Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ywgarrd

Ingereld még egy kicsit a jóízlés keretein belül, és akkor házhoz fogja szállítani a LE-t a napi többszöri lehúzás mellett is.
Dátum: 2009.06.19. 21:01:35
Jelen. 49 szinten törlés előtt kritikus nélkül is sűrűn ütöttem 200 felett. És azért 45-50. szinten még messze nincsenek 2000-es varázslatsebzések, csak később. De a mostani magas szinteket én már nem látom, de mindenki azt mondja, hogy a varázslás került túlsúlyba. Bizonyára így van, bár én nem vagyok erről meggyőzve.
A játék előző periódusaiban pedig a közelharc volt erősebbnek titulálva. Alkalmazkodni kell, vagy átvészelni a kritikus szakaszt, mert semmi sem garantálja, hogy 3 hónap múlva is a varázslás lesz a sikerhez vezető út.
Dátum: 2009.06.18. 17:36:11
Most is át lehet menni. Alapfeltétele, hogy mindegyik világban legyen egy karaktered. Belépsz az egyikbe, például a világ1-be. Ügyködsz egy kicsit, majd kilépsz. Utána a legördülő menüből kiválasztasz egy másik világot, ami nem az egyes. A felhasználóneveddel és a jelszavaddal belépsz, stb...

És még őskőbe sem kerül!
Dátum: 2009.06.18. 17:31:52
Na egy kis színeset is akkor...

-Miért jó ha a cigányokat a négerekkel keresztezik?
-???
-Lusta lesz lopni.
Dátum: 2009.06.18. 17:27:47
Persze, hogy neki van igaza. Csak próbálok olyan hülyeségeket javasolni, hogy ne válassza senki sem a második lehetőséget.
Az offért pedig bocs.
Dátum: 2009.06.18. 17:17:22
V3: Csökkentsd a lélekenergia differenciád 20.000-rel a küldetés felvételétől számítva, vagy ha már annyira nehéznek és teljesíthetetlennek tartod, "hogy az csak na", akkor legyen az egyik tulajdonságod 250.
Dátum: 2009.06.18. 17:13:24
Regényt írhatnék róla, de leegyszerűsítem. Mert az a fajta játék már nem nyújtott élvezetet. Kiégtem. Egyenkarakterek, szűkre szabott fejlődési lehetőségek, fejlesztések teljes hiánya, időpontra géphez kötöttség, túl sok ébresztő+stopper, rengeteg játékidő, hajtépő random, stb... Ahogy a játék kipukkant (számomra), úgy eresztettem le szépen lassan én is.
Vagy maximális optimalizációval akartam játszani, amit már nem bírtam, és nem is akartam bírni, vagy sehogy.
Dátum: 2009.06.18. 17:04:02
Ha lennének szintben Sharpa felett, akkor neki sem 100-as lenne az egészsége. De hiába akarja bárki is őt utánozni, a hangsúly a fejlesztési sorrenden, a taktikán, és a játéktudáson múlik. Sharpa pedig mindegyik tekintetben profi, tehát egy átlag játékost nem hozzá kell hasonlítani.

*De hogy az eredeti kér(d)éshez is hozzátegyek valamit: jó, ne 100-as egészséggel lehessen kiváltani, hanem 50-60-nal. A "jelenlegi egészség"+50-60-nal.
Dátum: 2009.06.18. 16:57:10
Nem tudom, bizonyára. De legrosszabb esetben is 1800-at "kellene" közelharcban behozni, ami két kör. Ez a legrosszabb eset, amire azért olyan nagy esély egyáltalán nem lenne. Átlagban lehet számolni egy körrel nyugodtan. Tehát én nem vagyok azért annyira biztos a dologban. Fele-felénél - de inkább 2:1-nél - nem lenne rosszabb az arányom. Ha más nem, legalább lenne egy színfolt.
De igazából ez lényegtelen, nem oszt nem szoroz, a törlés már megtörtént.
Dátum: 2009.06.18. 12:02:55
Nem tudom, lehet. De talán egy 2000-es varázslatsebzést egy 150-200-as egészség kibírna, cserébe pedig lehetne ütni 5-600 felett simán közelharcban, plusz a négy állat. Egy 50-es krit. varázslást szinte pillanatok alatt ki lehet már fejleszteni magas szinten, ami jelentősen csökkentheti az ellenfél varázslatsebzését. Ha nem töröltem volna, már ki is lenne próbálva. Biztos izgalmasabb lett volna számomra, mint hogy azt nézzem egy harcban, hogy most én varázsolok egy nagyot, vagy az ellenfelem.

Mostanra kb. így néznék ki:

Erő: 230
Támadás:230
Védekezés: 200
Iq: 150
Egészség: 170
Mágia: 100
Taumaturgia: 110

A szakértelmek a lenti terveknek megfelelően alakultak volna + egy 50-es kritikus varázslat is beleférne. Még szűken is számoltam.
Dátum: 2009.06.17. 22:15:40
49. szinten valahogy így néztem ki. Hozzáteszem, sok időt tudtam a játékra szánni, és erősen közelharc beállítottságú voltam. Törlés után most már elárulhatom a "titkom".



Szubtéri érzékelés: 0
Kreatív affinitás: 10
Szinguláris ismeretek: 10
Csapdakészítés: 30
Idomítás: 2
Kronokompenzáció: 0
Másodlagos támadás: elfelejtettem, de 10 volt
Vezetőkészség: 25
Kontinuumszűkítés: 0
Sebgyógyítás: 5
Elementáris fúzió: max
Meggyőzőkészség: 0
Kereskedelem: 60
Transzcendális projekció: 0
Lopás: 2
Kivégzés: 10 vagy 15, nem emlékszem
Szívósság: 60
Valóságformázás: 0
Spektrális manipuláció: 70
Tudatturbó: 60
ritikus ütés : 130
Építés: 20
Lélekenergia sajtolás: 30
Intelligens kedvenc: 50
Vastag bőr : 5
Felejtés: 6
Gyűlölet: 30
Kritikus varázslat sebzés: 0
Hordázás: 30
Transzplantáció: 25
Másodlagos varázslat: 10
Visszafogott fejlődés: 0
Mágikus regeneráció: 0
Manakonstrukció: 25
Ultraspecializáció: 20

A kereskedelmet nyomattam volna 120-re, a tudatturbót 100-ig, a hordázást 60-ig, a vezetőkészséget maxra, a kritikus ütést minimum 150-re vittem volna fel.
De ismét hangsúlyozom, én erősen a közelharcra álltam rá.
Dátum: 2009.06.17. 21:03:29
MI szólnátok a következő tápoló szakértelemhez:

Mentális burjánzás: a szakértelem segítségével kitolhatod a maximalizált szakértelmek felső határát tízzel. 25. szintenként választhatsz egy szakértelmet, összesen 4-et, 100-as szakértelem esetén. Egy szakértelmet egyszer választhatsz, kivétel a 100. szint, ahol akár már egy egyszer "burjánzott" szakértelmed maximumát tolhatod feljebb még tízzel.
Dátum: 2009.06.17. 14:40:53
Bizonyos keretek közt (alapesetek, normális játék) szerintem pontosan így van.
Dátum: 2009.06.16. 15:12:20
Szerintem Crimsonnak esze ágában sincs előre rohanni.

Inkább legyen durvább a kristály horda pár szinttel (65-70). Ne azért, hogy a top legteteje szívjon, hanem az egyenlő körülmények és lehetőségek végett.
Dátum: 2009.06.16. 14:54:50
Még 10millió LE előny sem lenne elég ahhoz, hogy a topot befogja egy pók, annyira sokat veszített a cselekvéspontok túlcsordulásán. Csak és kizárólag akkor, ha a felzárkózás minden szakaszában annyival több lélekenergiát tudna portyázásból zsákmányolni, amivel kompenzálja a felhalmozódott hátrányt és az alacsonyabb szintből fakadó vadászatbeli különbségeket.

Konkrétan egy példát tudok, hogy egy pók sikeresen felzárkózott volna, az pedig TrueBlood volt. Ő a lehető legjobbkor, a lehető legoptimálisabban és legelőrelátóbban csinált mindent, ráadásul jó helyen, jó időben.
Dátum: 2009.06.16. 14:46:47
Azért gondolom, hogy szükség lenne a portyázás megreformálására, mert az (lenne) az egyik lélekenergia forrás a játékban. De ez a jelenlegi rendszer mellett szinte kizárt. Azért is lenne még szükséges, hogy ha már valakinek van 15 portyapontja, akkor azt el is tudja használni, anélkül, hogy órákat kellene a gép előtt ülnie, vagy szerencsejátékot játszania, hogy most vajon 20% felett ledarált valamelyik tápállat...
De ezeket a problémákat Te is tökéletesen ismered.
Dátum: 2009.06.16. 14:42:29
Ezt most nem értem, miért borítja fel az egyensúlyt a kreatív affinitás? A kiskapukat nem kihasználva az sem több, mint egy taktikai lehetőség több lélekenergia generálására. Semmilyen egyensúlyt nem borít fel jobban a pókok tevékenysége, mint az 5 szintről magasabbról jövő támadások.
Dátum: 2009.06.16. 14:35:10
A találkozón esett szó a portya- és háborús rendszerrel kapcsolatban? Bármilyen javaslat, ígéret elhangzott?
Dátum: 2009.06.16. 14:32:52
Csak annyira gyártja korlátlanul a kreatív affinitás a lélekenergiát, mint a szinguláris ismeretek a tapasztalati pontot. Azért lett korlátozva, mert két játékos visszaélt a működésével - én így tudom. De a végeredmény attól még ugyanaz.
A kivégzést pedig szerintem nem sokan értik miért kellett lefojtani. Magasabb szinten (is) egy érdekes színfolt tűnt el a játékból ezáltal...

A vadászat ideje vs. pók karakterre szánt idő:

Magas szinten lehet több időt kell egy pókra fordítani, ez eddig ok. De hogy alacsony szinten elég napi 10-20 perc is egy póknak, az 100%. Legalább is én ennyit szánok rá, javarészt a fórumot bújom inkább.
Dátum: 2009.06.16. 13:19:08
Az itt a legfőbb gond ezzel a kristályponttal, hogy valamikor április végén valahogy így lett beharangozva: érkezik a kristálypont, hogy mire lesz jó? Hamarosan megtudod..."

A lényeget aláhúztam. Majdnem két hónap, és egyelőre semmi konkrétum, csak ötletelés és feszültség... Pontosabban, megtudtunk annyit, hogy a "hamarosan" 4-5 hónapot jelent valójában, ha nincs késés...