Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ywgarrd

Dátum: 2012.08.06. 22:42:50
Idézet: Miklós - 2012.08.02. 13:54:51

1.) A "növeld meg egy X szakértelmedet 3-mal" küldetéseket "növeld meg egy X vagy egy Y szakértelmedet 3-mal" küldetésekre vontuk össze. Így egyrészt kevesebb ilyen küldetés lesz templomonként, másrészt lesz választási lehetőség. A küldetés úgy is teljesíthető, hogy X szakértelmet 1-gyel, Y-t kettővel növeled meg.


Itt valami összekeveredett. 14. szinten/ig az eddigi 8 templomban kizárólag az idomítás-sebgyógyítás-meggyőzőkészség trióból kaptam szakértelem-növelő küldetést. A 9-ben bejött a választási lehetőség: idomítás/kivégzés és sebgyógyítás/vastag bőr. Elég érdekes a párosítás az első esetben. Nem idomítás/meggyőzőkészségnek kellene inkább lenni és kivégzés/transz. projekciónak? Illetve alacsony szintűek templomába mióta került be a kivégzés és a vastag bőr (+transz proj. is feltételezem)? Beszéltem pár a környékemen lévő játékossal előzőleg, és eddig ezeket a szakértelmeket senki sem kapta közülük egyetlen templomban sem. Ezt azért írom, mielőtt páran elkezdenének a random szöveggel jönni. Kb. 100 templomról van szó, darabonként átlag 2 szakis küldivel...

Idézet: Miklós - 2012.08.02. 13:54:51
2.) A "Használd a portyázásnál a szimulációt 5 alkalommal" küldetés helyett bekerült "Használd a portyázásnál a szimulációt 5 alkalommal vagy válts specializációt őskőért!"


20. szint alatti karaktereknek továbbra is ugyanúgy marhaság ez a küldetés, mert nekik még nincs specializáció (páran azt sem tudják mi az).

Ezeket át kellene gondolni még egyszer. Létezik alacsonyabb szinteken is játék.
Dátum: 2012.08.05. 21:11:48
Nem lehet, hogy a prémium tagságot elfelejtetted beleszámolni? Akkor pont kijön:
6 kő a prém + 5 kő a szimuláció

Ha nem ez a helyzet, akkor bug@vegzetur.hu-ra írd meg a panaszod, és máskor pls a vonatkozó rovatba jelezd a panaszod, mert ez a játék fejlesztéséről szól eredetileg.
Dátum: 2012.08.05. 11:08:36
Szerintem pedig a játékosok 99 %-a pontosan tudja hány kuponja van, még ha nem is nézegeti. Számomra nehezen hihető az, hogy valaki pont akkor véletlenül veszi észre, hogy jé, már tudom upgrade-elni a relikviám/erről a kuponról véletlenül megfeledkeztem, mikor a többségnek megvan a terve rá, mire használja fel és ahhoz mennyi kupon kell még. A többi erőforrás az más tészta, abban igazad van.
Össze kellene gyűjteni az eddigi AF-javaslatokat egy helyre (és esetleg elküldeni Miklósnak), hátha az meggyorsítaná a játékba kerülésüket miután kiválasztásra kerülnek a megfelelők.
(valamelyik rovatban egy új esemény körvonalait pedzegettem, de amíg ennyi hiány és elmaradás van, addig biztosan semmi értelme foglalkozni vele, mert a már jelenlévő hiányok sokkal fontosabbak)
Dátum: 2012.08.04. 19:04:34
Ez egy ritkán előforduló bug, velem anno V5-ön fordult elő, amikor 40. szintre értem, és elkezdhettem kalandozni.
Jeleztem Baratynak, aki késedelem nélkül javította nálam. Ha ugyanaz az eset, akkor írj neki, és hétfőn meg fogja oldani.
Dátum: 2012.08.04. 16:36:14
Tökéletesen tisztában vagyok az ár és érték fogalmával, köszönöm. Engedd meg, hogy én is hasonló stílusban reagáljak.
A szerencsejátékoknak általános jellemzőjük, hogy a különböző értéket képviselő nyereményeket különböző eséllyel lehet megnyerni. Ha egy nyeremény értéke nagyobb, akkor kisebb esélyem van a megnyerésére. Rendszerint a nyeremény értékének emelkedésével csökken a megnyerésének a valószínűsége. Kifizetek egy fix árat, és bízok benne, többet kapok érte, mint amit belefektetem, lévén tisztában vagyok a fentiekkel.. Ez minden egyes szerencsejátéknál így van.
A végzeturas szerencsekerékben ez csak az ultraritka nyereménynél jön ki csekély mértékben, ellent mondva minden logikának (szerintem). Ezekből kifolyólag, ahogy fogalmaztam korában a szerencsekerék szerint "az összes gyakori és ritka nyeremény értéke ugyanakkora kategórián belül", mert a megnyerésükre is azonos esély van kategóriám belül.

Tudjuk, hogy egy fehér kristályital értéke nagyon nem egyenlő egy portyaitaléval, de a szerencsekerék szerint mégiscsak. Másképpen ugyan, de már sokan, többször jelezték ezt.
Dátum: 2012.08.04. 14:23:01
Őszintén sajnálom, hogyha az eddigiekből az jött le számotokra, hogy én ezt így gondolom. Ellenben a szerencsekerék szerint az összes gyakori és ritka nyeremény értéke ugyanakkora kategórián belül: ugyanannyit "fizetek érte" (napi 1 ingyen pörgetés/ 1 őskő/pörgetés), ugyanannyi pechpontot kapok ha kavicsért forgatom ki.
Dátum: 2012.08.04. 14:17:24
Igazad van, rosszul fogalmaztam. Nem klasszikus sorsolásról van szó, mint amiről a hasonlat szól. Amit leírtam, szerintem teljesen érthető ettől függetlenül.
EZ pontosan így van. A hiba ott van, hogy ez nem szükségszerűen kellene (sőt, nem szabadna), hogy így legyen.
A fejtegetésemnek az volna a lényege, hogyha a végtelen szerezhető LE-nél is meg lehet(ett) oldani, hogy legyen mire elkölteni, akkor ildomos volna, ha ez a szintén végtelen AFP-nél is hasonlóképp lenne.
Dátum: 2012.08.04. 13:42:40
Írj a bug@vegzetur.hu-ra, mert ilyen templom nem létezik.
Dátum: 2012.08.04. 13:41:48
Egy relikviakupont szándék nélkül elhasználni nem nagyon lehet, és szerintem egy ilyen eset a hiba kihasználását jelenti. Vagy 3 kuponig oké a dolog, utána számítana folyamatosnak?
Úgy értettem (azt hittem, egyértelműen jelezve ezt), hogy észrevenni egy bugot+kihasználni, és nem jelenteni.
Dátum: 2012.08.04. 13:36:23
Hehe.
A hasonlat alapján. Arra akartam kilyukadni a hivatkozott mondattal, hogyha a hasonlatnál maradunk és a végzetúrnál, aszerint az LCD TV-t semmilyen más módon nem tudod forintért megvenni. A hasonlatban az 1000 Ft az őskövet, az LCD pedig a dukátot szimbolizálja.
A nyeremények közül a portyaitalok és talán a vadászitalok jöhetnek. Cserébe fel tudok ajánlani fehér kristályitalokat és egy rakat támadás italát, vagy darabonként 3 kiégett őskövet. Esetleg 280 LE és 2 TP?
Idézet: Quellon - 2012.08.03. 21:46:21
AFP folyamatosan jár és eddig egyre több, tehát végtelen a forrás, de honnan lenne hozzá végtelen képesség(ötlet)?


Ugyanez elmondható a lélekenergiáról is, mégis mindig van mit fejleszteni belőle. Elhangzott már rengeteg javaslat, milyen új képességek lehetnének, többségük hiányt pótolna, szabálymódosítást kompenzálna. A vonatkozó rovatban voltak ötletek egyre dráguló a végtelenig fejleszthető AF-képességekről is.
Bőven lehetne mit fejleszteni az AF-eken. Ahogy erőforrásként is végtelen az AFP, ez a lehetséges (*de sajnos nem létező*) képességekről ugyanúgy elmondható.

*kiegészítés
Dátum: 2012.08.04. 12:07:02
Ez nem megfelelő hasonlat, finoman fogalmazva sem. Itt nem sorsolásról van szó. Mert jelen helyzetben, az LCD TV értéke mindentől függetlenül minden esetben 1000 Ft, a készlet ami szűkös. Inkább úgy fogalmaznék, hogyha veszel egy tombolát 1000 Ft-ért, akkor minden esetben a tombola áráért nyered az adott LCD-t, ugyanakkora eséllyel, mint bármelyik másik azonos gyakoriságú tételt. Ha mást nyersz, akkor nem azért fizetted ki a tombolaszelvény árát. Mindettől függetlenül ez az egyetlen eset, amikor 1000 Ft-os szelvénnyel juthatsz LCD-hez, a többi esetben pl. 1 óra munkáért/egyéb, egyértelműen nem forintosítható dologért/tevékenységért kapod ugyanezt. Mint ahogy az 1 óra munkát sem lehet összehasonlítani az 1000 Ft-tal, mert mindenki számára különböző az értékarányuk. Amikor ezzel a szelvénnyel valaki LCD-t nyer, mindig ugyanazt a TV-t kapja egy mindig 1000 Ft-ba kerülő tomboláért.
Az hogy a gyakori nyeremények értéke szubjektív, és igen aránytalanul van belőve (pl. fehér kristályital vc kisebb portyázás itala), nem befolyásolja ezt, mivel a gyakori nyereményekre az esély minden tételre ugyanakkora

Az is többször elhangzott már kiegészítésként, hogy a szerencsekeréken őskőért szerezhető dukát mennyiség nem irányítható.

*Illetve az elhangzottak fordítottja is igaz: akkor nem volna helytálló, ha kifejezetten csak dukáttermő tekercsért mennél megforgatni a szerencsekereket, és minden más felesleges volna számodra.
Dátum: 2012.08.04. 11:49:43
Arra kíváncsi vagyok, hányan jelentették a hibát, és hányan próbáltak meg sunyiban előnyt kovácsolni belőle. Akik elköltötték az erőforrásokat, kötve hiszem, hogy sokan akadnának közülük, akik jelezni szerették volna a bugot. Régebben hallottunk már olyat, hogy ezért +büntetés járt...
Dátum: 2012.08.02. 20:07:34
Nem csalás, ezt nevezik randomnak, ami alkalmanként tud furcsaságokat produkálni, és az nem mindig kedvez az embernek sajnos. Volt pl. 0,5 % esélye az ellenfelednek, és bejött neki mázliból. Ne keseredj el, előbb-utóbb sikerülni fog a küldetés. bízz benne, hogy előbb, mint utóbb..
Dátum: 2012.08.02. 18:35:20
Igen, akár fegyverbe valót is.
Dátum: 2012.08.02. 13:23:45
Tudtommal általában szokott lenni lehetőség az előre történő befizetésre, mintha olvastam volna ilyesmit. De lehet tévedek.
Dátum: 2012.08.02. 13:07:22
Ez egészen pontosan hogy működik? Meddig ülhetek bent katakombában? Meg lehet csinálni, hogy 10.000 LE felett vagyok (vagy az alatt csücsülök katában), de pl. az ef és a vaf maxon figyelve generálja a plusz erőforrást? Prémium tagságot lehet kijövetel előtt váltani?
Dátum: 2012.08.01. 23:00:40
Valóban finomabban fogalmaztam, de akkor is a hozzászólásod volt az ötletadó. A Megköszönő válaszomban, pont a "..több, mint korrekt.." kifejezést használtam én is.

...
Klarinét, a térkapu nem elég a kerék megforgatásához tudtommal, csak a vadászat és a sikeres portya.