hol akadtál el, vajon mi a garancia, hogy másnap nem fogsz elakadni egy előző próbánál, ami első nap a random jóindulatának köszönhetően sikerült.

Azt tudom javasolni, hogy jegyezd a prbáidat egy papírlapra/füzetbe/excel táblába és akkor pontosan tudni fogod, hogy mikor milyen próba vár rád és hol akadtál, akadhatsz el.
Dátum: 2009.11.30. 14:24:26
Idézet: Destroyer96 - 2009.11.28. 09:12:44
A kvízmester kalandnál most jól válaszoltam az elején az összes kérdésre, de a csatát meg elbuktam. Akk most újra kell a kérdésekre válaszolnom legközelebb, b**meg??????!!!!!!!!!!


Igen, b**meg.
Dátum: 2009.11.25. 14:05:50
Idézet: Endyr - 2009.11.24. 17:10:31
probald ki
egyebkent szinte biztos nem, eddig is csak LE jott barmilyen targybol a kufarnal


Nem teljesen igaz. A csak őskőért vehető felhasználatlan fókuszkristályok és állat felszerelések eladásakor visszakapod az ősköveket.
Italokkal még nem próbáltam.
Dátum: 2009.11.18. 20:04:14
Idézet: Darah - 2009.11.18. 19:17:00
Mortimer, ez csúsztatás, nem kicsit.
Attól, hogy VF nem lenne, szingu még lenne, és a TOP ugyanúgy eltépett volna szintben, mint ahogy eltépett, és ugyanúgy nem lett volna kit ütniük, ahogyan nem is volt.


Van igazság abban amit Mortimer ír. Én is nullás szingulárissal mentem amíg meg nem jelent a KH, és akkor olyan 8-10. voltam a toplistán. Ellépésnek nem nevezném, de azt mutatja, hogy nullás szingulárissal, normálisan, odafigyelve játszva azért az élbolyban lehetett lenni.

Én pontosan azért nem növeltem a szingulárist, mert általában volt cépontom.
Aztán befékeztek a környékemen a karik (VF) és ott álltam célpontok nélkül. Ekkor jött a KH és hozzájuk már fejlesztettem a szakértelmet, mert akkor már mindegy volt.
Dátum: 2009.11.18. 13:07:40
Idézet: Ezüstszél - 2009.11.17. 20:41:37
Amit én javasolni szeretnék, az a következő:
Helyes kvízválaszok számának függvényében is juthasson bárki kvízmedálhoz. Én "1000 helyes kvízválasz = 1 kvízmedál" arányra gondoltam. Ezzel 12000 helyes kvízválasz esetében érné el az ember a maximumot, 1000 helyes válaszonként pedig megjelenne valamelyik menüben az "Átveszek x kvízmedált" gomb, elkerülendő a "túlcsordulást".

A 12000 helyes kvízválasz elég tetemes mennyiség, viszont belátható időn belül elérhető. (75. szinten már találtam több ilyen karaktert.) Ha úgy vesszük, hogy minden vadászat esetében jó a válasz, akkor 1000(=50*20) vadászat, azaz 20 nap kell egy prémiumos, 57-es elementáris fúzióval rendelkező karakternek 1 db új kvízmedálra. Ez talán még nem túl nagy dukáttermelés.

Vélemény?


Hülye lennék, ha azt mondanám, hogy nem tetszik az ötlet, de azt gondolom, hogy akik egy kvízkérdésre helyesen válaszoltak, azok egyszer már kaptak jutalmat, hiszen a vadászatukra megkapták a plusz százalékot, szóval tovább jutalmazni őket nem tartom jó ötletnek.

Ám, ha mégis elgondolkodunk a dolgon, akkor szerintem az 1000 helyes válasz kevés lesz egy kvízmedálhoz. Én olyan 5000-et tartanék reálisnak.
Ugyanis itt nem lehet az a cél, hogy mindenki háromnegyed-egy év alatt 12 medál birtokosa legyen, legfeljebb az, hogy egy kicsit plusz jutalmazásban részesítsük azokat, akik extra sok energiát fektetnek a kvízek megválaszolásában vadászatkor.
Ez szerintem elfogadható lenne.
Dátum: 2009.11.11. 22:34:11
Idézet: winnie - 2009.11.11. 16:30:14
Idézet: Jeriko - 2009.11.11. 15:12:31


Azt hiszem jól látszik, hogy a b.d.s életbe nem lesz senki másé a torony ilyen szabályok mellett.



mert nem gondolkodsz hosszú távban. eleve téves feltevés azt hinni, hogy az azúr légió, mint szövetség létezni fog az idők végezetéig.


Kérlek Winnie, tiszteld meg azzal a szövetségemet, hogy nagybetűvel írod a nevét. Ha nem is tiszteletből, de a magyar helyesírás szabályai miatt.
Köszönöm szépen!
Dátum: 2009.09.15. 12:52:09
Idézet: Csuhi - 2009.09.13. 22:46:36
Az aukción megvásároltad a következő tételt 418 aranydukátért: Halhatatlanság


Csuhikám, Te már rég megvásároltad a Halhatatlanságot itt a Végzetúron azzal a kreatív affinitásos szösszenettel.
Dátum: 2009.09.11. 18:03:30
Miklós! A 2. pontot szerintem revidiáljátok, mert itt nem arról van szó, hogy a hátrébb levők lefaragnak a hátrányból az élmezőnnyel szemben, hanem arról, hogy akik közel azonos szinten vannak, ott aki egy lépéssel előrébb jár, az hátrányba kerül hirtelen a környezetéhez képest.

Képzeljünk el egy olyan esetet amikor mondjuk X és Y azonos szintűek, X-nek 4% a fertőzöttsége, míg Y-nak 6%, mert egyszer elfelejtett szintlépéskor küzdeni ellene.
Ebben az esetben nyeremény átvételkor Y egy lépésre kerül a leküzdéshez, míg X szív, pedig Ő aztán lelkesen küzdött azért minden szintlépéskor, hogy tiszta legyen. Ez valahol nem jó így.
Szerintem nincs olyan kardinális különbség amire Te gondolsz az érintett rétegnél, hogy ez indokolt legyen.
Dátum: 2009.09.11. 10:26:09
Idézet: Prisma - 2009.09.11. 09:24:55
Szerintem logikus, ha a manók száma alapján eltérés van.
Az egyik legnagyobb baj a manózással ugyanis a rengeteg benyelt TP volt. Márpedig aki több manót ölt, az több TP-t nyelt be, ezért több LE-t is kell kapnia, hogy arányos legyen a kompenzáció.
Elképzelhető, hogy valami ilyesmi van a szórás mögött.


Nem, nem, nem...
Sokszor leírtuk már, hogy minden megtámadott manóért 2 CSP-t fizetsz és ha nyersz 2 CSP-nyi TP-t kapsz. Azaz TP-ben semmi károd, semmi előnyöd nem keletkezett a manózással.

Ugyanakkor a gondolatmaneted tökéletes, hiszen aki több manót ölt, az több CSP-t tett bele az eventbe. Ennek a több CSP-nek a LE értéke miatt jár neki több.
Más kérdés, hogy Miklósék hogy lőtték be egyes karakterek LE/CSP értékét ami szintenként is és egyénenként is teljesen különböző lehet.
Dátum: 2009.09.10. 15:27:34
Ha valaki a sötét utat választja, az ne akarjon már egy jócselekedetért támogatást kapni hozzá.

Szerintem jó ez így. Aki le akarja győzni a fertőzést, az kap támogatást a segítségéért, aki meg fertőzött akar lenni, az fertőződjön magától.
Dátum: 2009.09.10. 15:11:46
Paul!

Szép a levezetés, csak szerintem nem kalkuláltad bele a bevételi oldalon a 447 győztes csata utáni szerzett LE-t, ami nem tudom mekkora lehetett, mert nem vagyok képben, hogy mekkora szinten nyomtad az eventet, de egy 3-400 K LE lehetett az is. Ez csökkenti a veszteséget.

Plusz, a 2.100 LE/CSP amivel számoltál az szerintem sok, hacsak nem vagy 70+-os szintű. Én 79. szintűként 2.200 LE-vel számolom jelenleg a CSP-imet.
Bár lehet, hogy V3-on jobban jön a LE.
Dátum: 2009.08.11. 08:12:38
Transzcendális projekció nevű szakértelmet kell kifejleszteni (tanulás 13. szint) és annak a hatását erősíti.
Dátum: 2009.08.07. 23:44:11
Nem értem mit lovagoltok itt a magas TP-n. Nincs magas TP. Pont annyit kapsz érte, mintha elvadásznál 2 CSP-t nem láthatatlanul.
Dátum: 2009.08.05. 11:44:52
Az áldott froglok lánc +5%, a Raia lánca +10% LE küldetés jutalom.
Én a Raia-t használom.
Dátum: 2009.08.04. 12:50:34
Idézet: Destroyer96 - 2009.08.04. 10:01:10
Név: Aukciós bérlet
Képesség: Térkapus gyűrűidért, nyakláncaidért 3x árat kapsz az aukciós házban

Vagyis 1 helyett 3 dukátot?!


Igen.
Kivéve a fókuszkristályokat, azokért továbbra is 1 dukát dukál.
Dátum: 2009.08.03. 17:53:37
Esetleg, tudod azt csinálni, hogy öszegyűjtesz 10 fókuszkristályt és akkor több már nem eshet, csak ékszer.

Tudom, ettől még nem fogod jobban érezni magad, csak egy lehetőség...
Oldal: 12345678910